Keresés

Részletes keresés

pocakbandi Creative Commons License 2011.04.26 0 0 37054

És mit tettél azóta?

Előzmény: marci81 (37030)
zolik77 Creative Commons License 2011.04.26 0 0 37053

sziasztok,

a kertemben egy kis elkerített részt (15 négyzetméter) glialkáztam, majd elvetettem elka ca7-et.

szertném ezt a kis területet 2 cm-en tartani. Van egy al-ko tologatós hengerkésesem.A fű most kb 3 cm.

írtátok, hogy az első vágásnál hosszabbra kell hagyni.

kérdésem mikor vághatom le elösször?

köszönöm

Laja73 Creative Commons License 2011.04.26 0 0 37052
Előzmény: Laja73 (37051)
Laja73 Creative Commons License 2011.04.26 0 0 37051

Nekem ránézésre pont ilyen volt tavaly, akkor gomba volt a diagnózis, de az augusztusban volt. Nincs ehhez még túlságosan korán?! :(

Előzmény: VKOrsi (37049)
Laja73 Creative Commons License 2011.04.26 0 0 37050

Kedves Samubá!

 

Az említett ropogós fű ellen van gyógyszer? Egy korábban gomba által kiölt folt körül nem "ágaskodtak" rendesen a fűszálak, mint máshol (kefe módjára), hanem befeküdtek a foltba, amikor nyírtam, így sajnos túl nagyra nőttek (oldalirányban). Csak most, hogy utánvetéskor megigazítottam a folt környezetét, vettem észe, hogy ezeknek a folt körüli szélső fűszálaknak igen vastag száruk nőtt. Lesz ebből zöld levél, mondjuk tövig vágva, vagy az már veszett fejsze? Köszönettel!

Előzmény: Samubá (36736)
VKOrsi Creative Commons License 2011.04.26 0 0 37049

na, hoztam fotókat... (bár már lassan tényleg ott tartok, hogy beszántatom, és sóval bevetem a helyét)

az első maga a fű, tök foltos (3 hete volt szellőztetve, plusz kapta meg az idei első adag sportmastert)

a második meg a barna foltok közelebbről

Dzseem Creative Commons License 2011.04.26 0 0 37048

Sziasztok!

 

Kérdésem lenne, mégpedig az, hogy szrvasmarha trágyával okos dolog e megszórni a füvet, ami egyébként per pillanat gyönyörű. Lehet e, hogy abban a nemes anyagban némi gyommag figyel? Komolyan?! :-)

kopi.dll Creative Commons License 2011.04.26 0 0 37047

Szerintem beszerzek egy kézi tekerős szórót.

THX

Előzmény: Samubá (37011)
Samubá Creative Commons License 2011.04.26 0 0 37046

Ez az amistar bumper dithane kombináció a legtöbb betegségre jó keveréknek tűnik. de lehet még fokozni csak sok szer ki lett vonva és nagyüzemesítették ami nem kapható kis kiszerelésben.

A műtrágya, ha pl sportsmasterst használsz tartalmaz elég káliumot a nyárra is, de ha kevés a kálium a műtrágyában akkor mehet valamelyik kálium túlsúlyos július közepén. Megjegyzem az utomata öntözésnél nincs vízhiányos stresz, ezért kevesebb káli is elég. Esetenkénti pl talaj szerkezethez igazított öntözésnél a homokos talajra sok káli kell, mert kimosódhat.

Előzmény: Peter4578 (37034)
bzs82 Creative Commons License 2011.04.25 0 0 37045

Újabb adag e.p.

 

k.laszlo68 Creative Commons License 2011.04.25 0 0 37044

A glialkázás után az elszáradt gyom maradványokat Én gázpörzsölővel égettem le.Majd bele kell rotálni.

Előzmény: dhcodoki_ (37043)
dhcodoki_ Creative Commons License 2011.04.25 0 0 37043

Előre is köszönöm!

Még annyi, h az elszáradt növényeket mindig le kell gereblyéznem, vagy elég ha rotálás közben bedolgozom?? 

Előzmény: Zoltanovics (37038)
dhcodoki_ Creative Commons License 2011.04.25 0 0 37042

Köszi, utánanézek..

Előzmény: Fázisceruza (37040)
k.laszlo68 Creative Commons License 2011.04.25 0 0 37041

Ma 5 hete hogy kiszórtam a cropcare 23-7-7 műtrágyát,lehetséges hogy kezd kimerülni a gyepem?Sokkal világosabb zöld.

Fázisceruza Creative Commons License 2011.04.25 0 0 37040

Igen, letakartam minden növényt, amit nem akartam kiirtani. Úgy néz ki, bevált a módszer, mert megmaradtak :)

 

Ja, és van a permetezőhöz egy direkt gyomirtóhoz való fej, ami nem porlaszt annyira, hanem inkább olyan lapos sugarat képez, azzal csináltam.

Előzmény: dhcodoki_ (37037)
-Tsunami- Creative Commons License 2011.04.25 0 0 37039

Ha van még belőle, akkor mehet nyugodtan.

 

 

Előzmény: k.laszlo68 (37035)
Zoltanovics Creative Commons License 2011.04.25 0 0 37038

Üdv!

 

Minél nagyobb a gyom( zöld felület), annál biztosabb a felszívódás. Várd meg, h rendesen megnőjjön, s hajnalba fújd majd le, ilyenkor veszi fel a legtobb vízmennyiséget. Egyszeri kezelés bizosan nem lesz elég.

Ha tudok esetleg még segíteni, írj nyugodtan.

Előzmény: dhcodoki_ (37036)
dhcodoki_ Creative Commons License 2011.04.25 0 0 37037

Közben, hogy visszalapoztam, látom letakartad a tujákat glialkázáskor... 

Előzmény: Fázisceruza (36780)
dhcodoki_ Creative Commons License 2011.04.25 0 0 37036

Szia!

Én is ebben a sorrenben tervezem az új füvesítés előtti műveleteket. Érdekelne mikor érdemes nekiállni a glialkázásnak?? Nyár elején, vagy akár már most is?? A tuják tövét mennyire szabad megközelíteni a szerrel???

Előzmény: Zoltanovics (36964)
k.laszlo68 Creative Commons License 2011.04.25 0 0 37035

Az idén szórtam cropcare 23-7-7 trágyát,ha kimerül utána mehet ugyan ez vagy inkább a 11-11-21-et szórjam?Tavaly Szeptemberi vetésről van szó.

Előzmény: -Tsunami- (37022)
Peter4578 Creative Commons License 2011.04.25 0 0 37034

Köszönöm!

Akkor mindenképpen beszerzek egy amistart.

Nyári nagy melegben milyen műtrágya ajánlott?

Amúgy milyen megelőző szert érdemes még esetleg szórni, hogy ilyen vagy ehhez hasonló ne forduljon elő, vagy mindenre nem lehet felkészülni?

 

Előzmény: Samubá (37033)
Samubá Creative Commons License 2011.04.25 0 0 37033

Ez az Ant kora tavaszi változata, ami ilyen durva, és pusztulást okoz. Már lecsengett, most a levél betegséget okozó változat jöhet, de nem biztos hogy jön. A bumper jó ha van ami felveszi. A réginek  már nem használ, a dithane vagy mancoceb hatóanyagú szerek erre tudtommal nem hatnak, de viszi a rizoktóniát pl, úgy hogy nem volt felesleges a kiszórás, a bumpert meg gondolom már az újra sarjadó részek fel tudják venni és megelőző védekezésre jó. A B állítólag nemcsak felefelé megy a növényben, hanem lefelé a gyökér felé is.

Nem a fűnyírás volt az ok, inkább a szélsőséges időjárás. Sokszor írják kutatók, hogy a kevés nitrogén is hajlamosít, ez vagy műtrágya hiány vagy pedig a hideg miatt nem tudja a fű felvenni.

Előzmény: Peter4578 (37031)
Samubá Creative Commons License 2011.04.25 0 0 37032

penész=gomba!

 

Igen, de én a rántott gombát jobban szeretem mint a rántott penészt vagy  a pénészes rántott gombát. Szóval a viccet félretéve, nálam a penésznek szaga van a gombának, mint pl csiperke és társai, pedig illata. A lisztharmat, ha úgy tetszik akkor gomba illatú amikor megdörzsölöd. Próbáld ki, kellemes.

 

Ez a Sierraform egy műtrágya család, de ezt nyilván ismered. Itt felraktam a többiek kedvéért is a táblázatot. Jól látszik,  hogy az intenzív növekedés időszakában milyen összetételt ajánl. Ez az alacsony nitrogén tartalom sok kálival a téli gombák ellen jó, de nagyon, hogy ne hajtsa meg a füvet és védjen a fagy okozta szárazság stressz ellen, no meg ezáltal a téli gombák támadása ellen. Megjegyzem, hogy a két hópenész, ha már ott van a területen, akkor működik ha jól műtrágyáztad. Van fű, van mikroklíma, lesz hópenész.

 

Amúgy hagyományosból a szuperfoszfátot meg a kálisót ősszel adjuk ki ebből a megfontolásból, esetleg az évi nitrogén adag egyharmadával társítva. Nem én találtam, ki régi gyakorlat, már a búzatermesztőktől ismert.

,

http://www.sierraformgt.com/scripts/Gateway.php?action=ShowPageAction&section=program

 

A leírás csak a betegséget tartalmazza, a védekezést korábban találod!

 

Ha rávilágítanál hol találom a védekezést. Kösz.

Előzmény: prospera (37029)
Peter4578 Creative Commons License 2011.04.25 0 0 37031

Láttam, emiatt sem írtam többet erről, kösz hogy válaszolsz.

 

Az történt azon a területen, hogy a vörös csenkeszt valóban kivitte és néhol még az angol perjét is, méghozzá úgy, hogy a gyökér szinte teljesen elpusztult, mindegyik típusnál.

Kihúztam egy területen teljesen, és csak 2-3 mm gyökerük volt és kézzel nagyon könnyen ki tudtam húzni.

Tegnap még lefújtam Bumper Dithane keverékkel mert Amistarom nincs, jövő héten beszerzek egyet.

A gyökérpusztulás miatt gondoltam hogy a fűnyírás miatt lehetett, van ahol már 10 cm is volt és visszanyírtam 4 re.

Bumper Dithane teljesen hatástalan antraknózisra?

 

Előzmény: Samubá (37000)
marci81 Creative Commons License 2011.04.25 0 0 37030

Én is ugyanígy jártam...

Előzmény: pocakbandi (37027)
prospera Creative Commons License 2011.04.25 0 0 37029

Kedves Samubá!

 

A scotts-nak van más K túlsúlyos terméke is, valóban, de alacson nitrogén és nagy K csak a K-step.

Biztosan jóban vagy a Körmendy Zsolttal, kérdezd meg, gomba ellen mit ajánl a gyár?

A leírás csak a betegséget tartalmazza, a védekezést korábban találod!

A penész=gomba!

Előzmény: Samubá (37020)
sz_attila Creative Commons License 2011.04.25 0 0 37028

mennyit várjak, hogy megered-e az új fű, mielőtt újra nekiállnék ismét vetni, megpróbálni a füvesítést? 2-3 hét közötti a fűfajták kelési ideje, ezután már nem valószínű, hogy kikelhet a fűmag, ha addig nem bújt ki a földből.
le kéne nyírnom a régi füvet, mert nagyon megnőtt. Rámenjek fünyíróval, hiszen úgysem látom, hogy nőne az új fű, vagy kerti ollóval vágjam, vagy hagyjam nőni, majd nyírom az új fűvel együtt? Fűnyíróval és most, ha megnőtt, ne tedd tönkre a régi, meglévő füvet is a bizonytalan új miatt.
Ha újra próbálkozom, előtte megint lazítsam meg a talajt? Igen, a biztosabb siker érdekében, bár a fű mikroklímája is elég lehet a mag keléséhez, de ahhoz egy bizonyos sűrűségetel kell érnie.
A gyomok is megnőttek, pedig előtte rengeteget gyomláltunk... Nem szeretem a gyomirtózást, maradok a "kézi" megoldásnál. Ha hyomlálok, akkor sokat kell járkálnom. Ez okoz "taposási kár"-t? Igen, okozhat, de akkor legfeljebb nem mész rá, amikor frissen sarjad. Később, amikor már 5-6cm hosszúak az új fűszálak, nem okozol kárt, elvégre akkor már nemsokára nyírni is kell.

 

Minél hamarabb ismételd meg a felülvetést, mert aztán jönnek a nagy melegek (ha jönnek) és kisebb az esélye a magok kelésének. Száraz időben naponta locsold, ha kell többször is. 

Előzmény: pocakbandi (37027)
pocakbandi Creative Commons License 2011.04.25 0 0 37027

Kedves Hozzértők!

 

Tanácsot szeretnék kérni fűfelújítás témában.

Most rendeztük a kertet, finoman szintbe hoztuk a talajt, készítettünk sziklakertet, nyárikonyhát , stb.

A finom tereprendezés után gyepszellőztetővel végigdolgoztam a talajt, sok "feleslegességet" szedtem ki.

Vettem lassan lebomló műtrágyát (scotts) és fűmagkeveréket (scotts sun & shade), elvetettem, meghengereltem.

 

Ezután jött az a bizonyos szélviharos hét - locsolni sem tudtam, és akárhogy le volt hengerelve, a 12o km/h sebességű szél azért némileg ritkította az elvetett magot és műtrágyát, a földet pedig repedezetté szárította.

 

Gondoltam sebaj, nekiálltam locsolni, de ennek két eredménye lett: ahol volt régi fű, az már jól megnőtt, illetve áttört a vékony réteg tereprendezésből odakerült földön, ahol nem, ott vagy kopár maradt vagy gyomos lett.

Kérdésem általánosságban: mit tegyek?

Konkrétan pedig:

  1. mennyit várjak, hogy megered-e az új fű, mielőtt újra nekiállnék ismét vetni, megpróbálni a füvesítést?
  2. le kéne nyírnom a régi füvet, mert nagyon megnőtt. Rámenjek fünyíróval, hiszen úgysem látom, hogy nőne az új fű, vagy kerti ollóval vágjam, vagy hagyjam nőni, majd nyírom az új fűvel együtt?
  3. Ha újra próbálkozom, előtte megint lazítsam meg a talajt?
  4. A gyomok is megnőttek, pedig előtte rengeteget gyomláltunk... Nem szeretem a gyomirtózást, maradok a "kézi" megoldásnál. Ha hyomlálok, akkor sokat kell járkálnom. Ez okoz "taposási kár"-t?

Köszöm a segítségeteket előre is,

András

Samubá Creative Commons License 2011.04.24 0 0 37026

Ahogy nő a fű nyírjad mint szoktad. A javulás attól függ mennyire érte el a fertőzött részeket, ha elpusztította a levelet, akkor elszárad, ha csak részben akkor nem, és foltosan meggyógyul. Az új sarjadás mindenképpen el fogja tünteni a nyomokat, mert lenövi ill lenyírod.  Szerintem ha jó idő lesz és fejlődik a fű, akkor egy hét alatt kinőheti.

Előzmény: k.laszlo68 (37025)
k.laszlo68 Creative Commons License 2011.04.24 0 0 37025

Meddíg érdemes várni kezelés után,a fűnyírással?Mennyi idő után várható javulás?

Előzmény: Samubá (37023)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!