Keresés

Részletes keresés

paramami Creative Commons License 2007.08.30 0 0 44339

sziasztok!

antiszakácsnő jelentkezik :)

Cesete mondta, hogy próbálkozzak itt:)

 

rakott tököt csináltam, de maradt még darált hús meg rízs és nem akarok még tököt venni , mert a kicsi finnyás gyerekeimnek nem ízlik.

 

a kérdésem, hogy mit csináljak vele ?

köszi előre is!

ribizli Creative Commons License 2007.08.30 0 0 44338
Thor karfiolját 1 lépéssel lehet még egyszerűsíteni: rózsákra szeded, majd megmosod a karfiolt, és mindjárt olyan edénybe rakod, ami mehet a mikroba (nálam nagy jénai). Nem kell lecsöpögtetni, úgy vizesen mehet az edénybe, majd az egészet lefeded (edény teteje/ folpack/ tányér), és max. erősségen párolod a mikroban mennyiségtől függően 10-20 percig. Utána leveszed a tetejét, a fölös nedvesség elpárolog magától, és folytatod Thor második lépésével.

Én úgy szeretem nagyon még, hogy a megpárolt karfiolból lerakok egy sort jénaiba, kis olívaolajjal meglocsolom, rá keménytojás szeletek, karfiolsor, rá paradicsomszeletek, karfiol, keménytojás/paradicsom, tejföl (vagy tejföl+egész tojás + reszelt füstölt sajt összekeverve), sütőbe, míg a teteje megpirul. Nekem ez olyan igazi nyárias étel, nagyon szeretem.
Meg a Thor-félét is. :)
ribizli
Thor Creative Commons License 2007.08.30 0 0 44337

OK, elmondom neked az enyémet, hátha az könnyebb, bár a többieknek túl egyszerű lesz.

A karfiolt 2 percig főzöm, leszűröm, jénaiba szórom, leöntöm tejfölben elkevert tojással+só, bors, esetleg kis szerencsedió, sütőbe tolom, 15 perc, kész.

Ha más is eszik, akkor a tetejére jöhet egy kis pirított morzsa még.

 

De igazából az a 2perces blansírozás is egyszer van egy évben sok kilóval, aztán csak a fagyasztóból szedegetem elő és a második lépéstől kezdve lásd a receptet, vagy ugyanezt bolti mirelittel. A műveletek sokasága így is benne van, csak nem én csinálom, vagy nem egyszerre mindet, vitamin meg nincs, de 20perces ebéd.

Előzmény: Cesete (44336)
Cesete Creative Commons License 2007.08.30 0 0 44336

szimpatikus recept, de ez is túl sok fázisú nekem:)

ha meg akarnám ideologizálni a konyhai antitalentumomat, azt mondanám, h az egészséges táplálkozás nevében ha lehet, minél kevesebb művelettel rontom el a nyers zöldséget.

vagy ha ilyesmi, akkor római tál, oszt mindent bele:)

Előzmény: szysssz (44335)
szysssz Creative Commons License 2007.08.30 0 0 44335

Egy haszna volt: tudod, hogy a gyerek szereti a karfiolt. :))

A macera miatt engesztelésül:

 

Rakott karfiol a' la szysssz: (csak így szerényen)

 

Kisebb fej hagymát apróra,  és egy zöldpaprikát kockára vágva  zsiradékon pirítod. Mikor a hagyma üveges, teszel hozzá mindenféle zöldséget apró kockára vágva sózod, borsozod (lehet mirelit vegyeszöldség is).

Ha félpuhára párolódott, teszel bele rizst, amit fehéredésig pirítassz. Ekkor felöntöd 2* annyi vízzel, mint a rizs és puhára főzöd. Teszel bele egy marék vágott petrezselymet és hagyod kicsit érni.

Közben egy fej karfiolt megpucolsz, jól bedörzsölöd sóval, majd félpuhára párolod.

A rizst elsimítod egy tepsiben, beborítod egy pár karikára vágott virslivel, vagy metéltre vágott sonkával, rápakolod a rózsáira szedett karfiolt (közé paradicsomszeleteket tűzöl) megszórod borssal és szerecsendiót reszelsz rá. Egyenletesen elsimítassz rajta egy kis pohár tejfölt, megszórod reszelt sajttal és forró sütőbe tolva addig sütöd, míg a sajt színesedni nem kezd.

Előzmény: Cesete (44333)
joy Creative Commons License 2007.08.29 0 0 44334

Igaza van Zsur-nak,

Láttam már én is bajuszos ténsasszonyt!

:o)))

Előzmény: tuutuu (44331)
Cesete Creative Commons License 2007.08.29 0 0 44333

elkövettem, de nem éri meg a macera sztem!

tisztítottam, pároltam, paníroztam (na, az nem volt semmi, mert jó nagy rózsái voltak), kisütöttem, a gyerek szerint nagyon finom lett, és megevett a 8-ból kettőt...

én eleszegettem a maradékot, és tényleg jó lett, de asszem, magamtól nem fogom ajánlgatni, h ezt sütök:)

Előzmény: szysssz (44328)
ZsuR Creative Commons License 2007.08.29 0 0 44332
Hatedesistenem. . . a bajusz is unisex :))!
Előzmény: tuutuu (44331)
tuutuu Creative Commons License 2007.08.29 0 0 44331
A bajuszos szmájlik ellenére én is voltam már asszonyság...:}}}
Előzmény: joy (44330)
joy Creative Commons License 2007.08.29 0 0 44330

Ja...

Bocsi.

Nem ez első, sztem nem is az utolsó mellétalálatom.

:o)

Előzmény: szysssz (44328)
joy Creative Commons License 2007.08.29 0 0 44329

Hááát?

Az én onokám -a nagyobbik- Istennek sem akar enni húsféléket, fínom-szép levesből is csak a srépát markolja ki.

Nem érdekli szépség, csicsa, max a virsli túrórudival.

Bezzeg a szülinapi tortájába két kézel bele tudott mászni...

A Picur meg még csak anyjai naturáliát fogyaszt...

:o)

 

Én azt tapasztalom, aprólékoknál lehetsz jó, szép, okos, ügyes, erős, ha ő úgy akarja megteszi, mint lányom is anno:

Szépen etette anyuci vidáman spenóttal:

Egyet anycucinak, egyet apucinak, ... míg a 6-nál megtelt, és mély levegővel -hun szedte?- kiküldte az egészet a konyhaablakra, ami onnan visszafröcskölt, beteríve mindent, és mindenkit...

:o)

Én meg pár pillanatnyi pukkadozás után bezuhantam az asztal alá -a röhögéstől vonítva, fulladozva.

:o)))

Előzmény: szysssz (44328)
szysssz Creative Commons License 2007.08.29 0 0 44328

"Nagyon szerencsés anyuka lehetsz!"

 

Hááát az anyukát nyugodtan idézőjelbe teheted, mert apuka lennék, sőt néhány hónapja nagyapa is. :-))))))))) Ezt Te nem tudhattad, (valszleg stílusom miatt gondoltad) a megjegyzésedet megtiszteltetésnek veszem. :))

 

Szertem a gyerekeket, valamannyire ismerem lelkivilágukat is. Tudom, hogy ilyen apróságok - a látvány, a színek, az újszerűség - elvonja figyelmüket minden más dologról - csak erre koncetrálnak. Ha elnyeri tetszésüket, alig várják, hogy megkóstolhassák.                                                                           

Előzmény: joy (44322)
joy Creative Commons License 2007.08.28 0 0 44327

Gratulálok!

Egyik legnehezebb ételt készítetted el:

Mármint a rossz gyerrekkori emléket...

:o)

Előzmény: efzsuzsa (44324)
joy Creative Commons License 2007.08.28 0 0 44326

Mééé?

Palacsintatésztánál nincs tökéletesebb, elronthatatlan massza, hisz legföljebb tovább sütöd.

Előzmény: VKOrsi (44323)
efzsuzsa Creative Commons License 2007.08.28 0 0 44325
 karfilot...az is lehetne, de : karfiolt
Előzmény: efzsuzsa (44324)
efzsuzsa Creative Commons License 2007.08.28 0 0 44324

 Különös véletlen, még életemben nem csináltam karfilot semmilyen formában, mert gyűlöletes gyermekkori emlékek fűztek hozzá.

Ámde most nyaraláskor a kedves beállított nagy lelkesen egy fej karfiollal, majd látva  a kétségbeesést a szememben: négy csirkecombbal, hogy csináljam meg.

 

A következő történt.

Vettem egy kicsi zacskó gyorspácoló fűszerkeveréket, annak felével  jó alaposan bedörzsöltem a combokat. Karfiolt blansíroztam ( erre valahogy emlékeztem).

 

Mártást csináltam egy nagy tejfökből, egy joghurtból és vagy két deci tejből - amit kétféle reszelt sajttal, szerecsendióval, borssal és a maradék fűszerkeverékkel jól összekevertem...

Kiolajozott tepsi, karfiol rózsáira szedve alulra , rá a combok, rá a mártás , ami teljesen ellepte.

Fél óra alacsony hőmérsékleten, fél óra teljesen.

 

Isteni lett!

 

Igaz, a karfiolokat  alig lehetett észrevenni a végén, de amit leltünk , azt is a kedves ette meg - de a csirke isteni volt....

Előzmény: VKOrsi (44323)
VKOrsi Creative Commons License 2007.08.28 0 0 44323
na látod :) nekem meg ennél eszembe nem jutna palacsintatésztát önteni rá.
de egy próbát végülis megér.

csak annyi a bajom, hogy a besamellt én érzésre főzöm, ahogy látom hogy alakul úgy teszem hozzá a tejet. itt viszont helyből pont jó állagot kell produkálni :)
Előzmény: joy (44320)
joy Creative Commons License 2007.08.28 0 0 44322

"...A gyerek ugyanazt kapja, mint előzőleg, de kicsit másként: Úgy,ahogy anyukája csnálta Neki. Eszébe nem jut majd, hogy milyen is volt a szomszédé..."

 

Hááát?

Nagyon szerencsés anyuka lehetsz!

:o)

Előzmény: szysssz (44316)
joy Creative Commons License 2007.08.28 0 0 44321

Hujjuj!

Próbálkoz6sz, de számolj azzal, "A ...néiéknél finomabb volt..."

:o)

Előzmény: Cesete (44315)
joy Creative Commons License 2007.08.28 0 0 44320

Gondolkodtam már én is rajta, de mindig a "bécsi panír" maradt.

Avagy a kombinált:

Blansírozott karfiol a kivajazott-morzsázott jénaiba, leöntve palacsintatésztával, (esetleg sajttal szórva) csőbehú...sütni.

Kiszedni és pirított vajas-morzsival tálalni.

 

Jó, tudom, az igazi besamllel...

De miért ne így, ha könnyebb...

:o)

Előzmény: VKOrsi (44310)
Thor Creative Commons License 2007.08.28 0 0 44319

1etértek

Szerintem a zsiradékban pirított porított-szárazkenyér különösképpen perverz dolog és semmiképpen nem olyasmi, amire szüksége lenne akár egy fejlődő, akár egy a fejlődését már befejezett szervezetnek.

Előzmény: Cesete (44318)
Cesete Creative Commons License 2007.08.28 0 0 44318

nem igazán értelek.

a gyerek - bár általában imádja a zöldséget - karfiolt eddig semmilyen formában nem evett (büdös!)

momentán örülök neki, h legalább így hajlandó a szájába venni. utána fogok variálgatni (amúgy én nem vagyok nagy híve a panírozott cuccoknak, helyette inkább nyersen vagy párolva)

Előzmény: szysssz (44316)
joy Creative Commons License 2007.08.28 0 0 44317

Nekem is azért van érkezésem minden zöldségre válaszolni.

:o)

Előzmény: ZsuR (44308)
szysssz Creative Commons License 2007.08.28 0 0 44316

Utolsó mondatoddal vitatkoznék: ez csak a Te skrupulusod, "vagyok-e olyan jó, mint a szomszédasszony?" Vagy!

Pl. veszel egy tubus majonézt, egy részét összekevered paradicsom pürével, s ezzekkel kened meg a kisült karfiolokat. (ződítheted is párolt levelek átpasszírozott levével)

1-2 sárgarépát szeletekre vágva, néhány karalábé karikát és pár szem krumplit karikára vágva megsózol, majd a nedvességet leitatva, lisztben meghempergetve panírozod és kisütöd.

A gyerek ugyanazt kapja, mint előzőleg, de kicsit másként: Úgy,ahogy anyukája csnálta Neki. Eszébe nem jut majd, hogy milyen is volt a szomszédé.

Előzmény: Cesete (44315)
Cesete Creative Commons License 2007.08.28 0 0 44315

Köszönöm a karfiolos ötleteket! Holnap lesz a próba.

(de lehet, h előbb a comcédasszonyt kellett volna megkérdeznem, ugyanis a gyerek ott kóstolta meg életében először, és nyilván pont olyat kéne készítenem:))

ZsuR Creative Commons License 2007.08.28 0 0 44314
Igen, azt gondoltam. Ki fogom probalni meg ezen a hetvegen!!! Koszi!
Előzmény: VKOrsi (44313)
VKOrsi Creative Commons License 2007.08.28 0 0 44313
viszont a massza a palacsintatésztánál valamivel sűrűbb.
Előzmény: ZsuR (44311)
VKOrsi Creative Commons License 2007.08.28 0 0 44312
simán :)
Előzmény: ZsuR (44311)
ZsuR Creative Commons License 2007.08.28 0 0 44311
Ez egy jo trukk. . .palacsinta teszta - es utana morzsa. Mukodik hussal is?
Előzmény: VKOrsi (44310)
VKOrsi Creative Commons License 2007.08.28 0 0 44310
no, de a liszt + tojás a palacsintatészta maga :)

én is úgy rántok,különösen, ha nagy mennyiséget és aprót (pl. gombát, karfiolt), hogy palacsintatészta majd morzsába bele.

de a karfiolt én sosem főzöm elő.
Előzmény: joy (44303)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!