A fotonok nem haladnak sehol sem, csak Einstein fantáziájában, mert fotonok nem léteznek az univerzumban.
Az univerzumban az e.m.-mezö meg a Minkowski térben halad, épp úgy mint a c sebességgel terjedö gravitációs mezö. Az univerzum geometriáját, a Minkowski tér geometriát, a két fundamentális mezö (mint kölcsönhatás a részecskék között)definiálja.
Üdvözöllek a fikamatyik táborában :) A fénysugarakat görbíti el az anyag,...
Ugyan, hogyan görbíti el egy planéta a fényt, ha a vákuumban nincs semmi ? A relelm magyarázza úgy a fényelhajlást, hogy a tér görbül meg a planéta anyagának hatására:
1. A tér meggörbül ha beletesszük a bolygót
2. a görbe térben eztán a kövek a görbeség mentén esnek le a Földre
3. a fény is ezen görbeség mentén halad
Ne keverd az ok-okozat viszonyt.
A fénysugarakat görbíti el az anyag, az én verzióm, ahol az anyag már a DVAG-ot jelenti amelyben előzőleg gradiens alakult ki mert beletettük a bolygót. Az anyag ebben az esetben nem jelentheti a bolygót mert a fény távol megy a planétától s a hatást közvetítenie kell valaminek.
relelmben a tér görbeség közvetít, a fényhajlás oka a térgörbület.
nyomó gravitációban a DVAG közvetít, a fényelhajlás oka a DVAG sodrása.
Tehát ha azt állítod, hogy A fénysugarakat görbíti el az anyag, akkor átálltál hozzánk és még csak észre sem vetted. Szia. mmonitor kérdése nagyonis jó, nem csoda ha nem tudsz rá válaszolni.
A kérdésed inkább filozófiai jellegű szerintem. 100 évvel ezelőtt a távolságot méterrudakkal definiálták, mégis beszéltek pl. a Föld-Hold távolságról, pedig senki nem rakta ki azt a távolságot méterrudakkal. A fizikus elképzeli, hogy a téridő bármely pontjában elvégezhető az az elvi mérés, ami megadja a görbületet (piciny fényháromszögek szögdeffektusának és területének egybevetése). Akkor is ha ez a mérés a gyakorlatban nem kivitelezhető.
A fénysugarakat görbíti el az anyag, tehát a geometria (a fény segítségével definiált távolsággal) nem euklideszi, más tételek teljesülnek benne stb. Ezt mondjuk úgy, hogy görbült a tér (a görbület az euklideszi geometriától való eltérést méri). Ezt olyan nehéz megérteni?
"hogyan görbülhet el az absztrakció? " Mi ennek a kérdésnek az értelme????????
Nem érted mi? Ez az egyik fő probléma az áltrellel. Az áltrel görbítgeti az absztrakciót azt sugallva, hogy az anyag görbíti meg a fogalmat. Az üres tér fogalmát ami egy absztrakció.
Anyag csak anyagra képes hatni, a semmire nem képes hatni, mondják a fikamatyik. Ilyen baromságot képesek mondani ezek a nagyképű taplók.
Ezzel szemben mit mondanak a relativisták, mint pl astronom aki nem fikamatyi: Egy Nap tömegű test meggörbíti a semmit. Egy astronom tömegű test kevésbé görbíti meg a semmit. Szinte semennyire.
vérobi 18476, Hát az üres tér az áltrel szerint sem görbül el.
Jó úton indultál el, de sajnos éppen azt mondja. A nem üres tér (a DVAG -gal) az én verzióm, nem az áltrelé. Az áltrelnek nincs szüksége "éterre", nincs benne DVAG (18460). Az áltrel a semmit görbíti. A megszemélyesített geometriai fogalmat, a teret. S hogy egy kicsit mégjobban miszti fikálja a dolgot, a téridőt. Mintha azt jobban lehetne görbíteni mint a teret.
A téridő-görbület a téridő nevű absztrakt fogalom egy jellemzője. Hasonlat: a térfogat a gömb nevű absztrakt fogalom egy jellemzője. Ezek a jellemzők definiált mennyiségek. Amint definiáltad őket, megkérdezheted, mekkorák és arra használod őket, amire akarod. Pl. ha tudod az egységgömb térfogatát, akkor a segítségével biztos felső becslést adhatsz arra, hogy hány egységgömb fér el mondjuk egy 100 egység élhosszúságú kockában. Nem kötelező használnod ezeket a mennyiségeket, de csak azért mert nem tetszenek neked vagy mert nem érted őket, nem kell szajkózni, hogy "márpedig ez hülyeség, ilyen mennyiség nincs".
Tesla nagy tudós feltaláló volt , amit ránkhagyott az mind működik tapasztalható minden napjainkban. Ez részben igaz... a vízautó csak Spanyol gróf lázálmaiban működik, a Tesla-switch-et egyedül Gézoo tudta megépíteni, az viszont igaz, hogy a nagyfrekvenciás váltóáram (régies szóval Tesla-áram) máig is működik
"Tulajdonságokról csak akkor beszélhetünk, ha ezt a térdefiníciót kitöltöttük anyaggal és ezzel az anyaggal foglalkozunk."
Itt vigyázni kell ez 'anyag' tulajdonsága értelemzésével. Végeredményben egy pontszerü e-töltés csak a töltésböl kiinduló mezövel tölti be a teret, és a töltés mellett ezzel a mezövel mint kölcsönhatással foglalkozunk a térben.
"Nikola Tesla élesen kritizálta Einstein relativitáselméletét, „...[egy] nagyszerű matematikai öltözékbe bújtatott hulladék, amely elkápráztatja, meghökkenti és elvakítja az olvasót a benne rejlő logikai hibák felismerésében. Az elmélet egy koldushoz hasonlítható, akit rózsaszínű ruhájában a tájékozatlan és buta emberek királlyá koronáztak..., kiagyalói ragyogó elmék, de inkább metafizikusok mint tudósok...”, (New York Times, July 11, 1935, p23, c.8)"
Nagyon szemléletes kritika. Egy kicsit erős, de azért találó.
"azt gondolom a teret nem lehet görbíteni azon egyszerű oknál fogva, mely szerint a (matematikailag definiált) térnek nincsenek tulajdonságai. Tulajdonságokról csak akkor beszélhetünk, ha ezt a térdefiníciót kitöltöttük anyaggal és ezzel az anyaggal foglalkozunk. Azt mondani, hogy nagy testek jelenléte hatására a tér meggörbül egyenérékű azzal az állítással, hogy valami hatással volt a semmire. Én elutasítom az ilyen nézeteket.”, (New York Hearald Tribune, September 11, 1932)"
Iszugyi kapcsán most volt némi vita a moditopikokban és a modiknak egy dologban tökéletesen igazuk van: nem kell reagálni rá, akkor talán nem zavarog a topikokban. Bár sokszor miatta pörgött a topik és én is tudom, olvasva ezt a topikot, hogy magától is képes flamelni rendesen. De azért akkor is igaza van a modiknak...
Ez csak részben igaz. Valóban nagy feltaláló volt. De nem minden működik ami feltalált. Természetesen csak azokat használjuk, amik működnek, így ezek ismertebbek. A nem működőket pedig Egely szokta ajánlani energiaproblémáink megoldására.