Keresés

Részletes keresés

Csacska Csacsi gyerek Creative Commons License 2005.08.03 0 0 414
Megérkeztünk ,ha van kérdés  írjatok!
Jacques de Molay Creative Commons License 2005.08.03 0 0 413
Örülök. És akkor ezt szorzd meg kettővel, az van Krétán :-)
Előzmény: fakk1 (412)
fakk1 Creative Commons License 2005.08.03 0 0 412

Szia Jacques !

 

Hát , először is mindent kösz!!!!!!

 

Pontosan  azt találtuk amiről beszámoltál.

 

Kedden hajnali 3-kor - egy órai késéssel (lassan cihelődtünk fel) indultunk Szerbia - Bulgária felé.

Kearamotiba  épp a komp indulás után érkeztünk, így csak a / ottani idő szerinti / 19.15 - ös járatra fértünk fel.

20.00 kor kezdtük az érdeklődést Skala Potamiaban, majd Kinirában megtaláltuk az igazit...

21.00-kor már cuccoltam is  felfelé.

Rövid alku után 13 E/fő/éj, szépen felszerelt konyhasarok, fürdő, tengerre néző nagy terasz, pálmafák a ház előtt,  és mindez  egy óriási olajfa ligetben. FANTASZTIKUS helyen.

 

Utána este egy sör a közeli tavernában, ingyen! Majd a a holnapi számlával kifizetjük! - felkiálltással. Jó vendégcsalogató fogás volt, mert valóban ott ettünk, de nem számolta mégsem hozzá. De borravalóban megkapta... 

 

Sok beach-et kipróbáltunk, de a Paradise és a Golden volt  a legtutibb.

Sartin is voltam, de  Thassos azért tetszett sokkal jobban, mert nem a turista nagyüzemet kaptam, hanem a Valódi  ráérős, csendesebb, vendég szeretőbb, nem mindenáron lenyúlós Görögországot.

Jó választás volt.

 

sok volt Belgrádi rendszám, de a túlnyomó többség görög. Első héten magyar szót tán nem is hallottunk.

 

Vissza Makedónia felé jöttünk a tényleges üzemidő a kocsi szerint 12.40 p. + komp volt. Ebben egy thesszaloniki be nem tervezett kanyar is benne van, mert rosszul tértünk rá az elkerülő útra.

Ott az útdíj 50-60-50 DEH volt. E-ban fizetve 5 E.

 

A határon semmi gáz, csak qrva n. meleg 44-47 C.

Utközben rendőrt nem láttunk, itt-ott útépítéses féllezárás, de nem gond.

Szóval sajnálom, hogy vége...

 

 

Bocs, hogy eddig nem jelentkeztem, de tegnap szaladgáltam, mint pók a falon, ma de. pedig nem volt net nálam.

 

fakk1

 

  

Előzmény: Jacques de Molay (411)
Jacques de Molay Creative Commons License 2005.08.03 0 0 411
Na, hogy volt?
Előzmény: fakk1 (332)
rudiandi Creative Commons License 2005.08.03 0 0 410

Tizzy!

Abszolút nincs megkötés a valuta kivitellel kapcsolatosan.Ha meg van szállásfoglalásotok utazási irodán keresztül, akkor főleg.Mi évek óűta járunk, de soha nem kértek ezzel kapcsolatosan semmit.

tizzy Creative Commons License 2005.08.03 0 0 409

Sziasztok, szép napot!!

Eszembe jutott még valami. . . járkáltam itt a neten sokfelé és azt olvastam, hogy Horvátországba valami vérlázítóan nagy összeget kell kivinni fejenként euro-ban, költőpénz gyanánt.

Van ilyesmi megkötés Görögországra vonatkozóan is, vagy teljessággel magánügy, hogy mennyi pénzzel érkezik az ember??

--tizzy--

rudiandi Creative Commons License 2005.08.03 0 0 408

Tizzy!

Gondolom olvastad a beszámolómat (404), abban elég részletesen írok.

Abban biztos lehetsz, hogy az egyik legszebb szigetre mentek, ahol nem jellemző még a tömegturizmus; ahol mindig minden zöld; ahol fontos a helyieknek, hogy jól érezd magad; ahol fürödhetsz olyan öblökben is, ahol csak te vagy, mert senki más észre sem vette, hogy ott is lehet fürdeni;ahol nagyon jól fogod érezni magad, mert egyszerűen mást nem tudsz tenni.

Ha van kérdés, vagy tudod konkrétan, hogy merre lesztek, akkor szívesen írok róla, ha tudok.

tizzy Creative Commons License 2005.08.02 0 0 407

Sziasztok!

 

Most jöttünk haza párommal az utazási iroda/nyaralások hajkurászásából és sokadik helyen jártunk csak sikerrel...Mindenhol minden hely le volt már foglalva.

 

Végül kaptunk egy olyan ajánlatot, hogy van még két hely-Thassosra..én nem mertem szólni, párom bólintott rá elsőként a dologra, mondván ő ugyan nem fog ebben a tikkasztó hőségben gyalogolni az aszfalton irodákat keresgélni...

 

Most, hogy olvasgatlak Titeket, egyre inkább győződöm meg arról, hogy nem kell majd ujjal mutogatnom rá, hogy "de te fogadtad el az ajánlatot" kijelentéssel:) és "félek tőle", hogy majd az önelégültséget is gyakran fogom felfedezni az arcán:DD

 

Ha valakinek friss élményei-képei-tapasztalatai van, amit megosztana, azt nagyon szívesen venném!!

Természetesen bőszen olvasgatom is a hozzászólásokat, későbbi hasznosításuk reményében:)

 

--tizzy--

rudiandi Creative Commons License 2005.08.02 0 0 406

Miki76!

Nekünk is Sartiban volt az 1.hetünk, onnan mentünk át Thassosra.Az út kb 350-380 km, és nagyon szép helyeken visz keresztül, ha nem Szaloniki felé mentek, mert arra unalmas és jóval hosszabb is.

Keromotiból sűrűn járnak a kompok, 2 hajótársaság is van , tehát nem kell tumultusra számítani és kb 1/2 óra az út.

Szállás nagyon sok volt a szigeten, biztros fogtok találni.Potoson és Thassosson biztosan, de a többi helyen is érdemes próbálni, mert nagyon sok helyen ki van írva.

Miki76 Creative Commons License 2005.08.02 0 0 405
Szia Rudiandi!

Mi Hétfőn indulunk Sartira,utána egy hét múlva átmennénk Thassosra.
Kb. mennyi az út időben Sartiról a szigetre.
Hajnali indulást tervezünk,hogy még legyen kényelmesen idő szállást keresni.
A Keramotiból induló kompoknál nincs tumultus?
Köszi előre is.
Előzmény: rudiandi (404)
rudiandi Creative Commons License 2005.08.02 0 0 404

Sziasztok!

Az elmúlt héten érkeztünk haza 3hetes görörországi utunkról, ebből 2hetet voltunk Thassoson.A szálláshelyünk Potoson volt, ami szerintem egy nagyon helyes kis falu, nagyon kedves emberekkel és nagyon jó tavernákkal.

A strandja a kikötőnél homokos, és fokozatosan válik kavicsossá és kövessé.

Mi a 3 km-re levő Psili Amosra jártunk át, ami nagyon szép és nyugis strand.Itt homokos a part, és gyönyörű tiszta a víz, bár ez máshol is jellemző.

Voltunk Makryamoson, ami nekünk oltári csalódás volt.Az, hogy fizetni kell fejenként 1,50 eurót, nem is lenne baj.De!A víz koszos, a parton nem lehet a nyugágyakat bérelni, a parti medencében tömegnyomor van.Na, de nem mondhatjuk, hogy nem néztük meg.

Voltunk a Paradis Beachen, ami nagyon szép és sokkal kellemesebb, mint a Makryamosi strand, leszámítva a kávézóban dolgozó, fekete körmű és rúzsú, mindenhol pircing kiscsajt, aki kissé bunkó.

A legjobban Alyki tetszett.Nagyon hangulatos a partszakasz, arról nem is beszélve, hogy egy földnyelv által elválasztva kettő is van belőle egymás mellett.Itt nem csak fürdeni lehet, hanem egy kis sétával kultúrálódni is az ásatások és az ókori márványbánya környezetében.

Limenária nagyon helyes város Potos mellet, érdemes néha átmenni este egy jó kis grillre, mert nagyon olcsó helyek vannak, bár a beach része nekem nem volt vonzó.

A sziget fővárosa Thassos /Limenas/nagyon drága hely, bár itt van igazán sok üzlet és látnivaló.Az ásatásokba az ember úton-útfélen belebotlik.Van itt agora, színház, templom, fürdő és még sok egyéb ástás.

Potosból visz fel az út a régi fővárosba Theologosba.Megér egy esti sétát a szük kis utcáival és tavernáival, de csak annak, aki az igazi régi dolgokat szereti, mert ez tényleg nagyon régi város.

A szállásunkról csak annyit, hogy itthonról foglaltuk a Bellán keresztül, még az utazás kiállításon.Meg voltunk vele elégedve, arról nem beszélve, hogy ugyan apartman, de mindennap takarítottak és kétnaponta kaptunk tiszta ágyneműt és törölközöt.A part kb 30 másodpercre volt a ház előtt, bár  a kilátást egy építkezés kissé elrontotta.A kinti idegenvezető értette a dolgát, és mindent el tudott intézni, bár nekünk nem volt rá szükségünk.

Ja!és egy pár ajánlat.Ha jót és olcsón akartok enni, akkor keressétek a főúton a Hakuna-Matáta nevű grill bárt. 4főre egy komplett vacsi italokkal 30-35 euró.

Nagyon jó és olcsó még a Cassa di pizza nevű étterem.Fimon pizzák, tészták és helyi specialitások is vannak.Itt 25-30 euróért lehet jót enni és inni.

És amelyikbe nagyot csalódtunk, az a Poseidon nevű étterem volt, ahol 2 órát vártunk, hogy végre megkapjuk a megrendelt ennivalókat, és nem is volt igazán finom.Mindez 50 euróért.

Árak, ami éppen eszembe jut:/e=euró/

1/2kg-os szezámos kenyér 0,60e

kalács 3e

puffancs/kalács tészta/0,60e

kakaó 1/2l 1,40e

fánk 0,60e

croisson 1,20e

margari 25 dkg 0,65e

barack jam 1,80e

6x1,5l víz 2e

sör 0,60 e-tól

dinnye 0,20e/kg

barack 1.75e

körte 1,80e

tusfürdő 2,70e-tól

Hát egyenlőre ennyit, ha van kérdés szívesen válaszolok, ha tudok.

 

pagoo Creative Commons License 2005.08.01 0 0 403
Sziasztok!


Végigolvastam a topicot és nagyon megtetszett a sziget. Ha jövőre összejön szívesen elmennénk. Potost néztem ki úticélul. Tudna valaki többet írni róla? Köszi
joslain Creative Commons License 2005.08.01 0 0 402
Akkor nekem nem volt szerencsém.
Előzmény: szalámi (401)
szalámi Creative Commons License 2005.08.01 0 0 401
Egy hete hétfőn jöttünk meg 3 hete szombaton mentünk. Mindkétszer volt gázolaj, bár volt ahol nem volt eurodízel, ezért tovább mentünk. Bár a d2 is jó, de biztos ami biztos alapon tovább mentünk.
Előzmény: joslain (400)
joslain Creative Commons License 2005.07.29 0 0 400
Ne haragudj, hogy kötekedek, de nem csak az ÖMW-nél, de semilyen kútnál nem volt semmiféle gázolaj kb. a magyar határ 100 kilométeres körzetében. Ezt azért merem ilyen biztosan állítani mert van egy-két  vajdasági magyar barátom akik ezt megerősítették. Még az eldugott, főúttól távoli kutaknál sem volt gázolaj.
Előzmény: szalámi (399)
szalámi Creative Commons License 2005.07.29 0 0 399
Euro dieselt tényleg nem lehetett kapni az OMV kutaknál. Mivel mi azt akartunk kérdeztük a kutast, hogy hol kapunk. Elmondta, hogy más kutaknál, pl. JP lehet kapni. Volt is és kp-val fizettünk. Visszafele meg már csak ezeket a kutakat néztük, meg sem próbáltuk az OMV-t.+
Előzmény: viharfok (387)
viharfok Creative Commons License 2005.07.28 0 0 398
Orral engednek fel és lefele már mindenki ráér. A kutakat kössz.
Előzmény: joslain (397)
joslain Creative Commons License 2005.07.28 0 0 397
OMW és SHELL ha jó a gépük akkor semmi probléma. Én máshol nem tankoltam.
Előzmény: viharfok (395)
joslain Creative Commons License 2005.07.28 0 0 396
Potosban laktunk, de apartmanban. Láttunk egy-két kempinget, de zsúfoltság sehol nem volt észlelhető. Elég sokan vadkempingeznek is. Főleg görögöket láttunk szétszórva az erdőkben. A komppal kapcsolatban csak arra gondoltam, hogyha sokan vannak várakozók, vagy már kezd megtelni akkor elég kínos lakókocsival felcurikkolni.
Előzmény: viharfok (394)
viharfok Creative Commons License 2005.07.28 0 0 395
Csúszásban vagyunk! A kutakra gondolok!
Előzmény: joslain (393)
viharfok Creative Commons License 2005.07.28 0 0 394
2002-ben reggel fél 9-kór voltam Kavalában, a fél 10-essel simán átmentem. Ebben bízom most is. Apropó tud-e vki új infókat a Pefkari-Potos között levő német tulajdonú campingről? 
Előzmény: joslain (391)
joslain Creative Commons License 2005.07.28 0 0 393
Hol gondolod? Márkás kutaknál és nagyobb üzletekben nagy valószinüséggel elfogadják.
Előzmény: viharfok (392)
viharfok Creative Commons License 2005.07.28 0 0 392
A kártyás fizetés működik?
Előzmény: joslain (390)
joslain Creative Commons License 2005.07.28 0 0 391
Ugye kompozni nem akartok, mert az elég meleg dolog görögországban, főszezonban, lakókocsival.
Előzmény: viharfok (389)
joslain Creative Commons License 2005.07.28 0 0 390
10 litert vihetsz is magaddal. Tudom nem sok, de azért vésztartaléknak jó.
Előzmény: viharfok (389)
viharfok Creative Commons License 2005.07.28 0 0 389

Lakókocsival, nagy fogyasztással sajnos B-ig nem jutok el, remélem beljebb lesz g.olaj.

 

Köszi! 

Előzmény: joslain (388)
joslain Creative Commons License 2005.07.28 0 0 388
Az igaz , hogy mikor jöttünk haza július 15.-én a magyar határ közelében levő kutaknál gázolaj az nem volt. A horgosi benzinkútnál egy zastavából kannából kaptunk 35 liter gázolajat. De ha bulgáriáig kihuzzátok ott van bőven és egész jó áron, de én azt javaslom, hogy csak OMW kutnál tankoljatok. Én már a SHELL-ben sem bízom, elég gyanus dolgok történnek ott.
Előzmény: viharfok (387)
viharfok Creative Commons License 2005.07.28 0 0 387
Kicsit több? Van valaki ( Stevien kívül ) aki most ment ki vagy jött haza? Főképp a gázolaj érdekelne!!!
Előzmény: szalámi (386)
szalámi Creative Commons License 2005.07.28 0 0 386
Hülyeség
Előzmény: viharfok (385)
viharfok Creative Commons License 2005.07.27 0 0 385

Sziasztok!

 

1 kamionostól hallottam a rémhírt, hogy nem adnak üza anyagot a szerbek, vasárnap hajnalban indulnánk a szigetre, tudtok új infókat???

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!