Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

embecska Creative Commons License 2006.05.31 0 0 294
köszi

az tuti,előbb utóbb úgyis lesz én tudom.Érdekes de mindig épp az van ami érdekel.Eddig nem is érdekelt a pedálos lada,csak hogy csináltam a honlapot,akkor kezdett el érdekelni,meg hogy láttam a vaterán.Erre mit találok pont most a méhben:pedálos ladát:) de volt ez már így motorral is(csepel125,danuvia,verhó),mindig épp az volt amire pont szükség volt.bár lehet hogy csak az ember szeme áll rá arra ami nagyon kéne és azt szúrja ki,mivel azt keresi.szóval remélem lesz 1x ilyen régi gömbölyű fogás is.holnap vagy pénteken bekéreckedek megint a ladás méhbe és próbálkozok.viszek fotógépet titokban és lefotózom lássátok mi a helyzet meg hogy milyen távolságból vettem észre.1x már kizavartak fotózás miatt,azt hitték valami kém vagyok:)
Előzmény: oxicort (293)
oxicort Creative Commons License 2006.05.31 0 0 293
Azért ha a vastelepen kettőt találnál belőle, nem hagynád ott egyiket sem. :-)
Ment a levél a csatolmánnyal.
Előzmény: embecska (292)
embecska Creative Commons License 2006.05.31 0 0 292
na 1 ilyen régi kéne még nekem és akkor megelégednék:)
Előzmény: oxicort (291)
oxicort Creative Commons License 2006.05.31 0 0 291
Jó ezeket a sorokat olvasni. Bennem is - és még sokunkban - él ez a nosztalgia, igaz egyelőre még bele kell nőnie a lányomnak a kocsiba, de ez már csak egy kis idő.
Tegnap otthon jártam a szüleimnél, szóba kerültek a moszkvicsok is. Megbeszéltük, hogy jó lett volna annak idején beruházni pár ilyen kisautóba, kb. '79-ben vették az enyémet 700-800 forint közötti áron.
A lenti képeket valamelyik másik fórumból hoztam át, nem sajátok.


Előzmény: Teddy-k9 (268)
embecska Creative Commons License 2006.05.31 0 0 290
a moszkviccsal azért vigyázz,sokkal gyengébb.a pedálos mélcímre jöhet,az üres,nem sokan írogatnak rá....:(
Előzmény: oxicort (289)
oxicort Creative Commons License 2006.05.31 0 0 289
Kedvcsinálónak is jó képek. Szerzek még két embert magam mellé és nekiállunk kalapálni a kis fehér Moszkvát, az sincs rosszabb állapotban, mint ez volt. Sok sikert a továbbiakhoz!
Van hely valamelyik email-címeden? Át tudom küldeni a Tifi-töfit cd-ről leszedve.
Előzmény: embecska (284)
AUTOPETI Creative Commons License 2006.05.31 0 0 288
szegény kis lada úgy nézett ki,mintha százzal rohant volna fának,de most tényleg szebb és felismerhető.gratula
csepzone Creative Commons License 2006.05.31 0 0 287
azért te nem semmi spiler vagy!ezek szerint nem nagyon van lehetetlen!!!!!!!
Előzmény: embecska (284)
embecska Creative Commons License 2006.05.31 0 0 286
hát figyu,nem rajtam múlik:)
ha a mechanikákat sikerül rendberakni,akor lehet.2 kerekem van,majd hátra rakok moszkvicsét amíg nem lesz eredeti.ülést megcsinálom,lököst,orrlemezt,csinálok rá vagy ha sikerül elhozni a másikat arról átpakolom.kormány nem gond,szóval elvileg lehet:)
Előzmény: AUTOPETI (285)
AUTOPETI Creative Commons License 2006.05.31 0 0 285
elismerésem,de lesz ebből még valaha működőképes,tekerhető kocsi? remélem igen
Előzmény: embecska (284)
embecska Creative Commons License 2006.05.31 0 0 284
na szóval itt jár a dolog,egész jó ahhoz képest amilyen volt.baromi erős lemezből van,ami 1 részt jó mert nem rohad és nem pereg szét,másrészt viszont nehéz alakítani.3-an kellett vele dolgozni,2 lefogta 1 ütötte,hajlította,satuba fogta.haver faterja azt mondta erősebb anyag mint az igazi ladák:) pár óra ráment de megérte.a pedál,kormány,futómű szerkezet még vár magára,az is jól összegabajodott,lesz vele meló
Előzmény: embecska (283)
embecska Creative Commons License 2006.05.31 0 0 283

a másik ladához ma nem jutottam el:(

viszont alakul a tegnapi lada kikalapálása,már a fő töréseket kikalapáltuk:)kezd autó kinézete lenni:)tolok fel képet az állapotról ami még persze nem végleges.

Zoli_t5H Creative Commons License 2006.05.30 0 0 282
Oooo, basszus, ha te ebbol a Ladabol autot csinalsz, akkor nagy magus vagy...
De kar erte.
Előzmény: embecska (271)
csepzone Creative Commons License 2006.05.30 0 0 281
nálam meg lassan három
Előzmény: AUTOPETI (280)
AUTOPETI Creative Commons License 2006.05.30 0 0 280
áll egy szétszedve nálunk is...
Előzmény: csepzone (279)
csepzone Creative Commons License 2006.05.30 0 0 279
ja jut eszembe 412-es "nagy " moszkvics nem kell senkinek?
AUTOPETI Creative Commons License 2006.05.30 0 0 278
akkor meg peched van...
Előzmény: embecska (276)
embecska Creative Commons License 2006.05.30 0 0 277
egyébként az oldalon van már pár hirdetés,figyelitek?:)az egyik romos moszkvics 5000 ft megkérdeztem,alkatrésznek jó,szerintem hívja fel akinek kell.
embecska Creative Commons License 2006.05.30 0 0 276
sajna kb 5 góré van ott,1-2-t ismerek.ide nem olyan szinten jön a cucc hogy valaki furikon betolja a kis mérlegre és külön rakosgatja a lemezt,vasat,alut.....itt nagyban nyomják,jön az ifa,kompletten megpakolva,rááll az autó mérlegre és kész,nem látják mi van rajta.utána meg a markoló leszedi róla és megy a kupacra:(innen ép dolgot még nem hoztam,csak azt a szintén kifli moszkvát ami az oldalon van a képeimnél.azt egész szépen kihajlítottam utána
Előzmény: AUTOPETI (274)
dstr Creative Commons License 2006.05.30 0 0 275
Hogy neked mekkora mákod van!!!
Előzmény: embecska (271)
AUTOPETI Creative Commons License 2006.05.30 0 0 274
embecska:ha olyan jól ismernek már téged ott,akkkor szólhatnál nekik,hogyha hoznak pedálost,tegyék félre neked és ne gyűrjék össze.
embecska Creative Commons License 2006.05.30 0 0 273

hát ez az 1 megoldás lenne,csak az a baj hogy ez 1 rohadt nagy telep és olyan középső helyen van amihez oda sem tudna menni a markoló.ahhoz csak akkor lehet majd odamenni ha körülötte felszabadul a hely...És mivel nagy a forgalom,amit ma látsz,holnap már máshol van.És a tulajok kisebbségiek,valamint a legújabb nagy ladik bmw-ken gurulnak...szóval hiába szólok ott én,elküldenek meg kiröhögnek.de azért lehet vállalom és megpróbálom,szólok hogy ha félreteszik majd nekem adok egy kis borravalót.ha a skodát lelöknék,akkor már felmászom én érte az nem gond
Előzmény: csepzone (272)
csepzone Creative Commons License 2006.05.30 0 0 272

vazeg,hogy te miket bírsz szerezni,én itt a telepen soha se találok semmit!

a markólósnak meg adj egy ezrest azt akkor leveszi neked a skodát a gépröl,vagy solj hogy tegyék félre,ha lefogy a kupac,kár lenne érte!

Előzmény: embecska (271)
embecska Creative Commons License 2006.05.30 0 0 271

Képzeljétek most guberáltam 1 pedálos Ladát!!!!:)))))))

Méhből van,sajnos a markoló már megkóstolta szegényt,de még talán sikerül annyira kihajtogatni hogy autó kinézete legyen.Ennek örülök,viszont a baj az hogy egy ettől sokkal jobb állapotú ugyanilyen lada is van bent csak ahhoz nem tudok hozzáférni:( ugyanis egy kb 8m-es kupac tetején van,ráadásul egy 105-ös skoda trónol rajta konkrétan és csak a hátulja lóg ki.de azon is lámpák,sőt lökhárító rajta van....lehetetlen és veszélyes is megközelíteni,valamint ha még fel is jutnék akkor is tuti nem bírnám kihúzni egy skoda alól:((((szegény ottmarad:(de az enyém megmenekült:)és meg lesz csinálva ha lehet,erősebb mint a moszkvics,talán nem pereg szét ha elkezdem kihúzogatni a lemezt.kereke fém,régebbi lehet mint a vaterás.a másik is ugyanilyen színű,valahol selejtezhettek,valami oviban biztos,ki tudja mennyilehet még ott csak nem látszik......

Teddy-k9 Creative Commons License 2006.05.30 0 0 270

Szia!

A szélvédő beszerzéhez nevet, telefonszámot itt olvastam e topic keretei között (lásd: 7.oldal oxicort 74-es hozzászólása). Az ára 5 ezer, de nekem megérte!

Előzmény: embecska (269)
embecska Creative Commons License 2006.05.30 0 0 269
üdv
persze jöhet,a narancs szín amúgy sem mindennapi.aztán majd a honlapra is felkerül.
szélvédőt honnan szereztél?a vateráról?
Előzmény: Teddy-k9 (268)
Teddy-k9 Creative Commons License 2006.05.30 0 0 268

Űdv mindenkinek!

 

A kisfiam nem rég lett egy '87-es moszkvics tulajdonosa és vezetője. 2 évnyi várakozás után kapta meg. Ez olyan "merkur" feeling nem?:-))

Teljesen jó állapotban sikerült megszerezni csak egy szélvédő, lapos elem+kapcsoló hiányzott a gépről, egyébként tökéletesen működik igaz a fényezés kopotas (narancs), de ezért van a fényező :-))

Köszönöm a topic-ba íroknak az ötleteket és fényképeket, mert ez alapján sikerült a szélvédőt beszerezni és színt is kiválasztani.

Sose hittem volna, milyen jó ezt az időszakot "apukaként" megélni. Van egy közös élményem a fiammal, csak én ezt 29 évvel ezelött éltem át. Jó látni a gyereken, hogy szívből örül és büszke, hogy neki van ilyen csoda masinája. Úgy mossa le mint én a családi autót, sőt minden este elköszön tőle. Hihetelen, hogy egy "játék" mennyi emléket idéz fel emberekben, bármerre járunk a fiammal (ő pedálozik, én vágyakozva "bárcsak még egyszer kiprobálhatnám..."sétálok mögötte) sokan megállitanak csak azért, hogy a sztorijukat vele kapcsolatban elmeséljék.

Olyan vagyok, mint aki nem a második gyerekorát éli, hanem az elsőt őrizgeti.

 

Utóirat: A "gép"-ről fogok feltenni képeket a "közösbe". De csak ha nem probléma:-))

 

AUTOPETI Creative Commons License 2006.05.29 0 0 267
A modellauto.hu oldalon eladó egy 100 százalékos pedálos.
engine73 Creative Commons License 2006.05.29 0 0 266
Sziasztok!

A napokban találtam rá erre a fórumra, és nagyon megörültem. Gyermekkori álmom volt egy ilyen pedálos moszkvics, sajna nem jött össze. Szüleim szerint egyszer séta közben kirángattam egy kiscsókát egy ilyen kisautóból (GTA jelleggel). Ha innen volt valaki akkor elnézést kérek:))). Védelmemre szóljon, hogy nagyon szerettem volna egy ilyen járművet. Ha lesznek kissrácaim biztosan beszerzek egy ilyet, hadd pedálozzanak. Tetszik és nagyon örülök, hogy gyermekkorunk eme darabkája tovább él lelkes emberek kezei között.
embecska Creative Commons License 2006.05.28 0 0 265

hali

 

nem 1szerű találni,mert nem nagyon hirdetik őket.pedig van sok mert nem olyan régi és sok gyereknek volt/van.legjobb ha kérdezősködsz/házalsz aztán hátha,vagy nyitott szemmel jársz a világban.ha romosat akarsz akkor meg méhtelepet ajánlom látogatni rendszeresen.

Előzmény: james01 (262)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!