Keresés

Részletes keresés

zalus Creative Commons License 2001.09.04 0 0 239
az első alan dean foster könyv szerint, az idegen a nostromo élelmiszerraktárában telepedett le és felzabálta a készletek naggyát: ugyanez megtörténhetett a gerald's hope-on és a furyn is. sza'l ezen ne problémázzunk, sztem. a földön is vannak olyan lények, akik képesek iszonyú gyorsan iszonyú nagyra nőni. mondjuk, ezek inkább egyszerűbb létformák, de ki tudja, mit kíván meg az idegentől a szülőbolygója, hogy beilleszkedjen az ökológiai egyensúlyba.
Előzmény: simlac (235)
valleyboy Creative Commons License 2001.09.04 0 0 238
Lesz 5. rész ? Mennyi bőr van egy prodcer pofáján... Lassan eljutunk oda is, hogy a Lolka-Bolkát újraszinkronizálják a Boros-Bochkor párossal. Na mindegy. Kezdem sajnálni a Sharon Stone-t. Szegény már vagy 6 éve várja, hogy valaki kielégítse az Elemi ösztön 2-ben. Hibás a sors.
simlac Creative Commons License 2001.09.03 0 0 237
A gyors fejllődésre egy magyarázat van: Így még félelmetesebbek! :) Biztos lufiszerű testszerkezetük van, amit csak fel kell fújni. Aztán a belső szervek idővel hozzánövekednek a testhez. :)
Előzmény: gyanus_capa (236)
gyanus_capa Creative Commons License 2001.09.03 0 0 236
Na igen. Bar akiket megolnek azokat megehetik, mert ugye akkor mar nem alkalmasak inkubatornak. Engem igazandibol ez zavart meg nagyon hogy pl a 4. reszben (de mondjuk az osszes tobbiben is) gyakorlatilag par ora alatt fejlodnek boszme nagy szornyekke.
Előzmény: simlac (235)
simlac Creative Commons License 2001.09.03 0 0 235
Na igen! A másik, hogy egy ilyen gyorsan növekedő szervezetnek rengeteg energiára, táplálékra lenne szüksége. Viszont a filmek szerint nem fogyasztják el az emberket, csak szaporodási célból keltetőnek használják. Bár a 3. részben mintha falatozna egy emberből a dög, de már rég láttam, és lehet hogy rosszul emlékszem.
Előzmény: gyanus_capa (234)
gyanus_capa Creative Commons License 2001.09.03 0 0 234
Na jo, akkor egy kerdes szerintetek nem nonek kisse gyorsan azok a dogok ?
Előzmény: zalus (233)
zalus Creative Commons License 2001.09.03 0 0 233
hát csak azért, mert egyáltalán nem olyan képet vágott az a nyüzüge, mint aki nagyon megijedt volna vagy undorodna az anyakirálynőtől. egyszerűen legyakta némi nyafogás után a buksiját... nem válthatnánk témát? olyan szörnyű érzés erről a szarról beszélni. :]
Előzmény: MacFly (232)
MacFly Creative Commons License 2001.09.03 0 0 232
ezt mar kerdezted :) a filmbe nem boztos hogy belegondoltak, nekem attol meg eszembejuthat
Előzmény: zalus (231)
zalus Creative Commons License 2001.09.01 0 0 231
hehe, ezt ugye te sem gondolod komolyan? :]
Előzmény: MacFly (229)
bozilla Creative Commons License 2001.09.01 0 0 230
Egy kis német nyelvóra. Ma este Aliens a Pro7-en.
MacFly Creative Commons License 2001.08.21 0 0 229
az emberi genjei miatt mondjuk visszataszitonak talalta az idegent
Előzmény: zalus (227)
Tenser Creative Commons License 2001.08.13 0 0 228
Nekem az 1-es és a 2-es rész tetszett, akkor volt legelőször rémálmom, amikor az első részt olvastam könyvben :)
zalus Creative Commons License 2001.08.10 0 0 227
hehe, azért ezt te sem gondolhatod komolyan... véletlenül csapta szét anyuci fejét az az undormány? :] no, eprsze, a nagyit meg máris keblére ölelte. ehh. oltári baromság.
Előzmény: MacFly (226)
MacFly Creative Commons License 2001.08.10 0 0 226
nekem bejott az a resz is, az en felfogasomban az uj leny csak ismerkedett az ijeszto kulvilaggal a maga modjan, anyucira valamiert duhos volt (szuletesi fajdalmak?), az egyik ficko fejet is csak meg akarta fogni, de hat istenem, kicsit erosebb a szoritasa
Előzmény: Tenser (223)
gyanus_capa Creative Commons License 2001.08.10 0 0 225
Hat igen, valszeg a producerek biztosra akartak menni (marmint hogy majd dolni fog a le) azt gondoltak hogy Sigourney Weavert visszahozzak akkor o majd becsalogatja a nezoket a mozikba. GYakorlatilag egy sztarral akartak eladatni a filmet, ami ha jol emlexem nem is lett anyagilag olyan sikeres). es valoszinuleg emiatt elesztettek fel. Meg kell mondanom hogy en igazandibol nem is banom es ha csak ennyi lenne a zavaro tenyezo egy szot nem szolnek, ennyi meg belefer.
A masik hogy tenyleg meglehetosen elszamoltak az idoket :). Ha azt vesszuk hogy napjainkban, amikor igazandibol csak most terjednek el azok az eszkozok amivel a kutatasok megkonyithetok meggyorsithatok, milyen szeduletes sebesseggel fejlodik a tudomany, akkor ez a jovoben csak fokozodni fog. Raadasul az egyik konyv alapjan (8. utas a halal) a hajok mar a hyperurben kozlekednek 4x fenysebesseggel. :-D , szoval ha mar itt tartunk tenyleg sok az a 200 ev ;)
Előzmény: simlac (222)
gyanus_capa Creative Commons License 2001.08.10 0 0 224
Na igen onnantol a film hat hogy is mondjam elegge vergagyi. Es ez sajna nagyon lehuzza a filmet osszessegeben.
Előzmény: Tenser (223)
Tenser Creative Commons License 2001.08.10 0 0 223
Nekem az tette be, amikor a királynőből "kijött" a torzszülött, annak meg az volt az első tette, hogy lecsapta a kedves mamát. Hogy lehet egy lény, ami kétperce sincs a világon rögtön ennyivel erősebb a szülőjénél? Gyorsan fejlődik a kicsike.
simlac Creative Commons License 2001.08.10 0 0 222
Na igen, ez a klónozós rész elég fura, de az emlékek megmaradását szerintem a forgatókönyvíró olyan jelenetnek szánta, amin a nézőnek el kell csodálkoznia és azt mondja: "Nahát és hűha, milyen belevaló csaj ez a Ripley, mit neki klónozás, ő még így is emlékszik mindenre." :) Meg különben is értelmetlen lenne a történet egy semmire sem emlékező főhősnővel aki értetlenül áll a történések előtt. Megszünne "hősnek" lenni. Másképp nem igazán lehetett visszahozni a filmbe. A kérdés az, hogy szükség volt-e rá egyáltalán. Ok, tudom hogy Ripley és az alienek elképzelhetetlenek egymás nélkül, és szentségtörés lenne kihagyni, de mégis. Az emberiség szerintem ki tud termelni hasonló képességű hősöket akik szembe tudnak nézni a szörnyekkel. Meg egyszer már megölték... (Kicsit Dallas szindróma.:))

A másik ami nekem érthetetlen volt, miért kellett 200 évet várni a klónozással? Nem volt még megfelelő a technika akkoriban, mert azt kétlem. Én úgy érzem nagyon eltávolodtunk a jelntől. Az első rész 2128-ban játszódik, a második 57 évvel később, tehát 2185-ben. Ez azért még nem olyan távoli jövő, de hirtelen egy 200 éves ugrás? Nekem sok hirtelen.

MacFly Creative Commons License 2001.08.09 0 0 221
klonozasnal nem arra gondoltam, hogy mitszolszbele :) hanem, hogy ez egy kitalalt dologra epul, nemi valosagalappal, hasonlo okokbol nem firtatom az idoutazast, a hiperugrast, meg a hibernaciot sem. na jo, az alien alapvetoen hiteles technologiai jovokepet probal festeni, ebbol a klonozas kilog
Előzmény: gyanus_capa (217)
zalus Creative Commons License 2001.08.09 0 0 220
azt nem tudom, winona hogy került az ajtó túloldalára a vízből...

ha embert klónozol, akkor csak a dns-t klónozod, az pedig nem hordozza magában az egész tudásod, kifejlődésed, csak a kódod: magzat állapotot lehet létrehozni, de nem egy kifejlett példányt tudással, mindennel...

Előzmény: MacFly (215)
misimacko Creative Commons License 2001.08.09 0 0 219
Elnézést a közbeszólásért.
Küldene nekem valaki egy teljes magyar könyvlistát az Alien-ről.
gyanus_capa Creative Commons License 2001.08.09 0 0 218
Na mind1, akkor is a masodik resz a legistenkiralyabb! Kene meg egy ilyen szinvonalu, kemeny, feszultsegekkel teli resz!
Előzmény: gyanus_capa (217)
gyanus_capa Creative Commons License 2001.08.09 0 0 217
a lopakodot ott emlitik amikor a kiborg megjegyzi hogy mozog a hajo, erre Ripley azt valaszolja hogy mar a riado ota mozog
Erre meg Dr Wren azt feleli, nem erezheti hogy a hajo mozog mert ez egy lopakodo hajo.

A klonozas enegem azert zavar mert orvoskent vegeztem ugyhogy egy nagyon picurkat, de tenyleg csak egy picurkat azert belelatok a temaba. Es azert ilyen alap blodsegek meg nekem is kiszurjak a szemem. De szerintem meg azoket is akik kozepiskolaban tanultak biologiat :)

Előzmény: MacFly (215)
gyanus_capa Creative Commons License 2001.08.09 0 0 216
na jo sci-fi + fantasy vagy forditva :)
mondjuk ott is vannak booooduletes logikatlansagok
de mivel az inakbb a mesehez all kozelebb nem annyira zavaro, az alien pedig inakbb a valosaghoz van kozelebb itt jobban zavaroak
Előzmény: zalus (214)
MacFly Creative Commons License 2001.08.09 0 0 215
kiragadva egy-ket kerdest: A Folddel nem akarta senki utkoztetni a hajot, azt mondtak gaz eseten az automata rendszer a Foldhoz navigal biztos ami biztos alapon. a lopakodo hajo kifejezesre nem emlexem speciel, de nem biztos hogy a hanggal kapcsolatos. az ujragyartott ripley emlekein en is csodalkoztam, de az alapfunkciok (erzekeles stb.) megletebe nem kotok bele, mert nem vagyok otthon az emberklonozasba :))
masik kedves motivum a filmben, a winona ryder, altal jatszott figura, aki (ami?) egy kiborgtarsasag neveben dolgozik (az emberek erdekeert)
Előzmény: gyanus_capa (213)
zalus Creative Commons License 2001.08.09 0 0 214
ejj, star wars mitn scifi? ehhem, űrmese maximum. :]
Előzmény: gyanus_capa (213)
gyanus_capa Creative Commons License 2001.08.09 0 0 213
plusz hogy a faszba is van hogy kifejlett felnott no lesz a klonbol, megmaradnak az emlekei, jar, beszel, egyensulyoz, tapint, lat,hall, izlel, azonnal, mikor ezt egy ember eveken at tanulja, aztan hogy az alien DNS? mar ha van nekije hogy a fenebe kompatibilis egy foldi tipusu genommal? Hogy a faszba lehet egy emberi DNS-bol egy idegent kiklonozni? Mi az a lopakodo hajo? Urben nincs hang! Hogyan lehet erezni egy urhajo mozgasat ha allando sebesseggel megy es nem gyorsul? nincs ugye legellenallas! mi a faszert a Folddel utkoztetik, jo lett volna a Hold is erre, vagy Mars vagy Nap, stb stb. Megannyi kerdes, ami tul lett bonyolitva. De azert megis orulok hogy visszahoztak, mert ez a sorozat talan meg a legjobb az altalam latott sci-fik kozul. A Startrek-hez meg a tobbi ilyen vacakokhoz kepest tobb nagysagrenddel jobb a hibai ellenere is. Kar hogy nem tudnak normalis sci-fi-t kesziteni. Mindegyik olyan lama, esetlen. Egyedul a Star-wars csak ami jobb nala.
Előzmény: zalus (210)
MacFly Creative Commons License 2001.08.09 0 0 212
en meg az akarattyai kertmoziban is megneztem x-edik alkalommal :))
engem leginkabb ripley es a lenyek fura viszonya fog meg a filmben
Előzmény: zalus (211)
zalus Creative Commons License 2001.08.09 0 0 211
sztem nem fura: majdhogynem sikoltozva menekültem ki a moziból, annyira szörnyű volt. az utolsó fél óra pedig a világ legnagyobb butasága...
Előzmény: MacFly (209)
zalus Creative Commons License 2001.08.09 0 0 210
az eleje szolgál az egyik legnagyobb buktatóval: vannak ezek a kedves-ügyes-okos tudósok, akik szépen kitalálják a klónozást és idegeneket szeretnének tanítani, de arra az alapvető dologra, hogy a lényeknek savas vérük van, senki sem figyel... és még azt sem értem, hogy ha egy csepp idegen vér vagy 5 emeletet átrágott a nostromon, itt vagy 5o liternyi alien genyó miért nem szakította szét ezt az űrhajót? másrészt, minek kellett feláldozni egy idegent a szabaduláshoz, ha egy későbbi jelenetben egy másik idegen simán köp egy savas dzsuvát?
Előzmény: gyanus_capa (208)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!