Keresés

Részletes keresés

VadMalac Creative Commons License 2020.03.02 0 6 131778

LeFaGySz mesék

„a true festival of altitude” (A verseny szervezői az idei Dauphiné útvonaláról)

„A szép tanulmányozása párviadal, a művész rémülten felkiált, mielőtt legyőznék.” (Charles Baudelaire)

 

A Földosztás utcától nem messze, tipikus északi házak közt, még a falu nagy része felett szemlélem a reggelt, mely fagyot hozott. Mostanában ritka szokása, csak elvétve mutat életjelet a tél, fáradtnak látszik, mintha nem lenne rá kíváncsi senki.

Ha végigmész az enyhén kanyarodó úton, már látni a Karancsot. Fehér leplet vont magára, időszakos megoldás a kíváncsi Nappal szemben, mely kilesi olykor a titkait.

Egykori Északi Zöld, megint a múlt, köszöni, megvolt, valakinek nagyon útban, pedig nincs is. Fel. Megint eszembe jut, mikor valaki megkérdezte GT-től, hogy lehet teljesíteni a LeFagySzot. A válasz ennyi volt: Rá kell feküdni a pályára.

Fel. Ráfeküdni a pályára. Még elérjük a fehéret. Odafent minden más, fentről minden, fentről minden más. Elillan a pillanat, futok, Tarászka-patak völgyének neveztem el a helyet, ahol az út titkos zugok felett siet tova, érdemben nem befolyásolva a lenti életet, jobb is, azt hiszem.

Valamit tud Jaat Mester, összerakja a majdnem lehetetlent a világszéppel. Míg a kápolna gerincén a szervek összehangoltan dolgoznak, az jár a fejemben, hogy innen indulhat égi útra pár madár, akik jól ismerik e vidéket és nagyravágyásból vagy ösztönből megragadják a felhőket. Beragadt mára egy nóta, az szól a belső rádión. (Mr Zsolt feat. Rudy Cardenas: Stepping Off The Edge) Just how i’m gonna fly i don’t know i just gotta try…Odafönt a fiatalok biztatnak, tovább.

Az aszfalt fáj a térdnek, meg enni is kell, a földi dolgok közé rántanak a körülmények. Salgóvár után, mikor megint béke lesz, jöhet újra a menés. Favágó int, siessek, sokan mentek már el. Hát legyen, belekeveredtem egy szökésbe, csináljam végig, adjak ki mindent, semmi ne maradjon a hegyen. A kisbolt fontos állomás, vonat nélküli, a felüljáró lépcsőfokain a rozsda dolgozik megbízható munkaerőként.

Kisgyerekek köszönnek: szia, rászólnak a kutyára is, ettől jobb lesz a kedvem, elkapom a ritmust. Jó egyedül, arra lehet gondolni, amire és akire akarok. Az emlékműnél megállok. A múlt ismét. Másnak is fontos.

Őzek csoportja, mint élő jelenés, a Természet maga, intimitás, legott elsuhanó, de igazi. A fiatalokkal a piros pihenőjénél találkozom újra, még tart a szökés, de végidejét éli. Küzdelmes periódus. Aztán újfent a Természet, mufloncsapat az úton át, ugrosnak, gyorsaság és magasság (altitude), elegánsak és van bennük valami vakmerő is. Megállok, élőként vagyok benne az élőben.

Futok megint. Idővel az erőfeszítés csendet generál. Ezekért a csendekért vagyok, ezekben élek. Ahogy kanyarg az út, és hegy a hegyre rezonál, úgy közelítem meg a lényeget. Erek futnak a mélyben, a kékség fenn és még nem ébredt fel, még nem akar, ha álmodik, hagyd meg neki. Ezért jöttem, itthon vagyok, forog a világ körbe vagy csak az út teszi, hogy vezet, amerre a vadak nyomán szagos az út, amerre a szél is óvatost repül, a határok megnyílnak és találkozunk. Ilyen ez, ilyenek vagyunk.

A határon a határon. Sárban a jóakarat, pár szó elszabadul, amíg a félig döntött határköveket kerülgetem. Vissza lehet nézni. Kell az alibi. És tényleg, erre majd azt mondom, küzdelmes volt, pedig nem is, mert valójában ott jó, átlépni a határvonalon, túl lenni a feloldódás szakaszán, szerelemben maradni az összeállt egésszel.

Megadtam magam a mának… az északi oldal még mutat valami télies jelleget, de a madárdal elárulja, nincs sok keresnivalója. A Karancs udvarias vendéglátó, hosszan marasztal, közben nem tudni, valójában mit is szeretne.

Lefelé görcsölne a láb, de kérem, ne tegye és meghallgat, elfogadja a napot olyannak, amilyen: elszöktem minden elől, őzek és muflonok közé, ahol a hegyek odasírják elém a legszebb elképzeléseket.

A művelődési ház boldog, feladatot kapott és bírja becsülettel a munkát. Barátok fogadnak, értenek, adnak. Hazatértem. Ők adták a kulcsot hozzá. Köszönet érte. SzLA kiutal egy dicséretet, Jaat érdeklődik, milyenek a határok, Szilóval örülünk Stuyven győzelmének.

A Földosztás utca fölé szürke párák úsznak, hogy nyugodt éjszakája legyen. Mindenünk megvan hozzá.

Törölt nick Creative Commons License 2020.02.28 -1 3 131777

Bíbelődtem egy kicsit az egyik Kohász út feliratú kis fémtáblával:

 

 

 

Ha valóban összejön és az Ökör-hegyen leszek majd pontőr augusztusban akkor azt tervezem hogy kiviszem majd oda nézegetni azoknak akiket esetleg érdekel. :-)

De addig még sok víz lefolyik a Tarnán...

efemm Creative Commons License 2020.02.25 -1 1 131776

A Hazai legjobb teljesítménytúra szavazás eredménye.

Előzmény: efemm (131775)
efemm Creative Commons License 2020.02.24 0 0 131775

Kedves Túrázók!

A 2019-es év TTMR - ÉVTT - ÉVKTT - HALEG díjátadói:

Időpontja: 2020. március 1. vasárnap 10:00 - 12:00
Helyszíne: Szent Angéla Általános Iskola és Gimnázium tornaterme, II. kerület, 1024 Budapest, Zivatar u 6.
Szeretettel várjuk tagjainkat és a minősítésekben, pályázatokban érdekelt sporttársakat!

Program:
Díjátadók (kezdés 10.00 órakor):
- Túrázik a Család díjátadó
- A Teljesítménytúrázók Minősítési Rendszerében (TTMR) elért minősítések átadása. Először a gyerekek TTMR díjazásait adjuk át, majd a felnőttekét, kategóriánként (arany+kiválótól -> bronzig) azokon belül ABC növekvő sorrendben.
- A Hazai legjobb teljesítménytúra szavazás (eredmény hamarosan...) eredményhirdetése
- A 2019. évi Az év teljesítménytúrázója pályázat (ÉVTT) eredményhirdetése
- A 2019. évi Az év kerékpáros teljesítménytúrázója (ÉVKTT) pályázat eredményhirdetése
- 4 tájegység – 4 túra díjátadó
- Galga Kupa díjátadó
- Csiga-Biga Liga díjátadó

A TTMR-ÉVTT díjazások átvételére a közgyűlés/díjátadó előtt NEM lesz lehetőség, csak azt követően!
A még át nem vett 2019. évi Budapest Kupák nálunk lesznek, átvételük a TTMR díjátadó alatt is lehetséges. Tagsági ügyek intézése, Budapest Kupa füzet vásárlás, TTMR jelvények díjának befizetése szintén.

(TTT közgyűlést most nem tartunk. A 2020. évi éves rendes közgyűlésünket – gazdasági beszámoló, költségvetési terv elfogadása – egy későbbi időpontban tartjuk, a törvényben megszabott határidőn belül.)

 

TTT

magyarpityu Creative Commons License 2020.02.19 0 0 131774

Ezzel az infóval ijesztget SK a K100 topicban :))

Előzmény: Sánta Kutya (SK) (131773)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2020.02.10 0 1 131773

Akkor ez nem a te túrád. Én viszont szeretem.

Előzmény: Törölt nick (131771)
olahtamas Creative Commons License 2020.02.10 0 1 131772

Nem vagyunk egyformák!

 

Nekem 10-12 ember felett már nagy a csapat, de ismerek olyat is, akinek már a 3 fő is túl nagy csapat :)

Előzmény: Törölt nick (131771)
Törölt nick Creative Commons License 2020.02.10 -2 0 131771

Nekem inkább az a furcsa hogy mi abban a jó hogy 5000+ ember egyszerre csődül be az erdőbe.

De biztosan van valami jó benne, mert akkor nem csinálnák. :-)

 

Előzmény: sistergő (131770)
sistergő Creative Commons License 2020.02.10 0 0 131770

Nincs, furcsállottam és ezért kérdeztem. A felsorolt érvek szerint tényleg jó.

Előzmény: Sánta Kutya (SK) (131769)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2020.02.10 0 0 131769

Neked van ilyen tapasztalatod? Amennyire én látom fórumokon, eredeti áron adják, vagy olykor olcsóbban.

Szerintem jó, mert így szabályozottan történik az átadás, és a rendező adatbázisában külön adminisztráció nélkül azonnal megjelenik. Enélkül fogalmuk sem lenne, hogy ki vesz részt a túrájukon a kiadott nevezésekkel, és ki hányszoros teljesítő.

Előzmény: sistergő (131768)
sistergő Creative Commons License 2020.02.10 -1 0 131768

"Mivel biztosan be fog telni a létszám,  ..." biztos, hogy egész jó ez a rendszer ahol rendszeren belül szabályosan át lehet adni a megvásárolt nevezést másik túrázónak?

Lesz feketepiaca az átadásnak? Ha igen, akkor lesz árfelhajtó ereje?

 

 

Előzmény: Sánta Kutya (SK) (131767)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2020.02.10 0 0 131767

Egyébként egész jó ez a rendszer:

* Nem kér felesleges adatokat.

* Nem kell valami újságnak a rendszerébe beregisztrálni, végre saját rendszerben intézik.

* Nem kötelező számlát kérni, és ha nem kérsz, akkor nem is kell megadni az adatokat.

* Rendszeren belül szabályosan át lehet adni a megvásárolt nevezést másik túrázónak.

 

Mivel biztosan be fog telni a létszám, és lesz piac az átadásra, aki még gondolkodik az induláson, annak szerintem érdemes ma benevezni.

Előzmény: Sánta Kutya (SK) (131766)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2020.02.10 0 0 131766

Tíz órakor nyílt meg a Gerecse 50 nevezése, 10:16-kor már 17%-on állt.

Ebben az új rendszerben most neveztem először, végre nem ütközik a Balaton-körrel. :-)

https://www.gerecse50.hu

homerx Creative Commons License 2020.02.06 0 0 131765

marpedig hagyomanyos cipoboltokban, decathlonban nincs. de koszi az otleteket. a tengerszem itt van mellettem.

Előzmény: olahtamas (131762)
Öregnándi3 Creative Commons License 2020.02.06 0 0 131764

Erősödik a mezítlábas túrázók pozíciója!!
:-)

Előzmény: rum-cájsz (131763)
rum-cájsz Creative Commons License 2020.02.06 0 0 131763

Én nem vacakolnék a kereséssel. A Tengerszemben van Hanwag cipőfűző ezerféle hosszban.

Előzmény: homerx (131759)
olahtamas Creative Commons License 2020.02.05 0 1 131762

Milyen áruházban kérdezted ?

Mert azért szerintem egy bakancsba való cipőfűző nem lehet ennyire kuriózum.

Bár nekem eddig a cipőfűző még soha nem adta meg magát a bakancs többi része előtt.

 

Előzmény: homerx (131761)
homerx Creative Commons License 2020.02.05 -2 0 131761

hm, csekkolom. eddig ahany helyen kerdeztem, ugy neztek ram, mintha a marsra mennek.

Előzmény: beetee (131760)
beetee Creative Commons License 2020.02.05 0 0 131760

Ez nem jó?

https://www.decathlon.hu/kerek-cipofuzo-id_8307992.html#s150%20CM

Nem mindegyik szín és méret van a különböző áruházakban...

 

Én ilyet használok.

Előzmény: homerx (131759)
homerx Creative Commons License 2020.02.05 -2 0 131759

sziasztok,

 

ebbe a cipobe hol tudnek cipofuzot talalni? turaboltokban nem igazan volt. esetleg az almasi teri bolt?

koszi

Öregnándi3 Creative Commons License 2020.02.03 0 0 131758

Persze. Éjfél után indultál Bányahegyről.

:-)

Előzmény: olahtamas (131754)
Törölt nick Creative Commons License 2020.02.02 -1 0 131757

Nem feltétlenül. Inkább kisebb belet. :-)) És ezáltal kevesebb magaddal vitt súlyt. :-)

 

Pont passzol ide minden tekintetben ez az írás, az Ökör-hegyre menet kapott el minket az évtized jeges zivatara, kb 3 perc alatt az alsógatyámból folyt a víz, és ez egyáltalán nem túlzás, szó szerint. 

Istenmezeje-Ózd

Turista Magazin - Óbükk, az ismeretlen föld

 

Az első mondathoz csatolt fotó lásd az írás közepén, :-)) ez az egyetlen alkalom mikor saját fotóm került egy cikkbe:

 

Előzmény: Bikk Pubi (131739)
szotske-cs Creative Commons License 2020.02.02 0 0 131756

Itt maximum olvasni, látni utoljára a Téli Teljesítménytúrán lehetett. :-)
Múzsla sporttárs tíz évenkénti rendezést ígért, nem is tudtam, hogy 2015-ben is megrendezték az ózdiak.

Előzmény: _ZE (131753)
olahtamas Creative Commons License 2020.02.02 0 0 131755

És milyen jó, hogy van túrabeszámoló összesítő:

https://teljesitmenyturazoktarsasaga.hu/beszamolo?a=a&id=114

Az év 2010 a táv pedig 25km :)

Előzmény: olahtamas (131754)
olahtamas Creative Commons License 2020.02.02 0 0 131754

Milyen jó ha van csiganyál? :)

https://www.openstreetmap.org/user/efemm/traces/2034952

Ez persze nem az enyém, most lusta vagyok előkeresni, hogy én melyik évben és melyik babatávon indultam :)

Mert azt határozottan állíthatom, hogy 70 km-nél többet én egy nap alatt még nem mentem :)

Előzmény: Törölt nick (131752)
_ZE Creative Commons License 2020.02.02 0 0 131753

OFF
Nézzenek oda, hát magát is látni...? :-D Vagy én estem csak ki az utóbbi időben a túraszakmai eseményekből...?

ON


Anno ha jól tudom, az volt a mondás, hogy ötévente rendezik, és emlékeim szerint 2015-ben terveztem, hogy hosszabb távra térek vissza, de nem jött össze :-/ Mindegy, idén adott a lehetőség, hogy megtegyem :-)

Előzmény: szotske-cs (131751)
Törölt nick Creative Commons License 2020.02.01 -1 0 131752

Akkor már 3-szor. :-)

 

Erre konkrétan emlékeztem:

https://www.teljesitmenyturazoktarsasaga.hu/tura?id=5832

Előzmény: szotske-cs (131751)
szotske-cs Creative Commons License 2020.02.01 0 0 131751

Csak egy kis pontosítás, két alkalommal volt megszervezve a teljesítménytúra, 2000-ben és 2010-ben:
https://www.teljesitmenyturazoktarsasaga.hu/oldsite/napt00/e124.htm
https://www.teljesitmenyturazoktarsasaga.hu/tura?id=2461

Előzmény: garass (131730)
Törölt nick Creative Commons License 2020.01.31 -1 0 131750

Köszönöm szépen. 

 

Csodálkoztam ugyan rajta, mert rengeteg szép képet küldtem a Turista Magazinnak az útvonalról a kohászos cikkhez, ennek ellenére ők is betették a kis tábla fotóját, melyen "in situ" látható, úgy és ott ahogyan és ahol megtaláltam.

Szóval meg lett örökítve rendesen. :-)

De örülök neki. 

 

 

 

 

Előzmény: magyarpityu (131749)
magyarpityu Creative Commons License 2020.01.31 0 0 131749

Jó kezekbe került, köszönjük, hogy megőrzöd és megosztottad a fényképét!

Előzmény: Törölt nick (131748)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!