Keresés

Részletes keresés

forest Creative Commons License 2002.01.04 0 0 296
bazze ezt meg en is tudtam... ;)
Előzmény: pintera (293)
pintera Creative Commons License 2002.01.04 0 0 295
Kiraly, tokeletes! A nyeremenyed egy uveg zagorka a szofiai ulica vitosan, a Botev sorozoben.
bluebadboy Creative Commons License 2002.01.04 0 0 294
Bulgária-Argentína, 1994, USA, Hriszto Sztojcskov
Előzmény: pintera (293)
pintera Creative Commons License 2002.01.04 0 0 293
Nah egy kis jatek!

Ki o, hol, mikor?


Dr Wang, koszi az infot ez uj volt.

doktor wang Creative Commons License 2002.01.04 0 0 292
Ígérem, most már nem szólok hozzá ennyiszer...
doktor wang Creative Commons License 2002.01.04 0 0 291
Acid sharknak biztos érdekes lesz ez:

THE LIST OF NAMES OF THE BULGARIAN KHANS

It is assumed that this document, unique for early European feudalism, was compiled in the time of the founder of the Bulgarian state Khan Asparoukh (681 - about 700).

Later continued, up to about 767, it represents the genealogy of the Bulgarian rulers, beginning, with no particularly good reason, from the Huns' leader Attila (Avitohol).

The first genealogy of the Bulgarian rulers demonstrates an amazing feeling for the dynastic and statehood continuity of the old Proto-Bulgarian state by the Volga river ("beyond the Danube") and the new Proto-Bulgarian-Slavic principality ("on this side of the Danube").

doktor wang Creative Commons License 2002.01.04 0 0 290
Egészen pontosan itt:

http://www.omda.bg/engl/history/common_hist.htm#an ottoman province

Előzmény: doktor wang (289)
doktor wang Creative Commons License 2002.01.04 0 0 289
Az előbbiekről röviden angolul is lehetett olvasni valahol...

Bulgaria was an Ottoman province in the course of five centuries. With Bulgaria's conquest, Bulgarian aristocracy was liquidated, Bulgarian administration was eliminated, and the Sultans, who, for a long time, made no difference between the individual peoples inhabiting the Balkans, deprived the Bulgarian church of its autonomy and patriarchal authority and made it subject to the dominion of the Greek Constantinople Patriarchate. During this period the ordinary Bulgarian peasants, craftsmen, tradesmen and clergymen went through hard trials, which formed in them awareness of being responsible for their own identity, nationality, faith, spiritual tradition, culture, history... The Bulgarian people maintained and backed the growth of their monasteries, restored their towns, further developed their crafts and trade, created a municipally supported educational system (remarkable in the context of its time), generated their unique folklore...

doktor wang Creative Commons License 2002.01.04 0 0 288
Ami a törököket és a bolgár kultúrát illeti, a következő a helyzet:

Az iszlám országokban az igazhívők nem fizetnek adót, dolgozni is csak ímmel-ámmal szoktak, ezért a törököknek nem volt érdekük, hogy a bolgárok is iszlám vallásra térjenek át. Természetesen a hosszú évszázadok alatt volt erre példa blueredyellowbaduglyboy tudja is, hogy hívják ezeket a bolgárokat (pomákok vagy micsoda), de zömében maradtak ortodox keresztények.

Másrészt elzárt kolostorokban őrizték a kultúrát (Rila, stb.), a törökök pedig vallási tekintetben türelmesek voltak, vagyis nem voltak olyan intoleránsak mint a keresztények. Tehát ők nem azért irtották ki a lakosságot, ha kedvük volt erre, mert azok keresztények vagy zsidók, hanem azért mert fellázadtak. A bolgárok egyébként sokszor lázadtak, ezért sokszor irtották őket a törökök (előttük pedig a bizánciak), de ez a kultúrájukat nem igazán befolyásolhatta.

Professzor Dr. h. c. Wang, Ph.D., M. D., M. A.

doktor wang Creative Commons License 2002.01.04 0 0 287
Nagyon jó a kép forest!
Előzmény: forest (279)
bluebadboy Creative Commons License 2002.01.04 0 0 286
még nem tudom, hogy elmegyek-e, mert a tavasszal elég sokmindent szerettem volna csinálni. autóval, egyébként.
Előzmény: pintera (284)
bluebadboy Creative Commons License 2002.01.04 0 0 285
ötlet: szerintem anyira nem jó. ez maradjon ilyen gittegyletnek, amibe mások is beleszólhatnak. ha infókat akarunk közölni, akkor azt írhatjuk a másik topikba is.
ellenállás: nem ellenálltak, hanem 1878 után legyalulták, ami előtte volt. kifejlődött a nemzeti kultúra, orosz befolyás alá kerültek, eltűntek a törökök, a török negyedek. szerintem kb ez történt.
Előzmény: pintera (282)
pintera Creative Commons License 2002.01.04 0 0 284
Es elmesz a turara? Mikor?
Kocsival vagy ropulovel?
Vagy valami keleti karavannal?
Előzmény: bluebadboy (274)
forest Creative Commons License 2002.01.04 0 0 283
>de menem dolgozol?

mert varom a UPC-s embereket Chellozni

Előzmény: pintera (282)
pintera Creative Commons License 2002.01.04 0 0 282
Kiraj a kep forest, de menem dolgozol? :)))
Mit szoltok npz otletehez?

Valaki egyebkent elmondhatna nekem - mert edrekel-
hogy a francba tudtak ennyire ellenalni a torok kulturanak a bolgarok. Vallas epiteszet meg miegymas. Hiszen k*rva sok ideig ottan voltak.

Előzmény: forest (279)
pintera Creative Commons License 2002.01.04 0 0 281
Szerintem jo otlet, de megbeszelem a tobbiekkel.

Egyebkent nem tud valaki olcso, de turheto szallast szofiaban?
A tavaji kicsit lepukkant volt.

bluebadboy Creative Commons License 2002.01.03 0 0 280
ez zseniális!!!!!
hol találtad a Szimeonról???!!!
Előzmény: forest (279)
forest Creative Commons License 2002.01.03 0 0 279
valaki mintha azt mondta volna, hogy ot nem hivta... ;)

akkor egy link: 1 link

es egy kep:

Előzmény: bluebadboy (274)
bluebadboy Creative Commons License 2002.01.03 0 0 278
a program: Iszanbul - Galatasaray-Barcelona; Athén: Panathinaikosz-Real; Szófia: Kabát-Ferenczi...
Előzmény: doktor wang (275)
Törölt nick Creative Commons License 2002.01.03 0 0 277
Pintera !

Megnéztem az általatok indított topic-ot is. Úgy látom, Ti már a közös túra emlékére is építettétek mindezt. Aztán, hát azon felül is találtam ott jó néhány olyan információt, amit ide is jó lenne átemelni.
De, hogy ne legyen ilyen idecopyzom-odacopyzom a két hasonló tárgyú fórum, akadt egy olyan gondolatom, hogy esetleg érdemes lenne mindkettőt eggyé gyúrni. (Ha már többen érdeklődünk egy országról, a holtidőszakok is eltűnni látszanának és többen több érdekes témát boncolgathatnánk.) Gondolom mindez közös egyetértés esetén a moderátorokkal való kapcsolatfelvétel útján megtehető...

Ki mit szól hozzá ?

Törölt nick Creative Commons License 2002.01.03 0 0 276
Pintera !

Megnéztem ezt az általatok indított topic-ot is. Úgy látom, Ti már a közös túra emlékére is építettétek mindezt. Aztán, hát ezen felül is találtam itt jó néhány olyan információt, amit a másik, szintén Bulgária tárgyú topic -ba is jó lenne átemelni.
De, hogy ne legyen ilyen idecopyzom-odacopyzom a két hasonló tárgyú fórum, akadt egy olyan gondolatom, hogy esetleg érdemes lenne mindkettőt eggyé gyúrni. (Ha már többen érdeklődünk egy országról, többen több érdekes témát boncolgathatnánk.) Gondolom mindez közös egyetértés esetén a moderátorokkal való kapcsolatfelvétel útján megtehető...

Ugyan ez itt a pörgősebb helyen meglehetősen udvariatlan felvetés, de ha belégondoltok, mit szóltok hozzá ?

doktor wang Creative Commons License 2002.01.03 0 0 275
mennyééé!!!
Előzmény: bluebadboy (274)
bluebadboy Creative Commons License 2002.01.03 0 0 274
engem most hívott Agassi egy Isztambul-Athén-Szófia túrára...
pintera Creative Commons License 2002.01.03 0 0 273
Nekem is a februar lenne jobb...
A teltol nem kell felni, van pia, meg van pulover is.
forest Creative Commons License 2002.01.03 0 0 272
igeretet kaptam 12 lanytol , hogy jonnek ha marciusban megyunk
Előzmény: forest (271)
forest Creative Commons License 2002.01.03 0 0 271
tamogatom...
Előzmény: doktor wang (269)
bluebadboy Creative Commons License 2002.01.03 0 0 270
ok, de én nem tudok menni akkor
Előzmény: doktor wang (269)
doktor wang Creative Commons License 2002.01.03 0 0 269
Szóval, hogy én is hozzászólják már valamit, szóval szerintem márciusban kéne mégiscsak utazgatni. Ugyanis felhívnám a figyelmet arra, hogy idén hidegebb a tél mint tavaly, és bármilyen k**va jó lehetett tavaly, azért mégiscsak február az február.

Ugyi?

Dr. Meteoropolita

bluebadboy Creative Commons License 2002.01.03 0 0 268
egyszerűű, ha azt mondom melyiket nem...
Előzmény: pintera (267)
pintera Creative Commons License 2002.01.03 0 0 267
Nah meg egy erdekes cucc, sorterkep bulgariarol.
Nem is tudom ezek kozul mit ittunk mar.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!