Keresés

Részletes keresés

Samubá Creative Commons License 2011.04.28 0 0 37104

hogy a csilli-villi fűmaggal veti el az ember a gazt is. Szerintem én is elvetettem ősszel, most meg jól tápozom meg öntözöm.

 

Az egynyári perje nincs benne a vetőmagban mert nem nő olyan magasra mint a rétiperje. Ami sárgászöld a nyugati fűmagokban az a sovány perje, ha a színe nem ütne el nem is lehetne megkülönböztetni őket. A magját viszont nem tudják kiszedni a réti perjéből. Így aztán tarka lesz a gyep.

Előzmény: typeo (37080)
Samubá Creative Commons License 2011.04.28 0 0 37103

Maradt elég levele?

Előzmény: zolik77 (37079)
Samubá Creative Commons License 2011.04.28 0 0 37102

Nem egyszerű a helyzet, de nem kilátástalan. Még utánna nézek valaminek és meglátjuk mit javasolhatok, ami egyszerű és negyszerű.

Előzmény: BARENBRUG (37075)
vincs.eszter Creative Commons License 2011.04.28 0 0 37101

Mizújs a Bábonyibércen?

Előzmény: isteni cs (37083)
Samubá Creative Commons License 2011.04.28 0 0 37100

Mehet a weed control, most a legjobb, amíg nem túl fejlettek még a gyomok, részben mert érzékenyebbek, részben pedig a pusztulás közben,  után nem lesznek nagy csúnya foltok. Csak kisebbek, de az se szép.

Előzmény: Azerothi (37069)
Samubá Creative Commons License 2011.04.28 0 0 37099

Ápolás és várakozás. Legfeljebb vegyétek még egy állással feljebb a fűnyírót.

Előzmény: VKOrsi (37068)
Samubá Creative Commons License 2011.04.28 0 0 37098

Az ami a szélén nőtt valsz angolperje. A tarackos cucc nem veszi körbe inkább benő a foltba. Ezek a tarackosok egyébként nagyon jók mielőtt másra gondolnál.

Előzmény: Laja73 (37065)
sz_attila Creative Commons License 2011.04.28 0 0 37097

Isteni Csabám! :)

Hogy van "A FŰ"? :)

Előzmény: isteni cs (37083)
-Tsunami- Creative Commons License 2011.04.28 0 0 37096

Néhány fotó kedvcsinálónak:-))

Ahogy elnézem a gyökerét lehet hogy a dugózás a legjobb megoldás rá.

http://www.mylawnadvice.com/bluegrass.html

 

typeo Creative Commons License 2011.04.28 0 0 37095

Igen, az (is) lehet. Most sokfelé látom én is, persze lehet magyarázat az is (cicológiailag), hogy eddig nem figyeltem.

Sajnos azonban a tudomány jelen állása szerint ha betelepült, akkor ott is marad.(?) Ráadásul tényleg jól tartom (tartjuk)=tápanyag  és víz.

Mind1, most kivárom mire megy a természet maga, küzdjenek a perjék!

Előzmény: -Tsunami- (37092)
Maszat74 Creative Commons License 2011.04.28 0 0 37094

Sziasztok

szeretnék segítséget kérni. Úgy néz ki, hogy a gyepünket megtámadta a selyemkóró - legalábbis is képről arra lett beazonosítva. Úgy olvastam különböző oldalakon, hogy nagyon nehéz kiírtani.

Találkozott már esetleg valaki vele és tud esetleg vmi szert, ami hat ellene?

előre is köszönöm

Előzmény: Samubá (37060)
pámpi Creative Commons License 2011.04.28 0 0 37093

szia, a vakondokat hogyan fogtad?

Köszi.

Üdv.:

Előzmény: BARENBRUG (37075)
-Tsunami- Creative Commons License 2011.04.28 0 0 37092

Szerintem a tavalyi esős év hozta így mindenfelé elő, nem biztos hogy a fűmagban volt.

Előzmény: typeo (37088)
-Tsunami- Creative Commons License 2011.04.28 0 0 37091

Ha van türelmed hozzá akkor kiszedheted, legalább gyéríted.

Ha eredményes lesz, akkor jöhetsz hozzám is:-))))

 

Előzmény: BARENBRUG (37085)
-Tsunami- Creative Commons License 2011.04.28 0 0 37090

Ismerjük egymást valahonnét?

Ismerős a nicked:-))))

Megint egy napra ugrottál be és 1,5 év pihi ?:-))

Előzmény: isteni cs (37083)
k.laszlo68 Creative Commons License 2011.04.28 0 0 37089

Szia!Vegyél inkább Colombus ec gyomírtót? Ugyan olyan jó a gyepre mint a gyomstop,1l 8000 körül van és kb 5000nm-re elég.Egyébként a bofix gyepgyomírtó ennek a kis kiszerelése gyepre,csak horror áron van.

Előzmény: TOM (37082)
typeo Creative Commons License 2011.04.28 0 0 37088

Ezt az angolperje-mentes keveréket vetettem tavaly tavasszal. Jó lett, csak a gomba...

http://polderkft.hu/termekek/3_igenyes_szakszeru_munkat_igenylo_gyepkeverek/4_golf-minosegi_gyepkeverek/

Ősszel feladtam az elveimet, jött a B..G, de annak a maradéka most megy a kukába.

Előzmény: BARENBRUG (37086)
typeo Creative Commons License 2011.04.28 0 0 37087

Lehet, ennél biztosabbat én sem állítok. Az tény, hogy a tavaly tavaszi(!) vetésem magyar fűmagból (Pold... Kft. Szombathely) teljesen gyom és kalász mentes volt. Sajnos bal...sz voltam, és augusztusban megette a gomba. Kiszellőztettem, és ekkor került rá a B..G. Most pedig úgy néz ki, mintha valami gabonát termesztenék (egynyári perje). Próbáltam kézzel kigyomlálni, nem is nagy a felület, de tenyérnyi csupasz foltok lettek belőle, és még így is sok maradt benn. A lyukas részekbe meg jön a muhar, na akkor aztán tényleg végem van.

Előzmény: BARENBRUG (37086)
BARENBRUG Creative Commons License 2011.04.28 0 0 37086

Lehet igazad van de akkor te  milyen fűmagot vettél volna?Mikor vetettem ez volt a menő mindenki ezt rakta nálunk a gyepszőnyeget is ebből csinálják.

Előzmény: typeo (37080)
BARENBRUG Creative Commons License 2011.04.28 0 0 37085

Bzs 82 azt írja ,h.szedjem ki késsel szerinted érdemes ?Es ha vissza telepszik?

Előzmény: -Tsunami- (37078)
BARENBRUG Creative Commons License 2011.04.28 0 0 37084

Köszi Attila a hasznos infót így fogok tenni.Esetleg tudsz címet adni ahol megvehetném?Engonál Trnaván szoktam venni de messze van tőlünk esetleg közelebbit?

Előzmény: sz_attila (37077)
isteni cs Creative Commons License 2011.04.28 0 0 37083

Sziasztok!

 

Azt hiszem 3 év után újra itt......

 

Gondolom már a kutya se emlékszik rám, pedig mekkora viták voltak itt a fűápolás fórumon...

 

Külön köszöntöm Tsu-t és Ateszt-t :-)))

 

 

TOM Creative Commons License 2011.04.28 0 0 37082

Hello,

 

hol és mennyiért kapható Gyom Stop Budapesten?

Láttam valahol nagyáruházban (Obi, Bauhaus stb) illetve a méregdrága (nálunk) mezőgazdasági boltban vettem próbaként fél litert. Az 5 literes kiszerelés érdekelne. (nálunk úgy tűnik hatott a szer a kétsziküek ellen)

 

Előre is kösz,

KToM 

Arni 318i Creative Commons License 2011.04.28 0 0 37081

Sziasztok!

 

Teljesen új fórumozó vagyok. Sokat olvastam már és jó tanácsokat szereztem tőletek. most olyan problémám van, hogy több mint egy hónapja vetettem el a fűmagot, ami nagyon ritkán kelt ki. Tudnátok tanácsot adni, hogy hogyan tudnák javítani a helyzeten. KB. 40 négyzetméterről van szó. Próbálkozhatok a felülvetéssel? Újonnan telepített gyep esetén ez hogyan működik, mi a folyamata.

Köszönöm előre is a segítséget!

typeo Creative Commons License 2011.04.28 0 0 37080

Az egynyári perje vonatkozásában én felvetném ennek a B betűs holland fűmagnak a felelősségét. Én tavaly ősszel ezzel vetettem rá (sport classic), és az a gyalázat ami most van a fűben, az szavakkal nem leírható. Soha eddig semmilyen problémám nem volt az egynyárival, ezért teljesen érthetetlen, ami most történik. Különben Samubá is utalt már rá, elképzelhető, hogy a csilli-villi fűmaggal veti el az ember a gazt is. Szerintem én is elvetettem ősszel, most meg jól tápozom meg öntözöm.

Előzmény: BARENBRUG (37075)
zolik77 Creative Commons License 2011.04.28 0 0 37079

No levágtam. Türelmetlen voltam. Remélem nem csináltam végzetes hibát.

Előzmény: zolik77 (37053)
-Tsunami- Creative Commons License 2011.04.28 0 0 37078

"Amennyiben az elütőn golfozónk jól eltalálja a labdát, a pályatestre (fairway) érkezik. A fű vágási magassága hasonló az elütőhöz (10-15mm), azonban a felszín ritkán ideális, vízszintes. A ,,fairway”, a nyírt út alakja változatos, szélessége 15-50m között változik, gyakran követi az eredeti terepszintet. Lejtős kialakítás, illetve egyenetlenségek esetén nehezebb a játék. A pályatest hossza a szakasz hosszától függően, de a tervező elképzelése szerint változik. Öntözőrendszerek kapcsán beszélünk egy- vagy kétsoros öntözéssel ellátott,fairway”-ről, amely lényegesen szélesebb, ha két sorban vannak telepítve a szórófejek. Gyepalkotó fűfajai között telepítéskor keverékben megtalálható a gyors kelésű védőfű (angol perje), a lassú fejlődésű, de terjedő tövű domináns fűfaj (réti perje), valamint a szárazságtűrő, finom levélzetű fajok (csenkeszek). Ezek a fűfajok hasonlóak, sokszor azonosak a sportpályákon, házi gyepekben használatos keverékek alkotóihoz, azonban néhány éves gondozás után egészen eltérőek lesznek. Összetételük is megváltozik, a körülményekhez legjobban alkalmazkodó fajok eluralkodnak, mint a ,,gyomnak” számító virágzásra hajlamos egynyári perje és foltszerűen megtelepedő tippan. Elterjedésük oka a rendszeres alacsony nyírás, a nedves-öntözött környezet és mindkét faj agresszív terjedő-képessége. Más fűfajok nehezen tolerálják a 10mm körüli alacsony nyírást. 10 éves korú golfpályákon a legjobb gondozás mellett is eluralkodnak, ugyanakkor szakszerű kezeléssel kiváló minőségben növeszthetők."

 

Tegnap kapálja a szomszéd öreglány a kertjében az egynyári perjét azon a részen, ahol eddig csak gumicsizmában tudott közlekedni a belvíz miatt és nekem pofázik hogy megnézhetem hogy mit csináltam a füvesítésemmel, mert miattam ott is nő a fű.:-)))

Tele van egynyári perjével.

Mondtam neki hogy utána kelle nézni mielőtt szövegelni kezd és az egynyári perje, azt találta ki hogy eddíg neki olyan nem volt és hogy került oda.

Kár volt leszivattyúznom az utána lévő telekről a belvizet, legalább nem lenne ilyen gondja hogy kapálnia kell.

 

 

 

 

Előzmény: BARENBRUG (37075)
sz_attila Creative Commons License 2011.04.28 0 0 37077

"Szóval a sportmasterben csalódtam rendesen max 5 hétig bírja."

Egy percig se csodálkozz. A te alacsonyra nyírt gyepedben hiányzik a mikroklíma, a magasabbra hagyott fűszálak, amelyek eltakarják a bogyókat, hogy ne érje őket annyira a meleg, amely hatására feltáródik a gyantaburok. Neked az apró szemcséjű trágyákat kell használnod és nem az olcsóbbat.

Előzmény: BARENBRUG (37075)
bzs82 Creative Commons License 2011.04.28 0 0 37076
Az egynyári perjével nem sok mindent lehet kezdeni, ki kell szedni. Egy vastagabb késsel alányúlsz, kicsit beleszúrod a földbe, és felhúzod. Nekem így szépen kijött, 200 m2-en majd 2 vödörrel szedtem ki! (eddig) :))
Előzmény: BARENBRUG (37075)
BARENBRUG Creative Commons License 2011.04.27 0 0 37075

Samubá nagy a baj elterjedt az egynyáriperje nagyon foltos az egész csunya lett a z egész gyep pedig én pedig mindent betartottam amit tanácsoltál.A multkor írtam,h .drasztikusan le lassult a növekedés és a gyep is világosabb szóval csunyább lett akkor abban maradtunk,h.lehet az alacsony nyírás miatt van de rájöttem,h. a táp ment el mert azóta még lassabban növekszik a gyep.Szóval a sportmasterben csalódtam rendesen max 5 hétig bírja.A sierraform gt 2 honap igaz drágább valamivel.A multkor totál kiszárítottam a gyepet 2hétig még pára sem volt nedvességmérő is pirosban volt mégsem tünt el az egynyáriperje.Megprobálom a külős szellőztetővel ritkítani de nem sok esélyt láttok ,h. eltünjön.A muhar ha előjön akkor vége az egésznek ezzel a két gyomfélével nem fogok tudni mit kezdeni most a tápban meg a szellőztetésben bízok.Ja és ez még nem minden 2nap alatt 4 vakondot fogtam és még mindig turnak pedik a gyep körbe van kerítve 1méter mélyen vakondhálóval.Szóval szenvedek az egésszel rendesen.

Előzmény: Samubá (37062)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!