Keresés

Részletes keresés

zöldeskékek Creative Commons License 2021.03.01 0 0 98087

  Most nem , de  korábban sokat !

 

 Van egy  89 éves  kertvárosi házam. Hogy felülről kezdjem  palafedéssel. Konkrétan  barna  rombusz  sikpala. Műpala.

 

 

   Volt    ereszcsatorna rendszer csere  33 évesen, 65 évesen , az a második is cserélve lett 15 éve,  ez már jó... még 25 év tuti.

 

 A héjalás  rajta az 1500 db pal a még  jó.... legalább 30 évig. .

  40 éve egy toldáskor cseréltük a tetőablakokat, vápákat nehány szegélyt. Akkor kérdeztem az ácst- tetőfedőt , hogy mi lenne ha  megforgatnánk a palát.

 Udvariasan figyelmeztetett, hogy akkor a lecezés is csere.

 

 Ok. elnapolva.

 

 Viszont tervbe van véve egy tetőtér beépítés . Akkor a héjalás  és a lécezés is cserélve lesz. Az ács szerkezet marad.

 

 

 Egy másik háznál  120 éves tetőt újítottak fel. Az ács szerkezet maradt,  a lécezés és  cseréphéjalás cserélve lett.

Előzmény: PET SHOP BOY (98084)
JAMIE222 Creative Commons License 2021.03.01 0 0 98086

Nálad mit jelent a tetőcsere? Csak cserép, vagy teljes faszerkezet, fólia, szigetelés, etc..... mert nem mindegy és ennyi infóból nem lehet megmondani.

Előzmény: PET SHOP BOY (98084)
eekeili Creative Commons License 2021.03.01 0 0 98085

  A csere sok mindent takarhat !

 

 Csere csak a héjalás  --- ritka,

 

 cs. a tetőléc  és a héjalás  -- általában  50 -70 éves tetőknél aktuális,  a jó viszont 80 felett.

 

  A tejes szerkezet csere,

 

 Tehát ács szerkezet,  lécezés   + héjalás . Ez a legdrágább. A jó tetőnél is csak   90 - 100 év felett aktuális , az igazán jónál az ács szerkezet  130 - 150 évet simán kibír.

 

     A másodiknál és a harmadiknál  már a bádogos szerkezetek  is cserélendők.  Vápák,   t.ablakok szegélyek és sok más.

 

 A munkát jól körül kell írni,  csak úgy érdemes belevágni.... különben szívás.

 

 Amúgy több millió !!

Előzmény: PET SHOP BOY (98084)
PET SHOP BOY Creative Commons License 2021.03.01 0 0 98084

Sziasztok!
Csak kalkulálni szeretnék hogy kb 200 nm tetőt cserélése kb mennyibe fog kerülni! 
Anyag és munkadíj!
Nem a legolcsóbb anyag de nem is a legdrágább!
Ha csinált mostanában valaki ilyet akkor az megírná az árát?
Köszönöm!

Bz81 Creative Commons License 2021.03.01 0 0 98083

Rendben, erre figyelni fogok, egyelőre a pontos típusára nem tértünk ki csak annyit tudok, hogy 10 mm vastag lesz.
Most hogy jó idő van többet nézelődök a  városban egyelőre nem  láttam ilyen felesbe megoldott (cserép/polikarbonát) gépkocsi beállót bár a vállalkozó azt mondta megoldható.

Előzmény: Wilbur2 (98078)
myke10 Creative Commons License 2021.03.01 0 0 98082

Nem gondolom, hogy a só csinálta, mert ez volt a beton első tele és egész télen felénk 2-3 alkalommal sóztak mert nem volt többször indokolt. A garázsban ahol az autóról lecsöpög a víz, ott semmi baja (a garázs beton 2 éves).

Ősszel a fagyok és sózások előtt is látszódott már a baj, de csak később kezdett porladni (még a fagyok előtt).

 

Előzmény: Hooti (98069)
myke10 Creative Commons License 2021.03.01 0 0 98081

Köszönöm! Utánanézek a termékeknek, hogy minél hamarabb meg tudjam csinálni.

Előzmény: Töck Jenő (98068)
Töck Jenő Creative Commons License 2021.02.28 0 0 98080

Az 1,6kg/cm2. Normál téglafalnál ez nem sok.

Előzmény: bmgy_325tds (98075)
Wilbur2 Creative Commons License 2021.02.28 0 0 98079

Köszönöm!

 

12 éves volt a tető faszerkezet, amikor leszigeteltük normálisan az említett rétegsorrenddel.

Akkor jónak tűnt, remélhetőleg azóta nem romlott.

 

 

Előzmény: sr1 (98063)
Wilbur2 Creative Commons License 2021.02.28 0 0 98078

Figyelj oda, hogy milyen lesz a polikarbonát minősége, szülőknél teraszra valami gagyi (?) került fel a terasz fölé 2 éve, azóta folyamatosan pattog.

Előzmény: Bz81 (98076)
fodem1napalatt.hu Creative Commons License 2021.02.28 0 0 98077

Szia, a födém tömegét jelentősen csökkentheted, ha másik, korszerűbb födémet választasz. Időben és pénzben is sokat nyerhetsz vele.

Előzmény: bmgy_325tds (98075)
Bz81 Creative Commons License 2021.02.28 0 0 98076

Sziasztok!

Egy 6 méter széles kocsibeállót szeretnénk két autónak építettni.
A kocsi beálló a ház előtt helyezkedne el, az egyik felére pont a konyha ablakből látnánk rá, elég közponi hely jó világos, így azt találtuk, ki ,hogy ezt a világosságot a jövőben is jó lenne megtartani, így kb. a kocsibeálló tetejének fele polikarbonáttal lenne bevonva a másik fele pedig cserepezéssel.
Igazából az lenne a kérdésem, egy ez mennyire kivitelezhető, mire kéne figyelni, nem tudom mennyire "unortodox" egy ilyen jellegű megoldás. A cserép lenne szerintem végig az egyész tetőre ez ideális, biztosan időtállóbb és az árnyékolással sem kellene utólag foglalkozni csak félek, hogy sok fényt lefogna a konyhából.

bmgy_325tds Creative Commons License 2021.02.28 0 0 98075

köszi! becslés szerint mindkét födémet 1100kg/m2-el számoltam, így az össz tömeg 264t,55m a fal, nyílászárókat figyelmen kívül hagyva, az 4.8t/m. 30-as fal esetén 0.16n/mm2. jól értem, hogy ez bizakodásra ad okot, és érdemes statikust keresni, aki majd figyelembe veszi a teljes szerkezetet, alapokat, nyílászárókat, vagy ez már az az érték, ami becslés szerint is kritikus?

Előzmény: Töck Jenő (98072)
mx999 Creative Commons License 2021.02.28 0 0 98074

Üdv 

 

Kétszárnyú,3m széles és 2m magas zártszelvényből készülő kaput szeretnék majd csinálni. Ennek a kapunak az oszlopaival kapcsolatban lennének kérdéseim,amik szintén zártszelvényből lennének:  Milyen legyen itt a zártszelvény mérete? Betonozás gondolom fagyhatár alá kell, de szélességre mekkora legyen, a betonba kell-e vasalás stb. ? 

nagy.a Creative Commons License 2021.02.28 0 0 98073

Sikerült végül találni nem túl messze zúzott követ, és annyit hoznak amennyit kérek. Viszont megint megy a vita, hogy melyik legyen.

Szerintetek melyik lenne a legjobb zúzott bazalt erre a célra, ezekből lehet választani:

2-4

4/11

22/55

 

Vagy van még 0-80-as darált beton, amit ajánlott Cs_ fórumtárs.

Töck Jenő Creative Commons License 2021.02.28 0 0 98072

Becsléssel magad is megpróbálkozhatsz. A padlásfödémet 800 kg/m2-el, az emeleti födémet 1100 kg/m2-el számolva  szorozd be a födém területével. Add össze a teherhordó falak hosszát és a föntebb kijött terheket osszd el a falhosszal. Az így kapott eredmény 1 fm. falra eső BECSÜLT ÁTLAGTERHELÉST fogja adni. Ha ebből egy felületegységre eső terhet kiszámolod akkor (vagy n/mm2 vagy kg/cm2) lesz róla sejtelmed, hogy mire számíthatsz. De ez csak BECSLÉS, ha biztosat akarsz tudni akkor fordulj statikushoz. (ne építészhez)

Előzmény: bmgy_325tds (98071)
bmgy_325tds Creative Commons License 2021.02.28 0 0 98071

Sziasztok!

 

Házunk bővítésén gondolkozunk, tetőtér fele mozdulnánk. 90-ben épült alápincézett ház, a falazat leier könnyűbeton, (~3n/mm2) lakószint falai habisol téglák. Olvasgatva, szigorodtak a feltételei a statikai jóváhagyásnak, így elbizonytalanodtunk, mielőtt belevágnánk. Tájékozódásképp, van valakinek tapasztalata bővítéssel, hasonló körülmények között? Akár szilikát, könnyűbeton ház felfele bővítésével kapcsolatban.

köszönöm.

Töck Jenő Creative Commons License 2021.02.28 0 0 98070

Az is lehet, de attól még kell javítani. Másrészt jó vizes lehetett a beton bedolgozáskor, jól látszik a macska nyoma. Ezen túlmenően gyaníthatóan nem egyenletes a minősége sem.

Előzmény: Hooti (98069)
Hooti Creative Commons License 2021.02.28 0 0 98069

Nem lehet ez sómarás? Autóval közútról behordott útszóró só is tud ilyet okozni.

Előzmény: myke10 (98067)
Töck Jenő Creative Commons License 2021.02.28 0 0 98068

Műgyantás betonjavító. Több cégnek is van. De mintha túl hígra lett volna keverve a beton. Ilyenkor a cement egy része lemegy alulra.

Előzmény: myke10 (98067)
myke10 Creative Commons License 2021.02.28 0 0 98067

Sziasztok!

Tavaly augusztusban betonoztuk az udvart és a hidat (kb. 110 m2). A hídon jelentkeztek a képeken látható foltok (5-6 m2 van kb. fél cm mélyen elporladva, a többi helyen csak foltos). Most hogy pár napja nem volt eső és ki tudott "száradni" valamennyire, olyan mintha a foltok vizesek lennének.

Szeretném ha megállna a porladás, hogy ne menjen tönkre teljesen (az udvaron semmi probléma).

Tudna valaki segíteni, hogy mivel és hogyan kéne utókezelni a felületet?

Előre is nagyon köszönöm a segítséget!!

lala1961 Creative Commons License 2021.02.28 0 0 98066

Üdv ! A példád szerinti sorrend +technológia is jó !:-)

Előzmény: KermanN_ (98065)
KermanN_ Creative Commons License 2021.02.28 0 0 98065

Sziasztok!

Egy felázott falrészről kellett itthon lekaparnom a festéket, vakolatot, és némi téglát is sikerült levernem :D

Van ahol most 3-5cm mélyedés is van...a fal már száraz, a kiváltó ok elvileg megszűnt, szóval nekiállnék javítani.

Nem csináltam még ilyet, szakember viszont ekkora kis munka miatt nem jön ki...

Mit javasoltok mivel töltsem ki a mélyedést, milyen sorrendben?

Pld. Javító habarcs, glett, festék? 

 

Köszönöm előre is ha valaki segít!

Üdv. 

Latya (K.L.) Creative Commons License 2021.02.27 0 0 98064

Nem az örökkévalóságnak olcsó garázskaput szeretnék csinálni fa keretre rárakott üregkamrás polikarbonáttal, vagy trapézlememezzel , azaz valami nagyon könnyű borítással. A cél: a  jelenleg ajtó nélküli garázsba 1-2 hónapja bejár a környék összes macskája,  és odapiszkit, ez ellen kellene valamit tenni. ( Ecet és bors, mint riasztó mellett)
A léc keret anyagban vagy gyalult 2,5x5  vagy "egalizált, szinte gyalult minőségű"2,8x4,8 anyagban  gondolkodom. Valamelyik  léc típus jobb lehet? ( árban kb egyformák) Vagy tudnátok más keret anyagot javasolni? 
( max heti 2x mozog az autó)

sr1 Creative Commons License 2021.02.26 0 0 98063

A kérdés az lenne, hogy van értelme felszedni a deszkákat, nem lehet arra ráverni egyből a szarufákon az ellenlécet?

 

Ha nincs befove a deszka, akkor nem kell lebontani. 

Amikor az acsok bontanak, akkor mindenkeppen szolnak ha be van fove, mert nehol beszakad.  Ezert akarja az acs bontani.  

Ha nem volt megoldva jol a parazaras belulro, akkor 80%-ek, hogy a deszka meg van fove. Magyaran: nedves lesz telen a belso parakicsapodastol es nem tud kiszaradni, majd nyaron nagyon felmelegiti a napsugarzas. 

 

Ha nincs befove, arra lehet paraatereszto foliat es ellenlecet szerelni, meg egy reteg deszkat/OSB es a zsindelyt, de igy 7 cm megno a teto sikja, amit lefuggozve tobb.  

Ha lebontjak a deszkat, akkor is 5cm no a teto. Ezzel szamolni kell, altalaba a csepeges a csatornaba nem passzol, igy azt is cserelni kell. 

 

Elnezest, de valamiert nincs magyar billentyuzetem.  

Előzmény: Wilbur2 (98061)
sr1 Creative Commons License 2021.02.26 0 0 98062

Igen,  egy olcso profil es nagyobb legrest biztosit, a trapezlemez szinte teljesen zar, semmifele para nem tud rajta athatolni. Csak a szellozoreseken. 

 

Ezzel nyersz meg 2.5 cm a teto teljes hosszaba, noha nincs csak 5 cm legresed a folia felett, de szamit, mert a huzatatot egy picit felgyorsitja a legresbe. 

Előzmény: szabi278 (98060)
Wilbur2 Creative Commons License 2021.02.26 0 0 98061

"Mi le szoktuk deszkazni a szarufakat- gyeren, mert amikor a hoszigetelest beszereled a szarufak koze, megvan a eselye, hogy elzard a legrest, ha tablas gyapottot hasznalsz."

 

Egy kérdésem lenne ehhez a hozzászóláshoz:

 

Nekem most olyan a rétegrendem, hogy zsindely, deszka, szarufa, és a szarufa + deszkákra ment belülről u alakban a páraáteresztő. (majd szigetelés, párazáró, gipszkarton)

 

Ha felújítás (?) lesz, akkor szeretném cserélni a zsindelyt.

Az egyik ács azt mondta, hogy ilyenkor leszedik a deszkát is, és új ellenléceznek + alá páráteresztő fóliát rögzítenek, majd erre jönne az OSB + zsindely.

A kérdés az lenne, hogy van értelme felszedni a deszkákat, nem lehet arra ráverni egyből a szarufákon az ellenlécet?

Így is meglenne a garantált légrés, elég lenne csak a zsindelyt leszedni, és nem kell új párazáró sem. A kérdésem csak az, hogy problémát okozhat-e később bármikor a fent lévő deszkasor.

 

Köszönöm,

 

Előzmény: sr1 (98058)
szabi278 Creative Commons License 2021.02.26 0 0 98060

Ez egy féltető. A gerincet úgy érted, hogy a tető elejére és végére is ilyen szellőzőt tegyek az első és az utolsó tetőléc helyett? 

Előzmény: sr1 (98058)
Csuklósbusz Creative Commons License 2021.02.26 0 0 98059

Srudolf újra itt, köszönöm! 


Ami már ki van fordulva ott is megoldás lehet ugyanez belülre? 


http://keptarhely.eu/links.php?file=20210226v01v13qil.jpeg

http://keptarhely.eu/links.php?file=20210226v01vle31.jpeg

 

 

 

Előzmény: sr1 (98025)
sr1 Creative Commons License 2021.02.26 0 0 98058

Az eresznel, utolso tetolec helyett vegyel egy muanyag profilt, ami 2.5 cm magass, oda lehet csavarozni az ellenlecekhez es uregek vannak rajta.  

Eresz szellozo elem a neve, ebbol van fesus is, neked fesu neluli kell.

Ilyen.

Akkor a csereplec vastagsagaban is tud szellozni. 

Fent a gerinznel is erdemes ezt a profilt szerelni, ott oda kell figyelni, hogy a lezáras biztositsa a legrest. 

 

Mi le szoktuk deszkazni a szarufakat- gyeren, mert amikor a hoszigetelest beszereled a szarufak koze, megvan a eselye, hogy elzard a legrest, ha tablas gyapottot hasznalsz. 

 

Előzmény: szabi278 (98057)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!