Keresés

Részletes keresés

eolomea Creative Commons License 2006.04.20 0 0 347
Bush legalabb beszel az urhajozas mellett, a kozelmult kulonbozo baloldali elnokei nem is beszeltek rola es inkabb a NASA koltsegvetesenek nyirbalasaval voltak elfoglalva.

Nem tudom, mifele baloldali elnokOKre gondolsz? - ha a Demokratakat nevezed baloldalnak [ami eros tulzas lenne, mert ezek maximum kozepen van a skalan], akkor is mindossze egyetlen egyrol, Clintonrol beszelhetunk, aki a kozelmultban valoban beekelodott a ket Republikanus [= szelso-jobboldali] Bush kozott. A nyirbalast pedig a mostani Bush is szepen vezgi - kulonosen azota, amiota beharangozta azt a bizonyos programot.

Verner von Braunok pedig nincsenek Amerikaban - ez teny, amit sok NASA-s is kiemelt. A privat kezdemenyezesek kozul egyedul a Rutan-fele - egyebkent szuper - raketa-repulo [Spaceshipp One] vot sikeres, de ez is eppen hogy csak nem esett szet, mikozben a buvos 100 km-es magassag fole eroltette magat nagy nehezen. Szoval ez meg messze van akar Sheppard urugrasatol is - nem beszelve a 40 evvel ezelotti rutinszeru Vosztok es Mercury/Atlas urrepuleskrol.

Persze, ez nem jelenti azt, hogy nem a privat cegeke a jovo Amerikaban [egyszeruen azert, mert az eszmeletlenul burokratikus es egyre hozza nem ertobb NASA kimulofelben van - lasd a szenvelgesuket a Space Shuttle-val]. Nagyon igeretes pl. egy amerika-kanadai-stb. valalkozas, ahol titokban mar meg is terveztek a 6-szemelyes [Dragon nevre hallgato] urhajojukat. Viszont nekik is kudarccal vegzodott az elso kiserletuk a hordozoraketa [Falcon] kiprobalasakor.






Előzmény: Törölt nick (336)
roszner Creative Commons License 2006.04.20 0 0 346
Kösz Motyó! Felezővel veszem, így tudok spórolni a kazettákkal.
Előzmény: motyo_1999 (335)
motyo_1999 Creative Commons License 2006.04.20 0 0 345
De igen. Bocsánat, az én hibám.

Egyik kutya, másik eb.
Előzmény: tippancs (343)
tillA Creative Commons License 2006.04.20 0 0 344

Aha. Egyszer majd elolvasom. (A Síkföldet is kéne újra.)

Tv2-n? Ördög tudja. Illetve Motyó biztosan.

Előzmény: tippancs (342)
tippancs Creative Commons License 2006.04.20 0 0 343
Nem a tv2-n megy a BSG?
tippancs Creative Commons License 2006.04.20 0 0 342
Sokminden :-). A 'Jabánba beszélünk magyarul mert van forditó', kapcsán. Volt benne olyasmi. Különben egy kegyetlen könyv.
Előzmény: tillA (327)
tillA Creative Commons License 2006.04.20 0 0 341
Hozzáteszem: a ker.tévék merev (és nyilván teljesen logikus, gyakorlatias) viselkedése bizonyára kevésbé a filmsorozatok esetében nyilvánul meg - inkább más, saját készítésű műsorfolyamoknál. (A Boldizsár- vagy a Milofénia-show egész biztos nem menne tovább, attól a pillanattól, amint a nézettsége nem kielégítő.)
Előzmény: tillA (340)
tillA Creative Commons License 2006.04.20 0 0 340
Én is szerettem. És úgy emlékszem, hogy váratlanul maradt abba. De nem is ez a lényeg, csak (esetleg rossz) példaként hoztam fel. A szabályszerűség viszont tényleg ilyen.
Előzmény: motyo_1999 (339)
motyo_1999 Creative Commons License 2006.04.20 0 0 339
(Ilyesmi történt pl. a Kórház a város szélénnel.)

Öööö..... na várjál, mármint az új sorozatra gondolsz? Én úgy emlékszem, hogy annak ott tényleg vége volt.
A régit pedig biztos, hogy végignyomták.

(Már elnézést az abszolút offtopikért, csak egyrészt nosztalgikus okokból szerettem ezt a sorozatot, másrészt nem akarom, hogy alaptalan legendák keljenek itt szárnyra :) )
Előzmény: tillA (338)
tillA Creative Commons License 2006.04.20 0 0 338

Hadd játsszam a bennfentest: igen, ezt biztosan tudom, a kereskedelmi tévéknél ez úgy megy, hogy ha tegnap leadták egy 50 részes sorozat 24-dik epizódját, de a ma reggeli nézettségi gyorsjelentések egy bizonyos határérték alulmúlásáról tanúskodnak, akkor már a ma délutáni folytatást leveszik a műsorról!

Jó, lehet, hogy túlzok és csak a holnapitól kezdik.

(Ilyesmi történt pl. a Kórház a város szélénnel.)

Előzmény: kvadrát (337)
kvadrát Creative Commons License 2006.04.20 0 0 337

"...nem hinném, hogy az RTL azon melegében lenyomja 2. évadot is."

 

Sőt, ha egyszer azt mondja nekik valami okos, hogy a sorozat nézettsége (pl.) 800 ezer fő alá süllyedt, akkor még az elsőt is azonnal leveszik a műsorról. Az RTL-nél ez már szokásba jött, finom emberek. Szóval addig nézzétek, amíg van mit.

Előzmény: motyo_1999 (335)
motyo_1999 Creative Commons License 2006.04.19 0 0 335
Valójában csak sorozat volt :)
Viszont az első 3 epizód egy összefüggő pilot volt, és ezt láthattad esetleg különálló filmként vetíteni itt-ott (nálunk is megjelent DVD-n egyébként).

Mihály: azért ne vásárold túl magad, nem hinném, hogy az RTL azon melegében lenyomja 2. évadot is.
Előzmény: tillA (334)
tillA Creative Commons License 2006.04.19 0 0 334
A BG anno, a hetvenes évek végén csak egy mozifilm volt, vagy akkor is sorozat?
Előzmény: motyo_1999 (329)
roszner Creative Commons License 2006.04.19 0 0 333
Kösz, csak azért kérdeztem, mert veszem a sorozatot és tudni akartam kb. hány kazetta kell még. Ezek szerint még jónéhány.
Előzmény: motyo_1999 (329)
tillA Creative Commons License 2006.04.19 0 0 332
Nem marhaság... Nem is beteges.
Előzmény: kvadrát (330)
eolomea Creative Commons License 2006.04.19 0 0 331
Hát pont ez az: ma úgy gondolunk rá, hogy "Bush-féle handa-banda". Akkoriban "Kennedy-féle handa-banda" volt, de mivel más idők jártak, mindenki elhitte, és ezért meg is valósult.

Oriasi kulonbseg van az Apollo-korszak es a jelen kozott. 1-3. Most nincsen a NASA-nak egy Dr. Verner von Braun 4. Olyan politikai ido [= haboru{k}] kezdodott el eppen, ami a holdraszallasoknak annak idejen veget vetett 6. Bush nem Kennedy 5. A gazdasag + az allampolgarok muveltsege es erdeklodese oriasit romlott az elmult par evtizedben.

Előzmény: motyo_1999 (319)
kvadrát Creative Commons License 2006.04.19 0 0 330

Hah! Felpezsdült az élet!

 

Pali, teljesen igazad van, radartérképet a Vénuszról már több szonda is készítgetett, ezek közül, furcsa módon, erre a Magellánra nem emlékszem. (Bár lehet, hogy ez volt az a szonda, amelynek a méréseiből egyszer láttam egy egész tisztességes térbeli terepanimációt a tévében.) Csak úgy rémlik, hogy ősszel azt írták valahol, hogy közel nagyságrendnyivel jobb felbontású térképet remélnek a Venus Expresstől, a felszín anyagának felmérésével, és az már tényleg valami lehetne. Mégiscsak itt van a bolygó a szomszédban, és mégsem tudunk róla túl sokat.

 

TillA, nem kötözködésnek szánom, de nem egyszerűen csillagok kategorizálásáról van szó. Sokkal inkább új és új kategóriák állításának szükségességéről a megfigyelések alapján, mert kiderült egy csomó dologról, hogy túl kevés ismeretből vontunk le tévesen általánosításokat. A kozmológusok úgyszólván hetente láthatják összedőlni az új (és régi) elméleteket, és ez nekem akkor is piszok izgalmas, ha a tudásom eltörpül a dolgok megértésére képesek tudása mellett. Húsz éve még máglyán végezte volna, aki a világegyetem gyorsuló tágulásáról beszélt volna, ma viszont már "tudjuk", hogy eddig sosem látott és elképzelhetetlen összetevők adják ki a kozmosz zömét. Kis túlzással majdnem hasonlóképp jártak a csillagászok, mint a 19. század végi fizikusok, akik kimondták, hogy kész, vége, lényegében nincs több felfedeznivaló a fizikában. Kőbe vésett törvényeket kell a szemétre dobni, ami persze nem kényelmes, de méltó kihívás a modern tudomány számára. Ha előre ugorhatnék kétezer évet, akkor is megtenném, ha utána csak pár hónapot élhetnék. Marhaságnak hangzik, de szerintem ezt a beteges kíváncsiságot oltja az ember a sci-fikkel is.

Előzmény: eolomea (317)
motyo_1999 Creative Commons License 2006.04.19 0 0 329
Attól függ, mire gondolsz. A dolog folyamatban van. Eddig a vasfüggönyön túl lement:

minisorozat 2 rész
1. szezon 13 rész
2. szezon 20 rész
3. szezon ősztől már lezsírozva

Nálunk most az 1. szezon közepe táján tart.
Előzmény: roszner (328)
roszner Creative Commons License 2006.04.18 0 0 328
Motyó, milyen hosszú a Csillagközi romboló sorozat?
tillA Creative Commons License 2006.04.18 0 0 327
Mi volt benne? Azt hiszem, abból a kötetből a Síkföldet olvastam (csak) Abbottól.
Előzmény: tippancs (324)
tippancs Creative Commons License 2006.04.18 0 0 326
Az amerikaiaknak is volt egy Skylab űrállomása....
tillA Creative Commons License 2006.04.18 0 0 325
Veled is egyetértek :)
Előzmény: tippancs (323)
tippancs Creative Commons License 2006.04.18 0 0 324
Olof Johannesson: A nagy számítógép
Előzmény: tillA (322)
tippancs Creative Commons License 2006.04.18 0 0 323
Én is itt vagyok néha....
Előzmény: tillA (321)
tillA Creative Commons License 2006.04.18 0 0 322
Motyóval egyetértek, mi, akik a hetvenes-nyolcvanas évekre lettünk gyerekek, kamaszok, nyilván arról álmodozhattunk, hogy még életünkben új bolygókat hódít meg az emberiség, a világegyetem elképesztő titkait tárja fel, stb., stb. Hát, ebben teljes mértékben csalatkoznunk kell - egyelőre úgy tűnik. A gondtalan telefonálástól a jelentős kozmológiai és kozmogóniai felfedezésekig valóban sok-sok fontos felfedezés születik - de ezek mégsem "azok" a csodák, amikről álmodtunk, vagy joggal álmodhattunk volna. (Ha tudományos álmodozók lettünk volna.) Ha arra gondolok, hogy Hawking is anélkül fog meghalni, hogy 'kézzelfoghatóan' közelebb kerültünk volna a "nagy titokhoz" (hiába a valóban elképesztően jelentős előrelépés), hát eléggé elkeseredem. Csakhogy még én is anélkül fogok... (Pedig remélem, van legalább harminc évem.) Szóval attól félek, hogy eljut a világ, mondjuk, 2050-be, és nem lesz lényegesen (!) más a helyzet, mint a mi születésünkkor. Még akkor sem, ha a karórával (a csukló bőre alá ültetett chippel) telefonálhatunk Japánba (magyarul, mert fordít is), meg ha tízmilliárd darab, 1 millió fényévnél távolabbi csillag kategóriabesorolásának a birtokában leszünk is.
Előzmény: kvadrát (316)
tillA Creative Commons License 2006.04.18 0 0 321

Ezen viszont nem háborgunk.

 

De, azért háborgunk... mi négyen :) Az is valami!

Előzmény: kvadrát (316)
tillA Creative Commons License 2006.04.18 0 0 320

nincs szezonja...

 

Úgy értettem: a közvéleményben, a széles társadalomban, plusz a médiában.

Szóval hogy a kutyát sem érdekli - lásd most, az űrhajózás napja, ami miatt elkezdtünk erről beszélgetni.

Előzmény: motyo_1999 (313)
motyo_1999 Creative Commons License 2006.04.18 0 0 319
Hát pont ez az: ma úgy gondolunk rá, hogy "Bush-féle handa-banda". Akkoriban "Kennedy-féle handa-banda" volt, de mivel más idők jártak, mindenki elhitte, és ezért meg is valósult.
Előzmény: eolomea (317)
motyo_1999 Creative Commons License 2006.04.18 0 0 318
Isten ments, hogy lebecsüljem a Japánba telefonálás, vagy az amerikai sorozatok torrentről való letöltésének ( ;) ) mindennapi lehetőségét.
Ugyanakkor pont ez a problémám is: minden ami odafenn történik, az "hétköznapi", olyan értelemben, hogy apró lépésekkel szolgálja a jelenlegi technológia további tökéletesedését.
Ez hasznos, azonban semmi lelkesítő nincs benne. Az Apolló, vagy a Szojuz/Szaljut programok olyasmiket valósítottak meg, ami messze túlmutatott a saját koruk szintjén. Azokat a csónakokat gyakorlatilag a pilóták hite tartotta egyben, de mégis fölmentek, hogy hazahozzanak egy marék homokot a Holdról.
Ez az attitűd mára teljesen kihaltnak tűnik, mintha kizárólag gazdasági megfontolások irányítanák a rendszert. Ez persze régen is nagy szerepet játszott, de mégis ott volt az a bizonyos plusz. No igen, ehhez kellett egy hidegháború.....
Előzmény: kvadrát (316)
eolomea Creative Commons License 2006.04.18 0 0 317
Nem tudtam Carl Sagan eziranyu velemenyerol, de igaza volt - es most meg jobban igaza lenne. (Az oroszoknak csak azert veszitettek el kozben a jol mukodo urallomasukat, mert az amerikaiak csalard modon leszedettek azt veluk.) Az teny, hogy az oroszok oramuszeruen mukodtetik a Szojuz-ukat/Progresz-szuket (+ mar dolgoznak a hat szemelyes Klipper-jukon), mig az amerikaknal addig jo, amig nagy nehezen nem szall fel megint egy urrepulo (bar ettol egyre kevesbe kell felni). A NASA-t - valamint amerika jelenlegi gazdasagat/politikajat - kozelebbrol megnezve pedig nagyon naivnak kell lenni ahhoz, hogy valaki azt higgye, hogy a Bush-fele handa-bandabol barmi komoly is megvalosul.

Az ESA Venus Express szondaja egyebkent az Europai Urhivatal masik sikeres szondajanak, a Mars Express-nek ikertestvere - amely viszont az utolso [kudarccal vegzodott] orosz Mars-szonda egyenes agu utoda (sok oroszok alltal gyartott alkatreszt hasznaltak az europaiak fel). Ha megnezzuk, hogy az International Space Station is a szovjet Mir bovitett valtozata, akkor lathatjuk, hogy ahogy mindenki Gogol koponyegebol bujt ki, ugy az egesz urprogram a szovjet tervezoasztalakon szuletett... (Masik jo pelda a kinai Shenzou urhajo, ami a Szojuz valtozata.)

A Venusz egyebkent nagyon reszletesen mar fel van terkepezve, az amerika Magellan szobda radar-kepeinek koszonhetoen.
Előzmény: tillA (312)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!