Keresés

Részletes keresés

rostiron2 Creative Commons License 2021.02.02 0 0 14280

Köszönöm , meggyőzött  megrendelem a signum medium matracot. 

 

Üdv Árpi

Előzmény: Alváskultúra (14279)
Alváskultúra (X) 2021.02.01 0 0 14279

Kedves Árpi,

 

minden számít. Mindazonáltal a Signum matracok változatlanul ca. 13 éve vannak a piacon változatlanul, elképesztően alacsony garanciális rátával és árkategóriában veretlenül. Valamit csak jelent.-)

 

Üdvözlettel:

 

Pálinkás László

Előzmény: rostiron2 (14278)
rostiron2 Creative Commons License 2021.02.01 0 0 14278

Köszönöm a választ.

Ami egy kicsit még elbizonytalanít, az az hogy a technikai adatok a Medical Concept Premiumnál jobbak. (Magasság, szivacssűrűség) 

Ez a gyakorlatban mennyit számit ?

 

Üdv.: Árpi

Előzmény: Alváskultúra (14277)
Alváskultúra (X) 2021.02.01 0 0 14277

Kedves Árpi,

 

a két matrac közül a Medical Concept Premium a feszesebb, míg a Signum Medium a 12-es skálán 9-es, addig a MC Premium 10-es. Szívem szerint a megadott testsúlyokra én a Signum Medium matracot ajánlanám, arról nem is beszélve, hogy ennél a matracnál van lehetőség a megfordításra is, hiszen egy kétoldalas matrac.

 

 

Üdvözlettel:

 

Pálinkás László

Előzmény: rostiron2 (14276)
rostiron2 Creative Commons License 2021.01.31 0 0 14276

Tisztelt Pálinkás úr!

A RelaXx® Signum Dual matracot néztük ki magunknak, de nem tudjuk eldönteni, hogy a hard vagy a medium legyen. 2db 90cm tervezünk, 70Kg és 55Kg a súlyunk. Melyiket javasolja ? Mindketten oldalt fekszünk leginkább. Félek hogy a hard túl kemény lesz. Mindkettőre kemény /félkemény van írva, és 140 kg-ig.

Közben kiderítettem, hogy 80kg alatt Signum Dual Medium az ajánlott. De lett még egy versenyző a
Medical Concept® Premium. Tehát a kettő közül kellene dönteni. Ön melyiket ajánlja ? Próbára sajnos nincs lehetőség.

 

Üdv.:  Árpi

Alváskultúra (X) 2021.01.24 0 0 14275

Szia,

 

én úgy tudom, hogy más a rugózat és van 2 cm magasságkülönbség is.

 

Üdvözlettel:

 

Pálinkás László

Előzmény: PeterBond (14274)
PeterBond Creative Commons License 2021.01.24 0 0 14274

Szia!

 

Jól hangzik, de nem valószínű, hogy megvárom a vásárlással amíg végeztek. :) Ráadásul végső soron úgyis az számít, hogy milyennek érzem, ami szerintem valamennyire szubjektív.

 

Az Isbir Dual Comfortot talán próbáltam (legalábbis volt egy török matrac aminek a két oldala eltérő keménységű volt és ez a leírás alapján illik is erre). Nekem annyira nem tetszett mint az Allegro Duality. (off: az Allegro-ról először azt hittem, hogy lengyel, mert ott így hívják a "helyi amazont". https://en.wikipedia.org/wiki/Allegro_(website))

 

Még egy kérdés:

Az Allegro Duality és az Allegro Duett, az egy és ugyanaz vagy két külön típus?

https://www.matracvasarlas.hu/matracok/zsakrugos-matracok/allegro-duett-ferfi-noi-zsakrugos-matrac

https://www.gigamatrac.hu/matrac-markak/allegro/duality-allegro-luxus-zsakrugos-matrac

 

Egyedül a gigamatracnál van Duality (-nek hívva) a két eltérő keménységű féllel rendelkező matrac és én ott próbáltam, de látom, hogy mindenhol máshol meg egy Duett nevű van. Szóval logikus lenne, hogy a kettő ugyanaz, de a neve és az ára mégis kissé eltér.

Előzmény: Alváskultúra (14271)
Alváskultúra (X) 2021.01.24 0 1 14273

Szia,

 

szerintem sokkal jobb lesz, klasszisokkal...

 

https://www.dormiente.com/en/products/slatted-bed-bases/motor-slat-lordosis.html

 

Üdvözlettel:

 

Pálinkás László

Előzmény: Jroux1 (14272)
Jroux1 Creative Commons License 2021.01.24 0 0 14272

Szia!

 

Az öt töréspont szimpatikus, amikor ágyban olvas az ember, vagy tv-t néz. Viszont alvásra én úgy használom a mechanikus ágyrácsot, hogy kicsit lábnál és fejnél megemelem. És így ez nagyon kényelmes.

De ezt a dölés szerkezetet hogyan tudom megoldani egy öt töréspontos ágynál?

 

Jroux

Előzmény: Alváskultúra (14269)
Alváskultúra (X) 2021.01.24 0 1 14271

Szia PeterBond,

 

a gondolatmenet lehet jó. Valamennyit minden matrac puhul, igazodik és ez alól nincs kivétel. Azt nem tudom sajna megmondani, hogy az Allegro Duality a Moderato matraccal milyen keménységi viszonyban van. Esetleg ebben az ársávban még az Isbir Double Comfort lehetne egy befutó.

 

Egyébként elkezdtük az összes elérhető és általunk forgalmazott matrac keménységének a meghatározását. Évtizedek óta mindenhol (nálunk is!) olyan infókat tudunk csak adni, hogy kemény-félkemény-enyhén lágy, stb. Ezt nagyon régóta szakszerűtlennek és kevésbé informatívnak gondolom, így épült egy szerkezet egy stilizált oldalt fekvő emberi test vonalaival és az átlagos nyomott felület/testsúly arányban, így egyenként a matracok terhelés alatti magasságvesztése lemérésre kerül mind a medence, mind pedig a vállzónában. Ennek eredményeként az eddigi bemért matracok alapján akár otthon ülve is egy -ez még nem biztos érték- 10-es vagy 20-as skálán egészen pontosan be tudjuk lőni a egy matrac keménységét a medence és a váll részben egyaránt, így minden termék mellé odakerül egy-egy ikon, ha elkészültünk.

 

Üdvözlettel:

 

Pálinkás László

 

 

 

 

Előzmény: PeterBond (14268)
Alváskultúra (X) 2021.01.24 0 0 14270

bocsi a névért! Jroux...

Előzmény: Alváskultúra (14269)
Alváskultúra (X) 2021.01.24 0 1 14269

Szia Kroux,

 

sajna nem. A motoros ágyrácsok 5 törésponton hajlanak. És ez különben így jó, így kényelmes. Próbálj ki egyet valahol, érdemes! Annyira érdemes figyelni, hogy amíg egy hagyományos fej-lábemelős mechanikus ágyrács olyan 5-5,5cm magas, addig egy motoros ágyrács olyan 7-9 centi. Az olyan ágykeretekben, ahol a rácstartó lécek (általában a fa ágyaknál) 12 centivel vannak az oldalelem felső széle alatt, ott gond lehet, hogy kevésbé süllyed a matrac és elcsúszkálhat.

 

Üdvözlettel:

 

pálinkás lászló

Előzmény: Jroux1 (14267)
PeterBond Creative Commons License 2021.01.23 0 0 14268

Szia!

 

Köszönöm a tippet, így fogom csinálni. :)

 

Voltam próbálni. A gép azt hozta ki, hogy félkemény matrac lesz a jó. Csak táskarúgósakat néztem: néhány Hildinget, valami törököt meg az Allegro Duality Luxusnak mindkét felét. Az Allegro Duality puhábbik fele tetszett a legjobban, de a keményet sem éreztem túl keménynek. Hilding Individuality is tetszett, de deréknál úgy éreztem, hogy kevésbé tartott mint az Allegro. Benéztem az xxxlutzba is, ott a legjobban Sealy Energy Cushion Firm tetszett, de árban kb. a duplája a fentebb említetteknek és annyival szerintem közel sem volt jobb.

 

A kérdésem az, hogy az Allegro mennyire puhulhat fel az idő során? Alapállapotban az Allegro Duality Luxus félkemény fele tetszett legjobban, de ha tovább puhul akkor már nem biztos, hogy tetszeni fog ezért gondolkozok, hogy a biztonság kedvéért a keményebbet veszem: elvégre az keményebb nem lesz, elég kényelmes azért az is, de ha esetleg puhul akkor sincs semmi baj. Mi a véleményed erről a gondolatmenetről? Esetleg van olyan amit még szerinted érdemes megnéznem?

 

Illetve még valami: Az Allegro Duality Luxus lágyabbik fele az megegyezik ezzel? https://www.matracvasarlas.hu/matracok/zsakrugos-matracok/moderato-allegro-taskarugos-matrac

Előzmény: Alváskultúra (14266)
Jroux1 Creative Commons License 2021.01.23 0 0 14267

Sziasztok!

 

Jelenleg egy fej-láb emelős mauális működtetésű ágyrácsom van. Ergonómiailag nincsen vele bajom, csak motorosat szeretnék. Amit találtam, az a képek szerint 4 ponton tudja módosítani az ágyrész dölésszögét. Ezeknél is megoldható, hogy az ágyrácson csak egy töréspont legyen, mint ahogy ez  a fej-láb emelős ágyaknál van?

 

Köszönettel: Jroux

Alváskultúra (X) 2021.01.22 0 0 14266

Szia,

 

ágyrács ok annyi, hogy mindegyik lécet érdemes lecsavarozni. Elég macera, de megéri mindegyiket egy-egy vékony csavarral. A matrac próba meg szinte kötelező:-)

 

Üdvözlettel:

 

pálinkás László

Előzmény: PeterBond (14265)
PeterBond Creative Commons License 2021.01.22 0 0 14265

Köszönöm szépen a választ. Tulajdonképpen már segítettél, mert az ágy egyébként jó, csak a rúgós matraccal való kompatibilitás volt számomra kérdéses. De akkor az lesz a megoldás amit írsz. https://www.gigamatrac.hu/agyracsok/agybordak/fenyo-agyracs Ez az ágyrács jó lehet?

 

A matracot illetően: még régen ezt a kettőt írtam fel mint ami tetszett, de teszek azért most is egy próbát.

Előzmény: Alváskultúra (14264)
Alváskultúra (X) 2021.01.22 0 0 14264

Szia PeterBond,

 

amennyiben az ágykeretet szeretitek (úgy látom, hogy egy kárpitos ágy), akkor az ágykeret szerintem menthető. A léceket tartó műanyag bakok szerintem tűzőgéppel vannak rálőve a keret tetejére. Ezeket le lehet szedni, venni két 80x200 méretű fenyő bordasort és ilyenből is olyat érdemes, ami legalább 70%-os lefedettséget-alátámasztást ad a matracnak. Ezeket egyszerűen rácsavarozod. 

 

Amennyiben az ágyneműtartó funkció most szépen működik, tehát könnyű felnyitni és lecsukni, akkor elképzelhető, hogy ki kell cserélni majd a két gázrugót is (ezek nem bonyolult dolgok és nem is veszélyesen drágák), hiszen a fa keret is emeli majd a rács súlyát és a mostani memory matrac helyett választandó zsákrugós matrac is valószínű, hogy nehezebb lesz.

 

Matracban így nehéz segíteni, hiszen zsákrugós matracokban is végtelen kínálat van, az általad említett két matrac viszont árban is, vastagságban is, kényelemben és szolgáltatásban is ég és föld....

 

Természetesen ha nincs lehetőség próbálgatni, akkor próbálok virtuálisan segíteni, de az igazi az a matrac próba lenne.

 

Üdvözlettel:

 

Pálinkás László

Előzmény: PeterBond (14263)
PeterBond Creative Commons License 2021.01.21 0 0 14263

 

Valamiért az előző hsz-be nem töltötte fel.

Előzmény: PeterBond (14262)
PeterBond Creative Commons License 2021.01.21 0 0 14262

Sziasztok!

 

Sajnos a matracom megérett a cserére. Vákuum matrac, kis memóriaréteggel a tetején. Korábban kárpitos, rúgós ágyakon aludtam, ezt a hab+memória vonalat kimondottan megutáltam. Azt hiszem sosem volt igazán jó, de mostanra már reggel valamim biztos fáj vagy zsibbad tőle, szóval keresem az újat, a korábbi tapasztalataim alapján csak és kizárólag rúgósat.

 

Az ágykeretnek felnyitható ágyrácsa van, viszonylag kevés, rúgós ráccsal benne. Itt egy kép róla:

 

Lehet erre rúgós matracot tenni? Vagy ha rúgósat akarok, akkor először az ágykeretet kellene lecserélnem ágyrácsostul?

 

Korábban amikor próbálgattam felírtam, hogy mik tetszenek, azóta még ezeket találom a kínálatban a rúgósak közül:

https://www.gigamatrac.hu/matracok/zsakrugos-matracok/hilding-cube-zsakrugos-matrac

https://www.gigamatrac.hu/matracok/zsakrugos-matracok/hilding-individuality-multi-sm-zsakrugos-matrac-867

Ezek kompatibilisek lehetnek az ágyammal? (160 cm széles)

 

Van esetleg itt valakinek ezekkel hosszabb távú tapasztalata?

rage. Creative Commons License 2021.01.17 0 0 14261

Köszönöm. De ezt meg nem érzem,hogy romlott volna. Legalábbis vizuálisan vagy érzetre. Én viszont azért változtam a 10 év alatt:)

 

Előzmény: Alváskultúra (14260)
Alváskultúra (X) 2021.01.17 0 0 14260

Szia,

 

ha az eddigi matrac ennyi ideig bevált, akkor lehet, hogy nem érdemes a járt utat elhagyni és valami hasonlót (talán ugyanolyat) venni ismét. Az hogy eleinte feszes, az normális, az emlékezőhab hőre lágyul, így ahogyan melegíted a testeddel, úgy "enged" a memoryfoam is.

 

Üdvözlettel:

 

Pálinkás László

Előzmény: rage. (14259)
rage. Creative Commons License 2021.01.17 0 0 14259

Üdv. Nagyjából 8-10 éve használunk egy memory matracot 180x200-as méretben. Úgy emlékszem olyan 8-10cm a memory réteg és 10-12cm a hideghab. Reggelente érzem az oldalamat és nyakamat mikor kelek.

Keménynek érződik mikor ráfekszem,de egész jól süpped mikor már rajta vagyok egy ideje. 75kg vagyok a párom 65kg kb:)

Gondolkoztam egy váltáson. Milyet érdemes manapság választani a kényelmes alváshoz?

Alváskultúra (X) 2021.01.11 0 1 14258

Szia Gerisoft07,

 

a 60 és a 300 között kb olyasmi lehet a különbség, mint egy 1500 forintos kínai tornacipő és egy Assics Gel-Kayano 5 360 között, ha maratont kellene futni. Mindkettőben le lehet. És kb az életgörbéje is hasonlókat mutat majd, mint matracok esetében.

 

 

Üdvözlettel:

 

Pálinkás László

Előzmény: GeriSoft07 (14256)
_MrB_ Creative Commons License 2021.01.10 0 0 14257

Hétvégi matracnak használtuk anno, néha több éjszakára is, nyaralóban. 2-3. éjszakától nekem túl kemény volt, elsőn mindig jól aludtam rajta. Második, harmadik éjjel keltem fel, mert nyomta vállam. Most mostani párom kókuszos jyskes matraca van így, tegnap éjjel azon keltem fel, hogy nyomja a kókusz a csípőcsontom. :D

 

A mindennapos alváshoz használt HR matrac 5. éve van meg, még mindig jól alszom rajta. :)

 

Előzmény: Alváskultúra (14253)
GeriSoft07 Creative Commons License 2021.01.10 0 0 14256

Üdv, az a földön matrac csak hanyatt fekve jó, és nyilván az nem lehet megoldás. Az csak a derék nyújtós :)

 

De valóban, jó rég óta küzdök ezzel. Valahogy nem megy be az agytekervényeim közé hogy 3-4 évente új matracot vegyen az ember. Ahhoz kicsit drága szerintem.

Ha minden matrac ilyen, akkor miért van 60ezres meg 300ezres matrac?

Előzmény: Alváskultúra (14255)
Alváskultúra (X) 2021.01.10 0 0 14255

Szia Péter,

 

ugye ezt a sportot 2013 óta űzzük itt. Őszintén nem tudom, hogy mi  az elvárás. A régen vett 16cm vastag matrac nem. Akkor azt megtoldották még 4 centivel, az is kuka lett. Semmilyen matrac nem fogja megőrizni az újkori állagát, magasságát, alakját, keménységét. Minden terméknek - így a matracoknak is - van egy avulásuk. Fáradnak, gödrösödnek, puhulnak. 

 


Ez sajna ilyen és minden matracot érint. Eddig a legjobb megoldás a földön egy 2cm vastag latex "szőnyeg" volt. MIért nem valami ilyesmiben gondolkozol tartósa megoldásként?

 

Üdvözlettel:

 

pálinkás László

Előzmény: GeriSoft07 (14254)
GeriSoft07 Creative Commons License 2021.01.10 0 0 14254

Üdv, irreális(?) igényeimhez keresek matracot. 

Irreális, amennyiben elvárásom, hogy ne 3-4 évig legyen használható a matrac, és a garanciális feltételekben ne legyen minden kizárva.

 

Még 2008 körül cseréltük le a síma hab matracunkat egy tán fitness pro vagy milyen matracra, amit egyből cseréltettünk mert koszosan jött, utána jött jó, egy év múlva garanciában cserélték gödrösödés miatt, majd egy év múlva cserélték teljesen más matracra (maxim cool), amit 2 év múlva javítottak (magrész csere) majd 1,5 év múlva javítottak, +4cm anyag, majd 2 év múlva javították, új, most megint szar, de elegem van belőle. Kemény felületet preferáljuk, nem vicc, de már egy 4cm tatami szivacs a fedőmatrac rajta.

Igen, akkor is a keményet szeretjük, ha sokan azt állítják, nem az a jó a gerincnek, két gerinc műtét után, párom csigolyacsúszással, tudjuk milyen a félkemény matrac (szállodai prémium matracok, 4-5* szállodáké, nem garniszálló) ami után reggel torna kell hogy mozogjon a derekam.

 

110-115kg vagyok, párom 80, én 185 ő 175cm. minimum a napi 9 óra alvás benne, és sokszor nappal a hálóban homeofficeolok laptoppal, vagy ha épp ránk tör a betegség, akkor nappal is másik 8-10 óra ágyban töltés van, nem érdekel, hogy "azért gödrös", ez a terhelés ami éri, nem tudok fenntartani 2 ágyat, hogy éjjel ebben, nappal abban, ha beteg vagyok, és csak WC-re tudok kimenni, mert meghúztam a derekam.

 

160x200cm ágy, merev ágyrács, kb 70% fedéssel (kisebb a rés a rács lécei közt mint a léc szélesség)

 

Vannak kinézett matracok, pl a signum dual hard, medical concept premium, esetleg latex+kókusz matracok. Mi az ami bírja, és nem a korábbi kálváriát járjuk végig. 

 

Bónusz, mit tudok kezdeni a használt matraccal? Tartogassam a lomtalanításig? erre van olyan mint a háztartási nagygépeknél, hogy elviszi a szállító?

Alváskultúra (X) 2021.01.05 0 0 14253

Szia Fantomasz,

 

ez itt sajna nem lesz eredményes. Felhasználók jönnek, kérdeznek, elmennek és vesznek valamit. Utána a topik kikerül a látószögből a következő matracvásárlásig. Egy-két "állandó" felhasználó olvasó van, ott meg nagyon kicsi az esély, hogy pont ezt a matracot választották anno. Érdemre való mennyiségű (ca. 170) hozzászólás a Ceriflex Selena Comfort termékhez a matracvásárlás webáruház fórumban van. (meg még vagy 250 másik termék esetében is)

 

Üdvözlettel:

 

Pálinkás László

 

 

Előzmény: funtomasz (14252)
funtomasz Creative Commons License 2021.01.03 0 0 14252

üdv! Ceriflex Selena Comfort matrac tulajdonosait kérdezném, mennyire elégedettek? 

Alváskultúra (X) 2020.12.26 0 0 14251

Kedves Freakme9,

 

a kérdés ugye mindig ugyanaz: mi a kemény? 90kg környékén azért a Signum Hard matracot én minden további nélkül megkockáztatnám. Persze szülés után a súly helyre fog állni, ez nem kérdés. Ha lemegyünk 80 alá (már pedig igen:-), akkor még egy Signum Medium-Hard egy nagy 180-as matrachuzatban is könnyedén belefér majd. Ha a mostani tapasztalatommal és a megadott árkategóriában kellene garázdálkodnom a matracok között, akkor ez utóbbi mix verziót választanám.

 

Persze érdemes körülnézni, rengeteg kereskedés jobbnál jobb ígéretei vannak a neten!

 

Üdvözlettel:

 

Pálinkás László

Előzmény: Freakme9 (14250)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!