Keresés

Részletes keresés

kwest Creative Commons License 2001.12.18 0 0 181
Nem lenne rossz ötlet a Jarosevicset játszatni, de hát ki tudja, hogy mennyire izzadunk meg a Dombóvár ellen. Meg aztán Eddy sem teljesen egészséges.
Előzmény: belfera (180)
belfera Creative Commons License 2001.12.18 0 0 180
Feri bá!

Melyik tippversenyre gondolsz? Az ittenire, vagy a bckormend.hu-sra?

Chris!

Utóbbin mindent bele! Jól jön nekem egy kis ösztönzés hátulról.
De azért vigyázz, nehogy megelőzzön a húgom. :-)

Egyébként szörnyű volt a tegnapi meccs, még szerencse, hogy valami fejpántos gyerek, aki amúgy fakezű, nyomott 4 trojkát, és a végén lopott egy labdát a félpályán, amit aztán bezsákolt. :-))

Ettől függetlenül már én is nagyon szeretném látni, hogy Denis mire képes egészségesen.
Sőt, továbbmegyek: a Dombóvár ellen szívem szerint Jarosevics Robit nevezném Mujke helyett a keretbe.
Szerintem megérne egy próbálkozást, főleg ahogy Mujke játszik az utóbbi időben.

Hajrá Körmend!

ChrisClay Creative Commons License 2001.12.18 0 0 179
De ezt csak azért írod,mert még biztos nem láttad a legutóbbi forduló eredményét...:-)))

MTE!!!

Előzmény: Feribá04 (172)
ChrisClay Creative Commons License 2001.12.18 0 0 178
A meccs,amit írszasz,a bajnoki címünkre következő évben, a bajnoki döntő 3.,pesti meccsén volt.
Kéccceres hosszabbításban nyertetek,Érsek dobása akkor szerintem (is) időn kívül volt-sajna.
Azért így is fantasztikusan helytálltunk,Edmonson nélkül!!! Akkor még volt KÖRMENDI SZÍV!!!!

Nekem nem is az a meccs,hanem az első (pesti) tetszett,amit szintén majdnem hoztunk,Madison óriásit játszott. Végig vezettünk,aztá' persze Mészáros ( ki más...) triplájával vettéttek át a vezetést a 39. percben...

Talán ezen a meccsen voltunk a legjobbak,Szájer Józsi (akkor már csereemberből) főszereplővé vált majdnem a tripláival,de Zsebe feri is jó volt. Madison meg szenzációs volt. A meccset Puskás Öcsi bácsi is megtisztelte a jelenlétével,akit mindkét tábor szurkolói sállal "jutalmazott". Utána Öcsi azt nyilatkozta,hogy régen hatódott meg ennyire,mint most,a körmendiek szurkolásától!

Jó évek voltak...

Előzmény: elcondor (175)
ChrisClay Creative Commons License 2001.12.17 0 0 177
Mindig csak ez a nosztalgia...:-(((

Egyébként én is remélem,hogy egyszer befutunk,de nem hiszem,hogy idén lesz az a valamikor!
Bár igaz,hogy még nagyon sok forduló hátravan,még minden lehet.

Én is nosztalgiázom,mert ez a mostani kosárlabda kalap kaki.
A szurkolás is fényévekre van a régitől.
Nincs már ZTE, és mi is visszaestünk,de sajna még a szolnokiak is. A közönség nem kiváncsi erre a vándorcirkuszra. Ez az igazság.

Előzmény: kwest (174)
ChrisClay Creative Commons License 2001.12.17 0 0 176
Szolnokra meg nem jöttél,oszt' kikaptunk...:-(((
Előzmény: Pöri (169)
elcondor Creative Commons License 2001.12.17 0 0 175
Az biztos,hogy azok a derbik nagyon jók voltak.De akkor az is előfordult(ami nagy csodának számított),hogy a Honvéd szektor megtelt és ilyenkor mi is ezerrel szurkoltunk és üvöltöttünk.Persze ez jórészt csak akkor fordult elő,amikor a focicsapat szurkolói is megjelentek.
Nekem most hirtelen az a meccs ugrik be,mikor a végén az Érsek a dudaszó pillanatában dobott egy triplát,de nem adták meg és ezzel nyert a Honvéd.Az is elég botrányszagú végjáték volt,mondjuk minket nem érdekelt annyira,mert ünnepeltük a győzelmet.
Szerintem csak akkor lehet Pesten újra jó csapat,ha a tegnapi harcos és lelkes MAFC-hoz érkezik egy-két rutinosabb húzoember.Szvsz erre nincs sok esély,mert mindenki inkább vidékre megy kosarazni,megfordult a tendencia,mert régen sokan a fővárosi csapatban látták a kiugrás lehetőségét.
Amúgy meg azt én sem értem,hogy miért ilyen kevés ember jár meccsekre.Azt meg főleg nem,hogy ha már ottvannak,mért nem szurkolnak.A Honvéd meccseken is ült mindenki,és tapsikolt mi meg jó esetben 20-an szurkoltunk.
Előzmény: kwest (174)
kwest Creative Commons License 2001.12.17 0 0 174
Hát igen, azok hatalmas meccsek voltak; akkoriban általában több százan mentünk Pestre, persze, igazi rangadók voltak. Főleg a 96-os döntő két pesti meccse, ahol ugye először nyertünk, majd jött az a furcsa harmadik meccs, amikor a Gráczer már felállt a büntetőhöz a végén, és a kezében volt a bajnoki cím, de aztán nem dobhatott, meg volt egy-két hosszabbítás...
Na, olyan ideges se voltam még soha, de aztán mégis bajnokok lettünk. Nagyon remélem, hogy nem utoljára.
Biztos vagyok benne, hogy pár éven belül lesz megint jó csapat Pesten (bár nem tudom, hogy érdemes-e erőltetni). Renegetg embert érdekel ott is a kosárlabda, mégsem járnak sokan meccsre.
Előzmény: elcondor (173)
elcondor Creative Commons License 2001.12.17 0 0 173
Aha,kinntvoltam a meccsen,a Körmend szurkolók mögött álltam a korlátnál két haverommal.Főleg a Körmend miatt mentünk ki,mert nagyon szimpatikus és látványos játékot játszanak,és az egyik nagy kedvencem Németh Isti játékára is kíváncsi voltam.
Érdekes,hogy régen nagyon nem szerettem a Körmendet,amikor a Honvéddal nagy csatákat vívtak a bajnoki aranyért,de akkor is csodáltam,hogy milyen nagy hangulatot teremtenek a szurkolóik.
Előzmény: kwest (170)
Feribá04 Creative Commons License 2001.12.17 0 0 172
Fera, Chris!

Érdeklődve olvastam színvnalas vitátokat és annak tudatában, hogy nagyon szeretem Nickel-t is azt kell mondanom, hogy inkább Chris-nek adok igazat egészen egyszerű oknál fogva. GYŐZTES CSAPATON NE VÁLTOZTASS!

Csak ennyit akartam, de a tippverseny bebizonyította, hogy Fera jobban látja előre a dolgokat, tehát lehet, hogy az idő ebben is őt fogja igazolni.

Üdvözlettel:
Feribá04

BUBBA Creative Commons License 2001.12.17 0 0 171
Hát nem volt könnyű, a MAFC meccs.
kwest Creative Commons License 2001.12.17 0 0 170
Csak nem Te is ott voltál a piszkos tizennégyben (velem együtt)? Lehet, hogy ismerjük egymást?

elcondor
Te is ott voltál? Akkor utólag kinevezném meccset nemhivatalos tippbajnokság topictalálkozónak :)))

Előzmény: Pöri (169)
Pöri Creative Commons License 2001.12.17 0 0 169
A szurkólói buszon csak 14-n voltak, a többiek a Pesten tanulok voltak, vagy páran jöttek kocsival.Általában mindenhova megy szurkólóbusz, ez amolyan körmendi szokás!

Egyébként nem gondoltam volna, hogy izgalmas meccset fogunk játszani a MAFC-cal!
A lényeg, hogy győztünk!

Hajrá Körmend!!!!

Előzmény: elcondor (168)
elcondor Creative Commons License 2001.12.16 0 0 168
Jó meccset játszottatok a MAFC-cal,nem gondoltam volna,hogy ilyen szoros lesz,bár két hete az Albacomp ellen is elég jól játszottak a fővárosiak.Elég nagy hullámvölgyek voltak szerintem a Körmend játékában,ezért is lehetett ilyen szoros a meccs.DE azért amikor kellett akkor mindig volt valaki,aki hátára vette a csapatot,és kihúzta a csapat szekerét a kátyúból.Nagy hangulatot csináltak a körmendi drukkerek,nagyon tetszett,hogy ennyien elkisérték a csapatot egy ilyen rangadónak nem nevezhető meccsre is.Ezért is sajnálom,hogy a Honvéd már nem létezik,mert így nem nagyon láthatjuk a Körmendet Pesten.Pedig nagy derbik voltak a két csapat között a dicső múltban...
Üdv
elcondor
ChrisClay Creative Commons License 2001.12.15 0 0 167
Kezdem a végével: teljesen egyetértek azzal,hogy sokat kéne cserélni,játéklehetőséget adni a fiúknak (Grebi-Rafi-Szlávik-Ferencz).
Más kérdés,hogy sajnos a körmendi közönség nagy része türelmetlen, nem szívesen nézi a fiatalok bénázásait.
Pedig ez a jövő útja.

Az is igaz,hogy Madison jó labdaszerzésben és kiharcolt faultokban (is),bár Szolnokon nem nagyon villogott ebben sem...

Még1x: Delmonte-nak nem a képességeit vitatom-vitattam sohasem.

Az is igaz,hogy a betörésekkel felszabadul egy üres hely,azonban vitatkoznék veled,hogy ez jót tesz a mi csapatunknak. U.i. Delmonte még véletlenül sem passzolja ki pl. Trummer Rudinak a lasztit.

Amivel viszont egyeltalán nem értek veled egyet:
a taktikánk a hármasokra épül. Eddig oké.
Ennek nem az az ellenszere azonban,hogy hozunk valakit,aki ebben nulla.
Ez ahhoz vezet,hogy az egyetlen erősségünk sem lesz többet erősség.

Ez Szolnokon ki is derült. Toromannal CSAPAT lettünk volna,és kívülről meg erőssebbek.

Na,Pesten(ill. Budán) sok minden kiderülhet. Legújabb,hogy Edyy,lehet,nem játszik,hanem helyette Toró...

Hajrá Körmend!

Előzmény: belfera (166)
belfera Creative Commons License 2001.12.14 0 0 166
Chris!

Korrektül összefoglaltad a Madison-nal kapcsolatos problémáidat, asszem' a legtöbben van valami.
Annyiban vitatkoznék Veled, hogy szerintem a taktikánk túlzottan is a hármasokra épül, ha ezek nem sülnek, akkor baj van.
Másrészt az egy-egyezéssel remekül meg lehet bontani a védelmet, és egy kipasszal máris üresen dobhat valaki, persze csak ha tud passzolni a betörő játékos.
Az sem mellékes, hogy Nickel minden meccsen jó 5-6 kiharcolt faultra és néhány labdaszerzésre - általában többre, mint eladásra.

Én azt tartom a legnagyobb feladatnak, hogy Putesz - a teljesítményének is - megfelelő játékidőt biztosítson mindenkinek, és merjen többet cserélni.

Találkozunk a MAFC meccsen.
Hajrá Körmend!

Előzmény: ChrisClay (165)
ChrisClay Creative Commons License 2001.12.14 0 0 165
Igen.

Amúgy megpróbálnám végre összeszedni,nekem mi bajom madison idejövetelével:
1.Nem igazán illik bele a csapatba.
Igazából ő elég fakezű (bár brilliáns egy-egyező),a mi taktikánk pedig eddig -jórészt- a hárompontosokra volt kiélezve. Ennek most lényegében annyi.
2. önző. Van,hogy 20 másodpercig nála a labda a támadásnál-elveszi mások elől a lehetőséget. Főleg Trummer Rudit féltem,Madison nem igazán "tömi" labdákkal...
3.Már nem mai gyerek-ellentétben Toroval-,nem illik bele a koncepcióba.
4. Valszeg drága.
5.Ha mindenképp igazolni akartunk,nem erre a posztra kellett volna.
6. Legutóbb botrányosan vált el tőle a klub...én ilyen játékost nem erőltetnék.
7.Nagyon félek,hogy mi lesz Toromannal! Ő igazi befektetés,sokkal nagyobb hasznára lehet a klubnak,mint Delmonte Madison. Kérdés,ezek után marad-e. Illetve: meddig marad.
8. Elég nehéz Körmend-szurkolóként tükörbe nézni,amióta 4 légiósunk van...

Hajrá Körmend!!!!

Előzmény: Feribá04 (164)
Feribá04 Creative Commons License 2001.12.03 0 0 164
Szia!

Hát Nick-re tényleg az a jellemző, hogy vagy nyeri a meccset vagy elveszti. A múlt évben volt egy remek sorozatunk: 11-ből 10 meccset megnyertünk pedig kizárólag jó ellenfelek ellen léptünk pályára (Szolnok, Albacomp, Kaposvár, Körmend). Madison zseniális formában kosarazott, de volt egy meccs (Körmend, bajnoki elődöntő I. mérkőzés), ahol valami botrányosan gyengét alakított és ezt még azzal tetézte, hogy 30 másodperccel a vége előtt bevitte a sűrűbe és elvesztette a labdát, holott Zalán és Davis is üresen volt. Ez sajnos jellemző rá, de az is, hogy akár egymaga megnyerjen egy meccset.

Üdv.
Feribá04

Előzmény: ChrisClay (163)
ChrisClay Creative Commons License 2001.12.03 0 0 163
Ha nem lett volna a baráti légkör,a megható szeretet,ahogyan minket Szolnokon fogadnak,azt is írhatnám,katasztrófa volt a hétvégi meccs...

Ezt leszámítva viszont írhatom! Madison eddig sem tartozott a kedvenceim közé,de most sem lopta be magát a szívembe...
Mielőtt vki félreértené: nem azért,mert iszonyú gyengén,indiszponáltan játszott,hanem mert olyan önző volt,hogy hozzá képest a Kálmán Lacika jótékonysági szervezet.

Talán észrevehette volna,ki van formában,kinek kell passzolni!:-(((

Mujke is sz**r volt,de van ilyen.

Eddy megint Napisti volt,de Isti volt a legnagyobb király most!

Nem rajta múlott...

Hajrá Körmend!!!
Testvériség-szabadság,Körmend-Olaj barátság!!!

Törölt nick Creative Commons License 2001.11.27 0 0 162
Sziasztok kedves KÖRMEND-drukkerek!
Én nagyon örülök Madison visszatérésének,rendkívül jó játékosnak találom,remélem mégerősebbek lesztek vele!Persze én kicsit laikus Körmend-szimpatizáns vagyok,nem látom át úgy a dolgokat,mint Ti...Szóval örülök neki,remélem ez az igazolás hozzásegíti MAGYARORSZÁG LEGJOBB CSAPATÁT a bajnoki címhez!!!
HAjrá Körmend! Üdv nektek:Victory,aFRADISTA
belfera Creative Commons License 2001.11.27 0 0 161
Válasz a költői kérdésre:
Azért, mert ahhoz a kevés fiatal tehetséghez minden klub ragaszkodik, hiszen ők jelenthetik a csapat jövőjét, még akkor is, ha jelenleg nem kapnak elég játéklehetőséget.
A honosítással szerintem nem vész el hely, ugyanis ha nem lenne, akkor sem kapna több lehetőséget az, aki nem ér el egy bizonyos szintet. Annyival lenne más a helyzet, hogy kevesebb játékossal játszanák végig a meccseket a csapatok.
Előzmény: Feribá04 (160)
Feribá04 Creative Commons License 2001.11.27 0 0 160
Szia!

Egy dolgot leszámítva teljesen igazat adok neked: Ha vásárolni kell, akkor elsődlegesen magyar játékost vásároljunk! Azzal, hogy lehonosítotok valakit nemcsak a Körmend csapatában vész el egy hely a magyarok elől, hanem az egész bajnokságban. Ha Dénes vagy Bencze valóban olyan tehetséges, hogy be lehet őket dobni és klubjában nem jut játéklehetőséghez, akkor miért nem kapja meg ezt másutt (pl. Körmenden)? Ez mondjuk költői kérdés...

Üdv.
Feribá04

Előzmény: belfera (159)
belfera Creative Commons License 2001.11.26 0 0 159
Több fórumon is szóba került Madison leigazolásával kapcsolatban, hogy már nem olyan fontos a Körmendnek (sem) a saját fiatalok csapatba építése.

Sokak szerint csak addig számítottak a vezetők a fiatalokra, amíg kevés pénz volt (nem tudom, hogy most több van-e, bár az igaz, hogy a köztartozásokat sikerült törleszteni), és most, hogy "dúskálunk a lében" jöhetnek a légiósok.

Azt azért jó lenne, ha mindenki elismerné, hogy ahhoz, hogy valakiből jó játékos legyen, nem elég csak a játéklehetőség, hanem tehetség is kell hozzá. Be kell látni, hogy Rafi vagy Szlávik Matyi játszhat akár 35 perceket is, akkor sem lesz belőle Isti/Geri/Rudi/Grebi szintű játékos (sajnos).

A honosítások tehát nem azért vannak, mert a gonosz vezetők nem akarnak játéklehetőséget biztosítani az NBA kapuit döngető tehetségeinknek, hanem azért mert legtöbb csapatnál egyszerűen nincsenek bevethető 18-20 éves játékosok. Ahol meg vannak, ott nem kapnak elég játéklehetőséget (lásd Dénes a Falco-ban, vagy Bencze az Albában).

Szerintem először az utánpótlásnevelést kellene felpörgetni, és aztán ha jönnek tömegével a tehetségek akkor minden csapat építgetheti be őket a negyedik, ötödik légiós leigazolása helyett.

Hajrá Körmend!
Hajrá Magyarok!

Előzmény: Feribá04 (158)
Feribá04 Creative Commons License 2001.11.26 0 0 158
Szia Chris!

Nagyon örülök, hogy ezt mondod és nem homályosította el a szemed a piros-fekete köd. Ha már a Körmend is elkezd honosítgatni, az a magyar férfi kosárlabda végét jelenti. Lehet, hogy klubszinten jók leszünk, de lassan meghatározó magyar játékosunk nem lesz. Szerinted, ha lenne egy Zsebe Feri féle tehetség Körmenden mi esélye lenne, hogy szerepet kap ebben a csapatban. Istiből az életbe nem lett volna ilyen játékos, ha a Körmend már akkor elkezd honosítgatni. Nagyon szomorú vagyok és ezzel a honosítgatásoknak még biztos nincs vége, hisz csak idő kérdése, hogy Ivkovics és Dzunics papírját is elintézze Mádl Úr. Ekkor pedig jöhet Allison és még egy idegenlégiós (még egy bedobóról beszélnek), ami már hat zsoldost tenne ki.
Az ASE nyáron úgy igazolt, hogy bajnokságot tudjon nyerni. Bármennyire is jók vagyunk a négy válogatott + Davis kevés arra, hogy a légiósokkal teletűzdelt csapatokat megállítsa. Vennünk kell két húzóembert, mert már azt sem engedhetjük meg, hogy egy légiós "csak" padon üljön. 4 válogatott, 3 külföldi + Rajkó, Érsek már komoly bajnoki esélyeket táplálhat, de azt akkor jobb ha elfelejtjük, hogy MAGYAR csapatunk van. Tegyük ezt?
Mikor a Körmend két éve MAGYAR csapattal négy közé jutott, az nekem sokkal szimpatikusabb volt, mint a Kaposvár bajnoki címe négy külföldivel és ennek semmi köze a Klímával kapcsolatos érzelmeimnek.
Inkább harcoljunk a négy közé jutásért ezzel a csapattal, mint az aranyért az imént említettel!
Az utánpótlásunk egy kalap szar. Az egyetlen saját nevelésű akire büszkék lehetünk az Gulyás Robi. Valóban össze vagyunk vásárolva, de inkább így legyünk, mint honosítgatással. Ti is szimpatikusabbak lennétek, ha ebből a pénzből inkább Kámán Tomit vennétek meg (ugye nem is lenne rossz?). Sajnos ez a privát véleményem.
Szakmailag fenttartoma múltkor írottakat, vagyis úgy vélem szerencsésebb lett volna magas posztra vásárolnotok, mert nem biztos, hogy Eddy minden meccs minden periódusában ott tud lenni, de ha Nick hozza a múlt évi formáját, akkor nagyon jók lesztek. A bajnoki döntő viszont hidd el még így sem tuti. Madisonnak egyébként sok sikert kívánok! Tudom, hogy szeretett volna nálunk maradni, de az ASE más stratégiát kezdeményezett a csapatépítésre.

Üdv.
Feribá04

Hajrá ASE!

Ui: A mailedet (kormendiek@freemail.hu) nem használod, vagy csak betelt? Küldtem a múlt héten egyet, de visszadobta.

Előzmény: ChrisClay (152)
ChrisClay Creative Commons License 2001.11.25 0 0 157
Nem. Igaz,ez már többségi befolyás,de ma már megvannak azok a törvény garanciák,amelyek a többségi befolyással való visszaéléseket megakadályozzák.
Én,amióta bebesfütyi elhúzta a belét+Fodor Sanyié a döntő szó,igazából nem aggódom.

Ha minden igaz,Madisonnal sem vállaltuk "túl" magunkat,aminek külön örülök!

De a legfontosabb,hogy Toro maradt!

kwest Creative Commons License 2001.11.25 0 0 156
Beszéltek valamiről (bár konkrétan azt, hogy gálameccs, nem hallottam), egyébként dec. 21 az időpont.

Chris,

Te nem tartod soknak azt a 46%-os tulajdonrészt?

Előzmény: belfera (155)
belfera Creative Commons License 2001.11.25 0 0 155
Üdv Chris!

Kösz az infokat.
Milyen gálameccsről van szó?
Gondolom a Vas Népe már megírta, de én sajnos elég ritkán jutok hozzá.

Előzmény: ChrisClay (154)
ChrisClay Creative Commons License 2001.11.25 0 0 154
Szejó!
Nem sok érdekes!
Bejelentették,hogy Delmonte Madison a miénk,vacsiztunk egy jót(ez fontos),megemelték a kft
alaptőkéjét 10millerre,elsorolák,kik az üzletrész-tulajok(mááá' nem tom),beszéltek a Benetton-Körmend kapcsolatról+Forrai Samu,mint vendég méltatta a körmendi kosárlabdát,pár mondat erejéig.
Eddy és Madison is beszéltek,de igazából csak a szokásosat. (mennyire fontos nekik a szurkolás,meg a körmendi feeling,blablabla)
Eddynek még el is hiszem...

Toroman nem volt ott(Zágrábban van),de egyelőre marad (hálisten).
Feltűnően jó,bizakodó volt a hangulat.
December 25-e körül lesz a körmendi gálameccs!
Még nincs róla pontos prg.

Egyelőre ennyi,mos' lefexem. Ha még vmi eszembe jut,megírom!

Csá!

Hajrá Körmend!

Előzmény: belfera (153)
belfera Creative Commons License 2001.11.24 0 0 153
Chris!

Mi volt a Red Devils gyűlésén?
Főleg a kaposvári eseményekkel kapcsolatos állásfoglalás érdekel.
Ha gondolod mélben is küldheted.

ChrisClay Creative Commons License 2001.11.23 0 0 152
Igen.
Mindenképpen zsákbamacska-hiába ismerjük már évek óta Madisont. Zsákbacsacska,mert nem lehet tunnni,a paksi-vagy az utcsó év körmendi vagy a kaposvári "formáját",hozzáállását nyújtja-e majd!
Én nem repesek,főleg Trummer Rudi miatt,de a Ferkó sem fog sokat játszani így.

Mi is már ugyanolyan csapat lettünk,mint az összes többi (kivéve a sok saját nevelés): a légiósokban bízunk.
Ez sajna várható volt.
Egész egyszerűen a magyar kosárlabda fog előbb-utóbb tönkremenni. Vén hülyéket honosítgatunk (az összes magyar csapat), 4 légióst alkalmazgatunk,stbstb.

Pl.: most volt a Vadkakasok-Nyíregyháza edzőmeccs.
A hat és "fél" légióson kívül más nem is dobott pontot szinte.
Nevetséges-és katasztrófa!

Rövid távon azért valószínűbb,hogy ez jót tesz nekünk,azaz a Körmendnek.
Így viszont MINDENKÉPPEN a dobogón kell végeznünk,különben kidobott dollárokról lesz szó!

Én megadom az esélyt Madisonnak (bár nem a szívem csücske),remélem,meg sem állunk vele a döntőig!

Én ezzel együtt is sokkal jobban örülök pl. Trummer Rudi 7 hármasának,az idegenbeli,Oberwart elleni találkozón!

Hajrá Körmend!!!

Előzmény: belfera (151)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!