Ha a repülő 2. óra sietés-eltérése a 3. órához hasonlítva valóságos lenne, akkor a következő körben erre az új ütemre fog hatni a relativisztikus hatás, ha egyszer ez az új valóságos ütem. Az új ütemre tovább hat a relativisztikus hatás és ismét gyorsul az ütem ami szintén valóságos lesz, és így tovább, az órának folyamatosan és megállíthatatlanul be kellene gyorsulnia.
Ezért ha mondjuk 1000 nap után lehozzuk a 2. GPS órát az a 3. óra mellé helyezve ugyanolyan gyorsan fog járni, és ugyanannyit is fog mutatni."
Zöldség.
Szó sincs arról, hogy a keringő óra járása tovább gyorsulna a keringés során.
Ha 1000 nap után lehozzák a 2-es (lassított) órát
az 1-es óra mutat valamennyit
a 2-es óra ugyanannyit mutat
a 3-as óra 1000*38 microsec késést mutat ezekhez képést.
"Honnan tudod, hogy áltudomány, ha még el sem olvastad?"
Iszugyi itteni működése a garancia rá. Éppen elég halandzsát és mellébeszélést adott itt elő, hogy az alapján feltételezze valaki, hogy ez a helyzet, a könyvében is ugyanúgy nem válaszolja meg a lényeges kérdéseket a könyvében.
Például nyilván abban is kussol az űrállomásokban levő tárgyak mozgásáról, ami látványosan cáfolja az elméletét.
De mmormomta azt mondta, hogy szívesen elolvasná, csak pénzt nem ad érte semmiképpen.
"Honnan tudod, hogy áltudomány, ha még el sem olvastad?" Hú, de ravasz kérdés! Ki is volt az, aki az anekdota szerint könyörgött az inkvizítornak, hogy csak egyszer nézzen bele a távcsőbe, és meglátja, mégis mozog a Föld? És az az istennek sem nézett volna bele. Igaz, egészen addig sok dolga volt szegénynek a sok bugris varázslóval meg boszorkánnyal, és végül is csak ez egyszer tévedett, ami mondhatnánk, nem is rossz arány.
"Te azt hiszed, a mérés úgy megy, hogy a fizikus odamegy a műszerhez, leolvassa róla a villogó piros számot, hogy mondjuk 15, leírja a naplójába és megvan az eredmény."
Ez esetek túlnyomó részében az biztos nem így van. Egy híres kivételt tudok ez alól mondani: a szabadesés egytemessége (UFF) sértése kimutatását.
Veszel különbözö kémiai elemekböl álló korongocskákat, ráteszed öket az ejtökapszulában egy asztalra, a háttérben egy cm skálát és egy órát velük szemben egy videó filmfelvevöt állítsz fel, az egész berendezést kb. 100 m-röl ledobod és a film rögzíti a 10 cm-es különbségeket 4.7 s esésidö alatt, tehát azt, hogy a fizika elsö feltevése, az UFF, hibás volt.
Ezután leülsz és a fejedet fogod, hogy-hogy ezt nem vette a fizikában 400 év alatt senki sem észre? A válasz igen egyszerü, nem 'tudta' senki, a fizikusok nem számoltak vele, hogy ilyen könnyen kimutatható a különbözö összetételü testek különbözö gyorsulása.
Mi ebböl a tanulság? A fizika csak azt tudja 'megmérni', amit 'megértett', akkor is ha a megértés abszolút nem helytálló.
És nem túl meggyőző ha az eredményeket úgy kell kihámozni (..corrected for various background effects) a zajból.
Azt hiszem, megint aranybetűkkel véshetünk fel egy hozzászólást az örökkévalóság márványtáblájára.
--- Te azt hiszed, a mérés úgy megy, hogy a fizikus odamegy a műszerhez, leolvassa róla a villogó piros számot, hogy mondjuk 15, leírja a naplójába és megvan az eredmény.
Ezzel szemben a valóság az, hogy magát az eredményt megkapni is hosszú hónapok, évek előkészítő munkája előzi meg. De az utómunka rendszerint ennél is jelentősebb: be kell bizonyítanod, hogy az általad mért dolgok érnek valamit. Meg kell határoznod, hogy az értékek, amiket kaptál, milyen pontossággal igazak - ebbe nem csak a mérési módszer pontossága szól bele. Az arra vonatkozó analízis a legnehezebb, hogy milyen hatások torzítják az eredményt, és pontosan mekkora hibát vihetnek a mérésbe, illetve hogyan lehet ezektől a hatásoktól megszabadulni (ha lehet). Ez kb. tízszer akkora meló, mint magának az eredménynek a kicsavarása a nyers adatokból. Mindeközben a kisérlet többi résztvevőjével folyamatosan konzultálsz, és nem fogják hagyni az eredményt, hogyha nem láttatod be velük, hogy amit csinálsz, az lépésről lépésre korrekt. Hogy pl. nem hagytál ki a számításból semmi fontosat. Mire addig eljut a dolog, hogy valami szakfolyóirathoz beküldd, addigra már rojtosra van rágva, többször át van dolgozva az egész, és csak ezután jön a külső szakmai kontroll.
---
Ez az egy fenti mondatod tanúskodik arról, hogy semmit, de semmit nem értesz a kisérleti tudomány működéséből. De azért veszed a bátorságot, hogy minősíts...
Nézzük mégegyszer, hátha érthetőbbre sikerül miért dönti meg a rel -t a GPS,
Vegyünk három órát
1. ez legyen a normál földi UTC óra, 1 sec alatt 1 sec -et mutasson.
2. és 3. egyforma legyen, mindkettő legyen megerőszakolva, egyformán késsen napi 38 microsec -et, 1000 nap alatt 38 millisec -et.
A 2. órát reptessük meg 20 200 km magasan, ő legyen a repülő GPS óra. Most akármeddig figyeljük a földfelszínről nézve mindig egyformának látjuk a 2. óra járását az 1. UTC óra járásával.
Ha a repülő 2. óra sietés-eltérése a 3. órához hasonlítva valóságos lenne, akkor a következő körben erre az új ütemre fog hatni a relativisztikus hatás, ha egyszer ez az új valóságos ütem. Az új ütemre tovább hat a relativisztikus hatás és ismét gyorsul az ütem ami szintén valóságos lesz, és így tovább, az órának folyamatosan és megállíthatatlanul be kellene gyorsulnia.
Csak abban az esetben nem gyorsul folyamatosan a 2. óra ha az eltérés látszólagos.
És ezt látjuk. Nem gyorsul folyamatosan a 2. óra, csak egyszer beáll sietésre amint a műhold elfoglalja a pályáját. És ezért naponta ugyanannyival (38 mics) többet mutat a földfelszínről nézve.
Ha az eltérés látszólagos, akkor a valóságos ütem nem változik, s így a következő körben is az eredeti megerőszakolt ütemre hat a relativizmus, ezáltal nem kell az órának folyamatosan gyorsulnia.
Ezért ha mondjuk 1000 nap után lehozzuk a 2. GPS órát az a 3. óra mellé helyezve ugyanolyan gyorsan fog járni, és ugyanannyit is fog mutatni. (Az iker visszatér és nem lesz fiatalabb)
Az 1. UTC órához képest természetesen 38 millisec -et fog késni, hiszen így lett megerőszakolva.
Hát, szórakoztak vele rendesen, hogy minden zavarást kiküszöböljenek. Lehet, hogy egyszer csak valaki rábök egy pontra a kísérleti elrendezésen, hogy "na, itt a szűrődik át a forgó rendszerből EM hatás a gyorsulásmérőkre..."
úgy tűnik, nem minden fajta szupravezető anyagnál jelentkezik. A kritikus hőmérséklet fölött pedig megszűnik. Meg aztán a csillagászok azokat a műszereket szeretik csak, amik 23 óra 56 perc alatt fodulnak egyet ;)
Itt van egy jó kis relativitáselméletcáfolás. Kísérlet, valami 100 Hz-n pörgettek szupravezető anyagot, és anomáliákat mértek. Amiket gravitomagnetikus mezőnek tulajdonítottak.
Ha az effektus valódi, akkor 1) végre találtak olyan gravitációs hatást, ahol az áltrel már nem jó 2) laborban is elő lehet állítani mérhető gravitációs mezőt, lehet kísérletezgetni.
Szívesen elolvasnám. Pénzt nem adnék érte, nem azért, mert magát a pénzt sajnálom amit elköltök, hanem azért, mert semmilyen formában nem szeretném az áltudományt támogatni.
" .. valószínű nem is lenne baj, mert a frissen gondolkodó, kritikus fiatalok hamar kibuktatnák, hogy a világörökség vagy a világökörség részévé válhatnának .. "
Hiába voltak eddig is frissen gondolkozó kritikus fizikusok Einstein elméletei ellen, a kisérleti támogatás és az elméleti helyettesítése hiányzottak.
Ez a helyzet megváltozott a könyvem megjelenése óta. Mind a kettö van, az új elmélet létezik és kimutattam, hogy a fizika elsö feltevése, a szabadesés egyetemessége, nem volt helytálló. Nem hiszem, hogy ezek után Einstein gondolatai /fonton hipotézis, specrel és áltrel/ sokáig még felhasználva lehetnének.
Ami valószínű nem is lenne baj, mert a frissen gondolkodó, kritikus fiatalok hamar kibuktatnák, hogy a világörökség vagy a világökörség részévé válhatnának-e ezek az elméletek.
javaslom, hogy gyűjtsünk aláírásokat a relativitáselmélet ellen. tudja valaki, hogy hogy kell ilyet csinálni? összegyűjtünk pár aláírást, és ha isten is úgy akarja, a relativitáselméletet hatályon kívül helyezzük. a cél nem a betiltás, hanem annak kimondása, hogy a relativitáselmélet az emberek véleménye szerint nem helyes, nem érvényes.
Az én elméletem egy véges Minkoswki térben van megfogalmazva, van egy kitünteret vonatkozási rendszer, de az abszolút idöt nem lehet fizikailag megmérni tehát nem létezik a számunkra.
2004-ben egy kb 3000 publikációból alkotott lista ment egy Memorandum mellett a Bundesregierunghoz, hogy csináljanak már valamit az egyetemi oktatás és kutatás terén, mert Einstein eleméleteiben a kukac van. Valahol fent van az interneten is. Eddig nem történt semmi.