Keresés

Részletes keresés

Lándzsa Erőskar Creative Commons License 2012.02.29 0 0 12062

Nem hinném, hogy fájni fog, mert kapsz érzéstelenítőt. Jó alaposan gyökértömi a fogadat, aztán kis metszés az ínyeden, kis fúrás csonton, a lyukon át levágja a gyökér csúcsát, kitakarítja a gyulladást és pár ültéssel bevarrja. Általában utána sem különösebben fáj, 1 hét múlva varratszedés.

Előzmény: sebeva (12060)
Lándzsa Erőskar Creative Commons License 2012.02.29 0 0 12061

Akkor helyesen járt el :-)

Előzmény: sebeva (12060)
sebeva Creative Commons License 2012.02.29 0 0 12060

Nem antibiotikumot kaptam csak valami fájdalomcsillapítót amiben volt gyulladáscsökkentő is! Hétfőn lett volna a következő kezelés de akkor nem nyúlt egyik fogamhoz sem csak megnézte hogy hogy gyógyul ma voltam megint és sajnos kikellett húzni az egyik felső fogam is mert túl nagy volt ennek is a gyökerénél a gyulladás! Szóval most kicsit szomorú vayok! :( A jövőhéten a másik oldalon felül gyökér kezelni fogja a fogam ugyanazt amik húzva lettek az összes többi oldalon! Meg az egyik gyökerének a csúcsát levágja vagy valami ilyesmi! Ez mi pontosan és nagyon fog fájni?

Lándzsa Erőskar Creative Commons License 2012.02.26 0 0 12059

Foghúzás előtt antibiotikumot lehet írni, ha indokolt (szívebetegnek pl. vagy komolyabb, fejduzzadással járó gyulladásokban, pericoronis esetén). Foghúzás, műtét után abban az esetben, ha meg kell valamit nyitni, és több, mint 1 órán át volt nyitva (az 1 óra nem szentírás, a lényeg, hogy hosszú műtétnél megfontolandó). Egyéb esetben felesleges, mert a foghúzás helye nem azért fáj, mert nem kap valaki antibiotikumot, hanem mert a lyukban lévő véralvadékkal történik valami, a sebbe kerül kaja, az illető dohányzik, állandóan öblöget vagy egyéb okból kifolyólag a sebgyógyulás gátolt - már pedig az új csont, új egyéb szövet abból a véralvadékból képződik! Ezért nincs értelme megbombázni a szervezetet antibiotikummal, amit ráadásul az okos beteg addig szed, amíg fáj, utána már nem. Ezért van sok rezisztens baktérium törzs.

 

Ezen kívül - az leírtam korábban, hogy mi a terápiája az alveolitisnek - fájhat az érzéstelenítő helye is, amit sokan összetévesztenek a fog helyével. Arra pedig megint felesleges fájdalomcsillapításon kívül bármi más...

Előzmény: juds (12058)
juds Creative Commons License 2012.02.26 0 0 12058

En nem ertek hozza, nalam a doki elso foghuzas utan, ami inyig volt kopva es "banyaszni" kellett, varratot is kaptam, egy hetes antibiotikumot irt ki (12 orankent). A tobbihez, meg ketto, mar nem kaptam. Megjegyzem, hogy nem is volt semmi fajdalom eggyik utan sem.

Viszont eppen most van egy ismerosom akinek kihuztak a fogat harom napja es meg mindig faj...Mi lehet a gond? Nem kapott antibogyot, csak fajdalomcsillapitot.

Előzmény: Lándzsa Erőskar (12057)
Lándzsa Erőskar Creative Commons License 2012.02.26 0 0 12057

Az attól függ, mit értünk azon, hogy "begyulladt". De ez más kérdés, ugyan is az aleveolitishez ennek az ég világon semmi köze. A húzás előtt volt egy a szervezetre veszélyes baktériumforrás, a húzás után viszont egy szimpla, lokális gyógyulási zavar lépett fel, melynek a lehetséges terápias lépései közé az antibiotikum nem tartozik. Lokál anesztézia, kikaparás, átöblítés (ha indokolt, akkor dezinficies oldattal átitatott drén behelyezése) és fájdalomcsillapító. Másnao kontroll. De antibiotikum? Mi a fenének? A fogorvosok is hozzájárulnak a reizsztens törzsek kialakulásához az indokolatlan felírással....

Előzmény: juds (12056)
juds Creative Commons License 2012.02.26 0 0 12056

Bocs, mar akkor kellett volna mikor kihuzta...

Előzmény: Lándzsa Erőskar (12055)
Lándzsa Erőskar Creative Commons License 2012.02.26 0 0 12055

Remélem, nem antibiotikumot írt...

Előzmény: sebeva (12053)
szaguldo kacaj Creative Commons License 2012.02.25 0 0 12054

Igazából 3 perc nem is olyan sok, ugye? Mégis, amikor egyfolytában kell csinálni valamit addig, akkor soknak tűnik. Hát ilyen a fogmosás is. Sokan akkor döbbennek rá, hogy nagyon kevés ideig mosnak fogat, amikor egyszer mérik az időt. :) Mint ahogy te is. De egy idő után majd megszokod és automatikusan kellő ideig mosod majd a fogad. ... Aztán veszel egy elektromos fogkefét, ami 2 perc után jelez, hogy vége. Na, majd akkor meg azon csodálkozol, hogy már vége?, még csak a fél fogsorodat mostad meg. :)

 

Hogy elmúlik-e? Attól függ, hogy állsz most és mikor lesz/lenne a következő kezelés. De ha beszeded a gyógyszert rendesen, akkor gyorsan meggyúgyulsz.

Előzmény: sebeva (12053)
sebeva Creative Commons License 2012.02.25 0 0 12053
Én nem tudom hány percig moshattam a fogam de homokórával nagyon hosszú időnek tűnik! Szerintem olyan 1 percig moshattam! :S Amúgy a doki tényleg nagyon kedves! :)
Amúgy képzeljétek volt egy plusz köröm a dokinál! Begyulladt a fogam helye meg meg is dagadt! Nagyon nagyon fájt de még most is fáj! :S Át kaparta megint a doki meg kaptam gyógyszert! Azt mondta hogy ha ha nem múlik akkor a következő fogam kezelését elhalasztjuk! Szerintetek el fog múlni addigra?
szaguldo kacaj Creative Commons License 2012.02.23 0 0 12052

Persze, ezt tudom és én is mindig mondom.

 

Igaza van fájósbokának. Amikor nem sietek, akkor mindig gondolkodok, agyalok, tévét nézek :) fogmosás közben, azért tart addig. Amikor meg sietek, akkor csak a fogmosásra koncentrálok, de így is min. 4 perc, amíg tényleg azt érzem, hogy na, mostmár tiszta. Azt azért nem állítom, hogy tökéletes a technikám. Főleg, hogy most is van egy tömésem, ami mellé van szuasodva, így aztán hétfőn töméscsere. :)

Előzmény: Lándzsa Erőskar (12047)
szaguldo kacaj Creative Commons License 2012.02.23 0 0 12051

"Hogy a fog világosabb lesz-e? Manapság mindentől az lesz...:-)" Na igen. :) Sajnos, mindenhol azt sugallják, hogy sokkal fontosabb a fehér fog mint az egészséges. A legújabb Parodontax reklámon tudok kiakadni, amiben nagy boldogan mondják, hogy már fehérítő hatású változat is kapható. :) Annyira vicces, hogy köpködi kifele a fogait, de azért fehérítse. (na jó, ez eléggé le van sarkítva így :))

 

Amúgy tényleg világosabbak lettek valamivel. De ez nem feltűnő szerintem. Inkább az, hogy egyenletes lett a színük. Lehet, hogy hülyeség, de nekem az jutott először eszembe, amikor a doki elém rakta a tükröt. Na meg a simaság, ami egész nap érezhető.

Előzmény: Lándzsa Erőskar (12046)
hopepe61 Creative Commons License 2012.02.23 0 0 12050

Fogselyem+fogpiszkáló  /puhafa/.

Előzmény: kalika000 (12049)
kalika000 Creative Commons License 2012.02.22 0 0 12049

Én azt a trutyit max 2 percig bírom a számban tartani mert hányingerem van tőle... utána kimosom és folytatom simán vízzel addig, amíg érzem a fogkrém ízét:D

Előzmény: fáj a bokám (12045)
fáj a bokám Creative Commons License 2012.02.22 0 0 12048
Szerintem kacaj nem azért mossa órákig a fogát, mert azt olvasta, hogy x percig kell, hanem egyszerűen csak azért, mert így érzi tisztának őket. Ugye egy dolog az elmélet, meg egy teljesen másik a gyakorlat. :P
Olyan ez, mint nálam a fürdés-tusolás. XD Én tusolhatok 2 órán át is, akkor is úgy érzem magam, mintha nem is tusoltam volna. Mintha fogmosás helyett kiöblítettem volna a szám szájvízzel. XD Viszont 5 perc fürdés után már a mennyben érzem magam. Mintha fogmosás helyett egy komplett rendelői fogtisztításon vettem volna részt. :DDD
Előzmény: Lándzsa Erőskar (12047)
Lándzsa Erőskar Creative Commons License 2012.02.22 0 0 12047

Ez a "fogmosásra szánjunk legalább 5 percet" dolog elég vicces. Ha nem jól mossa valaki, akkor 10 perc után is ott a plakk. Ha jól, akkor 1-2 perc alatt is lejön szépen. Plakkfestő tablettával mindenki leellenőrizheti a technikája minőségét...

Lándzsa Erőskar Creative Commons License 2012.02.22 0 0 12046

Bocs, hogy kicsit sokára válaszolok, talán már el is felejtetted a kérdést...:-D

 

A vízfúvós cuccokat egészséges íny esetén nem vinném túlzásba. A pusztítás (az otthoni szájzuhany és meg tudja tépni, ez még inkább) nem a készülétől függ - hisz annak erejét le lehet venni minimálisra), inkább a por szemcsenagyságától. Az igazi indikációs terület az implantátumok, hidak és a rögzített fogszabályózók tisztítása lenne. Mert ugye ezekben az esetekben a szonikus/ultrahangos depurátorok csak korlátozott mértékben használhatók. Hogy a fog világosabb lesz-e? Manapság mindentől az lesz...:-)

A legtuttibb még mindig a hagyományos gépi fogkőeltávot követő pasztás polírozás (ha kell fluoridos pasztával). Ez utóbbi fehér tömések előtt és után is ajánlott.

Előzmény: szaguldo kacaj (12003)
fáj a bokám Creative Commons License 2012.02.22 0 0 12045

Pff, és azt hogy? :D

Én a 2. perc körül elkezdek öklendezni, mert számomra undorító állagú az a trutymó, amivé az a maradék fogkrém változik a nyál által a 2-2,5. perc körül, amit még nem köptem ki időközben. :D Abba meg még belegondolni se akarok, hogy mik vannak még abban, mert akkor már az első percben öklednezni fogok. xD

Szóval ilyenkor megállok 1,5 percre, kiöklendezem magam, aztán még egyszer újrakezdem (vagyis inkább folytatom) az egészet, de harmadjára már nem játszom el ugyanezt. :D

Előzmény: szaguldo kacaj (12044)
szaguldo kacaj Creative Commons License 2012.02.22 0 0 12044

De legalább megvan a minimum 3 perced. :))

 

Námlam akkor tart 4 percig egy fogmosás, amikor sietek. :) Ha nem sietek, akkor eléggé elhúzódik. :)

Előzmény: fáj a bokám (12043)
fáj a bokám Creative Commons License 2012.02.21 0 0 12043

Sebeva, tényleg tök ügyi vagy, meg a dokid is tök jó fej lehet! :)

Olyan homokórám nekem is van, reggelente használom, ha nagyon szorít az idő - ugyanis nélküle (galád módon) többek között a fogmosáson próbálnék meg időt nyerni. :) :D

Mondjuk az enyém nem svájci pontosságú, meg van, hogy kb.  a 2. percnél elakad, aztán úgy a hatodik perc körül kezd gyanús lenni a dolog, hogy valami itt nem oké. xD

Előzmény: sebeva (12040)
szaguldo kacaj Creative Commons License 2012.02.21 0 0 12042

Tök jó, hogy ilyen dokira találtál.

 

Fogkőleszedés (más néven depurálás) során a fogakra lerakódott (íny alatt és íny felett egyaránt) fogkövet kézi vagy gépi eszközökkel eltávolítják. Hogy fáj-e? Attól függ, ki mit érez fájdalomnak. :) Nem mondhatnám, hogy nekem fájt, bár néhol kifejezetten kellemetlen volt.

Előzmény: sebeva (12040)
sebeva Creative Commons License 2012.02.21 0 0 12041

Az milyen az a fog kő leszedés az fáj?

Előzmény: szaguldo kacaj (12039)
sebeva Creative Commons License 2012.02.21 0 0 12040

Igen szuvas ott pár meg ott van még ez a felső fogam ami szintén le van törve meg mellette a tejfogam aminek jó nagy része hiányzik!

Azt el is felejtettem mondani hogy amíg vártuk hogy zsibbasszon el a szuri megkérdezte a doki hogy megmutassa e addig hogy hogy kell szépen ügyesen fogat mosni! Mondtam hogy igen és akkor megtanította addig! :) Meg azt mondta hogy nagyon ügyes vagyok ezért kaptam ajándékba egy homokórát meg ilyen tablettát ami megfesti ott a fogam ahol nem mostam meg rendesen! :)

Előzmény: szaguldo kacaj (12038)
szaguldo kacaj Creative Commons License 2012.02.21 0 0 12039

Én meg tegnap átestem egy professzionális tisztításon és a már emlegetett homokfúváson. A fogkőleszedés egy-két helyen kicsit érzékenyen érintett, vérzett is az ínyem, de nem vészes. A homokfúvás csikis volt, meg kicsit "csípős", meg nagyon fröcsögős. Az eredmény szuper simaság, valóban tiszta érzés és valamivel világosabb fogak. Az én fogaim sose voltak fehérek eleve, de azért most egy icipicit világosabbak lettek. Vagy csak én látom így, mert akarom, hogy így legyen. :) Neeem, amúgy tényleg világosabbak lettek. Még a ínyemnek gyógyulnia kell, mert jól meg lett piszkálva, de az hamar megvan. :)

szaguldo kacaj Creative Commons License 2012.02.21 0 0 12038

Ügyes vagy! :) Örülök, hogy lelkesedésed változatlan. Reméljük, hogy menthető lesz a fogad. A többi utána már tömés lesz? Azok, amiket írsz, hogy fájnak ráharapásra, is szuvasak? Majd óvatosan egyél. Most egyébként egy darabig úgyse tudsz majd "normálisan" enni.

Előzmény: sebeva (12037)
sebeva Creative Commons License 2012.02.21 0 0 12037

Kilett húzva a 2. fogam is! :S :) Ez valahogy rosszabb volt mint az első nem jött ki egybe összeroppant húzás közben vagy valami ilyesmi végül darabokban szedegette ki a doki. :S Nagyon rossz volt de csak kicsit fájt szóval nem azért csak hát olyan volt mintha az agyamat kaparászná! Meg ezt is jól megkapargatta a végén mert azt mondta hogy ez is gennyes gyulladt volt hát az sem volt a legjobb érzés de túl vagyok rajta! :) Megint kaptam cérnát is. Azt tényleg nem tudom hogy hogy fogok enni mert azon az oldalon ahol 1 hete húzta a fogam ott évek óta nem ettem mert az alsó is fájt ráharapásra meg felül is fájnak...  Hétfőn fogok menni a felső fogamról csinálni fog külön röngent azt mondta hogy nem tudja hogy menthető e nem biztos benne! :( Igazából nem a  húzástól félek csak attól hogy alig lesz fogam. :(

sebeva Creative Commons License 2012.02.20 0 0 12036

Egyedül még azért mindig tabu ez a téma vagy hogy is fogalmazzak! :S

Én meg kicsit megfáztam remélem ez nem lesz gond holnap! Tök izgatott vagyok aludni se tudok! Holnap reggel meg majd felkelni! :) De egyre közelebb a cél és ez olyan jó érzés! :) Azért kicsit félek is de igazából nem az a tipikus délelem amit érzek inkább csak izgulok hogy ne fájjon ez se max egy picit! :)

Előzmény: fáj a bokám (12033)
mirtelo Creative Commons License 2012.02.20 0 0 12035

Anno néztem. 

jó lenne ha a többi részt is leadnák.

Előzmény: fáj a bokám (12028)
szaguldo kacaj Creative Commons License 2012.02.19 0 0 12034

Nálunk megy egyik se. :( Pedig én is megnéztem volna ezt a műsort. Valaki nem rögzítette véletlenül (vagy akarattal)? :)

Előzmény: kalika000 (12029)
fáj a bokám Creative Commons License 2012.02.18 0 0 12033

És egyedül nézted vagy családostul? :D

Ahan, olvastam, csak 3 napja nem vagyok képes leülni a gép elő, telefonról meg nem e-mailezek, mert már 2x nagyon megszívtam. :D

De holnap válaszok! :)

Előzmény: sebeva (12032)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!