Keresés

Részletes keresés

bmw001 Creative Commons License 2001.02.26 0 0 1475
Nem tudom, hogy Aquad néven ismeri-e Aquad-ot az üveges szakember. Arra az esetre, ha nem, a waterfall.hu honlapon a könyvek között megtalálni Aquad polgári nevét. Aquad = Aquadruck kiadó, többet nem segítek:).
Előzmény: aquad (1465)
bmw001 Creative Commons License 2001.02.26 0 0 1474
TIT = Tudományos Ismeretterjesztő Társulat.
Még a KISZ-es korszakból származik; ezek szerint Te utána:)
Előzmény: Silhouette (1471)
bmw001 Creative Commons License 2001.02.26 0 0 1473
Tavasszal voltam, nem igazán tetszett. Azt hittem, hogy ritkaságokról fog szólni az egész, ehelyett inkább egyfajta kihelyezett akvarista üzlet benyomását keltette. Volt diszkosz + márványsügér + neonhal + zebradánió + néhány sügérfaj + Sera szaküzlet + hal- és madárkaja, vagyis semmi extra. Remélem ezt most jobb lesz, mert természetesen adok még egy esélyt a rendezőknek:)
Előzmény: bmw001 (1472)
bmw001 Creative Commons License 2001.02.26 0 0 1472
XI. Bocskai út és asszem Zsombolyai u.sarok. Egy buszmegálló a Kosztolányi Dezső tértől a Budaörsi út felé.
Előzmény: Silhouette (1471)
Silhouette Creative Commons License 2001.02.26 0 0 1471
aquad,

Mi az a TIT és merre van? Engem érdekelne a kiállítás.

Silu

Előzmény: aquad (1465)
Tündéry Creative Commons License 2001.02.26 0 0 1470
Algakockát.
Nelem ezt ajánlották a boltban,és ízlik neki.
Előzmény: alap (1469)
alap Creative Commons License 2001.02.26 0 0 1469
Sziasztok!

Hetek óta csak olvasgatom ezt a fórumot. Most viszont végre sikerült beinditanom az akváriumomat és mindjárt kérdés is merült fel bennem. Van két algaevöm, egy harcsa és picike tapados sajnos a nevét nem tudom. A kérdés az hogy egy friss akváriumban találnak-e elég kaját maguknak vagy szükséges valamit bejuttatni nekik. A tetra féle tablettás kaját most kicsit sokkalom árban mert ingem gatyám ráment az akváriumra és a halakra. Mi lehet adni nekik, ha egyáltalán szükséges?

bmw001 Creative Commons License 2001.02.26 0 0 1468
Vasfa: még egy aprócska probléma van vele: az ára.
Kinéztem egy olyan méretes, gyökérformájú darabot, 30k forint volt az ára. Kilónként 2000 körül árulják, és az nem szőlőgyökér, hanem vagy 3-4x akkora fajsúlyú.

Engem bambusz és égerfa érdekelne. Éger helyett jó minden olyan gyökérszerű valami, ami alá be tudnak bújni a halak.

Tündéry Creative Commons License 2001.02.26 0 0 1467
Nekem sok guppim volt anno.
Nem emléxem,hogy enyire növényfalók lettek volna,de ha a tieid azok,vegyél nekik algakockát.
Én ezzel az eleséggel jelentősen lecsökkentettem a halaim növényfogyasztását,és nem szennyezi a vizet.
Próbáld meg!
Nem drága és nekem bejött,remélem neked is.
A remegés és a görcsölés viszont érdekes módon megfázásos tünet.
Azért érdekes,mert én jéghideg csapvízben tartottam,és szaporítottam guppikat a többszörösükre.
A molli hím pedig ideges fajta,izeg mozog mindíg.
Ha gondolod szerezz be hozzá még pár nőstényt,amivel elfoglalja magát.
Imádja kergetni őket.
De szerintem nem kell aggódnod miatta.
A harcsáról:
A vörös folt érdekes,azt látni kéne,hogy mondhassak talán valamit,de az,hogy összevissza úszkál nem gond.
Nekem két Thorocatum egy zsákos- és egy páncélos harcsám van.
A páncélos rengeteget uszkál az üvegfalnál jobbra balra,fel alá.
Néha megpihen az alján,ha pedig etetés van,ő is szépen csatlakozik és túrja,a talajt,eszik ahogy a többiek.
Semmi gond vele.
Előzmény: Sohajka (1466)
Sohajka Creative Commons License 2001.02.26 0 0 1466
Aquad: Foltos páncélos harcsa.
Guppi tünetei? Esetleg így "udvarol"? Mindenesetre ijesztő.
Akkor tehát mit etessek, hogy a növényeim is többé kevésbe megmaradjanak?
Többiek: tőletek is várok javaslatokat,észrevételeket,tapasztalatokat? (főleg ha van guppitok)
Hadd segítsek szegényeken, azt szeretném ha minnél jobb lenne nekik...
Előzmény: aquad (1465)
aquad Creative Commons License 2001.02.26 0 0 1465
Szillac

A vasfának nevezett fa tudományos nevét nem tudom, ha nagyon érdekel utánanézek a dolognak. Itthon kapható!

Szeretema....
Próbáld meg egy kicsit savanyítani a vizet, és tarts Ancistrust.

Pecskekek
Vegyszereket, így algairtót NE!!!! Könyv ügyben talán a jövő héten intézkedem, most beteg a kislányom.
Ha igazán strapabíró szűrőt akarsz venni, csakis EHIEIM a jó márka.

Sequoia
OK igazad van 06-30-853-6849 Martikián Imre az üveges hivatkozzatok rám!

Sohajka

Milyen harcsa is? Páncélos, vértes? A molli pedig bizony legfőképpen növényevő, tehát ne csodálkozz. Ezenkívül nem szereti a hideg vizet és szereti, ha a víz egy kicsit meg van sózva. Ezt viszont a növények és a többi hal nem szereti. Antagonisztikus ellentét!

Sokaknak!

A hét végén a TIT-ben halkiállítás is van. Akit érdekel!

Előzmény: bmw001 (1463)
Tündéry Creative Commons License 2001.02.26 0 0 1464
Sziasztok.
Megint kérdeznék?
Én sem örülök neki.
Írtam a minap,hogy az aranyhalaimon fehéres foltok jelentek meg,és az uszonyok vége is kifehéredett a nagynak le is töredezett.
Utánaolvastam,a betegséget egy baktérium okozza,ami az üledéken szaporodik el,amúgy természetes eleme a víznek.
Namost.
Elkezdtem adagolni a Baktokill-t,az alját kiporszívóztam.
És ahogy a gyógyszer adagoló leírás mondja,három nap múlva a víz 2/3-át lecseréltem.
A szűrőt kimostam.
A halaim rendbejöttek,eltűnt a fehér,egyedül a két teleszkópszemű fekete aranyhalam néz ki még mindíg borzalmasan.
Félek,mert,ha többi pár nap alatt ilyen szépen javulni tudott,akkor az a kettő mért nem??
Van ötlet?? :(

Előre is köszönöm:Tüncy

bmw001 Creative Commons License 2001.02.26 0 0 1463
Akit én népszerűsítettem, szintén elsőkézi, tehát egy párról van szó, ahol a férfi üveges, a felesége meg a halboltot futtatja.

Érdekes, az én emberemnél ugyanez a családi munkamegosztás:)

Előzmény: Sequoia (1460)
Sohajka Creative Commons License 2001.02.26 0 0 1462
Sziasztok!
Lehet, hogy már én lennék túlzottan is aggodalmaskodó?
A következőkre lettem figyelmes, és nagyon várom az ötleteket, tippeket, javaslatokat.
Harcsa: Csak az egyik oldalán a kopoltyúnál piros folt, és elég gyakran az aksi egyik oldalánál úszkál fel és alá.(ahelyett, hogy a fenéken keresgélne)
Guppik: Érdekes módon csak a hímeknél tapasztaltam furcsaságokat: mintha kétrét görnyedne, behajlik a teste, és remeg.
Molli: ugyancsak a hím, mint egy őrült cikázik órákon át az üvegfalnál fel és alá.
Eleség: mintha semmi sem ízlene nekik igazán (kivéve az akvárium növényeit). Mintha minden kaja (szúnyoglárva,vizibolha,pehely) nagy lenne nekik?!
Minden ötletet,javaslatot,tippet, hozzászólást szívesen veszek.
Szeretematokajiaszút Creative Commons License 2001.02.26 0 0 1461
Nagy Gaboca!

Végre valaki, akinek ilyen magas az aksija.
Nálam sincs komoly baj, de látom, hogy kezd a domború sziklaháttér fenti kiálló részeinek a tetején a zöld, alul a kavicson barna fejlődni. Az üvegen nagyon minimális nekem is, egyszeri húzás a mágnesessel. Ablakfényt az én akváriumom egyáltalán nem kap, csakis mesterségeset. Örülnék, ha leírnád, hogy a te aksidban milyenek a fényviszonyok (időtartam, fénycső típus, összesen hány watt).

Pecskeke!
Nem próbáltam algairtót még, semmi tapasztalat vele. Kicsit félek a vegyszerektől. Persze, ha elszaporodnak, amit meg kéne előzni, akkor biztos igénybe veszem.

Nekem Matrathon külső szűrőm van. Nekem semmi bajom vele. Használtan vettem, most 4 éves, de a névleges teljesítményt /500 l/h/ még mindig majdnem teljesíti. Persze gondolom annyi vizet semmilyen szűrő sem forgat meg, mint amennyit ráírnak a csúnya gyártóbácsik. nem olyan kényelmes, mint a drágább kategória, amiről már sok szó volt ebben a topicban, de olcsóbb, ez tény.

Sequoia Creative Commons License 2001.02.26 0 0 1460
Aquad!

Akit én népszerűsítettem, szintén elsőkézi, tehát egy párról van szó, ahol a férfi üveges, a felesége meg a halboltot futtatja. Szóval nincsen árrés, és persze az ember akváriumokra specializálta magát, bár nem tudom, milyen méretig. Ha a te ismerősöd nem csak haveri alapon dolgozik, hanem bárkinek, akkor szerintem senki nem sértődik meg, ha itt a fórumon is csinálsz neki egy kis reklámot - tehát megadhatnád az elérhetőségét nyilvánosan is, nem csak magánlevélben.

Előzmény: aquad (1446)
birogabor Creative Commons License 2001.02.25 0 0 1459
Hello mindenkinek!
Amit ígértem cikk (lebontás), fenn van a

www.tar.hu/semicirculatus

alatt...
Remélem tudjátok hasznosítani, mert pár nappal ezelőtt csak feltettem néhány kérdést, de nem válaszoltam semmit.... boccs mindenkinek
De mostmár itt a cikk.
Biró Gábor

Nagy-Gaboca Creative Commons License 2001.02.25 0 0 1458
Szeretematokajiaszút !

Az én aksim 65 cm magas, de algagondom nincsen se lent se fönt. Az üvegen ami kevés megterem, azt mágneses pucolóval könnyen letisztitom...
Nem kap közvetlen fényt az ablakból az aksid?

Előzmény: Szeretematokajiaszút (1455)
PECSKEKE Creative Commons License 2001.02.25 0 0 1457
Mindenki !

Mi a velemenyetek a SACEM kulso szurokrol???
Mint pl. Marathon 500, 1000 stb. ?????

Pecskeke

PECSKEKE Creative Commons License 2001.02.25 0 0 1456
Szeretematokajiaszút !

Probaltad mar a Sera fele algairtot? A nitrat szint csokkentesevel is lehet az algasodas ellen kuzdeni. Igy hirtelen ennyi. :)

Pecskeke

Előzmény: Szeretematokajiaszút (1455)
Szeretematokajiaszút Creative Commons License 2001.02.25 0 0 1455
Húha gyerekek, nagyon leült a topic. nehogy meghaljon!
Ötleteket szeretnék kérni tőletek.
Az aksim 70 centi magas, így az algásodást a fénnyel nem nagyon tudom befolyásolni /nagy fény:felül zöld alga, kis fény:alul barna./ Mindent írjatok, amivel csökkenthetem a képződésüket! nem vészes a helyzet, de nem akarom, hogy később az legyen!
Várok minél több infot!
Nagy-Gaboca Creative Commons License 2001.02.25 0 0 1454
Fonálalgának tünik, így látatlanba...
Elég nehéz kiírtani, tartsd távol a nagyobb medencéktől. A kisüvegekből a nagyaksiba a bettákon kívül SEMMIT ne tégy át! Növényt se! 1-et se! Talajt se, csak ha kifőzted.. Vizet se! Semmit se...

Gaboca

Előzmény: psztacia (1453)
psztacia Creative Commons License 2001.02.25 0 0 1453
Vki segítsen lécci!
Ideiglenesen egy 10 l-es akcsiban tartok 3 bettát. Egy hete sincs, hogy részleges vízcserét csináltam. Az akcsi alján, főleg a növények körül, vmi furcsa izé jelent meg, mintha vékony barna szálak lennének, amik kis csomókat alkotnak, és egyre terjednek. Elég undi. Egy befőttesüvegben is van 1 betta (ideiglenesen), ahol szintén megjelentek ezek a növények (ha azok), ott teljes vízcserét csináltam (ettől függetlenül, fertőzés gyanúja miatt), és talajt raktam az üvegbe. Azóta nem láttam ilyet. Mi lehet ez?
Mur Creative Commons License 2001.02.25 0 0 1452
No meg szavannafának is!
Előzmény: Mur (1451)
Mur Creative Commons License 2001.02.24 0 0 1451
A németek a vasfát még "mopani"fának nevezik.
V.mi afrikai fa lenne?
Előzmény: szillac (1448)
szillac Creative Commons License 2001.02.24 0 0 1450
Jó, jó de nekem úgy tűnt Aquad arra célzott hogy itthon nem ezt árulják..
Előzmény: simson (1449)
simson Creative Commons License 2001.02.24 0 0 1449
A vasfa egy olyan afrikai eredetű fa, amely nagyobb fajsúlyú a víznél, ezért lesüllyed a víz alá előáztatás nélkül is.
Ha jól emlékszem.
Előzmény: szillac (1448)
szillac Creative Commons License 2001.02.24 0 0 1448
aquad

a "vasfának nevezett" fa milyen fa?

Előzmény: aquad (1447)
aquad Creative Commons License 2001.02.24 0 0 1447
szőlőgykeret használat előtt szinte tömény sóoldatban főzni kell hosszú órákon át. Majd átfolyó vízben áztatni.
A boltban kapható vasfának nevezett fát legalább 3 hétig áztatni felhasználás előtt, sokszori vízcserével. Ez azért is fontos, mert ellenkező esetben nagyon megszínezi a vizet. Ha ezek után bármilyen penészedést észleltek, azonnal kivenni az aksiból és megismételni a „kezelést”
Előzmény: Les (1445)
aquad Creative Commons License 2001.02.24 0 0 1446
Figyu!

Nem igazán tudom, miért szenvedtek a boltban vásárolható, rendelhető aksikkal drága pénzért. Van profi üvegesem, akinek nagyon jó referenciáji vannak (többezer literes aksik) és a bolti ár alatt van.
Mailben bárkinek szívesen megadom a számát! Csak írnotok kell!

Előzmény: Sequoia (1441)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!