Keresés

Részletes keresés

hirvike Creative Commons License 2001.07.09 0 0 388
Elolvasván a múlt heti termést, csatlakoznék kabirbedihez, vagyis Mikor megyünk Állatkertbe?.
A hétköznap / hétvége vitához annyit, hogy a hétköznap annyiban tényleg jobb, hogy kevesebben vannak, viszont elég szűkös lenne az idő (nyáron 19-ig; jó idő esetén 19.30-ig van nyitva a Kert, a házak 18.30-ig). Hétvégén viszont a vidékieknek is jó lenne, és egész nap barangolhatnánk.

Vegetable: ha pl. péntekre esne a választás, nem tudnál kivenni 1 nap szabit?

Summa summarum: hangaroa, légyszí jelölj meg időpontokat, aztán valahogy beosztjuk magunkat.

hirvike (a főszervező)

UI: a honlap egyre profibb, üdvözlet a webmesternek!

hangaroa Creative Commons License 2001.07.07 0 0 387
Várom! :-)

hangaroa (a türelmes) :-)

Ps. A patkányok mind befalták a zőccséget! :-))

Vegetable Creative Commons License 2001.07.07 0 0 386
Akkor majd megirom
Vegis@szükszavu.hu :o)
Előzmény: hangaroa (385)
hangaroa Creative Commons License 2001.07.07 0 0 385
:-)))
Érdekel!

hangaroa (aki ezúttal meglepően szűxavú :-)))

Előzmény: Vegetable (384)
Vegetable Creative Commons License 2001.07.07 0 0 384
Mit mérsz a kedélyállapotán, ha egyszer megmondja ;-))) A karvaly azt mondta, hogy régen kocsmákba meg vásárokba vitték, hogy szokja a más embereket is, és ne utálja meg akivel dolgozik (vagy ilyesmi :o) Ez biztos igaz, de azért érdekes látvány voltak ketten, ahogy megjöttek a talira, karvaly és szobiszörp kezén egy-egy solymászkesztyü a madárral, karvalyon arafat-kendő :o))) Gondolom, nem volt véletlen :o))) Majd részletesen leirom, amikor lesz erőm a taliól irni, és akkor megadom (ha érdekel, milyennek érezte az, aki a papagáján és baromfin kivül még madarat nem simogatot) hova :o)
Előzmény: hangaroa (383)
hangaroa Creative Commons License 2001.07.07 0 0 383
Szia Vidám Zőccség! :-))))

Azért jó lenne, ha valamhogy meg tudnánk oldani, hogy Te is ráérj. A Te esetedben hol is lenne az a vidéki lakhely?

Érdekes lehetett a vándorsólyom szoktatás. Én évekkel ezelőtt egy vörösvércsével dolgoztam, hogy kézhez szokjon, meg kézre repüljön, meg ilyenek.
Csak az volt a baj, hogy a solymászkesztyűnk túl nagy és nehéz volt (uhuhoz használtik egyébként), és nem lehetett vele eléggé "érezni" a vércsét (pedig erre szükség volt). Ezért aztán puszta kézzel csináltuk, és bizony volt olyan eset, hogy csillagokat láttam, mert ráfogott a kezemre.

hangaroa (a csillaglátó)

Ps. Épp most adtam egy kis zőccséget a patkányoknak, de a zőccség kedélyállapotát nem tudtam lemérni. ;-))))))

Vegetable Creative Commons License 2001.07.07 0 0 382
Éjjel 4,5 órán átt hurcibáltam a nagytalin a kezemben egy éppen emberhez szoktatás alatt lévő vándorsolymot! 1,4 kiló, 8 hetes, gyönyörü nőstény, és teljesen hozzászokott a végén a simogatásomhoz, pedig eleinte nem tetszett neki csak a gazdié :o))) *vidámZöccség*
Vegetable Creative Commons License 2001.07.07 0 0 381
Szia! :o)
A hétvégeken tényleg sokan utaznak el, mert lehet... Pölö vidékről iss fel lehet menni Pestre... Ha munkanapon van, akkor az első busz, amit szabályosan futva egy gyors zuhany és átöltözés után elérek, kb 17-kor ér be Pestre, és akkor még ki kell érnem az állatkerthez, vagyis hét közben vagy 1/2 6, vagy továbbra iss csak a pestiekre irigykedhetek... (de szerintem más vidéki is...) Márpedig szerintem, ha nem is a te vezetéseddel, de a fővárosiaknak amugy iss egyszerübb megszervezni egy "elugrunk az állatkertbe" akciót... Vidékről még ez is bonyi, főleg mivel nem jó egyedül menni, és olyan bolond barátja nem mindenkinek van (nekem se) aki azért utazna fel, mert eszembe jutott állatkertbe menni. Sajna ez a helyzet :( Ezért is nem jártam ott már évek óta... :(
Előzmény: hangaroa (378)
hangaroa Creative Commons License 2001.07.06 0 0 380
"lévén nyár van, hétvégén különösen" :-)))) rulez!

A megfelelő időpont beszúrását most még nemtom teljesen konkretizálni, mert nem emléxem pontosan az Erélyi út időadataira. De a párom tudja, tehát majd megkérdem.

"Dolgozunk még az ügyön"

Igazán jó szülő vagy! Remélem, én sem vallok majd szégyent, ha arra kerül a sor.

T. kabirbedi!

Példamutató szülői munkájáért dícséretben részesítem!
:-))))

hangaroa (az ifjúság nagy barátja)

Előzmény: kabirbedi (379)
kabirbedi Creative Commons License 2001.07.06 0 0 379
A hétköznap délután talán szerencsésebb, egyrészt kevesebb a látogató, másrészt nyári hétvégéken gyakran utazgatunk el hétvégékre, lévén nyár van, hétvégén különösen.:-))

Szerintem alkalmazkodunk Hozzád, szúrd be a megfelelő időpontot, Hirvi remek táblázatot szerkeszt, minkmeg jól feliratkozunk.:-))

Lóci remekül van, lazán felsorol 7-8 hazai ragadozó madarat, bár olykor-olykor a kullancs és a hiéna is idekeveredik. Dolgozunk még az ügyön.:-)

kabir, sas és a kánya

Előzmény: hangaroa (378)
hangaroa Creative Commons License 2001.07.06 0 0 378
Szervusz, maláji tigrincs! :-)

Lóci hogy van? Élvezi a nyarat?

A következő séta természetesen tervbe van véve, de azt elsősorban Nektek kellene eldönteni, hogy mikor lenne jó időpont. Mert a nyár a legtöbbek számára elég problémás.
Úgyhogy fel is teszem a kérdést: inkább hétköznap, vagy inkább hétvégén értek reá egy újabb állatkerti sétára?

Persze az a helyzet, hogy van, amikor nekem se' jó. Pl. hétfőtől egy hétig a Balcsin leszünk a párommal (hadd fogyjon már el a tavalyi szabadságom, mert még az ideiből is van 23 nap), a hónap végén meg a Hargitára megyek. Augusztus végén meg tán Hollandiába. De szerintem még júliusban biztosan akad kedvező időpont.

hangaroa (szintén állatbolond) :-)

Előzmény: kabirbedi (377)
kabirbedi Creative Commons License 2001.07.06 0 0 377
Hahó hangaroa!

Tervezel-e új sétatúrnét?
;-)

kabir, állatok bolondja

Előzmény: hangaroa (376)
hangaroa Creative Commons License 2001.07.06 0 0 376
r_bendegúz!
Bocsi, igazad van! :-)))) Egyébként megkaptam az e-mailt, és válaszoltam is.

kotoc!
Tegnap sikerült fotóznom őket (mármint a jaguarundikat), ami egy ilyen virgonc jószágnál elég strapás. :-) Remélem, a képek is jók lesznek, mert nem volt épen valami világos.

Egyébként - mint off - elmesélem, hogy az Állatkert összes telefonszáma megváltozik július 11-én. Most azon dolgozom, hogy még időben felkerüljenek a honlapra. :-)

hangaroa (a gondos munkatárs)

kotoc Creative Commons License 2001.07.06 0 0 375
"Most ezek helyén egy csodálatos kifutó van valamilyen dél-amerikai macskafélének (röstellem, de nem emlékszem a nevükre)."

Jaguarundi!!!

Sikerült végre. Pár hét távlatából is emléxem!

kotoc /knight of the old code/
alias Sir Cavinton

Előzmény: kotoc (332)
r_bendegúz Creative Commons License 2001.07.06 0 0 374
hangaroa,
egyáltalán nem ellentmondás. :o))
r_bendegúz (és drusza)
Előzmény: hangaroa (363)
aniTA Creative Commons License 2001.07.05 0 0 373
Hát sikerül talán pótolni.
A 3 skac mellett 16 jószágról, és a párok szaporulatairól gondoskodom itthon, és hol van még a vágyak vége :o)

8-10 éves lehettem, a nagyim egy nyáron át fagyit árult az Állatkertben, én pedig egy hosszú vakáció miden napján nyitástól zárásig ott csámpáskodtam.
Azt hiszem az volt az egyik legszebb nyár :o)

Előzmény: hangaroa (372)
hangaroa Creative Commons License 2001.07.05 0 0 372
Ezzel sokan vannak így! És tényleg szép szakma, bár sok-sok munkával, és lemondással jár, és nem is mindig a legkényelmesebb.
Időnként a munkához tartozik a sárban kúszás, lámanyálban való úszás, és még sok minden más. Persze ez leginkább az állatgondozó munkakörnél fordul elő, ami a legjobban irigyelt, de talán a legnehezebb munkakör nálunk. Én is csináltam pár évig.

hangaroa (aki tudja, hogy a lámanyál a legjobb hajfixáló :-))) )

Előzmény: aniTA (371)
aniTA Creative Commons License 2001.07.05 0 0 371
Mondhatom, hogy megesz a sárga irigység? :o))
Apró koromtól arról ábrándoztam, hogy én és ott...

Előzmény: hangaroa (370)
hangaroa Creative Commons License 2001.07.05 0 0 370
"Ezexerint Te ott dolgozol?" - Igazságod vagyon!

"Ígérem átrágom a topicot" - Ennek igazán örülök, bár kis időbe fog telni! Jó sokat írtak a Tasztaltársak, jómagam pedig kifejezetten grafomán vagyok! :-))) Mindenesetre számítok Rád! :-)

"a skacaink úgy nőnek fel, hogy tiszteletben tartják az eleveneket" - Végre! Felelős szülők, akiknek ez is fontos!

Érezzétek jól magatokat az Állatkertben!

hangaroa (aki bizony OTT dolgozik :-))) )

Előzmény: aniTA (366)
Vegetable Creative Commons License 2001.07.05 0 0 369
Érdekes lehetett :o))))
Előzmény: hangaroa (367)
Vegetable Creative Commons License 2001.07.05 0 0 368
Szomoru... *hüpp!*
:o)))
Előzmény: hangaroa (365)
hangaroa Creative Commons License 2001.07.05 0 0 367
Amig Bendegúz kicsi volt, nagyon szeretett a zsebben aludni. Aztán, amikor felkelt, kidugta a fejét a zsebből, és körbeszimatolt. Ha nagyon nem bírt magával, akkor előmászott, és mondenféle alpinista mutatványokat hajtott végre rajtam.
Néha nagyon mulatságos volt megfigyelni az emberek arcát, amikor néhány percnyi nyugodt beszélgetés után konstatálták, hogy az ingzsebemből egy patkány mered rájuk érdeklődve.
:-)))))

hangaroa (aki - miint láttuk - immár patkány-élettér is)

Előzmény: Vegetable (364)
aniTA Creative Commons License 2001.07.05 0 0 366
Ezexerint Te ott dolgozol?
Ígérem átrágom a topicot :o)
Programot kaptunk mi is, nagy az izgalom.
Szerencsére nálunk idehaza is kisebbfajta állatkert működik, így aztán a skacaink úgy nőnek fel, hogy tiszteletben tartják az eleveneket.

Holnap megyünk a kisebbel, ő még nem táborozós korú, de nem akar kimaradni az Állatkertezésből.

Előzmény: hangaroa (362)
hangaroa Creative Commons License 2001.07.05 0 0 365
Ha a honlapon található kékes táblázat nem elégítené ki információéhségedet, remélem, hogy Anita majd tolmácsolja leánygyermeke élménybeszámolóját, s esetleg más is hozzászól.

Viszont ha mint táborozó gondoltad, azt hiszem, kicsit kilógnál a gyermekhadból :-))))

Amúgy a patkányaim a Zőccséget is imádják, úgyhogy, amig számomra kedves Tasztaltárs vagy, a patekoknak - kegyetlen az élet - takarmány... :-)))

hangaroa (a takarmánygazdálkodási előadó :-)) )

Előzmény: Vegetable (361)
Vegetable Creative Commons License 2001.07.05 0 0 364
Jé! Ingzsebben csukjás patkányról még nem hallottam :o)
Előzmény: hangaroa (363)
hangaroa Creative Commons License 2001.07.05 0 0 363
Amolyan csuklyás patkányok lennének, bár igazság szerint nem klasszikus színezetűek. A mama fekete, fehér hassal, a leánya pedig fekete csuklyát visel, amely a hátán panyókaként folytatódik.
A kicsit Mandulának hívják (tudniillik a Mandula egy kun női név), a mamát meg Bendegúznak (ezt a nevet a barátnőm adta, a nyilvánvaló elletmondás ellenére, hagyománytiszteletből).
Egyébként a mama az ingzsebemben nevelődött.

hangaroa (Rattenfänger von Hameln)

Előzmény: Vegetable (360)
hangaroa Creative Commons License 2001.07.05 0 0 362
Szia Anita31!

Egy ilyen élménybeszámoló biztosan érdekes lenne. Amúgy - ahogy én látom - az ifjúság nagyon élvezi a tábort. Olyan helyekre is bekukkanthatnak, ahová egyébként nemigen van lehetőség (persze azért nem az oroszlán szájüregébe, és más veszélyes helyekre :-) ), és úgy látom, nagyon tetszik nekik.
Egyébként az Állatkert honlapján (www.zoobudapest.com) fennt van a tábor programja is, szép kékes színű táblázatba foglalva.

hangaroa (a kék szín nagy barátja)

Előzmény: aniTA (359)
Vegetable Creative Commons License 2001.07.05 0 0 361
Én kiváncsi lennék, milyen az... :o)
Előzmény: aniTA (359)
Vegetable Creative Commons License 2001.07.05 0 0 360
MIlyen patkányaid vannak? :o)
Előzmény: hangaroa (358)
aniTA Creative Commons License 2001.07.05 0 0 359
Sziasztok

Bocs, még nem olvastam végig a topicot.
A nagylányom 2 hét múlva megy egy hétre az Állatkertbe zootáborba.
Ha érdekel Titeket szívesen beszámolok róla majd, én is nagyon kíváncsi vagyok, ez lesz az első alkalom.
De ha valakinek már van tapasztalata a csemetéjével, örülnék "előrejelzésnek" is.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!