Keresés

Részletes keresés

Kleroo Creative Commons License 2010.11.30 0 0 677

Szia!
Írtam mailt a d5000 szett miatt. ;)

Előzmény: zdfrzuce (672)
fejes.i Creative Commons License 2010.11.24 0 0 676

Ez így is van. Mivel DX (APS-C) vázhoz döntően FX objektíveket használok (kivétel 12-24/4 mert az DX), gyakorlatilag nem ismerem a vignettálást meg a szélek - sarkok életlenedését. Amikor pár FX obimat kipróbáltik D700-on, szíven ütött, hogy FX-en durván vignettálnak meg taknyolják a sarkokat. (Tamron 17-35, Nikkor 24-85/3,5-4,5 AF-S, sőt kisebb mértékben, de a 80-200/2,8 is.)

 

A cikkben írt mondat így tényleg hülyeség. Más tekintetben létezik az a jelenség, hogy a filmes időszakban tervezett, jórészt nagylátószögű objektívek a digitális gépeken sokkal gyengébbek - elsősorban az itt említett okból: a fénysugarak nem merőlegesen, hanem ferdén érkeznek az érzékelőre. Ez a filmnél nem volt gond, a szenzor viszont "üveg"ként viselkedik, a ferdén érkező sugarakat szórja. E jelenséget részben más objektív tervezéssel csökkentették illetve a fiatalabb generációs szenzorokon jelent meg egy "mikrolencsésnek" hívott szerkezet, ami szintén hatékonyabban kezeli a ferdén érkező fényt.

Előzmény: Aszpirin (674)
Aszpirin Creative Commons License 2010.11.24 0 0 675

"...annál kisebb méretben megvalósítani..." = "...annál kisebb méretben lehet megvalósítani...", kimaradt egy szó.

Bocs az elgépelésekért is.

Előzmény: Aszpirin (674)
Aszpirin Creative Commons License 2010.11.24 0 0 674

Értem, itt tényleg ezt írja:


"Amennyiben gépünk érzékelője kisebb a hagyományos kisfilmnél és nem APS-C szenzorhoz igazított objektívet használunk, a fénysugarak a legtöbb helyzetben nem derékszögben érkeznek az érzékelőre és ez képhibákhoz, vignettáláshoz vezethet."

 

Ez szerintem sajnos egyike az interneten fellelhető "okoskodó", de félrevezető cikkeknek. Én használok fullframe-es objektívet APS-C szenzorral, és éppenhogy kisebb a vignettálás ezekkel. Remélem, hogy egy-két topiktárs megerősít ebben, és elhiszed. De ha mégsem, akkor próbáld ki magad. Pl. a Nikon 70-300 VR is fullframe-es, tehát nem APS-C-hez "igazított", ahogy a cikk nevezi a DX-objektíveket.

Az APS-C objektívek lényege, hogy kisebb képkört vetítenek a szenzor síkjára. Ebbe a körbe az FF szenzor mérete esetenként már nem "fér" bele, ezért az FF szenzoron ezért a DX objektíveknél durva képszéli sötétedés észlelhető (mintha egy kulcslyukon keresztül fényképeztél volna). A DX objektívek létjogosultsága mégis az, hogy minél kisebb a képkör, annál kisebb méretben megvalósítani adott fényerejű objektívet. Ezért a DX objektívek anyagigénye és bonyolultsága általában jóval kevesebb, mint azonos fényerejű és gyútávú fullframe-es társaiké, és persze ezáltal jóval olcsóbbak is.

 

Legalábbis én így tudom, tapasztalatból.

Előzmény: bojsziwww (673)
bojsziwww Creative Commons License 2010.11.24 0 0 673
Előzmény: Aszpirin (668)
zdfrzuce Creative Commons License 2010.11.23 0 0 672

Szervusztok! Leáraztam a D5000-et.

 

 2 hónapos, karcmentes, gyári állapotú Magyar Nikon D5000 eladó, 1700 expoval AF-S DX NIKKOR 18-55mm f3.5-5.6G VR obival, SanDisk 8Gigás Extrém kártyával - 15MB/s adatátviteli sebesség, és azért kell, mert nem jár a géphez kártya gyárilag, kisebb kártyával el se kezdj fotózni, alacsony adatátviteli sebességnél meg nem győzöd kivárni, míg az a néhány giga felmegy a számítógépedre - HAMA állvánnyal / Ez egy 10 rugós alap állvány, de stabil, jól tartja a gépet, a lábain a gumi gömbcsuklón van, így növelve a stabilitást / dobozában, minden tartozékával, magyar papírokkal, használatival, garival, Case Logic táskában / Ez csak 4 rongy volt, de ez is valami / eladó.

 

Az ára 130 000 ft.

 

Érdeklődni az iduna (kukac) freemailen tudtok.

 

petya.81 Creative Commons License 2010.11.23 0 0 671

Sziasztok!

 

Eladó Nikon D5000 18-55 VR Kit. benne (AF-s DX NIKKOR 18-55 mm f/3.5-5-6G VR)objektiv tartozékokkal még 2 év garanciával + Sigma Nikon Ap0 70-300mm F4-5.6 dg macro objektív + 8 giga kingston memóriakártya + fotótáska

 

irányár.: 180.000 HUF.

 

Érdeklödni: tatrai.peter81@gmail.com

 

Üdv.: Peti

Aszpirin Creative Commons License 2010.11.23 0 0 670

Oké.

 

Mostanában én is elég keveset fórumozok, sok a meló :-)

Előzmény: zdfrzuce (660)
Aszpirin Creative Commons License 2010.11.23 0 0 669

Ez igaz, HSM = ultrahangos belső motor. Van nem ultrahangos is, de úgy tudtam, hogy ilyeneket csak Canonhoz készít a Sigma. Ezek szerint rosszul tudtam. Elnélzést.

Előzmény: kjozsi (666)
Aszpirin Creative Commons License 2010.11.23 0 0 668

Akkor tisztázzuk . A d5000 érzékelője APS-C méretű, vagyis nem FF gép. Ezért DC jelölésű (Sigma)objektívet kell rá venni. Ha nem ilyen objektívet teszünk rá, akkor a fénysugarak nem pontosan merőlegesen érkeznek az érzékelőre , és ez képhibát okoz.

Ne haragudj, sajnálom, hogy ezt kell mondanom, de ez így butaság. Kiváncsi lennék, honnan szerezted ezt a téves információt.

Amúgy a fénysugarak zöme eleve nem merőlegesen érkezik az érzékelőre, de ennek önmagában nincs különösebb jelentősége. Legalábbie ebben a kontextusban.

 

Nekem is vannak nem cropos objektíveim a cropos gépemen (habár ezek között most egyik sem Sigma, de járt már nem-DC-s Sigma a gépemen), és biztosíthatlak, használhatóak, sőt, ahogy vadmurok írta, még jobbak is, mert azoknál jóval kissebb a vignettálás (sötétedés a kép szélein és főleg a sarkokban).

Előzmény: bojsziwww (661)
fejes.i Creative Commons License 2010.11.22 0 0 667

És ez még mindig leegyszerűsítés, mert pl. a Nikkor 12-24/4 kb. 18 mm-től felfelé kirajzolja a 24x36-ot (F100-on próbáltam ki).

Az más kérdés, milyen minőségben, erről nem tudok érdemben nyilatkozni.

Előzmény: vadmurok (662)
kjozsi Creative Commons License 2010.11.22 0 0 666

Üdv!

A Sigmánál a HSM jelölés csak az ultrahang meghajtású Af motort jelenti.Az újabb verziókba már ezt építik és a régebbiekbe még a régi af motor dolgozik és ott nincs HSM jelölés.Tehát HSM jelölés nélkül is van Nikon végű Sigma obi amelyben van af motror .Az enyém is ilyen és sajnos elég zajos az af mőködése.A Nikonnál pedig csak az Af-s és az Af-i jelölésű obikban van af motor.

Előzmény: bojsziwww (665)
bojsziwww Creative Commons License 2010.11.22 0 0 665

Köszi. Okosabb lettem.

Előzmény: vadmurok (664)
vadmurok Creative Commons License 2010.11.22 0 0 664

Valóban, kifejezetten azokra fejlesztették, ez így igaz. De addig is fejlesztettek objektíveket, sőt, ma is fejlesztenek olyanokat, amelyek kirajzolják a teljes 24x36 mm-es felületet. Ez azonban nem hátrány az APS-C szenzornál, sőt, lehet előny is: pl. kisebb vignettálás, képsarkok lemaradása miatt megnövekvő élesség a széleken.

Előzmény: bojsziwww (663)
bojsziwww Creative Commons License 2010.11.22 0 0 663

Én úgy tudtam ,hogy a DX ill. DC jelölésű objektíveket kifejezetten az APS-C szenzoros gépekre fejlesztették ki.

Előzmény: vadmurok (662)
vadmurok Creative Commons License 2010.11.22 0 0 662

Nincs ott ellentmondás. A cropos gépre ráteheted a fullfrémet kirajzoló objektívet, de fordítva nem. Ami nem DC, az nem azt jelenti, hogy cropos gépen használhatatlan.

 

Előzmény: bojsziwww (661)
bojsziwww Creative Commons License 2010.11.22 0 0 661

""A DC pedig azt jelenti, hogy fullframe-es gépre (mint pl. a D700 vagy a filmes gépek) nem jó. D5000 esetében nincs sok jelentősége a DC jelzésnek, mert a D5000 nem fullframe-es gép."

 Ez egy ellentmondás.Akkor tisztázzuk . A d5000 érzékelője APS-C méretű, vagyis nem FF gép. Ezért DC jelölésű (Sigma)objektívet kell rá venni. Ha nem ilyen objektívet teszünk rá, akkor a fénysugarak nem pontosan merőlegesen érkeznek az érzékelőre , és ez képhibát okoz. Tehát igenis hogy van jelentősége.

Előzmény: Aszpirin (623)
zdfrzuce Creative Commons License 2010.11.22 0 0 660

Akkor ezt meg is beszéltük.

 

Függetlenül attól, hogy a munkaterületed nem áll messze tőlem, jómagam nem sokat fórumozom. Bár már 5x hozzá szóltam. :-)

 

A lényeg, hogy megkövetlek, az info helyes volt, én olvastam felületesen. A  Nikonra való Sigma esetében a HSM jelzés nélküliben nincs motóre, ahogyan azt mondtad is. 

 

Továbbá helyt áll ez az állítás is: " A HSM ugyanaz, mint az AF-S, csak az egyik Sigma, a másik nikkor".

 

Így a két állítás nem zárja ki egymást, sőt.

 

Figyelmesebben fogom olvasni a topikot.

Előzmény: Aszpirin (658)
Aszpirin Creative Commons License 2010.11.22 0 0 659

"véáltetlen" = véletlen

Elírás, bocsánat!

Aszpirin Creative Commons License 2010.11.22 0 0 658

A témához nem szólok többet, nem a topikhoz :-)

Eléggé trollosan indíítottál, ezekután ne csodálkozz egy "nagyarc" megszólításon.

De ha csak véáltetlen volt, akkor semmi gond, fő a világbéke :-)

Előzmény: zdfrzuce (653)
fejes.i Creative Commons License 2010.11.21 0 0 657

A 70-300 sem Sigmában, sem Tamronban nem az igazi. Sigma konkrétan volt nekem, nagyon-nagyon rövid ideig.

 

A dedikált makró obik majd minden márkában jól teljesítenek. Tamron 90, sigma 70, Sigma 105, Tokina 100... mind jó.

Előzmény: cs-pisti (654)
cs-pisti Creative Commons License 2010.11.21 0 0 656

ahan értem! marketingmacró  ez jóóó!!!:D

a Tamron-obiktol edig idegenkedtem nem tudom miért még nem próbáltam egyetsem de elgondolkoztató. . .  .

Előzmény: kocsi (655)
kocsi Creative Commons License 2010.11.21 0 0 655

A Sigma 70-300 obija NEM makró! Makroobi az ami 1:1 leképezést tud, a többi csak "marketingmakró".

 

(Tamron 90/2.8-at adtam el 60eFt-ért. Biztosan találsz hasonló áron valami igazi makro obit.)

Előzmény: cs-pisti (654)
cs-pisti Creative Commons License 2010.11.21 0 0 654

szóval akor azt mondod hogy joban járok ha nézek valamilyen makró obit mint fix + közgyűrű??

most amit néztem AF Nikon 50mm 1.8D  38 körül mozok (új)  közgyűrűsor  20 (új)

postával nagyábol 60 lenne a kető

néztem a sigma 70-300-as makró obiját akor aval joban járnék??

vagy esetleg tudsz ajánlani mást nekem???

Előzmény: fejes.i (651)
zdfrzuce Creative Commons License 2010.11.21 0 0 653

Aszpirin!

 

Nagyon sajnálom, ha sértésnek veszed a hozzászólást, a szakértőt és a nagyarcot pedig kikérem magamnak.

 

Valószínűleg sokkal régebbb óta látsz gépet mint én. Én pedig ezután a típus után próbálok sokat olvasni.

 

Ráadásul én olvastalak Téged felületesen, mert ott volt előtte a " Nikonra való Sigmánál".

 

Ha ezért nem írsz többet. Te tudod apám.

Aszpirin Creative Commons License 2010.11.21 0 0 652

"amelyik Nikonra való és nincs a nevében a "HSM", az nem tartalmaz beépített fókuszmotort"

 

Ez sem igaz. Jujujujuj... A HSM ugyanaz, mint az AF-S, csak az egyik Sigma, a másik nikkor!!!!

 

Sigmáról írtam, nagyarc. Az előző mondatot miért nem idézed? (Sigmából van olyan is, ami nem Nikonra való, ugyebár)

 

De látom van itt egy SZAKÉRTŐ, tehát többé nem szólok hozzá

:-((

Előzmény: zdfrzuce (631)
fejes.i Creative Commons License 2010.11.20 0 0 651

Érdemes átgondolni - amennyiért veszel egy közgyűrűsort (min. 30e ) + egy obit használtan (25), már kaphatsz egy makró obit kis türelemmel.

(Makrózáshoz az AF tényleg nem különösebben kell.)

Előzmény: cs-pisti (645)
cs-pisti Creative Commons License 2010.11.20 0 0 650

a "Delta" sort néztem énis ami átviszi a jeleket.

mást nemis nagyon találtam!

szóval akor  AF 50mm 1.8 D + közgyűrű(elektromos) jó kombó lesz?? aztmondo:D

Előzmény: DJ Reinhardt (649)
DJ Reinhardt Creative Commons License 2010.11.20 0 0 649

Persze a jelek átviteléhez olyan közgyűrű kell, ami képes erre. A 3-4000Ft-os kínai csövek vagy az analóg gépek mellől maradt antik darabok nem alkalmasak rá, márpedig működő fénymérés nélkül, esetleg ráadásul munkarekeszen használva nem annyira örömteli a makrózás.

Pont tegnap próbáltam egy Sigma készletet, ami a Nikon gyűrűket megszégyenítően mindent átvisz, illetve a Vaterán láttam Delta gyártmányú, jónak kinéző eszközt (húszezres nagyságrend a 3 darab). Tavasszal én is veszek :)

Előzmény: cs-pisti (648)
cs-pisti Creative Commons License 2010.11.20 0 0 648

akor ezt vehetem igennek!

az a helyzet hogy kezdő vagyok e téren(is) és azért kérdezek inkább mint hogy

használhatatlan obit vegyek!

köszi amúgy a választ!

Előzmény: DJ Reinhardt (647)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!