Keresés

Részletes keresés

originalqszi Creative Commons License 2001.11.07 0 0 1674
Oh villma! 7 napig kellett várnod:((((
Sebaj, most már válaszomat látod!:))))
Nem tudom mért dühöngsz, mit tettem???
(Bix Beiderbecke CD-jét közben feltettem)
Tényleg nem tudom, várj utána nézek:))))
Te, ez csak egy másik nick lehet!!!!!
Mit írtam, mi dühít ott????
No mindegy, kapsz kézcsókot:))))DDDDD
Előzmény: villma (1673)
villma Creative Commons License 2001.10.31 0 0 1673
Ori, ne dühíts !
Ne döntsd el látatlanban, hogy mihez értek, s mihez nem.
Az ott egy szakmai forum, nyilván nem is olvastad
végig, tehát fogalmad nincs miről beszélgetnek a
"professzorok". Én viszont tudom.
Ha engem akarsz froclizni, előbb kelj fel picikém!
És akkor most :-DDDDDDDDD bele a képedbe.

originalqszi Creative Commons License 2001.10.25 0 0 1672
Mire gondolsz, oh villma?
Kettő versem született ma!:))))
Melyik moly akad torkomon,
Mely kritikától kell tartanom????:DDDDD
Nem félek a fostos libáktól,
Majd távol tartasz a hibáktól:))))))))))
Előzmény: villma (1671)
villma Creative Commons License 2001.10.25 0 0 1671
Nah, nah Ori, ne bomolj!
Levesedbe száll a moly,
s a torkodon elakad.
Zabolázd meg magadat.

Hogyha van önkritikád,
kerülnek a kritikák,
a fostos libák elrepülnek.
Jobb mintha nyakadban ülnek:-D

Előzmény: originalqszi (1670)
originalqszi Creative Commons License 2001.10.25 0 0 1670
Nem konkoly ez, fiatal barátom!,
Kinek nickét örömmel látom:)))))
Nekem tetszik, hangja vidám,
Írj ezeret! Megy ez simán:DDDDD
S ha jönnek a kritikák?????
Hajtsd el őket, mint fostos libát:DDDDDDDDDDDDD
Előzmény: toserve (1668)
originalqszi Creative Commons License 2001.10.25 0 0 1669
Ha reggel, délben, este kefélhetsz,
Max. hatvanhatezer nőről beszélhetsz:))
De hol van még a rengeteg jó nő,
Ha lennél is te még oly önző,
Hogy csak megérintsd a legszebbikét,
Hogy csókkal hintsd a sok-sok bigét????:DDDD
Persze a reális, ha maradunk a valóságnál,
Nem kaptál el többet háromszáznál:(((((
Annak is a fele csak álom,
S a csúcsot kezeddel rázod:DDDDDDDDDDDDD
toserve Creative Commons License 2001.10.24 0 0 1668
Az elso

A kolto, lasd, amator,
S e versben megis dalra tor.
Mert a vers, ha balga is,
Konnyit rajtad, szived friss.

Ujra lathatod mi szep,
Megoszthatod ami tep.
Ezert jar a koszonet
E temaert Tinektek.

S ha a versem tul botor,
S izlesben melyseget kotor,
Bocsassatok meg nekem,
Buzaba konkolyt vetettem.

originalqszi Creative Commons License 2001.10.18 0 0 1667
Most elmondom egy álmom!
Képzeld, sikerült szállnom!:))))
Először csak kicsit emelkedtem,
Aztán a fákról szemlélkedtem!
Karomat kellett lefelé húzni,
Úgy sikerült magasba jutni:)))
Jó volt! És láttam másokat,
Kik szintén szállni próbáltak!
Ők is tudtak,
Hozzám csatlakoztak.
Fiatal nyárfás felett úsztam,
Lassan, és alattam láttam,
Hogy a fű fölülről is zöld
És magasból sokkal szebb a föld!:))))
Aztán házak között leértem,
És csalódottan ébredtem!:((((
Sose kergesd a lehetetlent!
S csak néha legyél telhetetlen:))))))
villma Creative Commons License 2001.10.09 0 0 1666
Köszi az elismerést! Ha nem én írtam volna,
idézőjelbe tettem volna.

Igy ahogy van, így szép az élet,
tavaszra nyár jön, őszre az enyészet.
Mindenki átéli, Te se bánd nagyon,
hogy megtörik a fény a homlokodon.

A tél szépségét csak az érti meg,
ki a hó alatt is ibolyát keres.
Ha képes voltál élni gazdagon,
mosolygást csókol a halál ajkadon.

Előzmény: originalqszi (1665)
originalqszi Creative Commons License 2001.10.09 0 0 1665
Szép volt:))) pláne, ha Te írtad!

Hát igen! Ez a legnagyobb gond,
Hogy fiatalabb sose lesz korod!:(((
Akkor meg minek ez az egész?
Hogy nézd, az idő hogy emészt????
De én hagyom, hogy vegyi konyhám
Főzzön, aszaljon, de tegye lanyhán!
Tükörbe nem nézek soha,
Tudom, ki visszanézne ronda:((((
Egye kánya!!!... főleg a Kata,
S hátha kemény lesz qszinak a..........:DDDDDDDDDDDDDD

Előzmény: villma (1664)
villma Creative Commons License 2001.10.09 0 0 1664
És belőled mi lett, szép Adonisz?
Mért nem ragyogsz úgy, mint réges régen?
Bőröd barnája, már fehér mint a gipsz,
és nem repülsz, csak botorkálsz a téren.
Téged sem kimél az idő zord szele,
pipaszár lábadra omlik a hasad...
Miért nem harcolsz maradék erőddel?
Mert jön a tél, s Te megadod magad :-)
Úgy érzed, még fiatal a lelked,
de ujjad csorba bögrébe akad,
arcodon a ráncok sötét szakadékok,
amin a mosoly széle fönnakad.

Tündérek szárnya nem nyit rád illatot,
szemed ablakán kihajt a jégvirág,
mindenki így jár, aki emberré lesz,
az elmúlásban felóldja önmagát.

originalqszi Creative Commons License 2001.10.01 0 0 1663
Mi lett belőled, babaarcú tündér?
Mért nem ragyogsz úgy, mint rég?
Mért nem feszes már a bőröd?
Szépségedet mért nem őrzöd?
Nem lehet? Az idő rombol?
Benned meg a düh tombol?
Már nem? Megadtad magad?
Mindenkin ez a sors marad?
Szép szemedre szemüveg kerül,
Úgy érzed fiatal vagy belül,
De ujjad beakad a bögrébe,
S tapogatva mész a sötétbe!
Férfi szemek már nem kísérnek,
Zaklatásuk megkímélnek:(((
Már éjjel sem érzed,
Hogy követelnéd a béred!
Enni már csak középen tudsz,
S ha nagyon kell, akkor se futsz!
Míg fiatal vagy nem veszed észre,
Egyáltalán nem gondolsz a vészre,
Csak egyszer odatéved a szemed,
S felkiáltasz! Mi lett veled?
Gyorsan kutatsz fénykép után,
Ki ez a fiatal, ki áll ott sután????
Én lennék? A volt babaarcú tündér?
Kérlek ne! Várj egy kicsit még.......
originalqszi Creative Commons License 2001.09.24 0 0 1662
Isten hozott szemiramisz!:)))))
Versel a szimisz, nem ámít!
Jó kardja van, ne féld,
Sose mártsa Beléd:(((((
Nem tévedt ő rossz útra,
Nem liheg ő bosszúra,
Csak élvezi a rímes csatát,
Versel, s emeli a kalapját:)))))
Előzmény: szemiramisz (1661)
szemiramisz Creative Commons License 2001.09.23 0 0 1661
Ne itt párbajozz,
kicsorbul kardod éle,
rossz útra tévedtél :-)))
északról fordulj délre.

Előzmény: szimisz (1659)
originalqszi Creative Commons License 2001.09.20 0 0 1660
Elhallgat persze!
Jön barom, egyszerre:DDD
Gyerekes érveit,
Gőgösen élvezi:((((

Ami Téged illet?
Egy-két rím billeg:))))
Pajkosan cseng,
Megnevettet:))))

Úgye jó a verselés??
Rímre tűzött enyelgés,
Penna helyett, lánynak ina,
S nem kell többé hálaima:DDDDDDDDD

Neked is van delasól?
Döng, mint üres akól???:DDDD
Ha nincs, itt az enyém,
Fogd és sokat nyerjél:)))))))

Előzmény: szimisz (1659)
szimisz Creative Commons License 2001.09.19 0 0 1659
Pupák

Párbajra hív a hír,
quszi-nyuszi verset ír.
Nézik az égiek,
mégis, milyen édi lett.

Neon-villám szavak,
messziről lásztanak.
Kicsit összekuszálva,
de verset játszanak.

Kezében a penna,
mellyel ír a gépbe,
nem vette még észre,
gépelve lépre lépne.

Indulata villan
amint válaszol,
nem nézi kit ér el,
döng a delasól.

Aztán elhallgat.

originalqszi Creative Commons License 2001.09.19 0 0 1658
Dunsztom nincs, miről verselsz szimisz,
De azt látom, hogy a szemed erősen simlis:DDDDD
Én csak jobbra nézek, fiatal barátom:)))
Balra néznek elegen, Te is látod:((((
Remélem Te nem húzod be a hasad,
S azt is látom, hogy szád tátva nem marad:DDDD
Jobb, ha rímeimet Te is eszed,
Olvasva tán, megjön az eszed:)))))DDDDDDDDDD
Előzmény: szimisz (1657)
szimisz Creative Commons License 2001.09.18 0 0 1657
Annyi a gyagyás itt,
a fél elem ásít,
majd ilyedten ugrik
át egy ősz pasát.

Qszki te balga,
nézz néha jobbra
majd balra,
mielőtt átmész az úton.

Ne tedd össze-vissza
asztalunkra a szót,
de érezz együtt azzal,
ki kénytelen behúzni hasát.

Inkább adj enni,
de ne rímeid sorát,
mert ha kérdik, ki tette,
majd azt miomdják: e..NI!

Ez valószínűleg megüti a mérce lécét (erősen, és alulról)

Ati-pati Creative Commons License 2001.09.17 0 0 1656
Okításod túl későn jött
már tervezik a következőt.

Attila

Előzmény: originalqszi (1655)
originalqszi Creative Commons License 2001.09.17 0 0 1655
Villant, mint a villám!
Megremegett a kamerám!
Mit szem eddig nem látott,
Lángba boríthatja a világot!:((((
Előbb óriási luk tátongott,
Aztán a torony összeomlott!!!!
Jelkép ez, s egyben jelzés,
Mindfelett ördögien elmés,
Mert Achillesz inát érte,
Igaz ő a sarkát félte,
Igaz, csak tüske volt,
De egy valóság meghalt!
Át kell értékelni, mértékkel!
Józansággal, temérdekkel!
Egy biztos! Ekkora tornyot, kettőt,
Sose építs többé, mert eldől!!!!!!!
villma Creative Commons License 2001.09.16 0 0 1654
Drága kicsi originaquszi. Mélységesen tisztelem az
indulatodat, de jobb lenne ha prózában fejtenéd ki. Iszonyú versszerűségeket irtok, stembi égnek
áll a hajam.
originalqszi Creative Commons License 2001.09.13 0 0 1653
Ezer torok ordít, közel az épület!
Aztán kitört a halálos rémület!:((((
Báránybőrbe bújt farkast darázs érte,
Oh féljetek, mert megfizet érte:((((
A "jogos" bosszúnak nem lesz vége,
Az emberiség most már ezzel élhet?:(((((
Ártatlan ezrek fognak meghalni,
A valódi bűnösök meg tovább csalni:((((
Pearl Harborért atom jött cserébe,
World Tradenek mi jön a helyébe????
Mi szítja a gyűlöletet, mi tartja életben?
Pusztán az, hogy egyes népek léteznek???
Hogy a tőke hízását valakik gátolják?????
Ezért okát ártatlanokra tólják????:(((((
Szépen köszönt a harmadik évezred:((((
Nézd csak a filmeket és nyugodtan élvezzzed!!!!!
benjy Creative Commons License 2001.08.08 0 0 1652
Anisse!

És akkor ennyi is elég lenne:
www.verslista.hu

By Benjy, a verslista tagja ;O)))

Előzmény: benjy (1651)
benjy Creative Commons License 2001.08.08 0 0 1651
Anisse!

Pl.:

valóság libben
füle álomba
szegetten piheg
éjt álmodta

álmodta mert
fény volt
fényesen vérzett
szégyenfolt

vérzett mert
végzett
pengehideget
érzett

érezte a semmit
látta a serclit
mint mindíg
csak a végit

maradék morzsát
más nem jutott
eszébe sem
csak kedvesen

mint somolygása
lánygyermekemnek
néz szomorkásan
de nem kiverten

mint egy kutya
otthona kinn
tányér a kuka
rágja a kín

kínlódva koldul
hátára fordul
kalapot tartja
egyest kapta

kapott egyet
meg egy előjelet
kitört hegyet
hogy mínusz legyen

kapott is
de inkább nem
élet egy nagy
sehogysem

sehonnan el
a semmibe futok
pedig mindíg
volt valahogy

By Benjy

Utószó: Olyan még történt, hogy sehogyan se lett volna.

Előzmény: benjy (1650)
benjy Creative Commons License 2001.08.08 0 0 1650
Anisse!

Tehettél volna ide egy verset is!

By Benjy.

Előzmény: Anisse (1649)
Anisse Creative Commons License 2001.08.07 0 0 1649
***************************
A Barátok levelezolista
A Barátok levelezo lista Dina és Lewis kezdeményezésére jött létre 2000.
októberében. A lista témája a vers, irodalom illetve a muvészetek.

A listán a következo témákról olvashatsz:
- heti versösszeállítások magyar költok verseibol,
- havi versösszeállítások külföldi költok verseibol,
- kis havi néprajzösszeállítás,
- kis zenei osszeallitasok
- kb. 3 hetente 1-1 jelentos festo életének ismertetése a levelezolistán,
ill. a bemutatott festo jó néhány festményének feltétele a lista
honlapjára,
- havi vers- és novellapályázat megadott téma alapján
[Itt minden hónapban lesz 2 (egyesek szerint lehetetlen :-)) ) téma és az
ezzel kapcsolatos verseket, novellákat, humoros írásokat... lehet beküldeni
egy megadott e-mail címre. Minderre 1 hónap áll mindig rendelkezésre. A
határido lejárta után a versek név nélkül felkerülnek a verslistára ahol
minden tag szavazhat arról neki melyik beküldött írás tetszett adott
hónapban a legjobban. A szavazás végeztével az elso helyezett apró
könyvjutalomban részesül (kizárólag szépirodalom, verseskötet - nem horror,
sci-fi stb.) és a versek immár névvel együtt újra felkerülnek a
listára....]
- .és persze bármilyen témájú saját írású vers, novella..... listára
feltevését szívesen fogadjuk/várjuk
.......
Mint látszik ez a lista nem profi költok levelezési listája.

1, Olyanok jelentkezését várjuk, akik kedvet éreznek magukban ahhoz, hogy
neki álljanak egy vers megírásához, vagy megpróbálkozzanak 1-1 novella
megírásával.
Ha valaki kedvet érez ahhoz, hogy saját gondolatait versbe öntse, netán
lapul már valahol a fiókja mélyén néhány próbálkozása, amit meg szeretne
osztani másokkal (netán véleményt kérne arról hogy ez másnak hogy
tetszik...), annak itt a lehetoség hogy feliratkozzon egy ilyen témájú
Internetes levelezolistára.
2, Olyanok jelentkezését is szívesen fogadjuk akiknek semmi érzékük nincs
a versíráshoz, de szívesen olvassák ezeket a próbálkozásokat, elkészült
írásokat vagy/és szívesen veszik a különbözo irodalmi, muvészeti
összeállításokat.

Szerintem sok olyan fiatal van aki kísérletet tett már arra, hogy
érzéseit/gondolatait ilyen formába öntse. És köztük jópár olyan van, akinek
van hozzá tehetsége is - csak épp nincs lehetosége arra hogy megossza
másokkal, fél ismerosei véleményét kikérni az általa írott versrol.... Ez a
verslista azért is alakult, hogy az aki nekifogott az ilyen kísérletekhez
találjon egy olyan társaságot aki ezt értékelni is tudja, netán o is
"hasonló cipoben jár".

A lista egyik legfontosabb célja, hogy teret adjunk a verseknek - hogy
verseiteket, egyéb írásaitokat mások is megismerhessek - és foleg, hogy
ezekrol az írásokról mások véleményt mondjanak - ezzel is segítve, hogy a
további alkotások kicsiszoltabbak legyenek...
S bár minden vélemény szubjektív - ezek akkor is segíthetik, alakíthatják,
jobbíthatják a
további írások stílusát.

A listára a subscribe@verslista.hu e-mail címen jelentkezhetsz. Várunk!
Digest kérése: digest@verslista.hu.
Hírlevél a lista legfontosabb eseményeiről (havi 1 levél):
hirlevel@verslista.hu.
A verslista nem hivatalos HP címe: http://www.verslista.hu
Itt elolvashatod az elmúlt 9 hónap során a listán megjelent írásokat -
több mint 300 vers, novella..!)
A lista FAQ-ját (szabályzatát) elolvashatod a
http://www.verslista.hu/Faq.htm oldalon.

*************
Hátha valakit érdekel közületek a fenti lista. Jelenleg 90 tagja van és a
lista elso 3 hónapjának verseibol egy 21 szerzo - kb 200 versét
tartalmazó - 216 oldalas kötetecske jelet meg ápr. elsején - amit a
konyv@verslista.hu címen bárki megrendelhet - a kötet 360 Ft-os
ÖNKÖLTSÉGI áron rendelheto meg.

*************************
--
"Anisse"

Előzmény: luxxie (1648)
luxxie Creative Commons License 2001.08.02 0 0 1648
Sziasztok!

Mostanaban a kedvenc versem:

Three Rings for the Elven-kings under the sky,
Seven for the Dwarf-lords in their halls of stone,
Nine for Mortal Men doomed to die,
One for the Dark Lord on his dark throne
In the Land of Mordor where the Shadows lie.
One Ring to rule them all,One Ring to find them,
One Ring to bring them all and in the darkness bind them
In the Land of Mordor where the Shadows lie.

meg 138 nap...

Dharma Creative Commons License 2001.07.30 0 0 1647
Szórd szét kincseid — a gazdagság legyél te magad.
Nyűdd szét díszeid — a szépség legyél te magad.
Feledd el mulatságaid — a vígság legyél te magad.
Égesd el könyveid — a bölcsesség legyél te magad.
Pazarold el izmaid — az erő legyél te magad.
Oltsd ki lángjaid — a szerelem legyél te magad.
Üzd el szánalmaid — a jóság legyél te magad.
Dúld fel hiedelmeid — a hit legyél te magad.
Törd át gátjaid — a világ legyél te magad.
Vedd egybe életed-halálod — a teljesség legyél te magad.
dzsill Creative Commons License 2001.07.30 0 0 1646
Lebbenek a nyári ruhák,
kivillannak keblek-
süt a nap hétágra
és izzadnak a kövérek.
forwhom Creative Commons License 2001.07.30 0 0 1645
Sziasztok!

Látom itt versek szoktak megjelenni, én vers helyett egy oldalt ajánlanék a figyelmetekbe, amit nagyon jó lenne beindítani. Akik verseket szoktak írni, netalán zenélni, azoknak szól azoldal. Verseket, dalszövegeket, dallamokat bármilyen hangszeren, és a versek, szövegek bármilyen stílusban is lehetnek az oldalon. Páran nem is voltak restek, és küldtek is be ötleteket. Az oldal címe Ötletek Lapja!
A cím ahol megtudjátok nézni: http://otletek.ini.hu
Ha nem működne a cím, akkor ezt nézzétek meg: www.otletek.freeweb.hu ,de remélem hogy az első müködik. Akkor nem működik, ha a server amin működik az oldal, nemjó.

Szóval, ha nem is érdekel az Ötlet Titeket, azért csak nézzétek meg az oldalt, és hátha megtetszik, és gyarapszik a készlet.

Sziasztok!

Előzmény: Dharma (1644)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!