Keresés

Részletes keresés

Zoli2010 Creative Commons License 2012.02.08 0 0 20360

köszi

Thibi Creative Commons License 2012.02.08 0 0 20359

Nem orosz, valamilyen nem létező kis szláv ország diplomatája. Egyébként a 3.15 részben van,amikor Ross és Rachel szakít

Előzmény: Zoli2010 (20358)
Zoli2010 Creative Commons License 2012.02.08 0 0 20358

Sziasztok Jóbarátosok:)

 

Nem tudja véletlenül valaki melyik évadban vagy melyik epizódban van az a rész, amikor Mónika és Phoebe valami orosz nagykövetekkel randiznak, de csak az egyik beszél angolul a követek közül, és összevesznek valamin, és amelyik tud elhívja mónikát külön randira, erre ő: ha , az enyémnek van kuponja.... a tied ki sem tudja mondani.

10 éves korom körül láttam ezt a részt, akkor még egy szót se beszéltem oroszul, aztóa tanultam meg, és most kíváncsi lennék arra  a részre. megköszönném ha valaki megtudná mondani melyik az..

 

koncsik Creative Commons License 2012.02.08 0 0 20357

Brad Pitt-től (?), konzervcuccból (?) ha jól hallottam...

Előzmény: Törölt nick (20355)
hedge_hog Creative Commons License 2012.02.08 0 0 20356

"Miért, Uram, miért?"

 

:-DDDD

Előzmény: szako (20354)
szako Creative Commons License 2012.02.08 0 0 20354

hallod, Jennifer Aniston állítólag 43 éves, ami persze nyilvánvaló képtelenség, hiszen most töltötték be a 30-at...

Előzmény: hedge_hog (20352)
hedge_hog Creative Commons License 2012.02.08 0 0 20352

Ó igen, először tényleg baromi furcsa volt. Ebből is látszik, hogy még mindig nézem a Viasatos ismétléseket, megragadtam valahol az ottani külsejüknél :-DD 

 

Az Episodes-t nézte valaki? Hogy az milyen marhaság :-))

Előzmény: Törölt nick (20351)
chevyfan Creative Commons License 2012.02.08 0 0 20350
szako Creative Commons License 2012.02.04 0 0 20349

talán a csendes apátiáig jutottam el, de a meggyűlölés nálam kimaradt!

 

valóban van olyan időszak, amikor hatszor hallod egymás után, de már fel sem tűnik a szöveg, a dallam, éppen mi szól, az agyad próbálja magát hermetikusan elzárni bármiféle reakciótól a dalra. :)

 

hozzá kell tennem, nálam az időintervallum 1 óra volt naponta, ami azért nyilván nem ugyanaz, mintha egyhuzamban 5-6 óráig hallgatná az ember - de bevallom, volt olyan nap, amikor hazaérve is hallgatgattam a gép előtt.

lehet, hogy perverz vagyok.

Előzmény: Édesvíz (20348)
Édesvíz Creative Commons License 2012.02.03 0 0 20348

Totál tudja hordani :-)

 

Elkezdtem hallgatni és tényleg bejön, hihetetlen, de bejön, tutira gyűlölni fogom egy hét múlva :-) Neked hogy sikerült?

 

Most az Arcade Fire - Sprawl II (Mountains beyond Mountains) című daláért vagyok oda, ez a zenekrar levesz a lábamról...

Előzmény: szako (20347)
szako Creative Commons License 2012.02.02 0 0 20347

én annak idején munkába menet és vissza kizárólag az I'm Gonna Be (500 Miles) c. dalt hallgattam a kocsiban egy teljes hétig, annyira inspirált az utazós rész (és annyira kíváncsi voltam a dal dúdolási-megunási-megutálási-újra megszeretési szakaszaira a valóságban).

 

azon kívül félelmetes, mennyi egysoros van benne, amit felidézve a másik ember is tudni fogja, honnan az idézet, és ugyanúgy elkezd nevetni. :D

 

TANTRUUUUUM!

Előzmény: Édesvíz (20345)
Édesvíz Creative Commons License 2012.02.02 0 0 20345

Hát azt pont nem ismerem, de napok óta röhögök egy ÍJA jeleneten (kb. 5 mp), amikor Marshall munkanélküli lesz és Ted éppen Stellával kavar a heverőn amikor mögöttük vigyorogva megkérdezi Marshall, hogy mi jót csináltok :-)

Most is röhögök ahogy ezeket leírom :-))

Előzmény: Törölt nick (20344)
szako Creative Commons License 2012.02.02 0 0 20342

nem ismerek magamnál nagyobb Jóbarátok-rajongót (személyesen; az itteni fórumozókat természetesen nem belevéve :), de el kell ismernem, hogy az új sitcomok bizonyos tekintetben meghaladták a sorozatot.

 

a 90-es évek végéig nem tudok ismertebb formabontó sitcomról, a poszt-Jóbarátok korszakban viszont megjelentek ezek és velük szinte kihaltak a klasszikus sitcomok. (igaz, minden évtizedben elsütik, hogy a sitcom műfaj halott, de ezt most hagyjuk.)

nem véletlenül.

 

lehet mondani, hogy a Jóbarátok kvázi mindent elmondott, amit egy klasszikus sitcom elmondhat. lehet mondani, hogy akkora jelentőségű volt, hogy most jónéhány évig nem érdemes klasszikus sitcomot gyártani, mert úgysem érhet fel hozzá.

lehet, hogy így gondolkoztak, lehet, hogy nem - de tény, hogy az új sorozatok nagyon trendik (a szó eredeti, pozitív, nem a szanaszét használt negatív értelmében), nagyon frissek, nagyon szerethetőek. nagyon mások, igaz, de valószínűleg ez volt a cél.

 

ugyanúgy trendet teremtenek, szokásokat alakítanak, köznapi beszédet formálnak, ahogy a Jóbarátok tették. és ezzel egyidejűleg a Jóbarátok trendjei, szokásai, beszédfordulatai szép lassan kezdenek elavulni.

ez természetes folyamat, a világ rendje. ha belegondolunk, a '80-as évek TOP sitcomjai, a nézettségi csúcsokat felállító M.A.S.H. vagy a Cheers mai szemmel is nézhetőek, szórakoztatóak.

 

de mondhatjuk-e, hogy azóta sem haladták meg őket?

nem. meghaladták. sokan, sokféleképpen. 

levon ez az értékükből?

ezt mindenki döntse el maga.

baj mindez?

nem hinném. ilyen a világ. attól még ugyanúgy lehet őket szeretni, legfeljebb már nem várható el, hogy mindenkinek ezek legyenek (maradjanak) az örök kedvencei.

 

amit ezzel mondani akarok, ha ma ajánlanák fel, hogy megvásárolhatom Blu rayen a teljes Jóbarátokat, vagy a fent felsorolt sorozatokat, már talán csak azért döntenék a Jóbarátok mellett, mert ezeket az újakat úgyis láttam HD-ben.

ha viszont nem így lenne, előfordulhat, hogy inkább egy újabb sorozatot választanék...

 

és valószínűleg nem csak én.

ezért kéne igyekeznie a Warnernek.

Előzmény: Törölt nick (20341)
szako Creative Commons License 2012.02.01 0 0 20340

Scrubs, HIMYM, TBBT, Modern Family... ráadásul a nem-aláröhögés az új sitcom-divat - még ha mondjuk én nem is utasítok el egyetlen jó "hagyományos" sitcomot sem.

de én konzervatívnak számítok.

Előzmény: Törölt nick (20339)
szako Creative Commons License 2012.01.31 0 0 20338

gáz ez az egész Inda.. pass-ostul, videóstul.. szerintem.

többiektől bocsi, OFF vége!

 

belül minden nap egy kicsit sírok, amiért nem jelent meg karácsonyra a Blu ray-változat.

lassan kezdem azt érezni, elengedi a WB a lehetőséget, és mire kihozzák, már sokkal kevesebb embert fog érdekelni a kollekció az azóta felvirágzott újgenerációs sitcomsikerek mellett... (picit mint a Mad Max-megjelenés az elmúlt években DVD-n: 5-6 éve ölni tudtam volna érte, most viszont már egy ezresért sem érdekelt darabja. túl sok látványos film jelent meg azóta...)

Előzmény: Törölt nick (20337)
szako Creative Commons License 2012.01.31 0 0 20336

bocsi, no offense meant!

 

csak azért kérdeztem így, mert az előző nevedben is benne volt a New, így, gondoltam, egyszer már meg kellett változtatnod az azonosítód valamiért.

Előzmény: Törölt nick (20335)
szako Creative Commons License 2012.01.30 0 0 20333

üdv! :)

tudom, hogy OFF, de engem azért érdekel: mi történt... ismét?

Előzmény: Törölt nick (20332)
Coke Girl New Creative Commons License 2011.12.12 0 0 20331

Hát, nem tudom. 4-6 ezerért már ők is üljenek rajta legalább a leszállításkor ... :-)

Előzmény: Leadfoot (20330)
Leadfoot Creative Commons License 2011.12.12 0 0 20330

Ha valaki még nem döntötte el, mit vegyen nekem karácsonyra... :-)

 

Eladó a Jóbarátok kanapéja

Bizony, ha valakinek van úgy 4 000 - 6 000 dollárja (1-1,4 millió forintja) máris megveheti azt a kissé kopottas, borzasztó színű kanapét, amint a Jóbarátok szereplői meresztették milliókat érő seggüket a sorozat egyik helyszínén, a Central Perk kávézóban. A mohair huzattal[...] Bővebben! Tovább »

forrás: Blog.hu

Coke Girl New Creative Commons License 2011.12.07 0 0 20329

Chandler a csúcs, de alapvetően nem tudnék közülük választani. Bármelyiket hátrasorolnám, eszembe jutna vagy ötven jelenet, ami miatt mégsem.

Előzmény: Törölt nick (20328)
Törölt nick Creative Commons License 2011.12.06 0 0 20328

Nekem Chandler és Phoebe a kedvenceim, de valahol mindegyiket bírom.

Előzmény: Édesvíz (20325)
Törölt nick Creative Commons License 2011.12.06 0 0 20327

Rosova kravata s dinosaurem

 

:-D

 

Szerintem cseh. De nem tudom.

Előzmény: Édesvíz (20326)
Édesvíz Creative Commons License 2011.12.06 0 0 20326

Közben rákerestem, ez nem tudom, milyen nyelven van :-)

http://www.youtube.com/watch?v=R7-1b5c2FCQ

Édesvíz Creative Commons License 2011.12.06 0 0 20325

Esetleg egy youtube-os link? :-)

Jut eszembe, nem is ő a szájsebész, hanem Rachel exe, Russ valami más tudományban jeleskedik, de nem is biztos, hogy abban a részben van ez a jelenet, vááváávááá :-))

 

Most tartok ott, hogy Joey szerelmes Rachelbe, tudja már mindenki és el akar költözni az Államokból és be akarja váltani a dollárjait vermonti valutába :-)

Joey nem a kedvencem (de, ő is az, de mindenkinek van egy very special person, akihez húz a szíve, nem? :-) de ezekben a részekben annyira szerethető, meg amikor Chandlerrel különköltöznek és szól Celine Dion-tól az All by myself, de a hűtősben pld. nem szerettem.

Ja még az is kedves, amikor van az a lány, akit Rachel nem küld el, du. Joey hazaér, elkezdenek járni és végül a lány dobja őt.

 

Ha végeztem, ezután Dawson jön :-) (ezt ide csak apróbetűkkel...)

Előzmény: Törölt nick (20323)
Coke Girl New Creative Commons License 2011.12.06 0 0 20324

Így nem nehéz leszokni a dohányzásról :-)  LOLOLOL

Előzmény: Törölt nick (20320)
Törölt nick Creative Commons License 2011.12.06 0 0 20323

Az, a Russos. Szerintem ő csak egy részben van, gyorsan eltűnik. : )))

Előzmény: Édesvíz (20322)
Édesvíz Creative Commons License 2011.12.05 0 0 20322

Azt most így pontosan nem tudom, melyik epizód (lehet, hogy teljesen rosszul emlékszem rá, de Ti majd kijavítotok :-), amikor Chandler és Ross beszélgetnek és Ross elégedetlenkedik, hogy Rachel új pasija (hú, lehet, hogy eszembe jutott, talán amikor Russ megjelenik?...) szájsebész és azok tök hülyék, amikor Chandler rákérdez Ross dínós nyakkendőjére és Ross elkezdi vele viccesen 'megtámadni' Chandlert, vávávááá! ...és Chandler úgy néz rá, tudjátok, mint amikor hülyének néz valakit, na az szerintem tök jó :-)

...talán keverem, de valami ilyesmi :-)

Törölt nick Creative Commons License 2011.12.05 0 0 20321

Az is nagyon jó, amikor megveszi Racheltől a "kígyót".

 

http://www.youtube.com/watch?v=Gs5LQ3HKHSk

 

:-DDD

Előzmény: Törölt nick (20320)
Törölt nick Creative Commons License 2011.12.05 0 0 20320

:-D

 

És Chandler amilyen fejet vág. :-)

 

http://www.youtube.com/watch?v=Kdx014q-Wrg

 

:-DDD

Előzmény: Coke Girl New (20319)
Coke Girl New Creative Commons License 2011.12.05 0 0 20319

Pontosabban:

 

Ó sötét anyánk, ím ismét szoptam füstös csecsedből

Előzmény: Coke Girl New (20318)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!