Én elhiszem neked, hogy amit írtál azt te értelmes és logikus világos dolognak érzed, de NEM AZ. Ez viszont valami komoly mentális problémára utal, ahogy azt korábban már tanult kollégám felvetette.
Nekem pedig van egy gyanúm. Mint mondtam, a szokásos kinematikával ezt fel tudom írni. De ha felveszek egy tetszőleges világvonalat, ami kc vel száguld a feldobott 4 és
a pillanatnyilag állót szerettem volna megbeszélni. Ha w sebességek kc nagyságuak a gyorsulásuk pedig mekkora.
Reménytelen veletek. Például O1 nek is van sebessége egy jól elnyújtott Cassini-féle görbe pályára kényszerítem gyorsulása 0 és elég fényes ahhoz hogy lássam A, ból B ből.
Már az csoda, amennyit ebből a szemétből sikerült kihüvelyeznem (a három egységvektor rendszert, meg az A és B pontok helyvektorait), de egy rakás vektor összeömlesztve se nem fizika, se nem megoldandó feladat. Csak egy halom vektor, amit valaki esztelenül összerajzolgatott.
miért ennyire fontos neked egy haldokló elmélet védelme
Teljes félreértés. A szöveg összefüggésből nyilvánvaló, hogy nem az elméletet, hanem azt az álláspontomat védeném, mely szerint te vagy minden idők legbutább cáfolója. Az álláspont védelmére eddig nem volt szükség, mivel senki sem vitatta. :-)
"Nem a B pont mozgását. Hanem csak a sebességét és gyorsulását,"
Amik ugyebár nem a B pont mozgásának a paraméterei?
Komolyan mondom: mintha egy imbecil óvodással vitatkoznék, aki nemcsak hogy nem tanult általános iskolás fizikát, de eleve nem is éri fel ésszel a dolgot.
Nem a B pont mozgását. Hanem csak a sebességét és gyorsulását, képlettel, az ábra jelöléseivel. Csak vektorosan.
Eddig minden volt ezzel a példával kapcsolatban.
-unalmas, nem érdekes
-nincs motiváció
- ki az a hülye, aki ilyeneket kitalál
-mi az, hogy három vonatkoztatási rendszer van
- és ezek nem is párhuzamosak
Az utolsó kettő már egy ellentmondás
Ezt kell feloldani.
1. Szükséges, hogy párhuzamosok legyenek
2. Az adott három rendszer azogy van pillanatnyilag
például.Toljuk össze önmagukkal párhuzamosan egy tetszőleges pontban. Bármely mennyiséget át tudom számítani ha 1,2,3 mat P be. Persze (1-2),(2-3),(3,1) az (1,1) transzformáció. Tehát jól indultál csak valami megijesztett.
Ilyeneket is fel kell írni hozzá. Ezzel a koordinátarenszerek elrendeztetettek. VEKTOR GEOMETRIA.
3. Nevem teve azt mondta szorozzuk be koszinuszzal.
Majdnem jó. Tehát w =w - w
B B A
2. 3 2
Tehát csak ilyenek felírását kértem.
Nem kell tovább kifejteni. Viszont van még 4 sebesség. hogy Ekkor w -w =0
A. A
2. 2
Tehát ha,a koordinátáit meg akarjuk adni, akkor kell egy (2,3)
Transzformáció. Ez most egyszerű. Két térbeli forgatás szorzata. Legyen ez T(3,2), w *T(3,2) =w
B. B
3. 2
lényegében ennyi a matematikai nehézség ebben példában.
Másrészt meg @demokritosz évtizedes kialakult imázsának már egy atomrobbanás se árthat. Már mindenki réges-rég "beárazta" a szájalót, maximum a friss-új olvasók lehetnek veszélyben, de féltucatnyi hozzászólása után ők is képbe kerülnek, ha képesek a logikus gondolkodásra.
Azért LÁTSZIK gyorsuló mozgásúnak mert itt a kib@szott földfelszínen te magad nem vagy inerciarendszerben. Ezt tudhatod arról, hogy a talaj nyomja a talpadat FELFELÉ.
És amikor nem-inerciarendszerben írjuk fel Newton Nagymester "mechanika" nevű nagy varázslata szerint a dolgokat, akkor furi gyorsulások és erők jelennek meg, mint a Coriolis meg centrifugális, meg a többi "inerciaerő". Na, a zuhanó kabin LÁTOTT gyorsulása is pont ugyanez: nem a kabin gyorsul, hanem te magad. Pont ugyanaz, mint amikor a vonatablakon kinézve látod a szomszéd vágányon lévő szerelvény mozgásából, hogy elindultatok, aztán egyszercsak a szomszéd szerelvény vége is elhalad, te meg szembesülsz a vasútállomás épülete látványával: egy centit se mozogtatok, mindvégig állt a vonatod.
"csakhogy erőmentes rendszer nem létezik. Mert a gravitáció erő minden testre hat. "
A szabadoneső vonatkoztatási rendszeren BELÜL nem hat. Meg az égimechanikai pályákon haladó rendszereken BELÜL sem hat. Meg persze a minden gravitációs centrumtól csilliárd fényévekre lévő töküres galaxisközi voidokban is csak a mikrogravitáció milliárdodrésze van jelen, azaz nyugodt szívvel elhanyagolható, mintha nem volna.
Éppen erről írt @jogértelmező, de láthatóan nincs elég fizikatudásod ezt megérteni.
Ez nem lenne rossz, csakhogy erőmentes rendszer nem létezik. Mert a gravitáció erő minden testre hat.
Persze a relativitáselmélet szerint gravitációs erő nem létezik, csak a görbe téridő. De ez egy baromság. El kell felejteni. Idős korában már Einstein sem hitt benne.
A szabadon eső kabin gyorsuló mozgást végez. Gyorsulni pedig csak erő hatására tud. Tehát ez semmiképpen sem erőmentes. A csillagközi tér megint csak nem erőmentes, mert a gravitáció ott is jelen van.
Szóval ott vagyunk, ahol az elején.
Nem létezik olyan szabály, amellyel inerciarendszert találhatnánk.
"És ugyanez a B pontra is igaz. Az nem hiányzott?"
Az nem hiányzik, mivel te ezt kérted a #74494-ben: "Az A hoz képest kérem a B pont sebességét és gyorsulását kértem."
A kérésed azt jelenti, hogy az A-hoz rögzített vonatkoztatási rendszerben írja fel neked valaki a B pont mozgását. A B ponthoz nem kell vonatkoztatási rendszer kötnünk, mivel nem HOZZÁ KÉPEST kérsz valamit, hanem csak a B mozgását kéred leírni. A B mindvégig maradhat egy szimpla kinematikai mozgó-pont.
"O2 ből mutat vektor A ba. Hozzá van kötve. A rajz szerint."
Az az A pont HELYVEKTORA az O2 koordinátarendszerben. És most akkor hova sz@rjak, szerinted?
Például az említett vektor időbeli megváltozása adja az A pont sebességvektorát az O2 vonatkoztatási rendszerében. De ez lófütty, mivel te azt kérdezed, hogy írja fel neked valaki a B mozgását az A pontból nézve! Csókolom! Akkor a vonatkoztatási rendszert az A ponthoz kell kötni, az A pont lesz a koordinátatengelyek origója, és érdekesség: az említett vektorod éppen nullvektor lesz ebben a koordinátarendszerben.
Az (ILS) hasonló, volt egy egyszerű kérdés. Nem elektronikai. Ellentmondás feloldása.TRIZ
Ha nincs is motivációd, tudásod megosztani, akkor attól még motivált lehetsz elmondani, hogy mik a hiányosságok, definiálatlanságok. Változtatás nélkül beírom a projektnaplóba. Az is egy tanulság.
Én megpróbáltam, NevemTeve is. A többiek meg se próbálták. Magyarázhatod azzal, hogy nyilván azért, mert mindenki hülye.
Ha ennél jobb magyarázatot szeretnél, feladatot a következő szerkezetben érdemes feladni:
1. motiváció
ez sokféle lehet, néhány példa:
- ez egy érdekes feladat
- nem tudtam megoldani, segítsetek
- ez itt cáfolja a specrelt, mert...
2. a feladat pontos megfogalmazása
- definíciók, jelölések, ha kell ábrák stb.
- ha rákérdeznek valami homályos pontra, világos, egyértelmű magyarázat
Nálad mindkettő hiányzott. Pl. NevemTeve többször is említette a telepátiát. Mit gondolsz, miért? Pedig ő kifejezetten hajlamos munkát fektetni bonyolult képletekbe, meg kell nézni a korábbi írásait.