Keresés

Részletes keresés

linuxakos Creative Commons License 2002.05.13 0 0 133
A 2. esetre gondoltam (ezt azért megmagyaráztam :)).

Az 1. megfigyelésnél az út, amin mentek, tele lehetett gödrökkel, rossz volt a minősége, az auto nem volt stabil, ezért láthatták kanyarodni a "dolgot". Az is közrejátszhatott, hogy az autó szélvédőjén megtört a fény, ezért is az az ilúziójuk lehetett, hogy görbül az objektum pályálya.

Előzmény: Dr. Lecter (132)
Dr. Lecter Creative Commons License 2002.05.13 0 0 132
Távcsővel autót vezetni?
Előzmény: linuxakos (131)
linuxakos Creative Commons License 2002.05.13 0 0 131
Tudom a megoldást. Távcsővel nézted, de a távcsövet nem bírtad egyenletesen tartani, mozgott, pl. lefelé, de te ezt úgy érzékelted, hogy a meteorit felfelé kanyarodik. Ilyen egyszerű.
Előzmény: Nagybivaly (115)
Dr. Lecter Creative Commons License 2002.05.13 0 0 130
Na pont erről van szó. Ha fogalmam se lehet, micsoda, és mekkora az az izé, amit látok, nem tudom megsaccolni, milyen messze lehet.
Előzmény: Nagybivaly (129)
Nagybivaly Creative Commons License 2002.05.13 0 0 129
Meteor magasságát hogy akarod saccolni? Ahány meteor, annyi különböző méret és beesési szög.
Másrészt mit értesz magasságon?
Előzmény: Dr. Lecter (127)
Nagybivaly Creative Commons License 2002.05.13 0 0 128
1. Nappal volt (na jó, naplemente).
2. Te is meg tudsz különböztetni egy kétméteres papírrepülőt egy húszcentistől, még ha repülés közben ugyanakkorának néznek is ki.
3. Ne csak a méretnél ragadjunk le, inkább javasolj valamit, amivel magát a jelenséget megmagyaráznád.
4. Nekem személy szerint tökmindegy, mekkora volt (persze bizonyos határok között), az a lényeg, hogy fogalmam sincs, hogy micsoda.
Előzmény: Dr. Lecter (127)
Dr. Lecter Creative Commons License 2002.05.13 0 0 127
Egyszer?en megéreztem a távolságot,

ez tetszik :-))

Én pl. meteorészlelés közben sokszor töprengtem azon, hogy van-e valami trükk, amivel saccolni lehetne egy meteor magasságát. Aztán mindig abban maradtam, hogy nincs.

Előzmény: Nagybivaly (126)
Nagybivaly Creative Commons License 2002.05.13 0 0 126
1. Mint említettem korábban, a tárgy nagyon nagy távolságot tett meg rövid idő alatt.
2. Ennél pontosabban már nem tudom megfogalmazni, inkább látni kellett volna :). Egyszerűen megéreztem a távolságot, idő nem volt arra, hogy nagyon megnézhessem. Viszont tudtam viszonyítani az "alatta" levő fákhoz, tekintve, hogy a környék elég üres volt, csak szántóföld majd utána erdők. Azt is láttam, hogy a tárgy jóval hátrébb volt a fáknál.
Előzmény: jee_c (124)
WILLIS Creative Commons License 2002.05.13 0 0 125
Sziasztok!

Felraktam a netre egy érdekes kis filmet. Biztos többen láttátok már, most inkább a véleményetekre vagyok kiváncsi . Két valami - szándékosan nem ufo-t írok - épp gabonakört alkot.

Nem tudom, hogy kell belinkelni, de beírom, aztám majd meglátjátok...

www.ingyennet.hu/~bruno


jee_c Creative Commons License 2002.05.13 0 0 124
Volt valami tényező, ami arra engedett következtetni, hogy nem lehetett kisebb ennél a becsült méretnél? Ilyennek tudom elképzelni a tárgy viszonylagos stabil helyzetét, vagy néhány méteres elmozdulás esetén a látszó helyzetének csekély változását.
Előzmény: Nagybivaly (123)
Nagybivaly Creative Commons License 2002.05.13 0 0 123
Nekem abban a pillanatban kb. pont repülőnagyságúnak tűnt. Mindazonáltal nem gyanítom, hogy csapatszállító csillaghajók barázdálnák bolygónk egét...
Előzmény: Dr. Lecter (122)
Dr. Lecter Creative Commons License 2002.05.13 0 0 122
Na igen, de a repülőt tudom, hogy kb. mekkora, egy ismeretlen izé esetén azonban semmilyen támpontom nincs.
Előzmény: Nagybivaly (121)
Nagybivaly Creative Commons License 2002.05.13 0 0 121
Oszinte leszek: pontosan nem tudom. Valahogy ugy, mint ahogy a repulok magassagat is meg tudod becsulni a kiveheto forma, a nap esetleges tukrozodese az ablakon vagy torzson stb. alapjan.
Előzmény: Dr. Lecter (116)
FOCUS Creative Commons License 2002.05.10 0 0 120
Valamelyik spektrumos műsorban szemléltették a milliárdnyi galaxis és az ott elképzelhető intelligens élettartam viszonyát.

Egy fenyőfára sok tucat égőt akasztottak. Ezek egymástól függetlenül felvillantak, pár másodpercig égve maradtak (ez jelzett pármillió évet amíg létezett ott élet) aztán kialudtak.
Egy nagy villódzás volt az egész, de arra, hogy hogy két fénylő pont között megtegyék az utat, amíg még világít a másik is, elég kicsnek tűnt az esély.

Hát ezért nehéz elképzelni, hogy idejönnek nézelődni.
Amúgy is ha van is ilyen, miért lenne humanoid formájuk?
Lehet, hogy akkorák csak mint a kislábújjam körme hegye vagy pedig átlátszóak, vagy mittudomén.

Előzmény: predi (117)
Dr. Lecter Creative Commons License 2002.05.10 0 0 119
Te kineveted Ptolemaioszt?
Szerintem rosszul teszed.
Előzmény: cerebrum (118)
cerebrum Creative Commons License 2002.05.10 0 0 118
Jó meglátás. De sajnos mi emberek már csak ilyenek vagyunk. Még ma is azt hisszük, hogy mindent tudunk és mindent jobban tudunk mint az előző nemzedékek. Még mindig Newton álmait kergetjük. Ha megismerjük a természet alapvető törvényeit, mindent az irányításunk alá vonhatunk és minden titkot megfejtünk.

De sajnos ez nem így van. Kétszáz év múlva az emberek pontosan ugyanúgy ki fogják nevetni a tudatlanságunkat, mint ahogy mi kinevetjük pl.
Ptolemaioszt, aki szentül meg volt győződve arról, hogy a Föld a Világegyetem központja.

Azt fogják mondani. Te tudod miben hittek az emberek a 21. század elején? Fotonokban meg elektronokban. Meg hogy nincs élet a Földön a kívül. El tudsz képzelni ekkora hülyeséget? - mondják majd, miközben felállítják majd a saját elméleteiket, amikben éppen akkor hiszenk majd.

Előzmény: predi (117)
predi Creative Commons License 2002.05.09 0 0 117
Az az elképzelés miszerint nincsenek földön kívüli értelmes lények, a szokásos emberközpontú gondolkozás. Az elmúlt évezredek rögződött gondolkozásmódja: A Föld a középpont, az ember a teremtés koronája.

De a Föld nem a világegyetem középpontja, sőt még a Nap sem az. MILLIÁRDNYI naprendszer létezik a mienken kívül.

Lehetőségek felfoghatatlanul nagy száma azt teszi valószínűtlenné, hogy máshol nem léteznek értelmes lények. Sőt, még az is hiper valószínűtlen állítás, hogy nem előztek meg minket akár évmilliókkal.

Szerintem a Világegyetem első évmilliárdjában létrejött értelmes fajok már akkor kipusztultak, amikor mi még csak huncut pillantás voltunk a teremtő szemében. 16 MILLIÁRD éves a legöregebb galaxis amit látunk, míg a Föld csak 4,5!

Létezésük valószínűsége tehát 100%-hoz közelít. Ha pedig léteznek, ki olyan bátor, hogy kijelentse: nem jutottak el a Földre? Ki az aki csak 500 évre előre meg meri jósolni mire lesz képes az ember, tud-e majd más naprendszerekbe menni?

Dr. Lecter Creative Commons License 2002.05.07 0 0 116
Hello,
hogyan tudtad megbecsülni, hogy 6-8 km-re volt?
Előzmény: Nagybivaly (115)
Nagybivaly Creative Commons License 2002.05.07 0 0 115
Hogy egy kicsit felfrissítsem az eredeti topicot (meg hogy bekavarjak), én is ideírom az általam látott és (szerény képességeimmel) meg nem magyarázható élményeimet. Előrebocsájtom: veszem az Ufómagazint (jót röhögök és továbbpasszolom apámnak, mert akkora félremagyarázások vannak benne, hogy ihaj. Ezek mindenbe képesek belelátni a zöld emberkéket...). Rendszeresen vizslatom az éjszakai égboltot, leginkább a bolygók szépsége miatt, úgyhogy láttam már egy-két dolgot, amit az átlag Blikkes szemtanú UFO-nak vélne: hirtelen felvillanó műholdat, kisrepülőgépet, több repülőt egy helyen stb. Az alábbiakat viszont nem tudtam sehova besorolni, viszont nem hiszem, hogy értelmes idegen lények által vezetett űrjármű lenne. Aki a pontos időpontokra és helyszínekre kiváncsi, írjon (klubi@freemail.hu).

1. Autóban ülve, letekert ablakkal vezettem. Irányom D-DNY. Egyik pillanatban kb 170 foknál, 20 fokos magasságban felvillan valami. Úgy tűnt, hogy a két végén, sárgásan. A tárgy alakja hosszúkás volt, vöröses színnel. Távolsága légvonalban kb 6-8 km, a fénye alapján. Kb. két másodperccel később már előttem (a kocsi középső tükrének a száránál) volt, ugyanolyan távolságban és magasságban. Ekkor mégegyet villant, és elindult fölfelé. Itt volt az a pont, ahol én is meghökkentem. Aztán egyből eltűnt, mintha ott sem lett volna.
Általam felvetett lehetséges megoldások:
- gömbvillám (rövid élettartam, kis méret (esetleg rosszul becsültem meg a távolságot), gyors mozgás. Ellene szól, hogy teljesen tiszta idő volt.)
- meteor (erősen kétséges, mert úgy tűnt, mintha nem lenne becsapódási szöge, a horizonttal párhuzamosan haladna. Egyáltalán, mitől kezdett emelkedni?)
- repülő (szintén kétséges, nem volt se kondenzcsík se a szokott színek, és egy Kicsivel gyorsabb volt...)

2. Ezt ketten is láttuk. Sötét éjszaka, csillagos, felhő- és páramentes, távcső (60x-os nagyítással) az állványon. A 'dolog' 200 foknál, 45-50 fokos magasságban jelent meg. Egyet villant és eltűnt. Arra gyanakodtunk, hogy a Nap fénye megcsillant egy műholdon. Aztán villant még kettőt, az elsőt úgy 220/40-nél, a másodikat 230/40 nél, szóval haladni látszott. Ekkor kezdük el figyelni, hogy mi a bánat ez. Elkezdtük számolni a két felvillanás közti időket és ez 9..10..12..13..15..18 stb. módon hosszabbodott, kb. 25-ig. A dolog pályája egy darabig egyenes volt, majd horog alakot vett föl, egészen az eltűnés pillanatáig. Kérdés: ez mi volt?

Ha van értelmes ötletetek, írjátok meg ide vagy a mailemre.

NB

Dr. Lecter Creative Commons License 2002.05.06 0 0 114
Valóban van egy másfajta hozzáállás is: aki görcsösen ragaszkodik egy elképzeléshez akkor is, ha egyértelműen kiderült, hogy nem igaz.
Előzmény: sysqo (112)
sysqo Creative Commons License 2002.05.06 0 0 113
Hoppá... Az első beszólásom sztornó!
Volt egy kis fatál error, nem küldte el az üzit az indexre, írtam másikat, de vhogy a régi is elment... :(
Előzmény: sysqo (112)
sysqo Creative Commons License 2002.05.06 0 0 112
Hát igen. A tudósoknál általűban ez a fajta hozzáállás tapasztalható. Ha nem illik be valami az előre kitalált világképbe, akkor azt felejtsük el, mert ilyen nem létezhet...
A legtöbb UFO kérdést így intézik el. Még szerencse, hogy vannak kivételek. Nélkülük ott tartanánk, hogy a Föld lapos, és a világegytem központja :)))
Előzmény: jee_c (110)
sysqo Creative Commons License 2002.05.06 0 0 111
Hát igen. Sajnos a tudósok így állnak a dologhoz. Ha valamire nincs magyarázat, akkor az egészet elfelejtik, és megtesznek mindent, hogy más se szerezzen róluk tudomást...

Csak a szőnyeg alá söprés rossz taktika. Egyszer tele lesz az a szőnyeg alja... :)

Előzmény: jee_c (110)
jee_c Creative Commons License 2002.05.06 0 0 110
Ha így áll a helyzet, akkor sajnos erről ennyit.
Előzmény: Dr. Lecter (109)
Dr. Lecter Creative Commons License 2002.05.06 0 0 109
Sajnos nem.
Előzmény: jee_c (108)
jee_c Creative Commons License 2002.05.06 0 0 108
Nem az volt a "poén" a dologban, hogy _amikor_ a néprajzkutatók lejegyezték az adatokat, akkor még a csillagászat nem tartott ott, hogy erről tudomása lenne? :)
Előzmény: Dr. Lecter (107)
Dr. Lecter Creative Commons License 2002.05.06 0 0 107
Ja. Csak azóta az is kiderült, hogy a francia néprajzosok előtt jártak már feléjük pl. csillagászok is. Innen kissé necces a sztori.
Előzmény: sysqo (106)
sysqo Creative Commons License 2002.05.05 0 0 106
Hali.
Az én véleményem az, hogy nem feltétlenül a tárgyi bizonyítékra kell gondolnunk, ha az UFO-k létét akarjuk bizonyítani. Én nem vagyok egy elvakult UFO-hívő, nem látok minden fa mögött kis zöld embereket... Viszont olvastam - többek között - egy afrikai népről, a dogonokról (nem tudom, volt-e már róluk szó itt). 1930-ban derült fény minderre, mikor néprajzosok járták Afrikát, feltérképezve a törzsek szokásait. Szóval egy a kicsiny, primitív nép olyan TUDÁS birtokában van ma is, amihez önerőből nem juthattak hozzá. A mítoszuk szerint az isteneik a Szíriusz-rendszerből érkeztek, pár ezer évvel ezelőtt. Tudják, hogy a Szíriusz 3 csillagból áll, amit csak 1995-ben bizonyítottak be tudósaink... Két ikercsillaga 50 év alatt kerüli meg egymást, ezért 50 évente "nagyszabású" Szíriusz-ünnepségeket rendeznek, csak persze nem így hívják... Ismerik ezek anyagsűrűségét, szerkezetüket( az egyik neutroncsillag). Tudnak az atomokról, a DNS spirálról, lerajzolják a Szaturnuszt gyűrűivel, a Jupitert négy holdjával. Akit komolyabban érdekel a dolog, tudok ajánlani pár könyvet a témával kapcsolatban...

sysqo

Előzmény: WILLIS (105)
WILLIS Creative Commons License 2002.04.29 0 0 105
Sziasztok!

Íme egy-két link, ahol képeket láthatunk. Néhány láthatóan hamisítvány vagy van valami furcsa benne, amitől nem túl hihető.
Nem tudok linkelni, bár már ezerszer elmondták, hogy kell, így csak bemásolom a címeket.

http://www.alieneight.com/ufophotos.htm

Itt meg egy másik, ahol gabonakörök fotói vannak.
valahol ez is kapcsolódik a témáhozt.

http://www.alien-ufos.com/cropcirclephotographs.html

Tudom, a két oldalnak kissé közszolgálati feelingje van, de nem az olvasmányos részek, inkánbb a képek érdekesek.
Tényleg van már valami válasz arra, hogy hogyan jönnek látre ezek a gabonakörök?

Egyenlőre ennyi.
Üdv: W.

PeterDaraban Creative Commons License 2002.04.02 0 0 104
Valahogy igy áll a dolog ahogy mondod. Ezért nem erösködök semmilyen elmélet mellett. Sôt a baj az hogy annyi mellédumálo van ezen a téren annyi holdkoros beszél és ír a témáról hogy a sok szalma közt nem találod meg az arany darabocskát ha tényleg van ilyen... Mikor levélben értesitettük a venezuelai csillagvizsgálo intézetet ( ami ott a hadsereghez tartozik), megköszönték s azt válaszolták hogy valoszinüleg valami " szatelit" lehetet. Ez persze nem állhatta helyét mert 1962-ben nem vot annyi szatelit hogy 3 keringjen a fejünk felett éppen.. Nem tudom mik voltak, mert szép tiszta ég volt, csillagos is de azok kékek meg odább. Nem vot egy felhö sehol. Köztünk vot egy katolikus pap is, akit aztán azzal huztunk hogy lehet az ördög kereste öt...

Ettöl föggetlenül ha 1x van alkalmad ( nem tudom meg van-e magyarul) szerezz meg egy könyvet amit ez események után egy ismerösöm ajánlott. Amerikában lett kiadva 1919-ben egy érdekes ember irta a neve CHARLES FORT a könyv cime THE BOOK OF THE DAMMED. Ez az úr azzal töltötte életét hogy a 19. század érdekes dolgairol irt vagy mondott híreket szerezte be a világ minden részéröl.. Nem volt akkoriban szó mint tudod UFOkrol se hasonlo dolgokrol. Mégcsak az univerzumban esetleg más élölényekröl se... ezért érdekes a könyv. Valahol van egy szervezet amelyik az úr nevét viseli. Lehet hogy az interneten magtalálod.

Előzmény: Törölt nick (103)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!