Keresés

Részletes keresés

AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2018.04.27 0 0 98579

Viccelsz? Nalam jeger also, thermo ing meg vastag heavy weight kardigan az alap a munkahelyemen (ezeket most is viselem eppen, 23.4-et mutat a homerom, nekem az mar tul hideg, polora csak 25 folott vetkozom)... Van meg melleny, masodik kardigan, kabat, sapka, ujjatlan kesztyu, hot water pack stb. meg persze az emlitett ket halogen heater, ezek 21.5 alatt szoktak elokerulni, ha meg sokaig <20 es ki van nagyon a hocipom akkor mondom hogy bocs, en leleptem szuanaba mert szetfagytam (szerencsere idaig csak ritkan fajul a helyzet) vagy ha eppen nem zuhog az eso akkor elmegyek kocogni az is felmelegit.

Előzmény: seci (98577)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2018.04.27 0 0 98578

Az a hatalmas mazli, hogy a recepciosunk olasz, es gyuloli a hideget, igy a recepcion mindig kellemes 25 fok koruli homerseklet van. Ha mar vegkepp atfagytam szinte mindig van lehetoseg attlepedni a laptopom kisereteben az egyik kanapera a recepcion. (Meg persze vannak halogen heater-eim a desk-emen es alatta, meg van tartalek torulkozom mindig be lehet allni a tusoloba, maxra tekerve jo 45 fokos vizet pordukal, az kellemesen felmelegit :-))

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (98575)
seci Creative Commons License 2018.04.27 0 0 98577

Vigyel be egy nagy pulcsit es kotott sapkat. Aztan ha ilyen fagyos a meeting menj vissza erte a helyedre es vedd fel.

Avagy meg jobb: fazz meg es ket napig cold-off-sick.

En ezt mondtam a site managernek, hogy ez lesz ha a kurva legkondit nem kotteti ki azonnal, ami a fejem felett fujta be a sarkvideki levegot. Kb 5 perc mulva le volt allitva.

-seci

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (98575)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2018.04.27 0 0 98576

Hat Amazon Prime, Amazon eBook-ok, Audible hangoskonyvek, Netflix, Spotify sokat segitenek a helyzeten, de azert persze az lenne az igazi ha normalis lenne az ido. Mint mult heten, akkor volt 23-28 fok, imadtam. Na olyanbol, tobbet, sokkal tobbet! :-) Nem tudom Ausztaliat leszamitva miert nem lehetnek olyan orszagok ahol jol is lehet keresni/megelni, van munka is, meg meleg is van :-)

Előzmény: ocso79 (98574)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2018.04.27 0 0 98575

Sokat segitene az is ha nem jaratnak a legkondit a kollegak. Szerencsere a mi irodankban nem megy, de a szomszed irodaban igen, volt egy fel oras meetingem ott ma, hat majd meg fagytam, allitom hogy nem volt tobb 19 foknal, pusz jott az ember fejere a jo kis kb 8 fokos levego-huzat... Nem normalisak ezek. Egy nyitott ablakkal 22-22.5 fok van, nem mondja mar senki hogy az elviselhetetlen ulo munkanal es legkondizni kell (mert persze egyszerubb benyomni a gombot mint kinyitni 6-8 ablakot)...

Előzmény: ocso79 (98574)
ocso79 Creative Commons License 2018.04.27 0 0 98574

Pont ezt beszeltuk asszonyal. En ennyit beteg nem voltam egesz eletben mint most.

Minden leguti es nathas szart elkapok nem birok kilabalni.

Ok szeretunk sorozatokat nezni de nallam ez mar sok evrol-evre ramatyabb.

Eddig legalabb vigasztaltuk magunkat hogy a penz miatt megeri de lassan mar nem is annyira eri meg.

Lassan neha de biztosan kezdjek ruhelni ezt az orszagot a Brexit, Daily mail, mindenert a kelet-europai a hibas, mindenre paracetamol, Amber Rudd modjal le komboval egyutt.

Magyarul f...z ki van!!!

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (98566)
KawaBazsy Creative Commons License 2018.04.27 0 0 98573

ÉS összeszarja..

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (98571)
KawaBazsy Creative Commons License 2018.04.27 0 0 98572

Ja. Összecsíptek a szúnyogok, 1-2 óra múlva zsibbad a kezem a rezgő kaszától, s még meg is sülök a napon. Inkább cangáznék. :-)

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (98570)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2018.04.27 0 0 98571

Amúgy meg tarthatsz valami jószágot ami lelegeli :-)

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (98570)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2018.04.27 0 0 98570

Legalább edzettél egy jót. Kaszálás jó edzés :-) Mások kénytelenek edzoteremben kaszálni :-) Lásd https://www.youtube.com/watch?v=rQBYIvfJhNM

Előzmény: KawaBazsy (98567)
Zlot Creative Commons License 2018.04.27 0 0 98569

Hm, jó tudni. Bár nekem Stansted közelebb van, de akkor ezt is fejben tartom ... köszi

Előzmény: seci (98568)
seci Creative Commons License 2018.04.27 0 0 98568

Lehet, hogy van, akinek jol jon - Zlot-nak tutin!

 

Szoval a multkoriban valaki keresett repteri fuvart tolunk London Southend repterre. Azt hittem elirta Stansted-et, de nem, flybe-nek vannak jaratai Budapestre onnan, szinte naponta! Es ami miatt ez erdekes: igencsak jó áron! Pl jovo honap kozepere BA 170, Easy 130, Flybe 90! Es a parkolas is meglehetosen barati aron van.

 

-seci

KawaBazsy Creative Commons License 2018.04.27 0 0 98567

Tököm. Itt meg rohadt meleg van hetek óta, soha nem volt még iylen, h áprilisban rövidujjút hordok, mintha nyár eleje lenne. Voltam a héten a telket rendbe tenni, rohadt nagy volt a fű, megdöglöttem, míg lekaszáltam. Évszaknak megfelelő tizenfoknak jobban örültem volna.

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (98566)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2018.04.27 0 0 98566

Brrr de hideg van. Forecast vasarnapra es hetfore, eso, szel es 7°C. Kozben Mo-ra 27°C az elorejelzes. Hogy lehet 20(!) fokkal hidegebb itt mint ott... :-(

cam aro Creative Commons License 2018.04.26 0 0 98565

Kb 2300 a takehome pénz"" :)

Előzmény: seci (98516)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2018.04.26 0 0 98564

Nagynehezen sikerult... Nem kapott egyaltalan semmi fizetesemelest :-(

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (98560)
Némedi László __ Creative Commons License 2018.04.26 0 0 98563

nálunk nem győzöm kapkodni a fejem, hogy a Jane az Elisabeth az emailben, és a hivatalos anyagunkban, és Faye még más...

sőt van nálunk (volt) egy kollegánk, aki mindenhol x volt a neve, kivéve az igazolványa

 

Előzmény: Némedi László __ (98562)
Némedi László __ Creative Commons License 2018.04.26 0 0 98562

bármikor nagolosíthatod a keresztneved. Kovács János helyett John Kovacs, senki nem szólhat, még ha más is van az igazolványodban

https://www.gov.uk/change-name-deed-poll

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (98553)
Bmrenault Creative Commons License 2018.04.26 0 0 98561

Munkaerő hiány van mert 145 e ft ért nem mennek el dolgozni. Tavaly megkérdeztem az egyik alkatrészest mit fizetnek ha elfogadom a munkát. Ebben benne van a cafetéria is. Máshol meg ennyit se fizetnek. Még mindig megy az okoskodás.

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (98553)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2018.04.26 0 0 98560

Na, ez jellemzo. Felesegem cegenel attertek az elektronikus payslipekre. A my.epayslips.comoldalra kell(ene) bemenni. Csakhogy reggel is, delben is, meg most is minden bongeszobol probalva azt mondja, hogy "This site can’t be reached"... Pedig mar egunk a vagytol hogy megtudjuk kapott-e 1% fizuemelest :-)

KawaBazsy Creative Commons License 2018.04.26 0 0 98559

Nah, ha egyszer lesz vmi fórumtali, akkor bepótoljuk.. jóól berúgunk, s utána két pofára steaket zabálunk! :-)

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (98558)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2018.04.26 0 0 98558

Még jó hogy sosem vagyok részeg :-) (Nehéz is lenne berúgnom ha évszámra nem iszok alkoholt :-))

Előzmény: KawaBazsy (98557)
KawaBazsy Creative Commons License 2018.04.26 0 0 98557
Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (98553)
seci Creative Commons License 2018.04.26 0 0 98556

Nem ugynoksegrol beszeltem, hanem fejvadasz ugynokrol. Az ugynokseg rabszolgat akar, olcson.

-seci

Előzmény: dracoo25 (98555)
dracoo25 Creative Commons License 2018.04.26 0 0 98555

Hat ez attol fugg mert ha az ugynokseg fog alkalmazni minel alacsonyabb all erdekukben hogy a folet ok kapjak.

Előzmény: seci (98554)
seci Creative Commons License 2018.04.26 0 0 98554

Azert erdemes ugynokkel/fejvadasszal nyomulni, mert o (szemben az ingatlanugynokkel!) a "baratod", mivel a jutalekat a te fizetesed szazalekaban kapja abban erdekelt, hogy minel magasabb fizuval vegyenek fel!

 

Linkedin... 

 

-seci

Előzmény: Caitlin (98552)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2018.04.26 0 0 98553

Nekem sem okozott gondot. Vagy fogalmazok inkabb ugy (mert hat nem tudom mennyivel tobb visszahivast kaptam volna ha John Smith a nevem), hogy itt egysegnyi bekuldott CV-re legalabb 3x (vagy inkabb 5x) annyi valasz erkezett mint MO-n, es ezek joval nagyobb hanyadabol lett interju mint Mo-n. Mo-n (1999-2005 kozott) az elso igazi allasomra evekig vadasztam, de a masodik megszerzese is bo egy evbe telt. Itt harom honapnal tovabb sosem tartott. Persze akkor kevesebb munkatapasztalatom volt, most meg tobb. Meg fiatalabb voltam most meg idosebb. Szoval fene tudja, nehez megmondani, de abban szinte biztos vagyok hogy itt meg magyar nevvel is konnyebb allast talalni mint Mo-n. Frissebb "tapasztalatot" egyik ismeros reven tudok, o fiatalabb, elso allasat mazli reven sikerult megszereznie Mo-n (jokor, jo helyen, jo vegzettseggel, ismeros segitsegevel stb), de nem tetszett neki, es egy ev utan mar valtani akart. Harom ev alatt nem sikerult neki kedvere valo allast talalnia, ezutan jott ki Angliaba, itt 2 honap alatt sikerult... Es persze tobbet is keresett... (Mult ido, mert azota ezt is megunta es most nemeteknel dolgozik, most elegedett :-)) Erthetetlen, mert hat mindenhonnan, minden mediabol az jon le, hogy Mo-n olyan munkaero hiany van hogy csak na... De apamnak is ez volt a tapasztalata, tobb szaz jelentkezesbol nulla interju jott ossze, es talan ot "koszonjuk de nem" valasz, a tobbiek meg csak valaszra se meltattak (pedig az eletkorat nem irta be, nehogy elriassza oket hogy idosebb).

Előzmény: Caitlin (98552)
Caitlin Creative Commons License 2018.04.26 0 0 98552

Nekem is magyar nevem van, megsem okozott gondot soha. Ferjnek se, bar ot inkabb indiainak neztek neve miatt (nem az... :) )

szerintem ne legyel kishitu, probalkozni kell kitartoan. BAr teny, h a sok nem-hiv vissza vagy visszautasitas eleg lelekolo....

 

Előzmény: dracoo25 (98547)
dracoo25 Creative Commons License 2018.04.26 0 0 98551

Az volt vicces mikor cegem egyik legnagyobb konkurenciaja keresett meg meg karacsony elott tavaly hogy lenne egy uj poziciojuk , fizu 27k (nem az volt hogy up to hanem konkretan 27k, akkor meg nagyobb  ugras lett volna).

 

Elmentem interjura, masnap hiv a HR-es hogy milyen brilliant voltam enyem a munka stb. 19K-t fizetnek is. Mondom bocs de 27k-rol volt szo, hat ok ennyire gondoltak az elejen, mondom koszi de nem.

 

Nem is ertettem az egeszet de valszeg total hulyenek neztek vagy nem tudom :).

AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2018.04.26 0 0 98550

LinkedIn is jo. Indeed es Monster szinten. CV library. Plusz elmentegetni a fejvadaszok emailjait akik megkeresnek maguktrol, hogy kesobb lehessen nekik irni.

Nem lehetetlen nagyokat elore ugrani. Egyik Data Admin (kesobb Data Coordinator) kollegina aki <£30K-n volt itt elment, uj helyen most £40K-t kap mint PLM (Product Lifecycle Management) manager.

Előzmény: dracoo25 (98548)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!