Keresés

Részletes keresés

Fferi50 Creative Commons License 2019.04.12 0 0 32672

Szia!

 

Arról nem is beszélve, hogy a Darab minek az összesítéseként jön létre, vagy honnan máshonnan, mert a mintából ez egyáltalán nem derül ki.

 


Üdv.

Előzmény: James 42 (32669)
James 42 Creative Commons License 2019.04.12 0 0 32671

Természetesen. Én azt feltételeztem, hogy a teljes táblázatnak néhány sorát látjuk (megfejelve a színes hátterű cellákkal), hogy lássuk, hogy néznek ki az adatok két eredetnél.

Előzmény: Sánta Kutya (SK) (32670)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2019.04.12 0 0 32670

Igazad van. Már ha ez a komplett táblázat, és nem csak egy minta.

Előzmény: James 42 (32669)
James 42 Creative Commons License 2019.04.12 0 0 32669

Azt én sem értem, hogy miért van eredetenként több sor a deszkából meg a többiből, de szerintem az világos volt, hogy az eredetből van 7000, és azt nem kell transzponálni oszlopokra, csak a deszkát és a többit. Azaz az Eredet, Darab, Átmérő és Hossz oszlopok megmaradnak, és a többi három oszlopban lévő sorokat akarja transzponálni oszlopokra. Ha sehol nincs többféle a deszkából, lécből és táblából, akkor nincs szükség több oszlopra, mint amennyit alul látunk.

Előzmény: Sánta Kutya (SK) (32668)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2019.04.12 0 0 32668

Még egy kérdés (jól eltársalgok magammal):

Ha át akarsz térni az alsóra, meddig lesznek gyűjthetőek az adatok? Most van 7000 adat, az két sorban 3500 oszlop, és 16384 a max  oszlopszám (de szerintem jóval előbb válik gyakorlatilag kezelhetetlenné).

 

Lehet, hogy érdemes lenne inkább arról a feladatról beszélnünk, amit ezzel az átalakítással megoldhatóvá akarsz tenni. Te itt egy megoldási ötlethez kérsz segítséget, nem az eredeti problémához. Nem biztos, hogy ebbe az irányba célszerű menni. Általában nem nagyon szeretjük a vízszintesen túlterjeszkedő táblázatokat, bár ennek nincs objektív mércéje.

Előzmény: zsófi_01 (32663)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2019.04.12 0 0 32667

Az első és a második sorban mindig pont ugyanannyi oszlop lesz a deszka, léc stb. alatt? Nekem túl sok minden nem világos erről a képről.

Ekkora adatmennyiségnél, ami nem összefüggő, én a programozás felé orientálódnék, de sokkal pontosabb feladatmeghatározás kellene.

Előzmény: zsófi_01 (32663)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2019.04.12 0 0 32666

Hogy jön össze az a 7000? Miből van sok, és miből van pont annyi, mint a képen?

Előzmény: zsófi_01 (32663)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2019.04.12 0 0 32665

OFF

Ezt hogy csináltad, hogy veteránjelzés van a neved mellett, és ez az első hozzászólásod? :-)

Előzmény: zsófi_01 (32663)
zsófi_01 Creative Commons License 2019.04.12 0 0 32664

zsófi_01 Creative Commons License 2019.04.12 0 0 32663

Sziasztok!

 

Az alábbi képen szerintem elég jól látszik mit is szeretnék. 

 

Próbálkoztam mindenfél transzponálással, de előrébb nem lettem, létezik erre egyszerű megoldás? 

 

Összesen kb 7000 db eredet van, szóval igencsak macerás lenne ezeknek az egyesével történő átírása. Eddig így gyűjtötték az adatokat, de ebből még kimutatást sem lehet készíteni.... 

 

Előre is köszönöm a segítséget, hogy merre érdemes elindulnom. 

pimre Creative Commons License 2019.04.10 0 0 32662

Nekem működik az alábbiak szerint:

 

Előzmény: djuice (32660)
djuice Creative Commons License 2019.04.09 0 0 32661

Ha ezt írom be felt.formázásnak kijelölve A2-D2-ig:

=VAGY(NEM(ÜRES(A2));NEM(ÜRES(B2));NEM(ÜRES(C2));NEM(ÜRES(D2)))

átírja:

=VAGY(NEM(ÜRES($A$2));NEM(ÜRES($B$2));NEM(ÜRES($C$2));NEM(ÜRES($D$2)))

alakra és másolva így formátumilag csak 1 sorban hajtódik végre.

(az első sor A1-D1 a fejléc) 

Előzmény: E.Istvan (32659)
djuice Creative Commons License 2019.04.09 0 0 32660

A1-et kiválasztva, beírtam a felt.formázáshoz a képleted, adtam neki szegély beállítást, de semmi nem történt e feltételekkel. :(

Előzmény: E.Istvan (32659)
E.Istvan Creative Commons License 2019.04.09 0 0 32659

Kiválasztod a táblázatodban az egyik sor bal első celláját. A feltételes formázáshoz az alábbi képletet írod:
=darab2($A2:$D2)>0
Ahol A2 a kiválasztott sorban a táblázatod legelső cellája, a D2 pedig a sorban az utolsó cella.
Ezután a feltételes formázás tartományát kiterjeszted az egész táblázatodra.

Előzmény: djuice (32658)
djuice Creative Commons License 2019.04.08 0 0 32658

Képlettel hogyan lehet formázni olyanképp, ha azt akarom elérni egy sorban, hogy ha üres minden cella, akkor ne legyen formázás, de ha bármelyik, az adott sorban lévő cellába érték kerül, akkor azt az új sort keretezze kívül, belül automatikusan pl. hogy nyomtatáshoz az adott sorig elő legyen magától készítve?

Ahogy próbáltam feltêteles formázásban egyrészt marhaságokat kaptam vagy ha próbáltam a formátumot más sorokra is másolni, akkor az első sorba ha érték került, bekeretezett egy teljes tartományt minden sorával. Pedig azt szeretném csak, hogy növekményesen kereteződjön a tartományban 1-1sor, ha érték kerül egyik cellájába.

???

pimre Creative Commons License 2019.04.08 0 0 32657

A plusszokat/minuszokat soha nem nézem, a lényeg, hogy így már használható lett.

Előzmény: djuice (32656)
djuice Creative Commons License 2019.04.07 0 0 32656

Természetesen! 32647-re adtam is +1-et! :)

Előzmény: pimre (32655)
pimre Creative Commons License 2019.04.07 0 0 32655

Itt most off: Azt láttad, hogy javítottam a hibás vonalazó képletet a 32647-es hozzászólásban?

Előzmény: djuice (32654)
djuice Creative Commons License 2019.04.07 0 1 32654

Én gondoltam rá hogy ilyesmi közös albi költségek vannak a háttérben, de így egyszerűbb is a feladat másodjára fogalmazva, hogy X idő múltán van egy kasszarovancsotok és elszámoltok egymásközt.

 

Én így oldottam meg:

- összegzed az oszlopok tételeit alul mondjuk (vagy bárhol hogy tudj további tételeket is bevinni, én csak 10-ig csináltam)

- összegzed az előbbi összegzéseket, az mondjuk a havi vagy féléves összköltségnek felel meg

- utána ezt az összk.-et leosztod a lakók számával (itt most 3, azaz A, B és C)
Ezzel megkaptad az összköltségek 1 főre eső részét.

- utána ebből az egy főre esőből kivonod egyszerűen az adott személyek összbefizetését és ahol + az érték az a tartozás, ahol - az adós annak tartozik pontosan a - összeggel. :)

 

1. esetben tehát B fizetett be legkevesebbet, így neki A-nak és C-nek is kell fizetnie.

https://i.imgur.com/VI5WFWB.png

https://i.imgur.com/qCMGhqa.png

 

2. esetben mondjuk A vágta ki a rezet legjobban, tehát B és C is közösen neki adják a lóvét, annyit ami nála negatívként szerepel ismét, azaz amennyi a hiánya...

https://i.imgur.com/U4CaIwp.png

 

 

Előzmény: Meredris (32652)
pimre Creative Commons License 2019.04.07 0 1 32653

Szerintem túlbonyolítod. Most éppen kihagytad a magyarázatból a befizetést. Ezért hasraütve beírtam néhány számot ahhoz is. A kiadásokhoz az általad leírtakat. Az egyenleg pedig megmutatja, hogy hogy álltok (azt, amit te státusnak nevezel):

 

 

Namármost ha ki akarod egyenlíteni, akkor ne azt számolgasd, hogy kinek mennyit adsz, meg más mennyit kap. Ti csak a kasszával legyetek kapcsolatban.  Akinél az egyenleg negatív, az befizeti a kasszába a különbözetet persze pozitív előjellel. Tehát te 3630-at, a második 4200-at fizet be. A harmadik pedig kiveszi a többletbefizetését a kasszából, ami 9000 Ft és ezért negatív előjellel írod be a befizetésekhez. Ezzel 0 lesz mindhármatok egyenlege:

 

 

Javaslom, hogy ezen a nyomon folytasd, és ne ragaszkodj a téves (és nem, vagy csak nagyon bonyolultan megvalósítható) elképzelésedhez, hogy azt akard kiszámolni, hogy kinek mennyit kell adnod.

Előzmény: Meredris (32652)
Meredris Creative Commons License 2019.04.07 0 0 32652

Köszi a segítséget! 

De sajnos én másra gondoltam a közös kassza megzavart mindenkit.

Egy életi problémát akarok megoldani.
Egy másik pédát mondok hátha sikerül tisztáznom.

Adott vagyok én és két lakótársam. Egy háztartásban élünk veszünk dolgokat a háztartásba.
Mindneki mindenkinek és a számlát amit veszünk mindig egy helyre pakoljuk ráírjuk a nevünket és bekarikázzuk mit vettünk. Hogy tudjuk mennyibe került. Magyarul csak kiadás van mineki részéről befele a közösbe úgymond. De itt jön a lényeg kb negyed évente fél évente stb. Elővesszük és összeszámoljuk ki mennyit adott bele.

Na most én kíváncsi voltam meg tudom-e oldani excelben azt hogy egyszerűen csak a neveink mellé beírom az összeget amit összeszámoltam.
1. Én pl vettem egy vasalót 10 ezer ft +egy csomag háztartási törlőt 800 ft...és így tovább összesen 15630 Ft értékben
2. A második ember ugyan ez de, nyilván ő lehet kissebb összegekben vásárolt összesen 11200 Ft értékben
3. A harmadik szintúgy. Ő mondjuk csak egy ezresre vásárolt egy negyed évben. 1000 Ft 

Tehát ez nem fair mert ugye nem mindenki egyenlőt pénzt tett a "Közösbe".

És itt a lényeg (Status oszlop). Ide akartam minden név mellé beírni. AZ én esetemben pl hogy egy embernek adok 800 ft a másiknak 200 ft-ot.
Ha én vagyok az adós illetve fordítva én Kapok ettől ennyit. Névvel mindent kiír a szöveg. Ki kienk mennyit ad hogy senki senkinek ne legyen adósa.


Ezt gondolom úgy lehet elérni hogy az összeg/3 mivel hárman vagyunk ez az átlag és mindenkinek ehhez az átlaghoz kell a pénzét viszonyítani.

Ha mindenki az átlagot eléri senki senkinek sem az adósa, de lehet tévedek és túlbonyolítom.

Meg lehet ezt így oldani excelben?

Köszi a választ!

Előzmény: pimre (32651)
pimre Creative Commons License 2019.04.07 0 0 32651

Csinálj 3 táblázatot. Az elsőben a befizetéseket tartsd nyilván, a másodikban a kiadásokat. Aztán egy harmadik lesz ami kiszámítja az egyenlegeket. A befizetések és a kiadások összegzését egyelőre az első 10 esetre terveztem (B-K oszlopok, ahogy a képletekben is látod). Ha több alkalommal lesz befizetés, akkor majd átjavítod a K oszlopnevet arra, ameddig várható, hogy lesznek további be és kifizetések. A csúnya Kontó szó helyett egyenleget javaslok.

 

És van még egy javaslatom: A befizetések és a kiadások táblázatnak adnék egy fejlécet, és minden oszlop elejére a dátumot írnám. A későbbi viták elkerülésére.

 

És persze azt a fogalmazás felejtsd el, hogy ki kinek az adósa. Aki adós, az a közös kasszának adósa, nem annak, akinek túlfizetése van. Nagyon megzavarná az egészet, ha visszafizetéseket alkalmaznál. De ha nagyon kell, akkor negatív befizetéssel megoldható az is.

 

Előzmény: Meredris (32648)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2019.04.07 0 0 32650

És mind a hét nap munkanap?

Egyébként ha a komplett dátum benne van az A és a B oszlopban is, és mind a kettőnél egyedi cellaformátumot állítasz be, az egyiknél az "n", a másiknál az "nnnn" stringgel, akkor pont ezt kapod.

A dátumot pedig össze lehet rakni az évszámból és a hónapból.

A hónapot is sorszámmal add meg, és "hhhh" stringgel formázd egyedileg.

Előzmény: Kovács.Attila (32645)
djuice Creative Commons License 2019.04.07 0 0 32649

De ha egyszer a közösbe adnak, azzal hogy fér össze nakár csak az is, hogy ki-ki kinek mennyit ad, mikor közös a kassza? Pláne aki meg semmit sem ad és mégis mindenki annyit tegyen be, hogy senkinek ne tartozzon??? :D Ez szerintem ellentmondásokkal van teli.

Előzmény: Meredris (32648)
Meredris Creative Commons License 2019.04.07 0 0 32648

Sziasztok újra a segítségeteket szeretném kérni.

Szeretnék egy excel táblát készíteni.
A Feladat, amit meg szeretnék oldani a következő.

Adott 3 ember. Mindhárom ember egy háztartásban él és különböző dolgokat vásárolnak a háztartás közös számlájára.
Mindenki össze vissza vásárol és nem egyforma mennyiségű pénzt tesznek a közösbe.

Valaki többet fizet ki különböző dolgokra valaki kevesebbet vagy akár semmit.

A Status oszlopban szeretnék valami olyasmit megoldani, hogy at adott névhez mondjuk János a státusznál kiirja kinek mennyi pénzt ad (Kiirja a nevét illetve mennyit ad pontosan) vagy kitől mennyit kap vagy nem kap illetve ha lehet azt is kiirja ha ő pont az átlagnál van tehát semmit nem kap.

Ezt mind a három embernél szeretném megoldani.

 

Ha jól logikáztam ki a lényeg hogy a három vásárolt összeg osztva a három ember között az átlag és ehhez kell mindent viszonyítanom, de sajnos idő közben változhat az érték és akkor már nem jó ez a gondolat, amit csináltam. Magyarul magamnak kell mindig hozzaírnom az új értékeket nem megy automatikusan.

Remélem egyértelmű a dolog.

A lényeg amit el akarok érni, hogy mindenki ugyan annyi pénzt tegyen a közösbe senki senkinek ne legyen adósa. És a Statusz oszlop tisztazza ki kinek mennyit ad hogy mindenki egyenlő pénzt tegyen a közösbe.

Nagyon rég foglalkoztam logikai dolgokkal és bocsi ha teljesen butaságot kérdezek vagy egyszerű. Sajnos én nem tudtam rájönni, hogy tudjam ezt megoldani.

Segítségeteket előre is köszönöm!

 

pimre Creative Commons License 2019.04.07 0 1 32647

" csak részfeltételt teljesít, nem az írt 2-5-5-2-3-3 struktúrát keretezésben."

Igazad van, bocs, figyelmetlen voltam, de most javítom. Ez lesz a megfelelő képlet: 

 

=VAGY(MARADÉK(SOR($A1);20)=0;MARADÉK(MARADÉK(SOR($A1);20)-2;5)=0;MARADÉK(SOR($A1);20)=14)

 

Abból a megfigyelésből indultam ki, hogy az aláhúzandó cellák sorai 20 soronként ismétlődnek. És ha ebből kettőt levonunk, akkor a többség öttel osztható. Végül csak a 14. marad.

Előzmény: djuice (32643)
James 42 Creative Commons License 2019.04.07 0 0 32646

Nem hiszem, hogy automatikusan változtatná, de szerintem erre nincs is szükség, mert ha beírod, hogy elseje milyen nap, aztán annak a cellának a jobb alsó sarkában megfogod a kis fekete pontot, és húzod lefelé, akkor a többi napot hozzáigazítja. Nekem itthon csak Calc van, de az simán megcsinálta az előbb, amikor kipróbáltam.

Előzmény: Kovács.Attila (32645)
Kovács.Attila Creative Commons License 2019.04.07 0 0 32645

Sziasztok!

Egy olyan táblázathoz kérnék segítséget, amiben a munkanapokat szeretném megjeleníteni.

A dátumokat meg tudom e legördülő menü szerűen oldani, úgy, hogy csak a hónapot változtatom és azzal együtt változnak a napok es a napok nevei dátumhelyesen?

erről a táblázatról lenne szó:

Delila10 Creative Commons License 2019.04.06 0 1 32644

Igen, létrehozható. Mikor beszúrással létrehoztad a táblázatot, a Tervezés | Táblázatstílusok legördülőjének az alján találsz egy ikont, amivel új stílust hozhatsz létre.

Előzmény: djuice (32643)
djuice Creative Commons License 2019.04.06 0 0 32643

Ez most nem épp Excel, ezen a gépemen csak a SoftMaker FreeOffice 2016 van, de az autoformázásra kérdeztem én még rá, hogy ilyen alapon saját stílusú vajon Excelben létrehozható-e, mert kb az volna legkönnyebb?

 

 

A képletes megoldást köszönöm persze, de csak részfeltételt teljesít, nem az írt 2-5-5-2-3-3 struktúrát keretezésben. :(

Előzmény: pimre (32642)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!