Nekem is hasonló kérdésem lenne, csak a trágyával kapcsolatosan. (magnak megvettem a Scotts Sun and Shade-et). Láttam a Lidl-ben 1300 Ft-ért 3 kg-os fűtrágyát. Mi a várható különbség pl. a Scotts starter és egy ilyen noname trágya között?
A késest is lehet úgy állítani hoyg ne menjen a talajba és a drótos is bele mehet ha nem jól van beállítva. Most már május van, többször meg is nyírtad, nem tépi ki a füvet a szellőztető jobban mint amit kibír a gyep. De azért próbacsikot csinálj először, biztos ami biztos. Ha nem zavaró a barnulás akkor várhatsz augusztusig a szellőztetéssel és nyár végén úgy is meg kell ejteni a műveletet. Az én őszi telepítésen nem különsebben barnult meg ilyen szempontból nézve.
Ne engedd csomósodni, mert durva vastag lesz, és elnyomja maga mellett a többi jó füvet is, de ha sűrű és egyenletes akkor szép, de nem durva, pázsitot ad.
A fű alsó levelei leszáradhatnak és ha levágom róla a növedéket akkor látszik is mert pl a tavalyi levelek közül sok nem él már. Erre jó a fésűs szellőztetés, vagy a késes amikor nem vág a talajba csak átkapirgálja gyepet. Próbáld meg egy darabon milyen a hatása.
Vagy gondolom az Attilának meg aTsunak is lesz egy két hozzáfűzni valója ehhez.
ahogy nezem a 2 szelloztetes viszont eleg jol megszabdalta a csomokat.
Az angolperje ha nem kap taposást felcsomósodik és utánna kipusztul. A csomók ellen jó a késes szellőztető és még fel is újul, tehát tovább él a növény. A foci pályákon ezt még hengerezik is és ettől, az 1 tonnás henger okozta a póttaposástól, szintén hosszú életű lesz
Samubá!Két naponta nyírom a füvet tartva az 1/3-os szabályt.Nyírás után 2 nappal szép,de friss nyírás után nem az igazi,vannak benne száraz fű szálak a tövében foltokban.Ez mitöl van?Pedig már 1 hete meg szórtan újra műtrágyával.
Az öntözés után ásóval kiveszel egy dinye léknyit és a gödör falán megméred mennyit ázott be. Aztán visza teszed a helyére a léket. Rálépsz és kész a művelet, nőhet tovább a fű, ha van mitől.
No van egy javaslatom az egynyári perje és a muhar ellen, de nem rövid távú.
Most le kellene fújni 1,5 liter/ha adagú (15ml/100m2) DUAL GOLD nevű gyomirtóval, ami a füveket nem engedi kikelni, így a muhart sem. Csak a magról kelő fűféléket viszi a már meglévőket nem bántja.
A meglévő egynyárip-t nem viszi ki.
Ha igaz ez a fű áttelelő egy éves, tahát ősszel kel ki és most szépül. Az őszi kelése előtt, augusztus végén, újabb adag DUAL kezelés, mert ez nem hat, csak kb 3 hónapig. A felülvetést viszont felejtsd el mert azt is viszi.
Ha feltételezem, hogy a gyeped réti perje, vörös csenkesz, angolperje összetételű erős pázsit, akkor augusztusban kiszáríthatod barnára, mert utánna az öntözés rendbehozza, mivel az alvó rügyekből indul a gyep, de az egynyári nem igazán, mert nincs neki elvileg ilyen, bár írnak már évelő változatokról is. Ha félsz kiszárítani, vagy esős az augusztus, akkor tavaszra magától is ki kellene ritkulnia szinte teljesen, ha van igazság, és nem évelő. Tehát májusban muhar ellen, nyárvégén egynyári p ellen megy a kezelés.
Sikereket.
Nekem egyszer átoktüske ellen bejött a módszer, az is magról kelő egyszikű fűféle. A multkor a Tsunamival eszmecseréztünk a témáról, akkor ugrott be a szer, de megnéztem, hogy miért is jutott eszembe csak úgy spontán.
Ez 300m2 re mennyi víz? már mint köbméterben. Ahoz, hogy jól beázzon leglább 10mm kell, ami 10 liter négyzetméterenként. egyébként be fog sűrűsödni, csak előbb valsz jó begyomosodik, ez a tavaszi teelepítés kockázata.
Nekem ilyenek vannak a korábban kipusztult foltok körül
A park fajták elfekvő hajlamúk az angolperjénél is. Fényes levél fonák, lilás hajtás tő a jellemző rá. A gond az vele hogy nem tarackol, tehát a legtritkább esetben fogja benőni a kopasz foltokat.
A képen látható fincsi egyszíkű gyom jelent meg a kertemben idén. Illetve már tavaly, de akkor még nem volt sok. Szedtem ki belőle és mintha nyár vége felé magától kevesebb is lett volna.
Idén nagyon elburjánzott és úgy látom, hogy a pázsitot kezdi kiirtani :(
Visszaolvasgattam és úgy tippelek, hogy ez a muhar lehet, vagy a kakaslábfű. Mi ez szerintetek?