Keresés

Részletes keresés

Veronica Pinter Creative Commons License 2006.08.01 0 0 498
Szia Pálmácska, bocsi de sokáig nem voltam fenn ezen a topicon, már nagyon hiányoztál. Vasárnap hajnalban jöttünk meg a nyaralásból, tudod írtam Gradoban voltunk. Előtte meg az utazási izgalmak meg ez a meleg!! Nagyon jót pihentünk, most csak a gyerekekkel voltunk, igazi pihenős nyaralás volt. Csoda szép város Grado egy kicsit Velence beütéssel, de sajna a tenger az nagyon elkeserítő volt. Iszapos az alja mint a velencei tónak, teli van rákkal , meg valami fűnek látszó növénnyel.Az a tengerparti rész ami normális volt, képzeld azért fizetni kellett mint  a strandon. Voltunk kirándulni Triesztben meg Aquileában. Triesztben iszonyú jót shoppingoltunk, kifogtuk a leárazást, valahogy kinn komolyabban veszik. Olyan szuper Bata cipőket vettünk, pld a kissebb lányunknak 10 euróért. Itthon megsem mutatják ennyiért.Ezt még gyorsan leírom, képzeld Ramazzotti koncert volt Gradoban 28.-án. Sajna már nem kaptunk rá jegyet, de mi elmentünk a férjemmel, hogy mivel ez egy nyitott spotpálya szerűség volt, hátha hallani tudjiuk. Tényleg így is volt, szuperül lehetett hallani, mintha benn lettem volna.Kb a harmadik szám után olyan hatalmas vihar kerekedett, hogy a szél vitt mindent, a fák szinte a földig hajolta. Kimnet az áram és attól fogva csak a menekülés érdekelt, ráadásul elég messze tatáltunk parkolót.Öregem a tömeg mint valami csorda rohant egy irányba, löktek mindent emi elé került. Nagy nehezen hazakeveredtünk, és most nem is tudom mi lett a koncerttel, mert mi másnap hazajöttünk, és akkor este pedig sokáig tombolt a vihar. Hátha valaki tudja itt??? Netán volt valaki?????   Gondolok rád, ugye most hétvégén lesz a "nagy nap"  ? Minden rendben? Ni történt veled eddig? Látom Fredné is előkerült,  üdvözletem neki!
Előzmény: pálmácska (497)
pálmácska Creative Commons License 2006.07.27 0 0 497

Sajnos én nem tudok segíteni, de biztos, hogy Milánó a megfelelő célpont? Olcsónak éppen nem mondható, bár kétségtelen, hogy fergeteges cuccok vannak.

Előzmény: egike1 (496)
egike1 Creative Commons License 2006.07.21 0 0 496
hello meg mindig nem kaptam valaszt nem tud senki segiteni?legyszi valaki!
Mrs Fred Weasley Creative Commons License 2006.07.19 0 0 495

OFF

Meg mindig Boston mellett, egy kisvarosban, a nagynenemnel. Es meg mindig nincs otthon netem, de most koltozunk egy uj alberletbe a kedvesemmel, talan elobb-utobb osszejon minden! :))

Es uuuuuuuuugy, de uuuuuuuuuuuuuugy hianyzik Milano!! :(

Es uuuuuuuuugy, de uuuuuuuuuuuuuugy bogtem oromomben, amikor Italia megnyerte a VB-t! :)))

 

Es veletek mi van? :)

Előzmény: pálmácska (492)
egike1 Creative Commons License 2006.07.18 0 0 494

Sziasztok nagyon fontos lenne hogy valaki segitsen!szeretnenk kimenni milanoba ruhakat behozni csak nem tudjuk hol, mennyiert lehetne inkabb markas(utanzat) ruhakat vasarolni!sajnos muszaly valamibe belekezdenünk es nem akarunk rosszul jarni ezert erdeklödök hogy hatha valaki tudna segiteni.itthon az ugynevezett (eredeti)dior, dolce ,stb pl egy nadrag 15-20 e ft.felsök kb 10-15.akik itthon aruljak nem mondanak semmit csak annyit hogy milanobol hozza de hogy honnan es mennyiert azt nem.elöre is köszönöm aki esetleg tud segiteni üdv:Moni

Pepper Creative Commons License 2006.07.17 0 0 493
Sziasztok,

Van két darab eladó SkyErupe jegyem Milano/Bergamoba Budapestről. A jegy az alábbi járatokra érvényes.

Budapest - Milano 5P370 Július 21. 18:00 - 19:40
Milano - Budapest 5P371 Július 28. 20:10 - 21:45

A két jegy eredeti ára oda - vissza illetékkel együtt összesen 16.960 Ft volt. A névmódosítás pedig irányonként és jegyenként 25 EUR-ba kerül azaz a módosítás díja összesen 100 EUR.

Jelentkezzetek ha érdekel velekit. Jelen pillanatban ugyanezen járatokra egy darab jegyet több mint 70.000 Ft-ért lehet venni...szóval ezek most tényleg jó árak.

Üdv


Pepper
pálmácska Creative Commons License 2006.07.16 0 0 492
Hát megvagy te drága! Merre vagy mostanság?
Előzmény: Mrs Fred Weasley (491)
Mrs Fred Weasley Creative Commons License 2006.07.13 0 0 491

KOSZONOM!!!! :))

Ez jol esik! :)

Előzmény: pálmácska (490)
pálmácska Creative Commons License 2006.07.13 0 0 490
Szerintem "mi" még mindig a Hotel Losanna mellett voksolunk. www.hotellosanna.com
Előzmény: vincere (489)
vincere Creative Commons License 2006.07.11 0 0 489
Sziasztok,
Szeptember 15 és 18 között (3 éjszaka) kellene nekem szállás két főre. sok a hotel, de drága... ha van valakinek esetleg tippje, vagy tud mondjuk kiadó szobát, nagyon megköszönném a segítséget.
Veronica Pinter Creative Commons License 2006.07.09 0 0 488
Szia Pálmácskám, örülök hogy jól vagy és vissza mész Milánóba.Nagyon irigyellek, és képzeld ezen a topicon volt egy olyan levelező társunk hogy Kiefli, és megtaláltam most egy olyan topicon ahol Nápolyról gyűjtök beszámolóket.Amikor ide bejelentkezett akkor ő mondta is hogy megy Nápolyba. Most írja ő is hogy mennek Milánóba valamikor az őszön , szerintem úgy felpiszkáltuk hogy odahúzta a szíve. Nézem most a férjemmel a meccset és az olaszoknak drukkolok, mondjuk elejétől fogva. A férjem aki egyébként jámbor fajta, most ugy viselkedik montha vérbeli olasz lenne, sőt már a kicsink is nézi velünk a meccset. Két hét múlva már a lábam lógatom, most már várom is mert jó lesz egy kicsit pihenni. Tegnap leugrottunk a Balatonra, Zamárdiba szoktunk menni, hát olyan volt mint egy bedugult strand, szinte a számba volt a szomszéd, de az árak még mindig elég húzósak. Hogy telnek a napjaid? Ha sikerült bejelentlezned a skypra , írd meg és megbeszélünk egy időpontot amikor megtaláljik egymást, jó?  Sokat dolgozol, vagy van időd pihenni ebben a melegben. Neked fontos hogy pihenni tudj, mert felkészütnek kell lenned a nagy napra.  szia
Előzmény: pálmácska (487)
pálmácska Creative Commons License 2006.06.29 0 0 487

Szia Vera! Kiharcoltam, szeptemberben megyünk Milánóba. Bár én elmennék egyedül is, igazából az sincs kizárva. Megnézem rögtön amit írtál. Már minden meg van szervezve, a ruhám is kész, a menyasszonyi kicsi lett, a menyecske nagy. Tehát újravarrják. Na megyek, megnézem azt a skype.hu-t.

 

Előzmény: Veronica Pinter (486)
Veronica Pinter Creative Commons License 2006.06.26 0 0 486
Szia Pálmácska, hát most aztán jól befűtöttek fölülről!! Na eddig a hideg ellen volt baj, most meg ez a meleg. Én is nagyon szeretem a meleget, de kinn a szabadban, a lakás iszonyú meleg tud lenni, pláne éjszaka.Én sajna nem bírom a klímát a szemem rögtön bedurran tőle, még az autóban is kinyúlok  miatta. Pálmácska, találtam egy másik módot hogy tudjunk beszélgetni, a www.skype.com   ezt letöltöd és bejelöljük egymást és esetleg más barátokat és máris mehet a konferencia beszélgetés.Próbáld meg és aztán értekezünk. Hogy álltok a szervezéssel, minden sínen van?? Nagyon drukkolok nektek. szia
Előzmény: pálmácska (485)
pálmácska Creative Commons License 2006.06.21 0 0 485

Szia Vera! Én nagyon bírom a meleget, inkább ez, mint a júniusi fűtés. Hát elhavazva én is vagyok, remélem anyukád már rendben van. Szorítok. Nápoly engem is érdekel, mi egyenlőre Mallorca és Török Riviéra közt örlődünk. Persze ez nem a nászút ám!

Éppen ma néztem megint a Milánó fotókat. Mit mondjak, hiányzik!!!!!!!!!!!!

Előzmény: Veronica Pinter (483)
Veronica Pinter Creative Commons License 2006.06.19 0 0 484
Szia Kiefli, most néztem vissza és még adós vagy egy Nápoly beszámolóval. Nekem most szükségem lenne rá, mert az őszön mi is megyünk Nápolyba. Ha esetleg erre jársz, feltétlenűl keress meg, fontos lenne a beszámolód.  szia
Előzmény: kiefli (388)
Veronica Pinter Creative Commons License 2006.06.19 0 0 483
Szia Pálmácska, nem vesztem el csak most egy kicsit bevagyok havazva, meg az anyukám betegeskedik és nagyon aggódok. Dolgozom a más módon való kapcsolattartásra még mielőtt elküldenek bennünket. Elintéztem a nyaralást most Grado-ba megyünk júl.22.-től 1 hétre, de volt egy szuper ajánlata a Skyeuropenak, most vettem meg a jegyeket is, képzeld novemberben megyünk 4 napra, és kettőnknek volt rep.jegy 18.514.-ft. Hát ennyiért Szegedig nem jutunk le, nem Nápolyba. Jól vagy különben?? Nézd meg eddig a hideget szidtam most meg ez a váratlan meleg miatt lóg a nyelvem.  még jövök   szia Vera
Előzmény: pálmácska (481)
Dunamocs Creative Commons License 2006.06.19 0 0 482
Június utolsó, vagy július első napjaiban szeretnék Rómába menni, Milánón keresztül. Aki el tudna vinni, vagy esetleg szállást tudna biztosítani, az írjon. Bízok benne, hogy megtudunk eghyezni.
pálmácska Creative Commons License 2006.06.13 0 0 481

Szia Vera! Igen, találhatnánk valami már módot, már egyszer valaki ránk szólt pár száz topiccal régebben, hogy ez egy Milánó és nem Róma topic.

Most rohanok, ha van vlami ötleted, várom.

 

Helló Ildikó! Örülök, hogy megvagy!!!!!!!!!!

Előzmény: Veronica Pinter (479)
Veronica Pinter Creative Commons License 2006.06.11 0 0 480
Szia Fredné, örülök hogy előkerültél, bár látod eléggé ubokaszezon van, úgy látszik mondenki víz mellé megy nyaralni. Hogy s mint vagy?? Most éppen merre vagy? Ha van kedved és időd írj , látod hiányoztál!! szia vera
Előzmény: Mrs Fred Weasley (478)
Veronica Pinter Creative Commons License 2006.06.11 0 0 479
Szia Pálmácska, éppen tegnap mondtam a gyerekeimnek hogy nyaralás helyett mindenki kap egy szoláriumbérletet. Amilyen nyarunk van , szerintem jobban járunk ha ezt a módszert vetjük be. Irigyellek a kertedért, mi a férjemmel vidéki születésűek vagyunk, de érdekes már nem vágyunk vissza. Én 44 éves leszek pont aug.-ban, de ami a lényeg a férjem 34 éves volt  májusban. Jó felállás nem? Állítólag remekül összeillünk, én hozzá fiatalodtam, ő meg hozzám öregedett, de néha szoktam mondani , hogy 3 gyerekem van. Ja és közös gyerekünk 12 éves lesz, a drágám szokott viccelődni, hohy egy pár év múlva ha együtt mennek azt hiszik ő a csaja.Sajna tök egyforma máris a természetük emiatt vannak nézeteltérések, pláne elkezdett kamaszodni. A nagyobbik lányom Nóra , a kicsi Fanni. És egy faluból származunk, mindig mondom neki, hogy még a csattogós lepkéjét tologatta, mikor én már buliztam.Nem mondom hogy könnyű volt legyőzni az előítéleteket, meg az irigységet,de az együtt töltött évek minket igazolnak.A mai világban már olyan jó hegy senki sem macerál mikor akarsz szülni, látod én sem kapkodtam el, és még ha az eszemre hallgatok még vártam volna, végül is akkor jön amikor ő akar. Most hogy már nagyok, most kezdem ujra felfedezni az életet, de már a kényelmes felét.Minap röhögtünk a férjemmel milyen romantikusak voltak a sátoros nyaralások, hát most már nem vállalkoznék rá. Ragaszkodom az ágyhoz a kényelemhez.Te Pálmácska, találjunk már valami más módot a cseverészésre mert megsértődnek a többiek hogy nem Milánóról dumizunk.Jó?  Örülök hogy Fredné és előkerült, majd ki faggatjuk merre járt. szia
Előzmény: pálmácska (474)
Mrs Fred Weasley Creative Commons License 2006.06.11 0 0 478
Van egy hotel a sivianoi kikotoben, es feljebb is egy ugyanott, Sivianoban. De mivel az egesz szigetet kb 6 ora alatt korbe lehet jarni, nem lesz nehez megtalalni a szallot. De talan jobb lenne elore megkerdezni, hogy vn-e szabad szoba.
Amugy, Sivianoban nezd meg a kikotes elott a hatalmas kuriat. Villa Ferrata a neve, lehet, hogy a hajorol meg meg is mutatjak neked. Na, ott laktam tavaly nyaron! :))
Előzmény: deriva (477)
deriva Creative Commons License 2006.06.11 0 0 477
Igen, Monte Isola, melyik reszet ajanlod akkor? Visszakeresnem, de sajnos, csak percekre jutok a gephez, nincs idom ra... :( Esetleg valami olcso szallast nem tudsz? Bar eleg egy helysegnev is, bizom a tanacsaidban ;-)

Bostonban, Miskolcon...egy kutya...gyere Milanoba!!!! :))
Előzmény: Mrs Fred Weasley (476)
Mrs Fred Weasley Creative Commons License 2006.06.11 0 0 476
Marmint ugy erted, a Monte Isola-inal? Hat, ja... :))
Jopar hsz-sal ezelott aradoztam a helyrol, mert en kozel masfel honapot laktam ott!!
Van honlapja is a szigetnek, asszem, anno azt is belinkeltem, kukkants bele, ha megtalalod! :))

Jaaaaaaaaaaaaaaaaaj, de irigyellek!!!
Bostonban 3 es fel hete EGYFOLYTABAN esik az eso!!! :((
Előzmény: deriva (475)
deriva Creative Commons License 2006.06.11 0 0 475
Sziasztok! Udvozlet mindenkinek Milanobol! Napsutes, meleg...szinte mar hianyzik az esos otthon! :)
Volt mar valaki az Isola-i tonal? Ha igen tudtok valami jo kis szallast arrafele? Elore is koszi!
pálmácska Creative Commons License 2006.06.07 0 0 474

Szia Vera! A párom körülbelül úgy csinál, mintha az angol királynő Japán elleni háborúját kellene megszervezni. Agyrém, ugyanis kicsit későn kezdtünk el szervezkedni. Édes vagy, remélem is, hogy szép menyasszony leszek. Mi valószínűleg megint Mallorcán fogunk kikötni, már voltunk 2 éve ott, és nagyon szuper volt. Csak most északra megyünk, délen nagyon sokan vannak. Angol, német fiatalok. Nem kell részleteznem.

Jó nagy csemetéid vannak, nekünk még nincs, de egyenlőre nem is nagyon hajlok rá. Pedig már 30 vagyok.

Én kozmetikus vagyok, egyenlőre csak itthon dolgozom, van egy kis kozmikám, de nagyon szeretnék bemenni Budára is dolgozni, mert egész nap itthon vagyok, ez sok nekem. Igazából ha szabad időm van,  kertészkedem, piszok nagy kertünk van fűvel, fákkal, meg van egy kicsike konyhakertem, vagy vasalok, a párom piszok sok inget elhord. Ügyvéd.

Akkor hány éves is vagy?

Előzmény: Veronica Pinter (473)
Veronica Pinter Creative Commons License 2006.06.07 0 0 473
Szia Pálmácska, remélem nem havazik felétek? Most jutott eszembe, hogy tavaly láttuk a Holnapután c. filmet, mintha ha valami hasonló témája lenne mint a mostani idő. Lilára vegyok fagyva, nekem lételemem  a meleg, ez tiszta sarkvidéki idő. Én egy élelmiszeripari kut. intézetben dolgozom laborban adminisztratív körben, van egy 17 éves és egy 12 éves lányom, meg ami vele jár. Már utaltam párszor hogy szeretünk a férjemmel kettesben utazgatni, egy kicsit feltöltődünk. A nagyobb lányom már jelezte hogy már nem szeretne velünk nyaralni jönni de a kicsi még egy darabig velünk tart. Nagyon szeretek utazgatni, sokat olvasom, de cserébe nem nézek tévét, az internetet pedig ha kedvem van, meg persze ha aad ilyen kedves levelező társam.Elég nagy a baráti kör, együtt is szeretünk csavarogni, most hétvégén Bogácson voltunk 3 napig, hát sajna az idő nem kápráztatott el, de cserébe jókat nevettünk, társasoztunk és mivel melegvizű a strand, esernyő alatt ültünk a vízben.Egyfolytában figyelem a sky honlapját hátha van valami akciós út, de még nem találtam kedvemre valót. Majd nagyon szorítok hogy aug.5.-én valami nagyon szuper idő legyen, nagyon drukkolok neked, biztos nagyon szép menyasszony leszel, és hát az egész felhajtás ilyenkor tudom fárasztó, na de az redmény a lényeg!!! És te mivel foglalkozol, mi a hobbid, és párod bírja még a gyűrődést? Az enyém általában csak az elején lelkes a szervezésnél, utána szoktam én kézbe venni dolgokat. szia vera
Előzmény: pálmácska (470)
Ric007 Creative Commons License 2006.06.06 0 0 472

Sziasztok!

 

Segítséget szeretnék kérni.

Nem tud véletlenül valaki Milánóban, vagy környékén kiadó garázst vagy valami kis raktárt. Csak 1-2 napra lenne rá szükségem, de elég fontos lenne nekem.

Előre is köszi

szilvia_28 Creative Commons License 2006.06.01 0 0 471
Sziasztok!

Kéne egy kis segítség.Olyan ember segítségét kérem most aki letud nekem egy olasz mondatot fordítani.
A mail címemre írjon az aki segít,és elküldöm neki a fordítanivalót.
Köszönöm előre is.
szilvia@lhcom.hu

Szép napot mondenkinek!
pálmácska Creative Commons License 2006.05.31 0 0 470

Szia Vera!

Nahát, nem is lakunk messze egymástól. Mi a Pilis lábánál lakunk.  Pestről költöztünk ki.

Hát igen, gyerekkorunkban  még voltak évszakok, ma már csak remélni lehet, hogy az időjárásjelentések igaznak bizonyulnak. Csak aug. 5-én legyen jó idő. Mára ki is jött rajtam egy isteni nátha, levegőből nem sok jut, de igyekszem magam kúrálni.

Az autó dilemma megoldódott, új autó lett belőle, végülis jobban megérte. Tényleg érdekes, hogy senki nem utazik Milánóba, amikor én készültem mindenki oda tartott.

Egyébként mivel foglalkozol amikor nem Milánóról levelezünk?

 

Előzmény: Veronica Pinter (469)
Veronica Pinter Creative Commons License 2006.05.29 0 0 469
Szia Pálmácska, már kezdtem medijedni hogy uborkaszezon van, senki sem utazik. Egyszerűen tele van a cipőm ezzel az idővel.Mintha november lenne, csak levél van a fákon,hétvégén a barátainkkal készülünk Bogácsra egy hosszú hétvégére, még szerencse hogy termálvíz van, majd olyan mamókásan elüldögélünk a vízben, legalább az meleg.Elég sokat járok színházba, koncertre, van egy barátnőm aki ezzel foglalkozik, van amikor tiszteletjeggyel megyünk.Én szerencsére egyedül is vállalkozó kedvű vagyok, kivéve mozit , oda egyedül nem megyek. Mással úgyvagyok mi bajom lehetne, ellopni nem akarnak.Elég gázos ez az autó vásárlás, a férjem is ebben szenved, mi is cserén gondolkodunk lehetőleg a nyaralás előtt. Nem is tudom hová lehetne menni nyaralni, talán Afrikába a sivatagba. Régen volt egy olyan megbízható időjárás egész évre, úgí hívták hogy belgrádi időjárásjelentés, esetleg nem hallottál róla? Hát nem tudom bevállaljak-e egy tengerparti nyaralást ennyi esővel!! Én Budán lakom, szemben a Margitszigettel, kicsit zajos de közel vagyunk mindenhez. Örülök hogy Fredné is előkerült, irigylem milyen szuper helyen van. Én most a világ végére is elmennék egy kis napsütésért, tiszta depi leszek már. Cserébe az utikönyveket bújom , meg Milánóban vásároltunk könyveket , leírásokat és azon molyolok. Tényleg senki sem utazik Milánóba?? Ragazzo is eltűnt. bár még nem utazott el, vagy igen? Nembaj Pálmácska, mi kitartunk a nehéz időben is , igaz? Valaki csak megy és tart egy utibeszámolót, mi meg sárgulunk.  szia Vera
Előzmény: pálmácska (464)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!