Keresés

Részletes keresés

YOSSARIAN Creative Commons License 2005.01.06 0 0 265
Köszi, van még?
Előzmény: Bárdos Imre (263)
Deaf Creative Commons License 2005.01.06 0 0 264
Azon gondolkozott már valaki, hova tudnánk eltenni a gépet, hogy lehet elhozni? Nem egy utolsó kérdés SZVSZ...
Előzmény: uzsgyiremot (257)
Bárdos Imre Creative Commons License 2005.01.06 0 0 263

Ha már szóba kerültek a Szerencsi Cukorgyár gépei. A fotók 2002.11.30.-án készültek.

 

 

A26 056A25 076
Deaf Creative Commons License 2005.01.06 0 0 262

Csg12:

 

"Uzsgyiremottal ugyanis szeretnék találkozni a BME-en."

 

Ha arra jártok alk. adtán szólhatnátok nekem is, mert akkor elvinném az ipari gépekről a fotókat kisebb tömörítésben egy CD-n a DVD-hez.

 

Titibi

 

"Lehet, hogy ma szül a feleségem."

 

Gratulálok!

Előzmény: Törölt nick (261)
Törölt nick Creative Commons License 2005.01.06 0 0 261
Lehet, hogy ma szül a feleségem. Egyelőre semmi fölös tőke nem mutatkozik. Sajna....
Előzmény: uzsgyiremot (254)
m61019andras Creative Commons License 2005.01.06 0 0 260

Noha nem a főprofilom az iparvasút, de ennek ellenére nagyon érdekel, sőt egyre jobban. Aki ismer tudja, hogy a legmegszállottabb vasútmániások közé tartozom. Éppen ezért mindenképpen szeretnék valami úton-módon rajta lenni képeimmel az említett dvd-n. Szerintem Uzsgyiremot kedd környékén megkapja a képeimet cd-n. Lesz rajta egy pár iparvasúti is. Válogassátok le róla ami esetleg jó lenne a dvd képanyagába.

És az lenne még a nagyon nagy kérésem, hogy ha lesz topic kirándulás, ne feledkezzetek meg rólam! Nagyon szeretnék részt venni rajta. Vagy itt a topicon vagy e-mailben értesítsetek légyszi, mert nem szeretnék lemaradni róla. Köszi.

Előzmény: Csg12 (253)
YOSSARIAN Creative Commons License 2005.01.05 0 0 259

Nem talált.

A képen A21,057 látható. A tarcali kőbányából szállítószalagon hozták le a követ, ez a Mazsola dolgozott az átrakóban.

A bánya azóta bezárt (átalakult a világ legjobb strandjává); nem messze nyitottak egy másikat, de onnan sajnos teherautókkal fuvaroznak.

A Mazsola kb. 10 évig pihent a tarcali állomás szomszédságában. Az utolsó években is hiánytalan volt, de az állapota nagyon leromlott. Kb. 2 éve tűnt el, bejutni már nem sikerült hozzá. Gondolom vágták.

 

 

Nyírgyházán a közeljövőben tervezek egy látogatást a Papírgyár A26-osához, a környéken ezen kívül a Szerencsi Cukorgyár lehet még nagyon érdekes.

Bobók és más típus is van ott, tavaly előtt még láttam őket dolgozni, de tavaly már az össze cukorrépa közúton érkezett a gyárba. Így talán jogosan aggódom az ottani gépekért, igaz, semmi konkrétumot nem hallottam.

 

 

Előzmény: Csg12 (246)
Törölt nick Creative Commons License 2005.01.05 0 0 258

Júliusban megnéztük a gépet, akkor még - ránézésre - egyben volt. Gépészetileg sajnos nem tudom, hogy mi a helyzet :-(

Előzmény: uzsgyiremot (254)
uzsgyiremot Creative Commons License 2005.01.05 0 0 257

 

Bocs, most látom, hogy Te 50 ft-ot írtál, én valami oknál fogva 5 ft-nak néztem.

50 szerintem kicsit sok... Holnap megnézem

 

H B

Előzmény: Csg12 (252)
uzsgyiremot Creative Commons License 2005.01.05 0 0 256

 

Hali!

 

A MOL-hoz elég nehézkes bejutni, mindenképpen előzetes jelentkezés szükséges.

Ennek ellenére én benne vagyok.

 

Mit szóltok mindentől függetlenül egy Fűzfői Nitrokémiás gyárlátogatáshoz?

Ja, és ott van még Dunapack Dunaújvárosban is...

De ez még ráér.

 

H B

Előzmény: Csg12 (253)
Csg12 Creative Commons License 2005.01.05 0 0 255

", a lemezek pedig egy topik"  , a lemezek kiosztása pedig egy topik  

Bocsánat.

uzsgyiremot Creative Commons License 2005.01.05 0 0 254

 

Hali!

 

Átjött a mailed, röviddel azután, hogy írtam, hogy nem jött át. Most aztán megvan négyszer is. Holnap válaszolok rá, ha nem gond, hogy várnod kell. Túl fáradt vagyok, csak a zalai mozdony miatt maradtam.

 

Mailben elküldöd esetleg, hogy milyen eredményre jutottál más cégeknél? Érdekelne, hogy mi a pálya.

 

A zalai gép érdekel? Az ócskavast tényleg nem aranyáron mérik, holnap megnézem egy helyi ócskavaskereskedőnél. Tavaly néztem, de elfelejtettem.

 

Marha kíváncsi vagyok A102 állapotára. Nem mondták, hogy hibás.

Várom az időpontokat minden kedves érdeklődőtől, hogy mikor szánna egy napot Zalaegerszegre. Holnap én is megnézem, pontosan mikor érek rá. Le kell menni megvizsgálni, az a következő lépés.

 

Azt is tudni kéne, ki és mennyit hajlandó e gép megmentésére áldozni.

 

Titibi, Te hogy állsz a dologhoz?

 

H B

 

Előzmény: Csg12 (252)
Csg12 Creative Commons License 2005.01.05 0 0 253

Szeretném Tőletek megkérdezni, ki szeretne a Magyarországi Iparvasutak V1.0 DVD verzión szerepelni.

 

Vagy tudtok még olyanokról, akiknél lehetnek képek, illetve akik szívesen részt vennének a DVD elkészítésében?

A képeket juttassátok el uzsgyiremothoz vagy hozzám. Uzsgyiremottal ugyanis szeretnék találkozni a BME-en.

A DVD-kiírást vállalom, a lemezek pedig egy topik kiránduláson eshetne meg.

 

 

Jó ötletnek tartom a Zalabútoros-kirándulást.

Ha már ott vagyunk akkor a zalaegerszegi Mol Rt.-telepére is bemehetnénk.

 

Persze csak a vizsgaidőszak után...

 

 

 

 

Köszönöm szépen, Csernus Gábor

Csg12 Creative Commons License 2005.01.05 0 0 252

 

Kedves uzsgyiremot!

Az elmúlt napokban én is telefonálgattam.

De én sem szeretnék cégnevet feltüntetni.

Eddig reális ajánlatot nem nagyon találtam.

 

A mailoddal lehet valami mert most küldöm el hatodszorra, és mindeggyiket viszaküldi.(talán megtelt)

 

Az létezik hogy az ócskavas ára 50Ft kilónként?

 

 

Kedves bj13!

Köszönöm! Jó a megfejtés gratulálok. kis kavicssal eggyezzetek meg egy döntetlenben.

Nem látom az e-mail címed ezért kérlek küldj egy levelet a: gabri12@goldmund.axelero.net-címre.

 

Üdvözlettel:

 

Csernus Gábor

tom sawyer Creative Commons License 2005.01.05 0 0 251
Ok.De közel se lesz annyi mint amit te küldtél ,hacsak nem akarsz motorokat, vezetőállásokat, forgóvázakat és egyéb vasakat látni:-).De mivel a múltkor azt írtad, hogy ezek nem kellenek így esetleg esetleg kiegészítem egy két mávos és külföldi  géppel.
uzsgyiremot Creative Commons License 2005.01.05 0 0 250

 

Hali!

Elküldhetnéd CD-n nekem, csak azért, mert érdekel, hátha vannak rajta ismeretlen dolgok, és így gyorsabb.

 

Várom a véleményeteket a zalaegerszegi gépről!!

 

H B

Előzmény: tom sawyer (249)
tom sawyer Creative Commons License 2005.01.05 0 0 249

Usgyiremot!

 

A Cd-t megkaptam köszi.Lesz egy pár gép amit meg kell látogatni idén:-).Az én képeimmel végülis mi legyen?Írjam Cd-re vagy legyen a közös DVD-s verzió?

bj13 Creative Commons License 2005.01.05 0 0 248

A kép Pest és Buda közt készült egy szigeten. A cég nevét nem írnám le, ha nem baj.

A kapaszkodón lévő sisak helyzetéből jól látható, ki volt a kocsirendező.

Van néhány ott készült képem nekem is, mivel bejáratos vagyok a céghez.

Esetleg emil?

Előzmény: Csg12 (220)
Csg12 Creative Commons License 2005.01.05 0 0 247

Nem, Nem inkább talán Pécs.

Csg12 Creative Commons License 2005.01.05 0 0 246
Budapesten?
Előzmény: YOSSARIAN (230)
Deaf Creative Commons License 2005.01.05 0 0 245

Isten tartsa meg a jó szokásod!  :)

 

Akkor megint mehetek alkalom adtán arra is...

Előzmény: rg7 (244)
rg7 Creative Commons License 2005.01.05 0 0 244

Úgy döntöttem, hogy ide is "bepiszkítok":)

 

Ma láttam Dunaújvárosban a Vasmű A29-020-át. Mi ebben az érdekes?

Ha jól emlékszem ennek a Detroit motorját láttuk még az EUR raklapon tavaly áprilisban, vadonat új állapotban.

A gép kívül is elég gusztusos lett, de ami nagyon furcsa: levágták a Dácsia tetejéről (fülke) azt a jellegzetes tetőmodult.

Deaf Creative Commons License 2005.01.05 0 0 243

Még át kell válogatnom a képeket, mert össz 110 db készült kint (mondjuk ebből 28 a nagy Kalmárról, ezzel tartottak egy kis bemutatót, az látható lent), utána felrakom a freewebre, és berakom a linket ide. Kb holnap estére lesz meg, mert vizsgám van holnap.

 

Deaf

 

Előzmény: uzsgyiremot (242)
uzsgyiremot Creative Commons License 2005.01.05 0 0 242

 

Az A-s pályaszámú TVG-k adatai:

 

Összesen 61-et épített a MÁV Gépjavító Üzem 1970 és 1986 között. A pályaszámok A 070 és A 158 közöttiek.

 

Tengelyelrendezés: B

Motor: Csepel D 413

Teljesítmény: 48 kW  (A21:110 kW)

Erőátvitel: mechanikus, 4 sebességes

Max sebesség: 40 kmh

Hossz: 7020 mm

Kerékátmérő: 600 mm

Tengelytávolság: 2500 mm

Üzemi súly: 8.8 t

Tengelyterhelés: 5 t

Szállítható teher: 2.5 t

 

Megegyezik a MÁV 1500-as sorozatú TVG gépeivel, viszont fel van szerelve szabványos vonó- és ütközőkészülékkel.

 

Forrás: Villányi György Hungarian Motive Power

 

H B

 

uzsgyiremot Creative Commons License 2005.01.05 0 0 241

 

Nagyon szép képek, különösen az első tetszik!

 

Tudsz még konténerterminálos képeket küldeni nekem? Ez a téma is érdekel, és jók a képek. Persze más ilyen témájú képeit is szívesen várom.

 

H B

Előzmény: Deaf (237)
uzsgyiremot Creative Commons License 2005.01.05 0 0 240

 

Éljen, éljen!!!

 

Isten hozott !!

 

Szerintem beszéljünk meg egy időpontot, és menjünk el megnézni a gépet.

Ezenkívül fotózhatunk az új ívhídnál is, mert az is ott van a közelben.

Plusz van még a közvetlen közelben egy tartálykocsi is, nagyon réginek néz ki,

és megszakadt az összeköttetése a vasúthálózattal. Ez is jó fotótéma, nem lesz ott sokáig.

 

H B

Előzmény: Deaf (238)
Törölt nick Creative Commons License 2005.01.05 0 0 239
Hohohohóóóóó! Amint konkrétabb tennivaló van (mikor lehet megnézni, ára) jelezd lszi!
Előzmény: uzsgyiremot (234)
Deaf Creative Commons License 2005.01.05 0 0 238

Ja, amit elfeljetettem!

 

30-40 ezer forinttal és sok munkával én is szeretnék beszállni a mozdonyvásárlási projektbe!

Előzmény: Deaf (237)
Deaf Creative Commons License 2005.01.05 0 0 237

Ezúton szeretném megköszönni Koller Andor topiktárs hozzájárulását a mai fotózáshoz. Szerencsére ma jobb volt az idő, mint tegnap, a 032-es Dácsia ledöglött, a 031-et meg nemsikerült beindítani, úgyhogy a tolatást az A23-al végezték.

 

A termés:

A29 032:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

A29 031

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

A23-059 19 kocsival:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

A bónusz:

Hogyan fordítsunk meg egy 40lábas konténert?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

És hova is rakjuk? Mondjuk ötödiknek még elfér a többin...

Előzmény: uzsgyiremot (234)
YOSSARIAN Creative Commons License 2005.01.05 0 0 236

Igen :)

Akkor egy kis segítség: a képen látható kőbányához tartozott és kb 2 éve tűnt el.

 

Előzmény: Törölt nick (233)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!