Keresés

Részletes keresés

Caitlin Creative Commons License 2018.04.28 0 0 98594

teljesen mas tema.... 

tegnap felmerult beszelgetesben, tenykent, hogy mo-n egyetlen gyermekunk minden tantargybol megbukna, meg tesibol is. Vajon nyugat europai orszagok kozott is ennyire atjarhatatlan az iskolarendszer? Valoszinuleg igen, de ez eddig valahogy nem tudatosult bennem. Meg szerencse, h egyetemig ez kiegyenlitodik....

KawaBazsy Creative Commons License 2018.04.28 0 0 98593

Birka gyros! Utoljára abból jót Harringay-ban ettem, az itthoni sehol sincs. :-)

Előzmény: cam aro (98592)
cam aro Creative Commons License 2018.04.27 0 0 98592

fu > birka > szar > fu > birka > szar > fu.. etc.. 

bázzeg..ez A perpetuum mobile! :D 

 

 

(nem mellesleg a lamb chops igen kivalo etel :) 

Előzmény: KawaBazsy (98573)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2018.04.27 0 0 98591

https://www.independent.co.uk/news/uk/politics/brexit-single-market-access-theresa-may-pleading-with-eu-a8324086.html

Brexit: Theresa May ‘pleading’ with EU for City access to single market, Michel Barnier says

EU chief Brexit negotiator says UK is more dependent on EU for trade than vice-versa

Theresa May has been reduced to “pleading” with the EU to give British financial firms access to sell services into the single market after Brexit without having to follow European regulations, the EU’s chief negotiator has said.

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (98590)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2018.04.27 0 0 98590

https://www.independent.co.uk/news/business/news/uk-economic-growth-latest-2018-q1-collapse-ons-office-national-statistics-figures-a8324906.html

UK economic growth collapses to just 0.1% in first quarter of 2018, new figures show

It was well down on the 0.4 per cent expansion at the end of 2017 and the weakest quarterly growth rate recorded since 2012

dracoo25 Creative Commons License 2018.04.27 0 0 98589

Nem is nagyon tekintenek a kelet-europai ferfiakra ferfikent. Marmint hogy ha az atomreszeg "birodalmi lepegeto" lanyok ramaszasait szorakozohelyeken nem tekintjuk normalis kapcsolatletesitesnek. Tudjatok mikor mar mind1 nekik csak ........ legyen. 

 

De az hogy itt egy kelet-europai ferfi/fiu tarsas kapcsolatba keruljon egy normalisan kinezo/jol szitualt brit lannyal/novel kb eselytelen. Nem csoda a beltenyeszet. Indiaiakkal meg szinten nem nagyon fognak keveredni mert az uk-indiai kultura is eleg zart, ahogy  a uk-pakisztani is.

Előzmény: ocso79 (98588)
ocso79 Creative Commons License 2018.04.27 0 0 98588

Utanna nezd meg mennyi rokkant tolokocsis emberket.

Izuletek tonkremennek  meg a beltenyeszet, ugye keves a pki-angol vagy india-angol hazassag pedig anno ez is volt a hatterbe hogy menjen a kefe. 

Dehat ugye ez ritka.

Ezen most segitenek a keleti blokkbol a holgyek mert ott sokan behazasodnak.

Ritkabb az hogy magyar/lengyel/Llitvan stb faszi angol not vesz el.

Anyagilag az eleg megterhelo, ellenben sok a mix keleti blokk hazassag.

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (98586)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2018.04.27 0 0 98587

...es aztan ez igy tovabbadodik. Anyuka apuka "nem fazik" (dehogynem) ezert biztos a gyerek sem (dehogynem). Biztos mas miatt bog. Aztan idovel mar nem is bog mert megszokja. Aztan felnove a gyerek ugyanezt csinalja sajat gyerekevel. Na valahogy igy szerintem.

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (98586)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2018.04.27 0 0 98586

Jellemzo sztori, meg tavaly tortent. Kollega ertetlenkedik, hogy hogyan fazhatok mikor o nem fazik. Megfogtam az alkarjat, es mondtam, "ilyen jeghideg a kezem" (tenyleg jeghideg volt). Erre megfogta o az alkaromat, jeghideg volt a keze csakugy mint az enyem, es azt mondta, hogy "ez a normalis". Szoval faznak ezek, csak nem tudjak. Azt hiszik ha hideg kezuk-labuk az normalis, es ha nem hideg akkor meleguk van (mikozben csak nem faznak). Es hogy miert? Van egy sejtesem, ahanyszor latok brit anyukakat kisgyerekkel (vagy eppen babaval) akin nincs megfelelo ruha, telen se kesztyu se sapka, de sokszor meg kabatka vagy cipo sem. Mire tinedzser korba cseperedik hozzaszokik-megtanulja, hogy "hideg kezem labem, ez a normalis"...

Előzmény: dracoo25 (98584)
ocso79 Creative Commons License 2018.04.27 0 0 98585

Legjobb ha 20c van az mar nem hot hanem hot-hot de cold -cold az nincsen.

 

Brexit ota azert csak kibujt a szog a zsakbol. Nallunk tones of elhangzik a foreign szo itt az uj helyen.

dracoo25 Creative Commons License 2018.04.27 0 0 98584

Volt lakotarsaink toltak azt telen (britek) hogy 12-14fokos hazra mentunk haza mert ok nem szeretik a meleget cimszoval. Aztan jo ha este 10re volt 18fok az egesz hazban.......

 

Mind2 persze folyamatosan szivta izombol a taknyat meg elmondasuk szerint nem ertettek hol faztak meg vagy biztos csak valami virus.

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (98575)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2018.04.27 0 0 98583

En azon szoktam legjobban rohogni amikor jon a norveg, sved, finn kollega, es fazik!! Merthogy oke hogy naluk kint telen repkednek a minuszok, de van eszuk, es lakasaikat, irodaikat normalis embernek valo homersekleten tartjak. Aztan az itteni irodban meg fagynak :-)

Előzmény: ocso79 (98581)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2018.04.27 0 0 98582

Egyiptomba menjetek nyaron-nyar elejen! Mi Hurghadaban voltunk 2005-ben (hu de szalad az ido), junius vegen, nap delben szep derekas 90 fokos szogben. Volt ket nap amikor 47C volt a sivatagban es a szerencse ugy hozta, hogy pont azon ket nap egyiken mentunk Bedouin latogatos turara a sivatagba. Na az durva volt :-) De azert sok folyadek ivassal es izzadassal elviselheto mert hogy jo szaraz a levego :-) Ha nedves lett volna mint mondjuk Floridaba akkor valoszinuleg megfottunk volna sajat levunkben :-) Nem, nekem 25-30 is tokeletesen eleg, napsutessel, strandolni meg 35, tobb nem is kell (persze ha tobb kicsit, azert johet az is :-)) Par eve volt is egyszer 34 fok itt is, meg van is fenykepem valahol a homerorol meg szelfi magamrol ahogy mezitlabasan bicajozok :-) Emlekszem, kollegak halni keszultek :-)

Előzmény: ocso79 (98581)
ocso79 Creative Commons License 2018.04.27 0 0 98581

 Megyunk Torokorszagba Juliusban, varhatoan 40c korul de En jobban orulnek a 45-nek.

Ennyire szeretem a meleget. Amikor hazamegyunk meglatogatni a csaladot kepes vagyok nyaron hajnali 2-kor kint ulni es elvezni a nyari estet.

Itt meg a legmelegebb nap utan is leesik 10c ala  a homerseklet este.

Sajnos ezek a dolgom amik egy ido utan mar nem penz kerdes dolgok.

Egyszeruen ugy erezzuk mintha bortonben lennenk.

Bezarva mint a disznok az akolban.

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (98579)
ocso79 Creative Commons License 2018.04.27 0 0 98580

Itt a mortgage free a kulcsszo.

Nekem van Netflix de ha megjon az 2het jo ido nallunk a tv sincs  bekapcsolva.

Mi outdoor emberkek vagyunk, kikeszit minket a bezartsag raadasul En 4on 4off dolgozok tehat ha azon a 4 napot is szar ido van akkor varhato masik 4 napot hogy alkalmam legyen elvezni.

Nem mondom hogy otthon jobb sot, de nekunk a gyerek nem fogja ismerni a sajat csalad tagjait normalisan es ezt eleg nehezen viseljuk.

Ismerunk 5 csaladot aki szinten 10+ evet lehuztak, nem monjak hogy kanoan de tehermentes ingatlan es igy szepen boldogulnak.

Itt childcare kilove mert £800+ egy honapra ha becsuszik a masodik akkor asszony nem is fog tudni visszamenni dolgozni mert nem fogja megerni.

Marad majd az En fizim oszt jonapot.

Tobbek kozott ezert is leptek le a barataink, Ok is azt vallottak hogy ity akinke csaladja van azt buntetik joforman.

Nem szeretnenk igy elni ez az igazsag.

 

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (98576)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2018.04.27 0 0 98579

Viccelsz? Nalam jeger also, thermo ing meg vastag heavy weight kardigan az alap a munkahelyemen (ezeket most is viselem eppen, 23.4-et mutat a homerom, nekem az mar tul hideg, polora csak 25 folott vetkozom)... Van meg melleny, masodik kardigan, kabat, sapka, ujjatlan kesztyu, hot water pack stb. meg persze az emlitett ket halogen heater, ezek 21.5 alatt szoktak elokerulni, ha meg sokaig <20 es ki van nagyon a hocipom akkor mondom hogy bocs, en leleptem szuanaba mert szetfagytam (szerencsere idaig csak ritkan fajul a helyzet) vagy ha eppen nem zuhog az eso akkor elmegyek kocogni az is felmelegit.

Előzmény: seci (98577)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2018.04.27 0 0 98578

Az a hatalmas mazli, hogy a recepciosunk olasz, es gyuloli a hideget, igy a recepcion mindig kellemes 25 fok koruli homerseklet van. Ha mar vegkepp atfagytam szinte mindig van lehetoseg attlepedni a laptopom kisereteben az egyik kanapera a recepcion. (Meg persze vannak halogen heater-eim a desk-emen es alatta, meg van tartalek torulkozom mindig be lehet allni a tusoloba, maxra tekerve jo 45 fokos vizet pordukal, az kellemesen felmelegit :-))

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (98575)
seci Creative Commons License 2018.04.27 0 0 98577

Vigyel be egy nagy pulcsit es kotott sapkat. Aztan ha ilyen fagyos a meeting menj vissza erte a helyedre es vedd fel.

Avagy meg jobb: fazz meg es ket napig cold-off-sick.

En ezt mondtam a site managernek, hogy ez lesz ha a kurva legkondit nem kotteti ki azonnal, ami a fejem felett fujta be a sarkvideki levegot. Kb 5 perc mulva le volt allitva.

-seci

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (98575)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2018.04.27 0 0 98576

Hat Amazon Prime, Amazon eBook-ok, Audible hangoskonyvek, Netflix, Spotify sokat segitenek a helyzeten, de azert persze az lenne az igazi ha normalis lenne az ido. Mint mult heten, akkor volt 23-28 fok, imadtam. Na olyanbol, tobbet, sokkal tobbet! :-) Nem tudom Ausztaliat leszamitva miert nem lehetnek olyan orszagok ahol jol is lehet keresni/megelni, van munka is, meg meleg is van :-)

Előzmény: ocso79 (98574)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2018.04.27 0 0 98575

Sokat segitene az is ha nem jaratnak a legkondit a kollegak. Szerencsere a mi irodankban nem megy, de a szomszed irodaban igen, volt egy fel oras meetingem ott ma, hat majd meg fagytam, allitom hogy nem volt tobb 19 foknal, pusz jott az ember fejere a jo kis kb 8 fokos levego-huzat... Nem normalisak ezek. Egy nyitott ablakkal 22-22.5 fok van, nem mondja mar senki hogy az elviselhetetlen ulo munkanal es legkondizni kell (mert persze egyszerubb benyomni a gombot mint kinyitni 6-8 ablakot)...

Előzmény: ocso79 (98574)
ocso79 Creative Commons License 2018.04.27 0 0 98574

Pont ezt beszeltuk asszonyal. En ennyit beteg nem voltam egesz eletben mint most.

Minden leguti es nathas szart elkapok nem birok kilabalni.

Ok szeretunk sorozatokat nezni de nallam ez mar sok evrol-evre ramatyabb.

Eddig legalabb vigasztaltuk magunkat hogy a penz miatt megeri de lassan mar nem is annyira eri meg.

Lassan neha de biztosan kezdjek ruhelni ezt az orszagot a Brexit, Daily mail, mindenert a kelet-europai a hibas, mindenre paracetamol, Amber Rudd modjal le komboval egyutt.

Magyarul f...z ki van!!!

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (98566)
KawaBazsy Creative Commons License 2018.04.27 0 0 98573

ÉS összeszarja..

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (98571)
KawaBazsy Creative Commons License 2018.04.27 0 0 98572

Ja. Összecsíptek a szúnyogok, 1-2 óra múlva zsibbad a kezem a rezgő kaszától, s még meg is sülök a napon. Inkább cangáznék. :-)

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (98570)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2018.04.27 0 0 98571

Amúgy meg tarthatsz valami jószágot ami lelegeli :-)

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (98570)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2018.04.27 0 0 98570

Legalább edzettél egy jót. Kaszálás jó edzés :-) Mások kénytelenek edzoteremben kaszálni :-) Lásd https://www.youtube.com/watch?v=rQBYIvfJhNM

Előzmény: KawaBazsy (98567)
Zlot Creative Commons License 2018.04.27 0 0 98569

Hm, jó tudni. Bár nekem Stansted közelebb van, de akkor ezt is fejben tartom ... köszi

Előzmény: seci (98568)
seci Creative Commons License 2018.04.27 0 0 98568

Lehet, hogy van, akinek jol jon - Zlot-nak tutin!

 

Szoval a multkoriban valaki keresett repteri fuvart tolunk London Southend repterre. Azt hittem elirta Stansted-et, de nem, flybe-nek vannak jaratai Budapestre onnan, szinte naponta! Es ami miatt ez erdekes: igencsak jó áron! Pl jovo honap kozepere BA 170, Easy 130, Flybe 90! Es a parkolas is meglehetosen barati aron van.

 

-seci

KawaBazsy Creative Commons License 2018.04.27 0 0 98567

Tököm. Itt meg rohadt meleg van hetek óta, soha nem volt még iylen, h áprilisban rövidujjút hordok, mintha nyár eleje lenne. Voltam a héten a telket rendbe tenni, rohadt nagy volt a fű, megdöglöttem, míg lekaszáltam. Évszaknak megfelelő tizenfoknak jobban örültem volna.

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (98566)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2018.04.27 0 0 98566

Brrr de hideg van. Forecast vasarnapra es hetfore, eso, szel es 7°C. Kozben Mo-ra 27°C az elorejelzes. Hogy lehet 20(!) fokkal hidegebb itt mint ott... :-(

cam aro Creative Commons License 2018.04.26 0 0 98565

Kb 2300 a takehome pénz"" :)

Előzmény: seci (98516)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!