Keresés

Részletes keresés

manhattani Creative Commons License 2012.08.26 0 0 6874

Érdekes, hogy ez már a második eset, amit hallottam, hogy valaki az alsó részről a felsőre költözött. Fordítva nem tudok.

Előzmény: Sinbiciklis1 (6873)
Sinbiciklis1 Creative Commons License 2012.08.25 0 0 6873

Én a hirhedt alsó részen, a Regős u.ban lakok. A mi házunk szigetelve van, a fűtés a fele a réginek, a fölöttem lakót csak akkor hallom, ha futatja a lovat(gondolom fapapucsban erobikozik?). A szemétledobót évekkel ezelött lezárták, azóta már szelektív palack és papírgyüjtő van, a cső helye lebetonozva +1m2 a tároló. Édesanyám a Nagyszeben térről költözött a Csíki 1-7be, de sehol nem panaszkodott a felső lakóra.

Előzmény: Tibman (6857)
manhattani Creative Commons License 2012.08.25 0 0 6872

Ez tévedés, én egyforma vagyok.

Előzmény: judit56 (6871)
judit56 Creative Commons License 2012.08.24 0 0 6871

nem vagyunk egyformák:-))))

Előzmény: Tibman (6870)
Tibman Creative Commons License 2012.08.24 0 0 6870

Érdekes, hogy mennyire különbözik, hogy kit mi zavar és mi nem. Én megőrülök attól, hogy hallom a felettem levőt, ráadásul a nem-fapapucsának a zaja még lenyomja a TV-t is, egyedül a gyereksírás übereli. Előbb-utóbb remélem én is megszokom. 

 

Viszont a szemétlehordás nekem is új (a régi helyen volt ledobó) de egyáltalán nem zavar. Sőt, még jobb is, mert nagyobb zsákban lehet gyűjteni és ritkábban gyűlik össze (a ledobóba csak sokkal kisebb zsák fért be)

 

Előzmény: judit56 (6869)
judit56 Creative Commons License 2012.08.24 0 0 6869

nálunk nem voltak és most sincsenek bogarak. 

Arra hivatkoznak, hogy szelektiv hulladékgyüjtés van.

 

Én jobban szerettek leönteni, szemetest a helyre rakni:-))))

Előzmény: lildiko (6868)
lildiko Creative Commons License 2012.08.24 0 0 6868

Amikor megtelik a szemetes, lezárom a zacskó tetejét és kiteszem az előszobába, ha nincs kedvem rögtön levinni. Aztán, aki előbb megy le, leviszi. Nem nagy ügy. Viszont nem lesznek bogarak a ledobóban és környékén. Ez szerintem fontosabb.

Előzmény: judit56 (6867)
judit56 Creative Commons License 2012.08.24 0 0 6867

viszont az kifejezetten bosszant, hogy lezárták a szemétledobókat, lehet a szemetet a földszintre hordani. Ez a Tüzkő1-6.

 

Valaki rakott már a kis fürdöbe sarokkádat? Elvileg egy 120 cm-es elférne, csak tapasztalokra lennék kiváncsi. 

Előzmény: judit56 (6866)
judit56 Creative Commons License 2012.08.24 0 0 6866

mi halljuk, mivel lekövezték az egész lakást.

Egyébként ez az "együttélés" szépsége:-))))

 

Mondjuk engem nem zavar, legalább tudom, vannak rajtam kivülis otthon.  

Előzmény: Tibman (6857)
syrius Creative Commons License 2012.08.24 0 0 6865

Már megijedtem, hogy a belépö(k) a testsúlyukkal is szembesülnek :-) Megnéztem a végeredményt tényleg impozáns. Remélem meg is éri az árát.

Előzmény: manhattani (6864)
manhattani Creative Commons License 2012.08.24 0 0 6864

Mi már túl vagyunk a liftrekonstrukción, csodás masina lett. Tán még a tömegvonzás pillanatnyi értékét is mutatja. Egy a baj, most már mutatja hogy épp hol áll és szégyellem a 11-ről lehívni, hogy lemenjek vele :-)

Előzmény: syrius (6863)
syrius Creative Commons License 2012.08.24 0 0 6863

Akkor jól hallottam, hogy nem hallottam. Szúnyogot meg nem is láttam az idén. Bezzeg tavaly (vagy tavaly előtt) elviselhetetlenül sok volt. Azért nem irigylem azokat akik a mostani melegben gyalog mehetnek a sokadik emeletre liftrekonstrukció miatt.

Előzmény: manhattani (6861)
manhattani Creative Commons License 2012.08.24 0 0 6862

>Szerintem az elmaradt szigetelés tehet arról is, hogy az ő szellőztetésükkor nálam is mozog a levegő.

 

Akkor az olyan dolog lehet, hogy: vegyél ki egy, a szomszéd felé álló falból egy konnektort (előtte persze feszmentesítés!!), és nézz be a lyukba. Lehet hogy át fogsz látni a szomszédba :-)))

 

Amikor nézegettem a mostani lakásom, a bennlakó mondta, hogy "az a konyhafal húz". Kérdeztem, hol a szagelszívó nyílása. Nem tudta :-)

Megkerestük, egy nagy lyuk a panelen a bal felső sarokban, amit összesen a tapéta takart. Kitömtem Nikecellel, azóta nem húzott a fal. Mostanra meg már a paplan miatt sem.

Előzmény: lildiko (6859)
manhattani Creative Commons License 2012.08.24 0 0 6861

>És majdnem mindig kispórolják :(

 

Akkor mi vagyunk a majdnemből a nem.

A körülötem lakókból annyit hallok, hogy éves átlagban 10x valami fém esik kőre, azon túl semmit.

Pedig jó a fülem, éjszakánként hallom, ahogy az aznapi elveszett kutya keservesen ugat valahol távol, de nem zavar, mert tudom, hogy reggel elviszi valaki a menhelyre. Ja, meg meghallom, mikor szúnyog röpköd körülöttem. Ilyenre már ébredtem is föl. Akkor annyi a kis mocsoknak.

Előzmény: Caitlin (6858)
syrius Creative Commons License 2012.08.24 0 0 6860

Úgy tűnik erősen romlik a hallásom, de a mi "győrinkben" nem hallok szinte semmit a környező lakásokból, járkálást legkevésbé. Igaz nálam többnyire megy a TV, rádió, gyermek gitározik,  esetleg mindez egyszerre, de ha nem, akkor nem jön le - vagy fel - szinte semmi nesz.

lildiko Creative Commons License 2012.08.24 0 0 6859

A fölöttem lakó is állítja, hogy nem fapapucsban járkál :-) Minden apró neszt hallani lehet. Mindig tudom, hogy mikor jön velük a kutya is haza a hétvégi házból, pedig nem ugat. Szerintem az elmaradt szigetelés tehet arról is, hogy az ő szellőztetésükkor nálam is mozog a levegő. De a felettem lakótól leszűrődő zajokat már megszoktam. Most viszont az L alakú házvég átellenben lévő lakásába költözött egy fiatal pár, akik éjfél körül kezdenek élni és feltehetően eszükbe sem jut, hogy minden áthallatszik hozzám. Az is, ami a legkevésbé sem tartozna rám.

Előzmény: Tibman (6857)
Caitlin Creative Commons License 2012.08.24 0 0 6858

késő este, csöndben olvasgatás mellett a sima beszélgetést is lehet hallani. Ez a panel szépsége, főleg ha kispórolják a padló szigetelését felújításkor. És majdnem mindig kispórolják :(

Előzmény: Tibman (6857)
Tibman Creative Commons License 2012.08.24 0 0 6857

Körkérdésem lenne az itt jelenlévőkhöz: Ti halljátok a felettetek lévő lakásban lakókat?


Most költöztünk új lakásba, eddig legfelső szinten laktunk, uh eddig nem volt ilyen gond, de most egyértelműen halljuk a felettünk lévők minden lépését. És ezt a minden lépést nem átvitt értelemben értem, hanem szó szerint. Nem tudom hogy felettünk valaki fapapucsban mászkál (ők állítják, hogy nem) vagy csak mi vagyunk túl érzékenyek, de baromi zavaró.


Ez a győriek által épített ház, beszéltem a közös képviselővel, aki azt mondta, hogy ő a Tűzkőben lakik (amit szintén a győriek építettek) és ő még a kettővel felette lévőt is hallja. Szerinte itt csak akkor nem lehet hallani a feletted lévőket, ha egy 40 kilós kiscsaj lakik fölötted, aki filcpapucsban mászkál.

Kiváncsi lennék, hogy máshol mi a helyzet, különös tekintettel a bp-iek által épített házakban.

 

(Manhattani írta, hogy ő csak azt hallja, ha ütvefúrnak ezen masszívan lehidaltam, én már azt is hallom, ha előveszik a szekrényből az ütvefúrót :)) :((

 

 

hc Creative Commons License 2012.08.24 0 0 6856

10. emelet és erkély :-)

volt...

Előzmény: manhattani (6853)
manhattani Creative Commons License 2012.08.23 0 0 6855

Szóval 80%-ára, bocs.

Előzmény: manhattani (6853)
Caitlin Creative Commons License 2012.08.23 0 0 6854

Frankhegy utcát kerüljétek el de nagy ívben. Idióta emberek és egy olyan lakásszövetkezet akik nyilvánvalóan csalnak, lopnak és még hazudnak is. A szemünkbe. A zemberek meg beveszik és bólogatnak hozzá. 68nm-re több, mint 10e ft a közös költség. Lepukkant a ház, nincs tisztaság és normális lépcsőház. Ez 5 év keserű tapasztalata.

A Törökugrató utca egyik része -ami nem lakásszövetkezet, mint az 1-6- viszont szuperjó :) Ez pedig 20 év tapasztalata. 

Másfélszobásnál figyeljetek oda, h a törökugrató 26-ban (és minden utca legszélső házában) a másfelesek vannak a legszélén. A fűtés majd 3x-a a normálnak. Mi 2005-ben 18 fokba vittük haza az újszülött kölkünket novemberben. Nem mesélem el az  áramszámlát arra a télre (kiegészítő fűtés ugyebár). Pedig minden radiátor totál fel volt csavarva.

De ez csak a legszélső lakásokra érvényes! 

Másfélszobás 2 gyerekkel elég horror, a kisszoba a maga 5.5 nm-ével kicsi lesz még emeletes ággyal is, de gondolom nem jókedvetekből nem néztek nagyobbat.

Ami fontos még: vagy legyen új szigetelés vagy legyenek új ablakok. Ezek nélkül ingetek gatyátok rá fog menni a téli hónapokra. 

Ami még érdekes: a ltp alján a törökugrató utcáig építette az egyik csapat (valamelyik ÁÉV), a Törökugratót és fölötte viszont a másik (a másik a Győri Építő volt ha jól emlékszem). tehát a két rész között van kkomoly alaprajzbeli eltérés! 

 

Előzmény: Lucky09 (6836)
manhattani Creative Commons License 2012.08.23 0 0 6853

Ha meg az idő 8%-ára gondolsz, akkor meg attól függ, mikor húzzák el előtted a függönyt :-)))

Előzmény: hc (6850)
manhattani Creative Commons License 2012.08.23 0 0 6852

A Gazdagréti út felé álló sor egyik háza tetejéig ér a "...kő", emeletnyi betűkkel :-)

Előzmény: judit56 (6847)
manhattani Creative Commons License 2012.08.23 0 0 6851
Ez szerintem attól függ, hogy melyik emeletről nézed :-)
Előzmény: hc (6850)
hc Creative Commons License 2012.08.23 0 0 6850

Régebben a tűzijáték 80 %a látszott, de ez a változás nem a telep hibája :-(

Előzmény: manhattani (6842)
syrius Creative Commons License 2012.08.22 0 0 6849

Én is néztem a "lógósokat" , mondjuk a Csiki-hegyek utcához több festék (és emelet) kellene.

A redőnyösömmel nem találkozott valaki?

Előzmény: manhattani (6846)
Sinbiciklis1 Creative Commons License 2012.08.22 0 0 6848

Jó pár éve volt egy felmérés. Bp. legjobb lakótelepe a Római volt Aquincumnál, a második Gazdagrét.

Előzmény: manhattani (6844)
judit56 Creative Commons License 2012.08.20 0 0 6847

nem tudom, nem jártam otthon hetek óta, csak azt tudom, az erkélyeket festeni fogják. 

A mi házsorunkban van a felfestés?

Előzmény: manhattani (6846)
manhattani Creative Commons License 2012.08.20 0 0 6846

Amiből nyílik a Tűzkő :-)

Jól látom, hogy az egyik házra fölfestették vörössel az utca nevét? Meg néhány erkélyt is betarkáztak. Nekem tecc.

Előzmény: judit56 (6845)
judit56 Creative Commons License 2012.08.20 0 0 6845

melyik utcában laksz?

Előzmény: manhattani (6844)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!