Keresés

Részletes keresés

AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2018.05.02 0 0 98686

Jaj, az erettsegi az mekkora egy stressz volt... Semmin nem gorcsoltem annyit mint azon, sem elotte, sem utana (belertve foliskolat is, allamvizsga/diplomavedes is sokkal kevesbe volt stresszes szamomra mint az erettsegi)... Pedig hogy riogattak, hogy majd ha tovabbtanulsz rajossz hogy az erettsegi az semmi. Meg, hogy majd amikor kilepsz a valodi eletbe es mesz az allasinterjukra es meg kell felelned a munkahelyeden na majd az lesz a valmi, rajossz hogy az erettsegi az semmi. Hat nem, abszolut nem. Erettsegi messze stresszesebb volt mint ezek, plusz rengeteg-rengeteg tanulas, plusz "minden egy lapra felteve"...

Előzmény: dracoo25 (98684)
Caitlin Creative Commons License 2018.05.02 0 0 98685

Ez nyilvan egyeni beallitottsag kerdese. En elegge gyokertelen vagyok, soha nem volt nagy barati korom. En mac elmentem egy buliba ha hivtak, soha nem szerveztem (ez jol osszefoglalja). Engem nem zavar, hogy "egyedul" vagyok, nincsenek barataim. 1-2 embert talaltam akikkel szivesen talakozom, nekem ez jo. De latom, h ez nagyon ritka es egyedi hozzaallas, nem is biztos, h teljesen egeszseges es jo :)

Idojarassal nekem is gondjaim vannak kemenyen.... Nekunk anyagilag abszolut megerte, sot! Azt a szintet ahol vayunk ilyen rovid ido alatt mashol nem hiszem, h el tudtuk volna erni. De megintcsak bejon a kepbe: nagyon specifikus szakmai tudassal es jo angollal rendelkezunk. 

Előzmény: dracoo25 (98674)
dracoo25 Creative Commons License 2018.05.02 0 0 98684

Ady volt a legjobb :) Erettsegi irasbelin is az o munkassaga volt az atfogo tetel :)

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (98683)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2018.05.02 0 0 98683

En inkabb rendes tortenelem konyveket (nem tankonyveket) olvastam, mert azokat erdekesnek talaltam, mig a tori tankonyveket meg szaraznak, sokszor szinte csak adatok felsorolasanak.

Masik halalom irodalomban a versek, novellak es regenyek elemzese volt. A "mit gondolt a kolto/iro?" meg a "mitol zsenialis a vers/iras?" stb. Hadd elvezzem mar magam a verset/irast, mint egyseges egeszet, ne kelljen mar reszekre szedni, kielemezni. Es akarhogy bizonygatta is a magyar tanar hogy Petofi versei miyen zsenialisak, nekem akkor is Ady volt a kedvencem :-)

Foldrajzot imadtam, biologiat kemiat szerettem, fizikat nem de szerencsere mindegyik iskolaban volt egy-egy zsenialis fizkai tanrunk aki kepes volt erdkesse tenni. Matekbol egyes reszeket imadtam, masokat szivbol gyuloltem.

Előzmény: dracoo25 (98682)
dracoo25 Creative Commons License 2018.05.02 0 0 98682

A torikonyveket kifejezetten szerettem. Sokszor elore elolvastam az egeszet.

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (98681)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2018.05.02 0 0 98681

Meg a tankonyvek minosege is... hat... erdekesseguk meg kozelitette a nullat. Peldaul tegnap vegeztem a A Little History of Religion cimu konyvvel (by Richard Holloway, tudom ajanlani mindenkinek), ami nagyon jo volt. Ha ilyenek lettek volna a tankonyvek is, nem untam volna oket...

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (98680)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2018.05.02 0 0 98680

Na ez az ami teljesen kezdi ertelmet veszteni szerinem. Persze, kell tudni mikor volt az 1. es 2. vilaghaboru, vagy a francia forradalom, de hogy Scipio mikor harcolt Zámában, vagy hogy pontosan melyik evben adtak ki az Aranybullat - most oszinten, TV-s vetelkedok meg tarsasjatekokon kivul mire jo ezeket fejbol tudni (hacsak nem vagy tortenelemtanar persze). Ha tenyleg kell, eloveszi az ember a mobiljat es 10mp-n belul megtudja Google-tol vagy Wikipediatol az informaciot...

Előzmény: dracoo25 (98677)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2018.05.02 0 0 98679

"Egyfolytaban esik, hideg van, hianyoznak a nyari estek, a napsutes."

Nekem csak ennyi a problem az orszaggal, de ez nagyon (na jo, Brexit se tetszik...). Legjobb a meleg es napsutes, de ha mar esik legyen legalabb meleg, vagy ha nincs meleg legalabb susson a nap. De az ev nagy reszere jellemzo "hideg is van, esik is az eso, szel is eleg jol fuj", na ez utalatos. Persze felveszem az esokabatomat, meg a waterproof overtrouser-t, befujom a cipomet vizhatlanito spray-jel, de akkor se ugyanaz...

Viszont nagyon tetszik hogy van normalis fizetes amibol meg lehet elni (meg ha ittni hazat nem is nagyon lehet osszetenni belole), lehet rendesen allast talalni (oriasi lutri / "ismeros" segitsege nelkul is), nincs munkahelyi "furas" a hatad mogott, kedvesek az emberek egymassal, vadidegennekkel is tok jol el lehet beszelgetni, sokkal kevesebb a burokracia mint MO-n, sokkal konnyebb-gordulekenyebb ugyeket intezni (vesd ossze peldaul hasznalt auto vetel/eladas itt meg Mo-n), van Amazon meg eBay meg Netflix stb., ... Csak az idojaras/eghajlat... De hat nem lehet minden tokeletes. (Floridai kollegak kapcsan tudom, hogy ott bar tok jo az idojaras, neha azert van jokora vihar/tropusi vihar, meg hiaba a jo ido, ha heti 60 ora munkat varnak el es van 12 nap szabadsagod...)

Előzmény: dracoo25 (98674)
dracoo25 Creative Commons License 2018.05.02 0 0 98678

kozepkori ----> kozepsulis

Előzmény: dracoo25 (98677)
dracoo25 Creative Commons License 2018.05.02 0 0 98677

En csak  azert emlekszem tobbre mert a kozepkori toritanarunk szadista volt es minden szunet utan elso oran evszamdolgozatot iratott az osszes addigi evszambol, igen nyari szunet utan is.

Előzmény: seci (98675)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2018.05.02 0 0 98676

En azt utaltam a magyar iskolarendszerben, altalanos es kozepiskolat is beleertve, hogy naponta kb 1 oranyi ott toltott idonek volt erteleme. Amikor valami tudast/megertest atadott a tanar, erdeklodest felkeltett, stb. A tobbi "felolvassuk a tankonyvet" (amit otthon egymagaban hatekonyabban meg tud tenni a tanulo), "hallgatjuk x osztalytarsunk nyokogeset feleltetes cimszo alatt", a szunetek, a "kesik a tanar az orarol, okorkodjuk amig meg nem jon" stb. teljesen idopocsekolasnak tuntek nekem. Jobban tetszett volna hogy bemegyek arra az 1 oranyi idore aminek ertelme van, meg tovabbi fel ora dolgozat iras / feleles, aztan hajra haza, par ora alatt hazit megcsinal, anyagot megtanul, aztan a nap tovabbi reszeben lehet pihenni, szorakozni. Ehelyett ott rohadtam reggel 7:30-tol (sokszor 6:30-tol) 1-ig, 2-ig neha 3-ig, aztan mire hazaertem ettol es a korai felkelestol olyan faradt/almost voltam hogy egybol aludtam, altalaban 6-ig. Utana tanulas, hazi este 8-ig 9-ig, utana meg menni agyba hogy masnap hajnalban fel tudjak kellni. A hetvegekert meg a szunetekert (kulonosen a nyari szunetekert :-) eltem, a tobbi "kihuzni valahogy addig" volt... :-(

Előzmény: Caitlin (98671)
seci Creative Commons License 2018.05.02 0 0 98675

A mohacsi vesz datumarol jut eszembe, hogy multkor filoztam azon, hogy hany tortenelmi datumra is emlekszem abbol a tobb szazbol, amit erettsegire meg kellett ugye tanulni. <10 volt a szam (mondjuk szamokat sosem tudtam megjegyezni rendesen)

 

-seci

 

Előzmény: netszkvid (98673)
dracoo25 Creative Commons License 2018.05.02 0 0 98674

Nem tudom, 2 es fel eve vagyunk itt. Nekem annyira nem jot be Anglia. Egyfolytaban esik, hideg van, hianyoznak a nyari estek, a napsutes. Hianyoznak a baratok. Britek feluletesek mind, vanak brit ismerosok mar, kollegak is de 2 ev utan sem mondanam hogy ismernem oket.

 

Nekem meg ez nem megy sajnos hogy mostantol itt vagyunk es mindenkit leszarunk.

Kedves menyasszonyomnak megmondtam, en meg egy evet maradok (brexitig) aztan en tovabblepek innen, dontse el jon e velem vagy itt marad.

 

Anyagilag sem mondanam hogy annyira megerne.

Előzmény: Caitlin (98672)
netszkvid Creative Commons License 2018.05.02 0 0 98673

Haho- dobj egy emailt a makisulilondon kukac gmail.com- ra, lecci, onnan atmehetunk privat emailre.

 

Nekem sem jutna eszembe hazavinni a gyerekeimet-minden onbizalmukat elvesztenek- ami fontosabb mint tudni a mohacsi vesz datumat. Az a nagyszeru kemeny magyar oktatasi rendszer- nyilvan, produlkalt egy tudasalapu kepzett orszagot... vagy megsem? akkor esetleg megsem olyan jo az a rendszer?

Előzmény: Caitlin (98668)
Caitlin Creative Commons License 2018.05.02 0 0 98672

btw.... Nem az oktatas szinvonalan mulik, h akarsz-e gyereket gondolom :)

Előzmény: dracoo25 (98670)
Caitlin Creative Commons License 2018.05.02 0 0 98671

Az oktatasi rendszerek (vilagszerte) egy masik vilag kovetelmeny rendszerenek valo megfelelesere keszitettek fel. A vilag nagyot valtozott az elmult 100 evben, az oktatasi rendszer ezt nem nagyon kovette le. Nagy rendszereket lehet max osszehasonlitani: angolszasz/porosz/tavol keleti, de az alrendszereken beluli kulonbsegek alapvetoen nem hatalmasok. Talan szemleletben a skandinav ment el legtavolabb a hagyomanyostol, illetve usaban vannak kiserletek, de meg ok is erosen a klasszik rendszer alapjaira epitenek. 

En inkabb az angolszasz rendszerre szavazok, mint a poroszra. MEg ugy is, h latom mennyire tokeletlen ez is (mind allami, mind magan szektorban).

Előzmény: dracoo25 (98670)
dracoo25 Creative Commons License 2018.05.02 0 0 98670

En nem tudom akarok-e ide gyereket. nagyon nem vagyok elajulva a brit oktatas szinvonalatol.

Caitlin Creative Commons License 2018.05.02 0 0 98669

Nekunk van egy txt file-unk a mondasaival. Sapka Bill nevre hallgat, mert valamikor 1,5 evesen kiseloadast tartotta a kadban, hogy a csempe mogott lakik Sapka Bill, a kakas. Neha meg ma is irunk hozza, mert meg mindig tud olyanokatm ondani, h ketteall a fulunk :)

Előzmény: KawaBazsy (98666)
Caitlin Creative Commons License 2018.05.02 0 0 98668

koszi :) Egyikunk sem szoke.... En voltam egy kicsit kb 20 eve, de szerencsere nem maradt fenn egy kep sem, hogy megorokitse a borzalmat.

Bakker ez eleg durva tortenet. Engem is nagyon megviselt amikor 11 evesen visszakoltoztunk Mo-ra, de azert nem ennyire. 

Előzmény: VeraVictoria (98665)
Caitlin Creative Commons License 2018.05.02 0 0 98667

Fel sem merul, hogy visszakoltozzunk Mo-ra. Ha innen megyunk akkor az masik ny-europai orszag lesz. Csak beszelgetes szinten merult fel.

Előzmény: VeraVictoria (98665)
KawaBazsy Creative Commons License 2018.05.02 0 0 98666

Be nem áll a szája, meg állandóan kérdezősködik. Néha meg olyan szófordulatokat használ, h pislogunk, h ezt hol hallotta.. :-)

Előzmény: VeraVictoria (98664)
VeraVictoria Creative Commons License 2018.05.02 0 0 98665

Ez is szep kolok am!

Amikor beszelgettel rola nem tudom miert de valahogy szokenek kepzeltem, / mint ahogy teged is, nem tudom ugy van-e/, azt hogy nagyon okos azt mar irtad.

Kicsit visszaolvastam, latom hogy arrol breszelgettek hogy hogy elne meg az iskolaban a gyerek ha hazakoltoznetek vagy mas orszagba. A mas orszagot nem tudom de itteni ismerosok koltoztek vissza Magyarorszagra es a ket gyerek, 12, 13 evesek akik itt kituno tanulok voltak teljesen lecsusztak, ujra kellett tanulni mindent, a magyar nyelv, tortenelem es tarsait , irodalmat is, visszamenoleg is. Az egyik gyerek, a fiatalabb vert izzadva  minden szabad perceben potolt, a masik feladta, lecsuszott, osszezavarodott, a szulok szepen tonkretettek az eletuket. Raadasul baratokat sem tudtak szerezni, akcentussal  beszeltek magyarul, sok fogalmat nem ismertek, kirohogtek oket es megkeseritettek az eletuket az iskolaban, meg a tanar is gunyolodott.

A ket gyerek teljesen maga alatt volt, majdnemhogy meggyuloltek a szuleiket azert hogy hazakoltoztek es vilagosan megmondtak hogy 18 eves koruk utan kirepulnek majd otthonrol, vissza ide, / mindketto allampolgar, apjuk utan kaptak/ es latni sem akarjak a szuleiket.

Ez mondjuk nagyon kemeny mondas volt, sot siralmas hogy ide fajult a dolog.

Azota betoltottek a 18-at, itt vannak ujra, immaron vegleg, egyetemre jar az egyik, a masik teng, leng, iskolaba sem jar, valamit dolgozik, depresszios neha, nagyon elbant vele a hazakoltozes. Nem hallottam hogy mi van a szuleikkel de azok otthon vannak meg.

En nem tanacsolnam hogy hazavidd a fiadat, vard meg most mar hogy vegezze el az iskolait, tanulasilag a leheto legjobb helyen van.

Otthon nem biztos hogy be tudna illeszkedni, gyerektol fugg, na meg az osztalytarsaktol...

Előzmény: Caitlin (98653)
VeraVictoria Creative Commons License 2018.05.02 0 0 98664

Irto edes ez a kolok, szoval kocsit mos, utanozza aput, no mint a gomba.

Igazabol minden gyereket most lehet megtanitani mindenre, most vannak az utanzos korban, arrol nem is beszelve hogy sokkal jobban elszorakoznak ezekkel a szemukben igazi dolgokkal mint teszem azt a tevet bamuljak vagy unatkozva tenferegnek. ...

Legkozelebb adjal egy szivacsot a kezebe aztan segitsen lemosni a nagy autot vagy a motorodat is,  szorosabb lesz koztetek a kapcsolat, egyutt csinalni valamit apaval...

Beszelget mar?

Előzmény: KawaBazsy (98651)
Matt Farrell Creative Commons License 2018.05.01 0 0 98663

Nézd meg a Daily Heil címlapját, sírnak, mint a furdos kurva és orjongenek, mint Pataky, mikor itthagyták az ufók..:)

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (98659)
Zlot Creative Commons License 2018.05.01 0 0 98662

Haha, ez nalunk is mindig igy megy. en kocsit mosok, o biciklit, kisautot, barmit :D

Előzmény: KawaBazsy (98651)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2018.04.30 0 0 98661

hmm, erdekes, koszi

Előzmény: Némedi László __ (98660)
Némedi László __ Creative Commons License 2018.04.30 0 0 98660
Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (98649)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2018.04.30 0 0 98659
cam aro Creative Commons License 2018.04.30 0 0 98658

tegnap. 

asda 2l pepsi 1.89. 

ma. 

sainsbury's 2l pepsi 2.29. 

40 pence kulonbseg egy 2 fontos -ugyanaz- termeknel.

raadasul ruhellem a sainsburyt,..mondjuk az okat nem tudom.

lehet csak a szine miatt. :) 

 

 

Előzmény: seci (98635)
dracoo25 Creative Commons License 2018.04.30 0 0 98657

Rosszul tudod. Mondjuk igazából mind1, ezek úgy alkalmazkodnak ahogy épp a legjobb pozícióba tudnak kerülni. Lásd May, ő "eu párti volt", most meg "nem eu párti". Épp ahogy a szél fúj.

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (98643)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!