Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

Linebacker Creative Commons License 2005.11.27 0 0 48
Én sem kaptam :-(

Szvsz ez volt a legállatabb játék, amit a Sátán Birodalma (az elnevezés Ronald Reagantól származik) elő tudott állítani.

És ha néha kipróbáltam egyet, tényleg jobb volt az ülés helyett a hátsó fedélen ülni.
Előzmény: szpidro (5)
tictac1 Creative Commons License 2005.11.26 0 0 47
;o)
Előzmény: embecska (46)
embecska Creative Commons License 2005.11.15 0 0 46
oxicort Creative Commons License 2005.11.03 0 0 45
Szia!
Nem beszerezhetetlen a Moszkvics, csak az a kérdés, mennyit szánsz rá. Piacon, olyan embernél aki ilyenekkel üzletel biztos jóval többet kell érte fizetni, mintha hirdetésben keresnél, vagy esetleg ismerősöknél utánakérdeznél.
Előzmény: tictac1 (44)
tictac1 Creative Commons License 2005.11.01 0 0 44
Sziasztok!
Szerintetek van rá esély, hogy az ecserin hozzájussak egy ilyenhez? Gyerekkoromban volt és nagyon májer voltam vele; okkersárgára emlékszem és már rég kinőttem de még mindig hajtottam!
Most a kislányomnak szeretnék egyet és nem riadok meg a restaurálástól sem...
Az enyémet az unokatesómnak adták azok meg elkótyavetyélték.
Ezermester járt a faternak is, abban volt valami orosz ablaktörlőmotoros-aksis moszkvics.
Üdv!
oxicort Creative Commons License 2005.10.15 0 0 43
A háttér sem utolsó!

oxicort Creative Commons License 2005.10.15 0 0 42
Az Ebayen egy teljeset próbálnak eladni.

Ha már a németeknél tartunk, itt egy leírás a német használati útmutatóból. (Beírom majd magyarul is.)

"Das Kindertretauto aus den Vorderrädern mit drehbaren Achsschenkeln, die durch Lenkhebel mit der Lenkung verbunden sind, und den Hinterrädern mit der Kurbelwelle, die gefedert sind. Das linke Hinterrad des Automobils ist mit der Kurbelwelle fest verbunden und ist das Antriebsrad. Es wird durch die Pedale mit Hilfe von Stangen in Drehung versetzt. Die anderen drei Räder sind nicht angetrieben, davon drehen sich die beiden Vorderräder in Kugellagern. Das rechte Hinterrad hat ein Gleitlager. Alle Räder sind mit Gummireifen versehen und untereinander austauschbar.

Der Sitz des Automobils ist durch zwei Schrauben mit der Karosserie verbunden. Der Rahmen des Sitzes ist mit einer weichen Polsterung und mit Ku nstleder bezogen.

Das Automobil ist mit einer Hupe und Scheinwerfern versehen."
Előzmény: embecska (41)
embecska Creative Commons License 2005.10.06 0 0 41
http://www.vatera.hu/item/view/real.php?cod=3809478

eladó kormány!!!!!!!!!!
myko Creative Commons License 2005.10.04 0 0 40
az enyémet ellopták a házuink elől 6 éves koromban... :(
embecska Creative Commons License 2005.10.04 0 0 39
há mé nem cselekedtél?:)
Előzmény: Trike. (38)
Trike. Creative Commons License 2005.10.04 0 0 38

Vasárnap láttam egy erősen leharcolt lada után kötött még erősebben leharcolt utánfutón rengeteg "ócska" vasat.

Mi volt a kupacon?

Hát persze, hogy egy pedálos moszkvics :-( barna, horpadt itt-ott és törött a kormánya.

Vesznek az értékeink.

Trike. Creative Commons License 2005.09.27 0 0 37

Mi tovább fejlesztettük a "csapágyas gokartot".

 

Az elsőnek volt 4 csapágya, utána pedig a többinek csak hátsó tengelye (2 csapágyas), kapupánt csavar volt a kapcsoló szerkezet. Ha kiakadt, feküdtük rendesen.

 

Régi szép idők és a Zichy utca....

Előzmény: oxicort (27)
embecska Creative Commons License 2005.09.23 0 0 36
ma láttam egyet a méhben,de olyan ramaty volt,teljesen szétrohadva,meg semmi használható nem volt rajta.....fájó szívvel,de otthagytam:(((
embecska Creative Commons License 2005.09.22 0 0 35
biztos nem vagyok benne,de a miénken az van és azon a képen amin az a sok roncs van azon is jónéhányon fém kormány van......persze lehet hogy ezek házi fabrikok,mivel könnyen tört a műanyag kormány.......kéne egy gyári,bolti fotó,akkor kiderülne az igazság:)
Előzmény: Nézelödő (34)
Nézelödő Creative Commons License 2005.09.22 0 0 34
Én még nem láttam fém kormányost a kocka kasznival ....... Biztos vagy benne , hogy volt olyan ?
Előzmény: embecska (28)
oxicort Creative Commons License 2005.09.22 0 0 33
Ezt a fehérvárcsurgói ócskavastelepen szedtem le az egyik vashegy tetejéről. Még lehet belőle valami...
Előzmény: Alhazred (32)
Alhazred Creative Commons License 2005.09.21 0 0 32
Mienké is ilyen volt színre-rozsdára is...
Előzmény: oxicort (30)
Törölt nick Creative Commons License 2005.09.21 0 0 31
Na, az a kiskocsi amiben ülök is így nézhet ki ma... világoszöld, fehér műanyag kormány, piros műbőr ülés, hmm :) Az én képem persze a kocsi fénykorában készült :)
Előzmény: oxicort (30)
oxicort Creative Commons License 2005.09.21 0 0 30
Én még nem láttam eredeti fémkormányosat, csak műanyagot.
GabeeRS - Nagyon pöpec színe van a verdának! Láttam egy ilyet, de annak alig látszik az eredeti színe a rozsda miatt, de ilyen lehetett.
Előzmény: embecska (28)
Törölt nick Creative Commons License 2005.09.21 0 0 29
Ez meg én lennék :)) Kettő is volt a családban, egy sötétzöld, és ez a világoszöld, de én csak rokonlátogatáskor ültem bele. Sajnos már nem ilyen állapotú.
embecska Creative Commons License 2005.09.21 0 0 28
hmmm,jó verda

ez valami átmeneti példány króm cumókkal és műanyag kormánnyal?
Előzmény: oxicort (26)
oxicort Creative Commons License 2005.09.21 0 0 27
Pedálos gokart sárgában meg pirosban volt a haveroknak, aztán lecseréltük a gépeinket csapágykerekes, deszkából összerakott gokartokra.
Előzmény: Riff-Raff (17)
oxicort Creative Commons License 2005.09.21 0 0 26
Talán körül kéne nézni a könyvtár Ezermester-állományában. Bár most, amikor a kislányomnak újítom fel a Moszkvicsot, egyre inkább tetszik a kisautóban, hogy lábbal hajtós. Hadd erősödjék a gyerek! Mégha ez azzal is jár, hogy néha a térdéről lejön a plezúr.
Hajtottam a magam piros Moszkvicsát amíg belefértem, és még tán azon is túl...
Előzmény: szpidro (7)
Wolfhauser Ottokár Creative Commons License 2005.09.21 0 0 25
Ha meglesz a lakásom, akkor veszek egy ilyet.
balrakúda Creative Commons License 2005.09.21 0 0 24
Mondom, volt nekünk is kettő. Az egyikkel el akartam ütni az öcsémet, de az a fasz megijedt egy repülőtől és berohant a házba. Én meg lezúgtam a verdával a lépcsőn. Ilyen paraszt az öcsém, bazmeg.
Borzas Creative Commons License 2005.09.21 0 0 23
Na igen. A Rába-Steiger.
Előzmény: Alhazred (22)
Alhazred Creative Commons License 2005.09.21 0 0 22
A Rába - Steiger traktorból volt kettő, na azzal voltunk nagy arcok. Az amúgy elég csúcs egy szerkentyű volt, hasonlított az igazire, meg keresztülment a falon is. Persze szaladni kellett utána a draóttal.
Előzmény: Borzas (21)
Borzas Creative Commons License 2005.09.21 0 0 21
Faszt nem. Volt valami markolószerű, azzal nagy arc voltam a homokozóban, emlékszem.
Előzmény: Alhazred (20)
Alhazred Creative Commons License 2005.09.21 0 0 20
Pontosan. Szóval nem voltunk mink ollan elitgyerekek.
Előzmény: Borzas (19)
Borzas Creative Commons License 2005.09.21 0 0 19
Ne má, kettő volt. Vagy az a trékijancsikákéké volt?
Előzmény: Alhazred (18)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!