Keresés

Részletes keresés

pimre Creative Commons License 2019.04.20 0 1 32704

Nem is kell értened. Töltsd le ezt: https://drive.google.com/open?id=1kACu7kJ0TyqkyXiVmswAewE4aau_nNtn! És persze megnyitáskor engedélyezd a makrókat, mikor rákérdez.

 

Aztán az A1-be ird be a 4 számjegyet, majd Alt + f8 lenyomásával válaszd ki, hogy ismétléses, vagy ismétlés nélküli variációt akarsz-e, és az A oszlopban szépen kiírja őket. Mellékesen nem csak számokat, hanem bármilyen 4 karaktert is írhatsz, azzal is megcsinálja.

 

A makróban Delila eljárását vettem alapul. De kiegészítettem az ismétlés nélküli lehetőséggel, valamint azzal, hogy nem kizárólag számokkal tud dolgozni.

 

Egy kérdés: Abban a sorban, ahol vizsgálom, hogy kell-e egyáltalán kiírni az adott elemet, ott a következő feltételt írtam:

 

If ismetleses Or (A <> B And A <> C And A <> D And B <> C And B <> D And C <> D) Then

 

De ezt valahogy nem érzem elegánsnak. Nincs valami olyan megoldás, ami azt vizsgálja, hogy van-e az adott tömbben két azonos elem? Azzal elegánsabb lenne, ráadásul 4-nél több karakter esetén túl hosszú is lenne a feltétel.

Előzmény: djuice (32703)
djuice Creative Commons License 2019.04.20 0 0 32703

Nem értek a makróhoz. Ha képlettel nem lehet megoldani inkább végigírom majd kézzel...

Előzmény: Delila10 (32701)
Zs:) Creative Commons License 2019.04.20 0 0 32702

Ez inkább az ismétlődéses verzió!

Ismétlődés nélkül mindig ki kellene zárni a már eddig felhasznált számjegyeket.

Tehát:

1234

1243

1324

1342

1423

1432

stb.

 

Vagy rosszul gondolom?

 

Előzmény: Delila10 (32701)
Delila10 Creative Commons License 2019.04.20 0 0 32701

Ismétlődések nélkül a makró beírja a találatokat az A oszlopba.

 

Sub mm()
   Dim A As Integer, B As Integer, C As Integer, D As Integer, sor As Long

   sor = 1
   For A = 1 To 4
      For B = 1 To 4
         For C = 1 To 4
            For D = 1 To 4
               Cells(sor, 1) = A & B & C & D
               sor = sor + 1
            Next
         Next
      Next
   Next
End Sub

Előzmény: djuice (32700)
djuice Creative Commons License 2019.04.20 0 0 32700

Hahó!

4-jegyű számokat szeretnék előállíttatni excelben. Nem tudom képlet alkalmas lenne-e erre vagy makróval lehet egyedül megoldani? (ahhoz meg nem értek)

A probléma bővebben:

- megadott számjegyekből (pl. 1, 2, 3, 4) keresem az összes létező variációt

- továbbá lehet ismétlődő és nem ismétlődő is a számjegyek előfordulása

 

Köszi!

Fferi50 Creative Commons License 2019.04.17 0 0 32699

Szia!

 

Fkeres függvény a barátod!

 

Üdv.

Előzmény: solarsza (32698)
solarsza Creative Commons License 2019.04.17 0 0 32698

Sziasztok!

 

Szeretném azt megoldani excelben, hogy egy külön lapon felvezetem a termékeket, áraikkal együtt, (amiket néha frissítek), és egy másik lapon (Árajánlat) mikor legördülő listából kiválasztok egy adott terméket, akkor emelje át a hozzá tartozó árat.

 

Lista készítés megy.

Tudnátok ebben segíteni?

Előre is köszönöm!

Eredő Vektor Creative Commons License 2019.04.17 0 1 32697

Ez sikerült, köszönöm ha bárki is foglalkozott vele.

 

Azt nem bírta az excel jól kezelni, hogy én először töröltem fizikailag a bővítményt. Így visszaraktam az addin könyvtárba, majd a helyes sorrend, ami megért szegény:

1. pipa kivesz a excel bővítményeknél

2. fizikai törlés az addin könyvtárból

 

 

Előzmény: Eredő Vektor (32693)
Eredő Vektor Creative Commons License 2019.04.16 0 0 32696

ez bug gyanús, nem láttam még ilyet.

De lehet, hogy programok telepítése és törlésénél kell az office-nál módosítás gombra kattintva valahol ott törölni. Bár ez furcsa lenne... win 10

Előzmény: Eredő Vektor (32695)
Eredő Vektor Creative Commons License 2019.04.16 0 0 32695

semmi ilyen nincs.

Egy szűz munkafüzet egy moduljában van egy-egy rövidebb makró. Ez lett az xlam bővítmény.

Ezt becsekkoltam a bővítményeknél, hogy induljon az excellel. Aztán töröltem, mert lett helyette másik.

 

Ennyi...

Előzmény: Törölt nick (32694)
Törölt nick Creative Commons License 2019.04.16 0 0 32694

nincs valami rejtett munkafüzeted, ami arra hivatkozik? (personal.xlsb vagy hasonló)

Előzmény: Eredő Vektor (32693)
Eredő Vektor Creative Commons License 2019.04.16 0 0 32693

Sziasztok

xlam bővítmnényt hogy tudok eltávolítani úgy, hogy ne sikítson az excel minden indításnál, hogy keresi a nem létező bővítményt?

Nem létezik, mivel töröltem - mert nincs rá szükségem. Hiába törlöm az excel bővítmények listájából, akkor is keresi minden indításnál és a bővítmények listájában újra és újra megjelenik - hiába töröltem előzőleg.

 

Inaktiválni tudom hol kell, de ez félmegoldás. Teljesen meg akarom szüntetni, hogy nyoma se legyen sehol.

AddIn könyvtárban nincs, onnan töröltem, mint írtam.

 

Valakinek van ilyen tapasztalata?

xl 2016 64bites

 

Lehetséges, hogy windowsban kell eltávolítani az Office-t kiválasztva és a módosítás gombra kattintva?

(Ezt nem tudom kipróbálni)

Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2019.04.13 0 0 32692

Ha az a kívánság, hogy az egyedi rekordokat két vagy több azonosító alapján is vissza lehessen keresni, akkor a megoldás a külön tábla (ha helyiségenként adunk azonosítót, akkor ez egy kapcsolótábla).

Előzmény: Sánta Kutya (SK) (32689)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2019.04.13 0 0 32691

hogy oldja meg, of course

Előzmény: Sánta Kutya (SK) (32689)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2019.04.13 0 0 32690

És persze van a reménytelen ügyfél is. :-)

https://www.youtube.com/watch?v=BKorP55Aqvg

Előzmény: Sánta Kutya (SK) (32689)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2019.04.13 0 0 32689

"Namost, tegyük fel, hogy az ügyfél azt akarja, hogy amelyik Helyiségbe délben besüt a nap, meg amelyikbe nem, ezeket ugyan különböztessük már meg a vonatkozó postai cím elsődleges kulcsában. Hogy - úgymond - jobban látszódjon."

 

Az ügyfél fejében káosz van. Megkérdezném tőle, hogy valóban tisztában van-e az elsődleges kulcs fogalmával, esetleg -- ha olyan a viszony --, hogy az őt operáló sebésznek is megmondaná-e a saját kárára, hogy hányas szikét használjon. Megpróbálnám megtudni, hogy pontosan mi az, amire szüksége van, hiszen ő nem a problémáját adta elő, hanem a megoldási igényét egy számomra ismeretlen problémára. Viszont ha ő az ügyfél, és én a szakember, akkor neki a problémát kell szállítania, nem a megoldást. Utána megmutatnám, hogy lehet rendesen megoldani.

 

A következő lépésben megkérném, hogy papír-ceruzával állítson elő egy mintát, hogy képzeli. Jó esetben belezavarodik és rájön, hogy nem tudja megcsinálni. Mostanában jöttem rá, hogy ez jó próba: ha valamiről nem tudjuk, hogy kell megoldani adatbázisban, csináljunk egy mintát papíron, hogy milyennek képzeljük az eredményt. Ha nem sikerül, akkor a feladat volt hibásan megfogalmazva, át kell gondolni.

Vagy azt mondanám, hogy járja be az ingatlanokat, és amelyik helyiségbe besüt a nap, ott tegyen egy matricát az ajtóra, de amelyikbe nem süt be, ott ne tegyen, és megkérdezném, hogy oldja be, ha van egy napos hall meg egy lichthof is.

 

Azonkívül lehet egy elsődleges kulcs meg egy azonosítónak látszó, de duplikációt is megengedő mező. Az előbbiről az ügyfélnek nem is kell tudnia.

Előzmény: Törölt nick (32688)
Törölt nick Creative Commons License 2019.04.13 0 0 32688

Hát, bizalmas adatokat nyilván nem fogok megosztani, de azért megpróbálom szemléltetni.

 

Legyen egy táblád, aminek Postai_Címek a neve. Minden rekord egy postai cím, várossal, utcával, házszámmal, emelettel, ajtóval, stb. Legyen egy másik táblád, amely a "Helyiségek" nevet viseli, itt minden rekord egy helyiség, pl. szoba, konyha, stb. (mert mondjuk odáig már sikerült eljutnod, hogy a hűtőszekrény és egyéb háztartási gépek - az ügyfél kifejezett kérése ellenére - ne kerüljenek bele)

A Helyiségek tábla egyik mezője link a Postai_Címek táblához, vagyis a Postai_Cím elsődleges kulcsát tartalmazza.

 

Namost, tegyük fel, hogy az ügyfél azt akarja, hogy amelyik Helyiségbe délben besüt a nap, meg amelyikbe nem, ezeket ugyan különböztessük már meg a vonatkozó postai cím elsődleges kulcsában. Hogy - úgymond - jobban látszódjon.

 

Jogos az észrevétel, hogy rosszul fogalmaztam az eredeti kérdésben, mert így nem az elsődleges kulcsban keletkezik duplikáció, hanem minden elvileg egyedi rekordnak két (vagy több) azonosítója lenne. De nem is ez a lényeg, hanem az, hogy hiába kiált adatbázisért egy feladat, ha bizonyos felhasználói atomhatalmak elvárásai miatt problematikus az átállás.

Merthogy én is kisalföld méretű Excel táblázatokkal küzdök a munkahelyemen, és gyakran szembesülök ilyenekkel.

Előzmény: Sánta Kutya (SK) (32687)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2019.04.13 0 0 32687

Nem értem a kérdést. Elsődleges kulcsban nincs duplikáció. Ha valamelyik mezőben duplikáció szükséges, akkor nem az lesz az elsődleges kulcs. Egyáltalán, ha én építek egy adatbázist laikusnak, akkor nem az ügyfél határozza meg, mi az elsődleges kulcs, mert az egy tisztán szakmai kérdés. Hozzáértő meg nem kér ilyet. Tudsz példát mondani, hogy mire gondoltál?

Előzmény: Törölt nick (32686)
Törölt nick Creative Commons License 2019.04.13 0 0 32686

Mit csinálsz az olyan ügyféllel, aki ragaszkodik hozzá, hogy az elsődleges kulcsban duplikációk legyenek?

Előzmény: Sánta Kutya (SK) (32677)
Törölt nick Creative Commons License 2019.04.13 0 0 32685

köszi :-)

Előzmény: Fferi50 (32684)
Fferi50 Creative Commons License 2019.04.13 0 0 32684

Szia!

 

"gyanítom, hogy a QUOTIENT-et HÁNYADOS néven találod meg."

 

Nem nyert :(  

Legalábbis a 2016-os Excelben KVÓCIENS a függvény neve.  :(

 

De a képlet gyönyörű. Hogy egészen érthető legyen, a $E$2 az a cella, amiben a Deszka felirat van.

 

Én az INDIREKT-tel oldottam meg. Számolás szempontjából tulképpen mindegy is, mivel mindkét függvény eredménye frissül minden új adat bevitelnél.

 

Üdv.

 

Előzmény: Törölt nick (32683)
Törölt nick Creative Commons License 2019.04.13 0 0 32683

Feltételezve, hogy mindegyik "Eredet"-hez egy 5 sor x 3 oszlop méretű adattartomány tartozik, és ezek egymás alatt vannak rendezve, ahogy a képen az "ILYEN MOST KB" állapot mutatja, akkor az alábbi képlet segíthet:

 

=OFSZET($E$2;MARADÉK(OSZLOP(E1);5)+1 + (SOR(E1)-1)*5;QUOTIENT(OSZLOP(E1);5)-1)

 

A képlet az 5 x 3 tartományokat rendezi át az elképzelésed szerint.

A pirossal kiemelt cella az, ahol az ILYEM MOST állapotban a "Deszka" van. Ezt módosítsd a valós helyzetnek megfelelően. A többi hivatkozást hagyd változatlanul.

Ez a képlet Excel 2007-ben készült. Azóta változtak a függvénynevek, az OFSZET-et ELTOLÁSNAK hívják, és gyanítom, hogy a QUOTIENT-et HÁNYADOS néven találod meg.

 

Előzmény: zsófi_01 (32664)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2019.04.12 0 0 32682

Ezzel az információval már előbbre vagyunk. Tehát jól értem, hogy mindig deszka-léc-tábla lesz a három oszlop, és mindig mindegyik termékhez pontosan 5 adat tartozik ugyanazzal a jelentéssel?

A 15 év az 15 darab Excel-táblázat?

Előzmény: zsófi_01 (32673)
James 42 Creative Commons License 2019.04.12 0 0 32681

Ha sánta is vagy, de az orrod még jó, igaz?  :-)

Előzmény: Sánta Kutya (SK) (32679)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2019.04.12 0 0 32680

De Excel-makró vagy Access-VBA-modul is szóba jöhet.

Előzmény: Sánta Kutya (SK) (32679)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2019.04.12 0 0 32679

Egyszerűbben, mint az új Excel-formátumba.

Konkrétat nem tudok mondani, ahhoz több ismeret kellene, de valószínűleg összeütnék egy programot (pl. Pythonban), ami segít megoldani a problémát. Innen továbblépni csak úgy tudnék, hogy látom azokat az adatokat, és érzem a feladat illatát. :-)

Előzmény: Fferi50 (32678)
Fferi50 Creative Commons License 2019.04.12 0 0 32678

Szia!

 

Egyetértek, de: Mi legyen a régi adatokkal? Azok hogyan kerülnek be az Accesbe?

 

Üdv.

Előzmény: Sánta Kutya (SK) (32677)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2019.04.12 0 0 32677

Zsófi,

 

 én vagyok itt az az ember, akit mindenki arról ismer, hogy az ilyen mondatokra:

"sokszor sok szempont alapján kell ezekből kimutatást készítenem"
felkapja a fejét, mint a vadászkutya a szarvasbőgésre, és azt mondja, hogy ez a feladat ordít az adatbázisért.

Nem kell bonyolult, egy Access megteszi, ahhoz csinálhatsz űrlapokat a dolgozóknak, vagy ha továbbra is Excelben kapod, importálási segédletet. Talán még webes űrlapot is lehet, de azzal sose dolgoztam, nem ismerem a működését.

 

Onnantól megszabadulsz a problémáktól, mert bármikor bármilyen kimutatást el tudsz készíteni fejvakarás nélkül, és ami a legnagyobb nyereség, hogy az ismétlődő kimutatásokat csak egyszer kell lekérdezésként elkészíteni, és máskor csak futtatni, és rengeteg időd marad kávézni vagy hasznosabb munkát végezni. Gondold meg, érdemes. Pontosan ez a dőlt betűs az egyik olyan kulcsmondat, ami azt jelzi, hogy ideje adatbázisra váltani.

 

Előzmény: zsófi_01 (32673)
Fferi50 Creative Commons License 2019.04.12 0 0 32676

És persze melyik sorban kezdődnek az eredeti adatok.

Előzmény: Fferi50 (32675)
Fferi50 Creative Commons License 2019.04.12 0 0 32675

Szia!

 

Az eredeti adatok mely oszlopokban vannak? Az egységek adatai (darab,stb.) egyesített cellákban vannak?

A cél melyik oszlopokban legyen? Egységnév A oszlop, Darab,átmérő,hossz B-C-D oszlopok. Adatok E oszloptól?

Az Indirekt függvény célszerű használatával megoldható az átfordítás, de tudni kell, honnan-hová forduljon.

 

Üdv.

 

Előzmény: zsófi_01 (32674)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!