Keresés

Részletes keresés

tepoe Creative Commons License 2001.03.20 0 0 82
off

No, úgy látom, minket is elért az átköltöztetés. Ezek után már tényleg csak arra vagyok kiváncsi, hogy mi marad a tasztalon.

on

Előzmény: nemisbéka (81)
nemisbéka Creative Commons License 2001.03.19 0 0 81
Vagy 2000 taxis sztrájkol, mert megöltek egy 3,5 éves kisgyereket.
Előzmény: Törölt nick (80)
Törölt nick Creative Commons License 2001.03.19 0 0 80
Miféle blokád ? (Csak nem olyan, mint amit már mi is ismerhetünk ?!)

Mikor fogtátok ki ezt a normális helyet ? És milyen volt ???

NPZ
(A kis kíváncsi...)
stevie wonder Creative Commons License 2001.03.17 0 0 79
Tenyleg vannak meredek arak, de mi kifogtunk egy normalis helyet. Persze nem a legbelso kozpontban.

Hallottatok a szofiai taxisblokadrol? Jo, mi.

19-en megyek egy hetre Szofiaba. Mar nagyon varom :)))

Előzmény: Törölt nick (78)
Törölt nick Creative Commons License 2001.03.14 0 0 78
Hát, Neszebár tényleg fantasztikus !
Ha valaki teheti, jusson el oda ! Ha még tudok róla újat mondani, akkor ez egy hajdani görögök által alapított kis szigetváros, ahol szinte minden épület maga a történelem. Rengeteg kis templom, régi kövezésű szűk utcácskák, múltat idéző kiugró emeletű lakóházak.
No és az elérhetőségét szolgáló bekötőút a szélmalommal. (Ennek a belső végén jófajta sülthalárus volt régen...)
Íme :

Egyszerűen életre szóló élmény ott járni...
Habár, ha tényleg igaz a korábban leírt külfgöldi kézben lévő Napospart, akkor ennek a közelsége miatt alighanem az árak mostanra igencsak megugorhattak:(

NPZ
Milkabögre Creative Commons License 2001.03.11 0 0 77
Én kicsit késôbb voltam ott, akkor is le volt zárva.
Hát pedig Neszebart kihagyni...
Előzmény: stoka (76)
stoka Creative Commons License 2001.03.11 0 0 76
86-ban katonai célokra a félsziget egy része le volt zárva, csak korlátozottan lehetett mozogni. Te mikor jártál ott, milyenek a tapasztalataid?
most látom csak, hogy Neszebart nem is írtam!
Előzmény: Milkabögre (75)
Milkabögre Creative Commons License 2001.03.10 0 0 75
A Kaliarka-félszigeten én is voltam, gyönyörű!
stoka Creative Commons License 2001.03.08 0 0 74
Úgy néz ki, mintha egy régi rómaikori város romjai között sétálnál, rengeteg kőoszlop, állnak, dőlnek, fekszenek. Az utikönyv szerint a tengerfenékre lerakódott mészkőből a tenger visszavonulása után a csapadék kioldotta a meszet, mely oszlopszerű tömbökké malterozta össze az alatta lévő homokot.Ezután jött a szél, és tüntette el a lazább rétegeket.
Vagy nem erre voltál kiváncsi?
Képem sajnos nincs!
Előzmény: Törölt nick (73)
Törölt nick Creative Commons License 2001.03.06 0 0 73
A kőerdő engem is érdekel, azonban még nem volt szerencsém ott járni. :(

Valami közelebbit, esetleg képet tudnál még róla ?

stoka Creative Commons License 2001.03.06 0 0 72
86-ban 2 hetet töltöttünk a tengerparton. A természeti szépségek közül a mai napig megmaradtak a következők:
nosz Kaliakra-Kaliakra fok -kb 2 km-re a tengerbe nyúló félsziget, a végén 60-70 m magas, függőleges sziklafalakkal, melyeken gyönyörűen látszanak a vörös és fehér rétegek. (Várnától ÉK-re)
Aladzsa-kolostor (manasztir) A XIV. században mészkősziklába vájt barlanglakások, melyek egy része földrengés következtében leomlott, és így egy metszet keletkezett. (Aranyhomok környékén)
Kőerdő (pobiti kameni) Várnától 17 km-re Szófia felé (az utikönyv szerint). Sokszínű, szeszélyes alakú oszlopszerű mészkősziklák több négyzetkilométeren.
Mindhármat ajánlanám megtekintésre!!
stoka

Törölt nick Creative Commons License 2001.02.21 0 0 71
Szervusztok !

Találtam egy kis böngésznivalót .

NPZ
nemisbéka Creative Commons License 2001.02.16 0 0 70
A reptér korszerűsítésének örömére viszont csődbement a Balkan Air :). Van érzékük a fiúknak az időzítéshez...
Előzmény: stevie wonder (66)
Törölt nick Creative Commons License 2001.02.14 0 0 69
Szervusztok !

Azért ez a felsorolás döbbenetes. Nekem pld. az egyikből (Napospart) nagyon kellemes élményeim vannak, ami alapján azt hittem, hogy a tengerpart külföldi felkarolása után fel sem merülhet a megszűnése, csak a szépülése. Hát, nem jött be a gondolatom.
Rilában akad még ??? Vagy valamilyen épkézláb szállás ?

Ellenben kempingre pont azért gondoltam, mert ott legalább a saját fekhelyemen alszom, nem pedig akármilyen állapotún. Sajnos engem is beoltott a sok szitkozódás és meglehet, hogy előítéletet fogalmaztam meg magamban az ottani szálláshelyek iránt. Régebben pedig jó emlékeim voltak a Haszkovó melletti útszéli Motel(Hotel)-ről. Sőt, hogy őszinte legyek, négy éve nem is ott, hanem YU-ban ment el a gusztusom a tranzitúti panzióktól (ahol végülis autóban töltöttük az éjszakát).

Viszont az árak tekintetében igazad lehet Stevie W., alighanem húzósabbra kellene számítani a déli szomszédnál. Amin viszont nem tudok spórolni az a szezonális jelleg, mivel a fiam már iskolás (a nejem pedig tanár), így csak a szűkített nyári szünet jöhet szóba, az pedig szinte végig főszezon. :(

Üdv :

NPZ
tepoe Creative Commons License 2001.02.09 0 0 68
Na nem valami elsöprő most se, mikor mi voltunk, pont az utolsó simításokat végezték. A régi leginkább egy gimnáziumi tornateremre emlékeztetett. És csak Bulfon telefon volt, nekünk meg csak Mobikom kártyánk.
Előzmény: stevie wonder (66)
gyingyi Creative Commons License 2001.02.09 0 0 67
Ha valakinek van hiteles infója a kempingekről az irja meg hogy merre?
Ami biztosan nem müködik:
Pomorie Europa kemping (gyönyörü árnyas tengerparti)
Primorsko Perla kemping (----"----)
Slancsev Briag (kevés fa, nem a parton)
Elenite (árnyas, nem a parton)
Kamcsia (----"----)
Sozopol (kevés fa, tengerparti)
Düni (árnyas messze a part)
Az árak teljesen friss élményen alapulnak. Én kiemelt turista övezetben voltam és az árak is arra vonatkoznak. Sofia biztos olcsóbb de a turisták általában nem oda járnak. Max 1. napot töltenek el ott.
Reggeli 7.Leva, vacsora 12.Leva
Hotel Rila (****) 1. éjszaka reggelivel 100$/2fő sífelvonó 20m.
Sveti Ivan Rilski (**) 1. éjszaka félpanzióval 100.Dm/2fő sífelvonó 500m.
Repülőjegy 42000.Ft + illeték
A repülőtér valóban jobban néz ki. 01.27.-én jöttem haza Balkán géppel.
Üdv:
Gyingyi
Előzmény: Törölt nick (65)
stevie wonder Creative Commons License 2001.02.09 0 0 66
npz,

kempingek vannak, de en me'g nem probaltam oket.

Szerintem Gorogorszagban nem kapsz szallast foidenyben 20DM/fo alatt foidenyben. Ha megis kapnal, az arak (kaja, pia, boltok) GR-ben _lenyegsen_ magasabbak, mint a BG tengerparton. Fekete tenger = Balaton. GR = Balaton + 30-40%.

Ha sporolni akarsz, Bulgariaba sem foidenyben kell menni.

Repules: ha igaz, befejezodott a szofiai repter atalakitasa. Eddig ugy nezett ki, mint a Kobanya-Also vasutallomas. Kivancsi vagyok, most milyen. Allitolag a merete nem sokat valtozott, de a lehullottt vakolatok helyen uveg-marvany-krom koltemeny van. Hm.

Törölt nick Creative Commons License 2001.02.09 0 0 65
Szervusztok !

Először arra gondoltam, hogy Milkabögréék azért találták olcsóbbnak a spanyol utakat, mert ott többnyire pld. apartmanárak vannak, míg BG-ban a szállodavárosok nyilván 2 uszkve 4 csillagos árai jönnek bele az útiköltségbe. (Persze én pld. kempinngel és egyéb szállással kívántam számolni.)
Viszont ezek az előbbi hírek fejbevágtak !
Most hogy is állunk ezzel, nuku kemping ?! És, ha mégis, mennyire a vlagyivosztoki elvárásnak felel meg ? És mennyiért ?

Mellesleg a magánszállás főszezoni 10-15 DEM ára is húzós, mert ha ezt per kopoltyú kell érteni, akkor négytagú családra 40-60 DEM/éj. Hát, nem keveslem ! Ennyiért tényleg elszállásolom magunkat egy görög sziget magánapartmanjában is...

Más :
Gyingyi !
Jókor jártál kint repülővel, ma már nem tudnál menni, mert épp az imént hallottam, hogy a légiszerelők sztrájkja miatt törölték a szófiai járatot :(

Üdv :

NPZ
stevie wonder Creative Commons License 2001.02.09 0 0 64
Neee, gyingyi, ne csinald!

Az osszes adat amit irsz, roppant gyanus! Bulgaria olcso, lenyegesen olcsobb Gorogorszagnal (tudod, irtam, hogy eleg sokat megfordultam mind a ket helyen, Bulgariabol most karacsonykor koltoztem haza).

Kempingek leteznek, es egyre tobb van beloluk. Nem a nyugatiaknak, hanem a bolgaroknak, meg az oroszoknak, mert beloluk jo sok van. Azonkivul a tengerparti varosok buszpalyaudvarain minden erkezo buszt megrohannak a nenikek, hogy naluk szalljal meg. 4-5 marka egy ejszaka (foidenyben sem tobb 10-15-nel).

gyingyi Creative Commons License 2001.02.08 0 0 63
Szivesen mennék nyáron is de sajnos úgy tapasztaltam, hogy az árak lényegesen magasabbak mint Görögországban, Spanyolországban, Tunéziában és sorolhatnám még. Itt természetesen a szállodai árakra gondolok. A kempingek szóba sem jöhetnek mivel most értesültem róla, hogy teljesen megszüntek. A nyugatiaknak nem volt rá igényük mi meg nem mentünk. Egyébként a 80-as évek elején mikor nagyon zavart az, hogy mennyire nem használják ki a tengerpart adottságait üzletileg már gondoltan arra is, hogyha egyszer majd kihasználják mi már nem fogjuk tudni azt megfizetni. Sajnos igazam lett.
Csak egy példa. 1990.-ben 1 hét Borovets-en repülővel a Hotel Rilában (****) teljes ellátással, sibérlettel 8000.Ft volt. Most 1 hét repülővel a Sveti Ivan Rilski Hotelben (**) félpanzióval, sibérlettel 150000.Ft.
A 80-as években egy négy tagú családnak 1 hónap Pomorie-ben az Europa kempingben megvalósitható volt 2000.Levából. Az akkor 34000.Ft volt. Akkor egy Húsüzem Jogtanácsosának 200.Leva volt a havi keresete. Ezt csak azért irom, hogy érzékeltessem milyen főúri modon lehetett 2000.Levából élni. Most 2000.Leva=274000.Ft. Ebből 1 személy max 2 hetet tölthet el szerény körülmények között.
Ezzel együtt én még mindig nagyon vágyom BG.-ba.
Azt hiszem egy kicsit hosszú voltam. Bocs
Előzmény: Törölt nick (59)
Milkabögre Creative Commons License 2001.02.07 0 0 62
Mi is szeretnénk visszamenni, dehát ahogy írtam, az árak... Akkor megyek inkább Spanyolországba, ott sok meglepetés nem érhet.
Előzmény: Törölt nick (61)
Törölt nick Creative Commons License 2001.02.07 0 0 61
És nem vágyol vissza ?

Én is voltam kint olyantájt. Akkor a belső szárazföldi részen. Mit mondjak nem volt egy kanárisziget, de mégis újramehetnékem van :)

Üdv :

NPZ
Előzmény: Milkabögre (60)
Milkabögre Creative Commons License 2001.02.06 0 0 60
Ja, hogy a lényeget elfelejtettem írni?
12 éve voltam ott.
Törölt nick Creative Commons License 2001.02.06 0 0 59
Szervusztok !

Továbbra is kérdem, nem tud valaki feltenni ide egy jól áttekinthető térképet ? Ha igen, abban a pillanatban mindenkinek szemléletesebbé válnának az említett helyszínek. Help !

Gyingyi !
Ezek szerint nyáron is visszamégy ?
Egyébként tényleg érdekes, hogy mi hogy kikoptunk onnan. Én azt hiszen, azért, mert a rendszerváltás óta minden "snassz" lett ami a régi időszakra emlékeztet. Például keleteurópa is "am blokk".
Viszont az étlappal a Rilában is így jártam. Elkezdtem lapozni és csak lestem, hogy valamennyi étek hagyományos középeurópai (úgyis jellemezhetném, hogy kontinentális). De az utolsó oldalon megleltem a bolgár specialitásokat és érdemes volt... Javaslom, mindenki úgy lapozza, mint az Esti Hírlapot. Hátulról előre.
Ja, a kebapcse tényleg olyan, mint amit régen kint ettem !

Milkabögre !
Mikor jártál ott ?

Ellenben a Balkantourist ismereteim szerint már megszűnt. Ez volt régen az Andrássy úton, majd elköltözött egy a Rákóczi útról nyíló kis utcába Balkan Holidays néven. És már ott sem találom őket. Aztán persze tényleg ott voltak az Utazás kiállításon, de én is csak üres portára leltem náluk. Viszont egy időben az IBUSZ is kínálta ugyanezen utakat.
Vajon lesz-e ilyen az idén is ?!

Üdv :

NPZ
stevie wonder Creative Commons License 2001.02.06 0 0 58
Most ugy nez ki, 2 het mulva megyek kocsival. Majd jol beszamolok :-)))
gyingyi Creative Commons License 2001.02.05 0 0 57
Üdv Mindenkinek.
Végre újra voltam BG-ban. Összegezve szuper volt. És most kicsit bövebben.
Borovets az elmult években sokat fejlödött. Új szállodák,rengeteg üzlet, mindent lehet kapni. Az árak hasonlóak mint itthon. Az emberek még mindig olyan barátságosak mint régen. A magyarokat még mindig nagyon szeretik és nem értik hova tüntünk az utobbi években. Borovets tele van Angolokkal, Franciákkal, Spanyolokkal és találkoztam Amerikaiakkal is. Az éttermekben sajnos már alig lehet eredeti bolgár ételeket kapni. Az étlapon rajta van de mivel nem nagyon keresik igy nem is készitik. Félek ha ez igy halad lassan elvesztik az eredeti konyhájukat ami nagyon izletes volt. Minden az üzlet körül forog. Sok szálloda van magán kézbe, vagy befektetők kezében.
Végül is ajánlom bárkinek.
Hozzá teszem még, hogy én repülővel utaztam. Nem tudom milyen lett volna autóval.
Milkabögre Creative Commons License 2001.02.05 0 0 56
Életem leggyönyörűbb nyaralását töltöttem a - most már - férjemmel Bulgáriában (Aranyhomok). Szuper szálloda, szuper kaja, szuper környék. De ha kitettük a lábunkat máshova...
Nagyon szeretnénk mi is visszamenni oda nyaralni.
A Mallorca Travel (azóta csôdbe ment) szervezett oda utakat, de sokkal drágább volt, mint mondjuk Spanyolország. Állítólag a németek megvettek egy csomó szállodát, felújították, azért ilyen hihetetlenül drága.
Van egy Balkantourist nevű ut. iroda is Bp.-en, annak is vannak útjai + az Utazás kiállításon is voltak nyomai egy bolgár utazási irodának, de amikor én arra jártam, soha nem volt ott senki.
Törölt nick Creative Commons License 2001.02.05 0 0 55
JÁRTAM RILÁBAN !

Azazhogy finomabban fogalmazva :
Jártam a Rilában (amit korábban említett Stevie W.).

NPZ
Törölt nick Creative Commons License 2001.01.30 0 0 54
Részletek ?
Előzmény: Törölt nick (53)
Törölt nick Creative Commons License 2001.01.30 0 0 53
Nyáron voltam Bulgáriában, semmi pénzért nem mennék vissza. Tényleg balkáni állapotok vannak ott.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!