Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

Riff-Raff Creative Commons License 2005.09.21 0 0 17
Nekem nem volt pedálos Moszkvicsom, csak 2-3 alkalommal próbáltam ki, amikor kölcsönkaptam egy körre a lakótelepi játszótéren. De nem tetszett annyira, mert nekem pedálos gokartom volt, azzal sokkal gyorsabban lehetett menni, és farolni is lehetett vele. Bizonyára arra is emlékszik valaki, bicikliláncos erőátvitel és hátsó kerekekre ható kézifék. :-)))
Borzas Creative Commons License 2005.09.21 0 0 16
A legnagyobb irályság volta pedálos moszkvics! Az egész tágabb családban meg a telepen is csak nekünk volt, mert a mostohanagyapánk minden ilyen haszontalan szart megvett nekünk apámék vesztére, na lényeg hogy mindeki irigyelte tőlünk. Aztán szépen kimentünka hátán szegénynek, erre micsinált az öreg: vett eg ymásikat. lehet hogy rosszul emlékszem, de volt egy kék, aztán meg bordó, de a sorrend nem biztos.

Minden lúzer dömperrel nyomult, csak nekünk volt moszkvicsunk bátyámmal. Azóta se voltam ekkora májer sohse.
oxicort Creative Commons License 2005.09.20 0 0 15
...és együtt üldözitek a rendőrt! :) Próbáljátok meg ezt a mostani járműparkotokkal!
Előzmény: embecska (14)
embecska Creative Commons License 2005.09.20 0 0 14
meg is van,nyócvanas évek vége:)))nem röhögni,én hátul a fehérben,bratyó elöl a zöldben:)
Előzmény: embecska (13)
embecska Creative Commons License 2005.09.20 0 0 13
azt hittem Nándi a szögletes 1.generációsat újítja.....szerencsés hogy talált olyan gömbölyűt.

a felsorolásból azt se hagyjuk ki hogy a kormány is fém volt,aztán lett az a gyenge fehér műanyag.

régi ringispileken,körhintákon a búcsúban is voltak ilyenek fixen felfogatva,találtam is képet róla ha tudom beszkennelem,igazi kuriózum:)
Előzmény: oxicort (12)
oxicort Creative Commons License 2005.09.20 0 0 12
Ilyenről, mint ez a zöld még csak hallottam, de soha nem láttam. Ha jól tudom, Nándi pont ilyet újít fel. Egyik-másik képeken levő nagyon le van gyalázva. Amennyire emlékszem meglehetősen sokat kellett kiállnia az én gépemnek is.
A '70-es évek közepétől a '80-as évek végéig gyártották a kocka Moszkvicsokat, amiket
többnyire itthon ismerünk. Korábban alumínium lökháritós, króm díszléces, műbőr borítású fém ülésesek voltak, fehér kerekekkel, piros műszerfallal. Később kicsit "megfeketedtek": jött a fekete műanyag ülés, fekete műszerfal, fekete műanyag lökháritó, fekete gumiágyban alumínium oldaldíszléc.
Kösz a sok képet!
Előzmény: embecska (8)
szpidro Creative Commons License 2005.09.20 0 0 11

92 környékén lomtalanítottam eggyett -emlékszem aznap volt a Belga nagydíj a TV-ben akkor nyerte meg Schumacher az első versenyét- csak fax voltam és félúton lettem, mert törött volt a kormánya.

Szerintem Pecsánál lehet ilyenek még venni a bolhapiacon, de ami patent állapotú annak tuti megérik az árát. De örök élet, nem fröccsentett műanyag vacak.  

Előzmény: szpidro (9)
embecska Creative Commons License 2005.09.20 0 0 10

inkább másolni beilleszteni

http://matiz.terep.hu/view_album.php?set_albumName=moszkva
Előzmény: embecska (8)
szpidro Creative Commons License 2005.09.20 0 0 9

Ilyen évjárat van zöldben; számítógép alkatrészekre lett cserélve.  :-)

Csak nincsen hozzá szélvédő.

Előzmény: embecska (6)
embecska Creative Commons License 2005.09.20 0 0 8
most pedig megosztom veletek a képeket amiket a neten találtam ebben a témában:)tudtátok hogy volt ezeknek egy elődje amit nem a 408-412 ről mintáztak hanem a 403-407-ről???a zöld kép az.valamint itt egy link egy :<a href="http://matiz.terep.hu/view_album.php?set_albumName=moszkva" target="_blank">teljes kismoszkvics felújításról</a>



szpidro Creative Commons License 2005.09.20 0 0 7

Még anno jártam gyerekkönyvtárba, ott lehetett több évnyi Ezermester újságot egybefűzve kikölcsönözni. Valamelyikben volt ilyen Moszkvics -asszem a nagyon régi kasztnis- átalakítva elektromossá! Na az lehetett a legírígységebb jármű a téren!

Még megvolt az úttörő áruház, ott lehett kapni a 80-as évek közepén kék színben. Világított a lámpája, asszem 1 zsebtelepről ment, és 1500.- Huf-ba került.

Gondolhatjátok; egy 5-6 éves kisrác mennyire rá volt kattanva erre a gépre....

 

:-)

embecska Creative Commons License 2005.09.20 0 0 6
Igen erre gondoltam:)
Nekünk van 2 piros pedálos moszkvicsunk,egyik a régi fajta a másik az újabb fajta.amennyire lehetett kipofoztuk őket.itt vannak a képek róluk
Előzmény: oxicort (4)
szpidro Creative Commons License 2005.09.20 0 0 5

Sziasztok!

 

Gyermekkorom eggyik legjobban áhított játéka (?), narancssárga színben és az újjabb vastag kerekes kiadásban; de sajnos soha nem kaptam a szüleimtől. 

Milyen jókat tudtam volna vele csapatni meg karambolozni itt a kistéren... hm....

Arra emlékszem, hogy ha próbáltam ilyet, akkor nem az ülésben, hanem a csomagtérfedelen ültem, mert így jobban meglehetett hajtani. Tök jól rugózott és nyikorgott, a duda semelyiken sem működött, és törött volt majdnem az összes verda kormánya.

Azóta a bratyóm beszerzett egyett, de már nem férek bele..   :-)

 

 

üdv.

oxicort Creative Commons License 2005.09.20 0 0 4
Szia Embecska!
Jó, hogy ilyen hamar idetaláltál! :) Nem akartam a coupé fórumot teleoffolni, meg szerintem simán megérdemel legalább ennyit ez a kisautó.
Várjuk a képeket!
Itt a link.
Előzmény: embecska (2)
Wolfhauser Ottokár Creative Commons License 2005.09.20 0 0 3
Nekem nem volt ilyenem, pedig szerettem volna.
embecska Creative Commons License 2005.09.20 0 0 2

zsííííír

 

nem te linkeltél egyszer 1 oldalt a skoda fórumba erről?pedalosmoszkvics.hu vagy kismoszkvics.hu valami ilyesmi.....

 

képeket majd teszek fel

Előzmény: oxicort (1)
oxicort Creative Commons License 2005.09.20 0 0 1
Tudom, hogy nem én vagyok az egyedüli, aki nosztalgiával tekint ezekre a kisautókra. Eddig nem találtam róla használható weboldalt, ezért indítottam a topikot. Itt gyűjthetnénk az információkat, képeket, hirdetéseket stb.
bindera Creative Commons License 2005.09.20 0 0 0
0 de j0
oxicort Creative Commons License 2005.09.20 0 0 topiknyitó

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!