Keresés

Részletes keresés

larzen Creative Commons License 2001.03.19 0 0 324
Csak azért, hogy a téma valamilyen szinten napirenden legyen:

Éjszakai túra a Pilisben! Időpont május 5 (esőnap május 12).
Az érdeklődők aktuális listája:
Fishtax
Hiver
aknot+1
Balisto+1
larsen+3
SK
kivi+1

Részletek kb. a 290-es hozzászólás környékén!
A héten megpróbálok pár útvonaltervet felvázolni.

rice Creative Commons License 2001.03.19 0 0 323
végre egy határozott nő:)

rizsa

Előzmény: ribizli (320)
aknot Creative Commons License 2001.03.19 0 0 322
hová?
Előzmény: ribizli (320)
aknot Creative Commons License 2001.03.19 0 0 321
ápr1 (c:
Előzmény: ribizli (320)
ribizli Creative Commons License 2001.03.18 0 0 320
Drága Túrázó és Túrózó társaim,

mivel időközben családi esemény jött közbe 24-ére, ezért meghirdetem ezennel a szezonnyitó túrát ápr.1-re.
Feltett szándékunk, hogy felélesztjük a régi jó szokást, hogy kéthetente egésznapos testmozgást rendezzünk, tehát az illetékes társak lesznek szívesek felkészülni erre testben-lélkeben-naptárilag. :-)

Részletek szokás szerint itt a topicban, az esedékes hétvége előtt szerda-csütörtök táján.
Hegyre fel! :-)
ribizli

aknot Creative Commons License 2001.03.14 0 0 319
ápr1 (c:
Előzmény: Fishtax (318)
Fishtax Creative Commons License 2001.03.14 0 0 318
Akkor inkább egyezkedjünk ki a márc. 24-ben, másnap nekem biciklitúra!

Fishtax

Előzmény: ribizli (317)
ribizli Creative Commons License 2001.03.13 0 0 317
Pillanatnyilag bizonytalanul márc. 25-re szavaznék, esetleg ápr. 1-re.
A korán kelést elutasítom, egyébként hajrá! :-)
ribizli
Fishtax Creative Commons License 2001.03.05 0 0 316
Ha az az "úgy két hét" inkább három lesz, akkor részemről nagyobb a realitása a megjelenésnek!
:-)

Fishtax

Előzmény: ribizli (314)
aknot Creative Commons License 2001.03.04 0 0 315
Észrevettük! (c:
Ma mi is réteseztünk zuhogó esôben a Normafánál. De ez a "Gyere velem kirándulni!" topic kategória. Ilyen szintű séta nálunk minden 7végén beesik a kutya miatt, de tényleg szervezhetnénk valamit, amire rá kell készülni és korán fel kell kelni! Börzsöny jól hangzik!
Előzmény: ribizli (314)
ribizli Creative Commons License 2001.03.04 0 0 314
Ma sétáltunk egyet a hegyen, és szinte egyszerre mondtuk, hogy nagyon kéne már egy rendes, egész napos túrát csinálni. Tavasz-szerű az idő is, be vannak rozsdásodva az izmaink is, tehát indokolt.

Úgy két hét múlva valami Börzsöny vagy Pilis felfedezést tervezünk.

És persze számítunk a lelkes és hűséges kiránduló társakra.
Remélem, ha benéznek, észreveszik a Kedvencekben, hogy írtam. :-)

Szóval túrára fel! :-)
ribizli

harpgyik Creative Commons License 2001.02.28 0 0 313
koszi, megnezem!
Hiver Creative Commons License 2001.02.28 0 0 312
Lásd: Teljesítménytúra topic
Előzmény: harpgyik (311)
harpgyik Creative Commons License 2001.02.28 0 0 311
Sziasztok

Csak egy kerdes:
tudja valaki, mikor van a Gerecse50?
Es a legkozelebbi teljesitmenytura?
Koszi
harpgyik

Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2001.02.27 0 0 310
Csillaghegy, bocs. :-)

Hoffmann tényleg ott van, ha a Szakó-nyeregből mécc le nyugat felé a Z+-on, ott van, és a környéke rendkívül rosszul van jelezve. A tavalyi Pilis 50-en a sokszoros teljesítők emlékeiből mentünk. A jelzett fák már akkor sem frissiben voltak kiirtva... Az Égett-hárs is ismerős lehet a környékről, az Eötvös 50-en jártunk arra.

Előzmény: larzen (309)
larzen Creative Commons License 2001.02.27 0 0 309
nem megyünk olyan útvonalon, ami
a. éjjel veszélyes (most a Rám-on kívül más nem jut eszembe)
b. nem ismerjük kívülről (mármint legalább páran, gyakran túrázók - nem jó vicc éjjel eltévedni)
c. sárga túristajelzésű :)
d. keményen szintes, akármilyen irányban (Öreg-Vágás hegy, Vadálló-kövek, etc)

SK!
Melyik a Cshegy? Hol a Hoffmann kunyhó? Pomáz előtt közvetlenül? Ott ismerek szar Z jelzést. Viszont a Hoffman név mintha a Szakó-nyereg, Pilismarót környékéről lenne ismerős.

Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2001.02.27 0 0 308
A Pilis 50 Cshegyről a Szakó-nyergen át Pomázra megy.
Majd kiábrándul Larzen a sárgából, ha meglátja a Z - Z+ jelzéseket a Hoffmann-kunyhó térségében... :-)
Előzmény: aknot (305)
Balisto Creative Commons License 2001.02.27 0 0 307
Vegyetek figyelembe az utvonalvalasztasnal, hogy nemcsak profi, allando turazok mennenek. Koszi :)))
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2001.02.27 0 0 306
Én sok mindent megcsinálok, és hidd el, tavaly 1250 km körül gyalogoltam, a Rám-szakadékot pedig oda-vissza megjártam, majdnem ottmaradtam egy kőomlásban :-), vezettem éjszakai túrát a psztkereszti Szurdokban, de a Rám-szakadékba határozottan nem mernék bemenni éjszaka! Téry 50-en megpróbáltam (igaz, csak kézilámpám volt, nem fejlámpám), és vinnyogva szaladtam vissza. Nem vállalom.
Előzmény: aknot (305)
aknot Creative Commons License 2001.02.27 0 0 305
Akkor SZVSZ l1en a május(3)5! (esônap: május 12.) és már csak a hová kérdése kíván +válaszolást.
Mivel említést nyert a Pilis 50, mint lehetséges kapcsolódási pont, talán maradjunk ennél a táj1ségnél. Volt 1szer 1 éjszakai Rám-szakadék 5letünk 1 nappali Ránk-szakadék alkalmával, de ahhoz fölösleges a telihold, mert csak igen kis 100alékban világiccsa be!
A mikor pedig órában: az utolsó busszal ki, az elsôvel be. Vagy haza is gyalogol6unk. (teljesítménytúristák ki is)
Mi a Pilis 50 útvonala?
Előzmény: kivi (304)
kivi Creative Commons License 2001.02.26 0 0 304
Május 5. nekem is király lenne. Igaz, reggel szigeti hendikep, de az talán nem olyan vészes... :-)
Konkrétan mikor/merre menne a túra?
Előzmény: Hiver (303)
Hiver Creative Commons License 2001.02.26 0 0 303
Csak a "kövér" dátumokra koncentrálva:

Május 5: tökéletes! Kevés olyan hétvége van, amin ez lehetne a fő program, de május 5 ilyennek tűnik!

Május 12: végszükség esetén, bár lehet, hogy KO leszek - aznapra egy 42 km-es tt-t tervezünk lefutni a Mecsekben! (Ha érdekel vkit - futva/gyalog - majd a tt topikba beírom) Meg visszaérni Pestre se 5 perc...

Június meg még nagyon messze van, 2-a jó lehet (bár másnap Dreher Maraton váltó, de azt talán alvás nélkül is lehet...), 9-e nekem is (vagy se?) nagyon nem jó!

Én amellett lennék, hogy legyen májusban, és majd max. megismételjük még1x a nyáron.

Ja, és helyesbítést kérnék a listán:
Hiver + 1 (+ esetleg még x db FUTÓbolond :o)

Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2001.02.23 0 0 302
Előrebocsátva, hogy én több éjszakai túrán részt veszek egy évben, tehát ha csak azon múlik, akkor nem érdemes hozzám igazodni:

Ápr. 21. jó, ha a Gerecsével nem úgy végzek, mint tavaly (féllábon -- ettől lettem SK :-)).

Április 28. munkanap! (Május 1. előtti átrendezés.) És 29-e az egyik legzsúfoltabb nap a túranaptárban. Ott meggondolandó egy méretes alvás előtte.

Május 5. jónak tűnik, amennyiben a Pilis 50-nel összefér. Esetleg ahhoz direkte kapcsolódhat is. :-) Kicsi ellenérv, hogy előző héten lesz egy nem nyilvános éjszakai túrám, tehát túl közel vannak az élvezetek egymáshoz, node sebaj. :-)

Május 12. szinte biztosan rossz. Jelzésértékkel, ahogy Larzen mondaná: ez a ballagás hétvégéje, esetleg ebben lehetnek érintettek.

Május 19. teljesen valószínűtlen, hogy jó legyen.

Június 2. az az időpont, amely teljesen elképesztő módon üres a túranaptáramban! Egyelőre szóbajöhet, bár feltételesen elő van irányozva egy program, amiről csak annyit tudok, hogy "június eleje", és vagy lesz, vagy nem. Momentán nem igazítanék hozzá semmit.

Június 9. elképesztően rossz ötletnek tűnik, hiszen aznap van a BEAC Super 8 ttúra (utolsó rendezés :-() -- amely egészen mellesleg magában foglal egy éjszakai túrát is, tehát minek konkurálni?
Csak a reklám kedvéért: a túrát háromféleképpen lehet megcsinálni (ennek megfelelően a TTT naptárban 3 helyre van szétszórva): evezés + kerékpár + gyalog vagy kerékpár + gyalog vagy csak gyalogtúra, ez utóbbi egy délután 2-3 körül induló és éjfél után végződő 45 km-es. Én ott leszek, a naptáramban a prioritásos taskok között szerepel. :-)

Két egymás utáni üres hétvégét találni és szabadon tartani? :-)))))))))
Elvi kérdés, hogy június 9-ig abszolváljuk az eseményt, vagy csak nem gondolkoztál nagyobb távlatokban? :-)))
Jelzem, hogy a kipusztult Sajgó túrák emlékére július 7-én Sajgó 50 éjszakai ttúra lesz!

larzen Creative Commons License 2001.02.23 0 0 301
Kösz, nekem valahol eltűnt a naptáram.
Jelzem tiszta éjszakán a félhold is tökéletesn elég, csak az újhold közeli hétvégéket kell kizárni.
Március 9 szerintem korai ahhoz, hogy ne fázzunk.
Április 8 nekem almás,
április 14 szintén.
április 21-edike jó lenne, de akkor két nappal újhold előtt leszünk.
április 28, még félhold sem lesz.
május 5. két nappal holdtölte előtt.
május 12. hold oké
május 19. újhold előtt pár nappal
május 26, nekem almás
június 2. hold oké
június 9. hold oké, nekem kissé húzós visszaérnem pestre.

Tessék a bold időpontokban gondolkodni. Célszerűen úgy kellne szervezni, hogy május 5 (esőnap 12) illetve jún 2 (esőnap 9), szóval mindkét hétvégét próbáljátok szabadon tartani.
És most jöhetnek a javaslatok az időpontra.

Az érdeklődők aktuális listája:
Fishtax
Hiver
aknot+1
Balisto+1
larsen+3
SK
kivi+1

Előzmény: aknot (299)
Csokis Creative Commons License 2001.02.23 0 0 300
..egy szep, 300 km-es tura nyaron. :-)
aknot Creative Commons License 2001.02.23 0 0 299
Holdtölték:
március 9.
április 8.
május 7.
június 6.
július 5.
augusztus 4.
szeptember 2.
Előzmény: larzen (294)
kivi Creative Commons License 2001.02.22 0 0 298
Jéé... ideje megtanulnom olvasni. :-(
Előzmény: Sánta Kutya (SK) (297)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2001.02.22 0 0 297
Az nem a jó, az a rossz.
Előzmény: kivi (296)
kivi Creative Commons License 2001.02.22 0 0 296
Én is mennék, +1 fő minimum. De lehet hogy még egy.
Viszont larsen, biztos jó neked a május 26-27?
Előzmény: larzen (294)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2001.02.22 0 0 295
Potenciálisan feliratkozom.
Előzmény: larzen (294)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!