Tükrözzem meg a képet? Csak viccelek... Másképpnem látszik. Ha csak átnézek rajta, akkor tisztáknak látom a lencséket. Csak ellenfényben rajzolódik ki a lentebbi valami. Ha nem gomba, első körben kipróbálom, mert nem biztos, hogy ér annyit, hogy megjavíttassam, lehet így is kielégítő képet ad. Csak várom az adaptert hozzá.
Hát nem egyértelmű a fotó. Vagy gomba, vagy a lencsetagokat összeragasztó kanadabalzsam repedezett meg. Tudsz még róla más megvilágításban is fotót készíteni? Ha ez utóbbi, akkor az 100%-ban javítható. Ha gomba, akkor a nyomát eltüntetni már nem lehet, de a továbbterjedését meg lehet állítani.
Nem kell karanténban tartanod. A gomba nem vírus. :-) Ha nincs meg az életfeltétele, akkor nem él meg más eszközön. Előszeretettel szeret gombásodni a valódi bőr tokban tárolt optika. Főleg egy jó ködös novemberi kinntöltött éjszaka után. :-)
Carl Zeiss Jena, manuális af, Tessar 2,8/50 mm, M42 objektív, serial: 5089770. Tartozék: első, hátsó kupak. K&F M42-EOS alakítóval együtt, alkudozóknak 15.000,- Ft-ért, alku nélkül 12.000,- Ft-ért elvihető. Serial: nincs. Tartozék: doboz, karcolást gátló csomagolás. Az objektívet csak kipróbáltam, jó állapotban van, a K&F makulátlan, új, 1x használtam.
Egyik eszköz sem garanciális, azt kapod, amit a képeken látsz.
Vevő terhére (cca. 1.800,- Ft) és felelősségére futárral is elküldöm - előre utalás esetén.
Kismaroson vannak az eszközök. Tel: +36209733786 Balázs Rolland
Köszönöm. Nem tudtam, hogy van külön topik. Elég béna vagyok, még a keresőt sem nagyon tudom normálisan használni. be vagyok oltva számítógép ellen. :-)
Hmm... 100.000 Ft? Jófogáson 22000-ért volt bolti állapotú, haverom vette meg. Az már csak hab a tortán hogy az ELECTRIC-nek három elektromos érzékelő van az alján (itt van a kezemben), ennek meg nincs...
Nem nagyon találok Minolta AF / Sony A -> M42 adaptert (Minolta / Sony a fényképezőgép, M42 az optika). Budapesten nem tudtok valami boltot, ahol lehet ilyen? Köszi!
Ha mar itt kezdtem, akkor itt off-olok tovabb... Esetleg ossze lehetne hozni egy talakat valakivel, akinek van ilyene, hogy ossze hasonlitsam a ket obit? BP/Kecskemet...
Ez inkább a méretek függvénye lehetett. Én a magam részéről a K vázakat kedveltem, leginkább a KX-et és a KM-et, vagy K1000-t, talán a legkevésbé a K2-őt. Mert ezek nehéz, jól megfogható darabok. De egyértelműen az M sorozatú obikkal, mert azok kiválóak, és kicsik a korábbi szériához képest. A későbbi vázak nekem már pirinyók voltak, bár az MX kedvéért azért bármikor megalkudtam. A M sorozatú obikkal semmi gond az égvilágon, hacsak az nem, hogy ha valakinek túl kicsik.