Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

david t5h tlf Creative Commons License 2006.06.03 0 0 322

aham....

 

a plexi sajnos nem mard úgy de rendkívül rugalmas és nem egy horibilis összeg(méretre vágnak)...    ezért kérdezem hogy hogy van a felfogatás képszerűen megoldva mert ha szegecselni kell vagy valahogy lehet rögzíteni hogy úgymaradjon akkor megfelelő....nekem  a boltban a többi plexit max építkezéshez ajánlották

Teddy-k9 Creative Commons License 2006.06.03 0 0 321
Nehogy eldobd azt a három meghajlitott csavart!!! Eredetileg is azzal volt felszerelve a szélvédő. (Legalábbis több egybehangzó vallomás szólt erről) :-))))
Előzmény: david t5h tlf (319)
embecska Creative Commons License 2006.06.02 0 0 320

de ez ha meghajlítom akkor az úgy is marad?nem kell felmelegíteni vagy ilyesmi?nem tudom elképzelni hogy fogom,belehajlítom az ívet ,elengedem a kezemmel és az úgy marad abban a formában.vagy így van?

ha igen akkor kell nekem abból az anyagból.

 

a felfogatást még én se láttam,keresek képet,de 1szerű lehet.a plexin lehet 1 lyuk és a kasznin is.egy L vagy T alakú fémelemezt hajlítassz,kífúrod a 2 lyukat rajta és szerintem az megtartja.

Előzmény: david t5h tlf (319)
david t5h tlf Creative Commons License 2006.06.02 0 0 319

a plexi készítéshez én nagyon tudom ajánlani a policarbonát anyagot én az oldalkocsimra is olyat vettem , full hajlékony mondhatnám akár el se lehet törni és az időjárásnak is jól ellenál  (a hagyományos plexi legalábbis amit az afféle építős boltokban lehet kapni hamar feladja, könnyen reped)

 

apropó valaki nem tud feltenni pár közeli képet hogy a verdára a szélvédőt hogyan rőgzítették? nekem a helyén csak 3 elhajlott csavar van.....

oxicort Creative Commons License 2006.06.02 0 0 318
Akkor mentve a becsületünk! (Bár valahogy sejtettem, hogy akad majd vállalkozó kedvű cartárs.)
Előzmény: AUTOPETI (317)
AUTOPETI Creative Commons License 2006.06.02 0 0 317
a sörözést én vállalom.
Előzmény: oxicort (316)
oxicort Creative Commons License 2006.06.02 0 0 316
Egy sofőr biztosan velem tart majd. Reménység szerint kettő is, csak a másik még meglehetősen kicsi lesz akkor. Hogy tökéletes legyen az összkép, az anyuka szériában jár hozzájuk. :-)
Gondolom, a kicsikocsikon felül Matiz egy Wartburgot, Embecska és én egy-egy Skodát be tudnánk nevezni a nézegetnivalók közé, és a sor még folytatható... De mi lesz akkor a sörözéssel?
Előzmény: csepzone (312)
csepzone Creative Commons License 2006.06.02 0 0 315
tényleg szévédöt plexiböl faján le lehetne hajtani! annyit hajlík csak merevíteni kellene valahogy?!
Előzmény: embecska (314)
embecska Creative Commons License 2006.06.02 0 0 314
hello

szélvédőre gondolsz?szerinted le lehetne gyártani minta alapján?az igen jó lenne.én nem ismerek ilyen műhelyt,te tudsz valakit?
Előzmény: diplo (311)
embecska Creative Commons License 2006.06.02 0 0 313
hát sofőröm nekem sincs,de nem baj:)
apropó egy szintén pedálos rajongó küldte ezt a képet,áfész kártyanaptár,ilyen kell nekem is:)
Előzmény: csepzone (312)
csepzone Creative Commons License 2006.06.02 0 0 312

ziher egy ketten csak lesnek majd,de ennyi sofört honnan szerzünk!

ja ez lehetne egy igazi családi majális is amik az apuk megnézik a nagy moszkvákat,a kicsik "dodzsemezhetnek" a pedálosokkal, az anyukákat majd mi kezelgetjük,milözbe szépen besörözünk!:)

 

Előzmény: embecska (309)
diplo Creative Commons License 2006.06.02 0 0 311
Szia embecska! Ha kell egy mintának valót tudok adni, meg egy garnitúra újszerű futóművem is van ha érdekel valakit.Üdv, P
Előzmény: embecska (269)
embecska Creative Commons License 2006.06.02 0 0 310
sajnos nem kellett vigyáznom mert nem engedtek be:(ott volt a nagy-nagy főnök így a kis csicskások nem engedhettek be,mert akkor kiderülne hogy ugyebár zsebre dolgoznak eladásnál,ami hivatalosan nincs is.de kintről lőttem 1 fotót, kb ott pihen szegény lada ahol a piros karika van.
Előzmény: snake peti (305)
embecska Creative Commons License 2006.06.02 0 0 309
elképzelem ahogy ott áll vagy 10-15 egymás mellett sorban....nagyon jó lesz:)többen megnézik majd mint az igazi autókat:)
Előzmény: oxicort (306)
embecska Creative Commons License 2006.06.02 0 0 308
köszönjük szépen az intézkedést!:)
Előzmény: zsotyi2140 (303)
csepzone Creative Commons License 2006.06.02 0 0 307
toljuk odébb a kocsmát!!!!(béláim)
Előzmény: oxicort (306)
oxicort Creative Commons License 2006.06.02 0 0 306
Köszönjük, hogy a "nagytestvérek" gazdái is ilyen komolyan veszik a pedálosokat. Idő kell még és kiforrja magát az ügy, hiszen sokan őrizünk kedves emlékeket a kismoszkvicsról.

Teddy-k9
Telitalálat a találkozó. Azonban egyetértek Embecskával, hogy találnunk kéne még néhány tagot, ifjú Moszkvics-tulajokat. Jövőre május 1-én a Városligetben ott a helyünk.
Egy külön találkozó lenne az igazi - a szervezésben szívesen részt veszek.
No akkor, Béláim, gondolkodjunk!
Előzmény: zsotyi2140 (303)
snake peti Creative Commons License 2006.06.02 0 0 305

azért okosan a roncsok tetejére való felmászkálással!!

Inkább olvasszák be minthogy......

Előzmény: embecska (273)
oxicort Creative Commons License 2006.06.02 0 0 304
Még így horpadtan is mutatós darab. Hajrá!
Előzmény: csepzone (296)
zsotyi2140 Creative Commons License 2006.06.02 0 0 303

Sziasztok!

 

Beszéltem a Veterán Autó-Motor egyik újságírójával.Ígéretet tett,hogy a következő szám apró rovatába,bekerül a honlap címe,és ez a kis mozgalom ami itt most bontakozik!

Sok kis pedálost mindenkinek!

Üdv

Zsotyi

alelnök

www.moszkvicsklub.hu

 

Zoli_t5H Creative Commons License 2006.06.02 0 0 302
Ez a reszlet a Budapest Retro cimu filmbol van (hogy az elso vagy a masodik reszebol, azt most igy kapasbol nem tudom megmondani). Ha nem ismered, akkor nagyon tudom ajanlani, mert minden olyan embernek kotelezo darab, aki szereti a regi dolgokat (autok, motorok, butorok, muszaki cikkek... nagyon jol bemutatja az '50-es, '60-as, '70-es eveket).

Előzmény: embecska (300)
Zoli_t5H Creative Commons License 2006.06.02 0 0 301
Zsir!
Az enyemnek is ilyen szine van (vagy legalabbis ilyesmi:).
Előzmény: csepzone (296)
embecska Creative Commons License 2006.06.01 0 0 300
ja,a link ha nincs kedvetek keresgélni:
http://skodalista.hu/pix/mindenki/embecska/untitled_20060530_2.mpg
Előzmény: embecska (299)
embecska Creative Commons License 2006.06.01 0 0 299
Nagyon jó ötlet bár még korai szerintem.Még kicsit rázódjon jobban össze a társaság,mindenki tegye rendbe a moszkvicsait (én is) ,legyen minél több tag,és jöhet a tali.aztán jöhet majd a média is,biztos ráharap:)

Davidt5 kolléga segítségével,felkerült 1 VIDEÓ az oldalra 66-ból ami bizonyítja hogy akkor már gurultak bizony az 1. generációs moszkvicsok.nézzétek meg!.még 1 x köszi

a képtár is folyamatosan bővül,szóval beindul a dolog úgy hiszem:)
Előzmény: Teddy-k9 (298)
Teddy-k9 Creative Commons License 2006.06.01 0 0 298

Sziasztok!

 

Csak rész infoért zavarok. Találtam egy öreg szakibácsit aki lefényezi a kisfiam moszkvicsát. Mivel rendszeresen kijárunk a kreszparkba (nemrég újították fel teljesen nálunk) Balu kapitánnyal (kisfiam beceneve) meg kellett egyezni, hogy egy pár napra a moszkvicsot nélkülőznie kell ahhoz, hogy megszépülve közlekedhessen.

Ma reggel elvittem a moszkvát a szakibácsihoz, aranyos volt mert ajánlot egy boltot ahol viszonylag olcsón lehet festéket kevertetni. Elmentünk a feleségemmel és kiválasztottunk egy párat a színkódok közül, de a végső szó a kisfiamé. Böli után irány a bolt, fiam "jó ízléssel" sőtétkék gyöngyház színt választott ki. Festékkel irány a fényező. Mire odaértünk Moszkva lecsupaszítva állt a fényező mühelyben. Jani bácsi (ő a fényező), már sorolta mit csinált eddig és mit fog csinálni rajta (kihegeszti a sárvédőnél megrepedt kasznit, simára gletteli stb) + délelőtt nála járt egyik autóvillamossági szerelő barátja, aki felajánlotta , hogy "társadalmiba" átnézi és megcsinálja világitást. Tehát, ha minden jó megy keddre kész lesz.

Ami meglepő volt megköszönte, hogy őt biztuk meg ennek a "csúcsmodell" fényezésével. Teljesen el voltam hűlve, hogy mire képes egy régi "gyerekjáték".

 

"Előtte-utána" képeket a "csúcsmodell" fényező műhelyből való kigőrdülése után teszem fel. Igaz ezek nem csúcsminőségű képek lesznek, mert digi fényképezőm nincs, csak telefon kamerás képekkel szolgálhatók.

 

Kisfiam érdeklődött lesz-e pedálos moszkvics találkozó, mert szeretne együtt tekerni a többi "kis tulajjal".  

embecska Creative Commons License 2006.06.01 0 0 297
okés,nagyon szép,vedd meg:)
Előzmény: csepzone (296)
csepzone Creative Commons License 2006.06.01 0 0 296

a képek lemaradtak:

a egyik lámpa leesett,de megvan

hátul horpi egy kicsit,de serintem,majd festeni kell,sajna annélkül nem tudom kiegyengetni

19-89 -es rendszáma van

plexi nincs+a jobb müszerfal hiányos

(még ne tedd fel a honlapra,majd csak,ha enyém lesz ha?!....)

Előzmény: csepzone (295)
csepzone Creative Commons License 2006.06.01 0 0 295

én épp erröl tárgyalok,de még nem biztos,hogy meg tudom szerezni!

azért reménykedek:

 

Előzmény: embecska (294)
embecska Creative Commons License 2006.05.31 0 0 294
köszi

az tuti,előbb utóbb úgyis lesz én tudom.Érdekes de mindig épp az van ami érdekel.Eddig nem is érdekelt a pedálos lada,csak hogy csináltam a honlapot,akkor kezdett el érdekelni,meg hogy láttam a vaterán.Erre mit találok pont most a méhben:pedálos ladát:) de volt ez már így motorral is(csepel125,danuvia,verhó),mindig épp az volt amire pont szükség volt.bár lehet hogy csak az ember szeme áll rá arra ami nagyon kéne és azt szúrja ki,mivel azt keresi.szóval remélem lesz 1x ilyen régi gömbölyű fogás is.holnap vagy pénteken bekéreckedek megint a ladás méhbe és próbálkozok.viszek fotógépet titokban és lefotózom lássátok mi a helyzet meg hogy milyen távolságból vettem észre.1x már kizavartak fotózás miatt,azt hitték valami kém vagyok:)
Előzmény: oxicort (293)
oxicort Creative Commons License 2006.05.31 0 0 293
Azért ha a vastelepen kettőt találnál belőle, nem hagynád ott egyiket sem. :-)
Ment a levél a csatolmánnyal.
Előzmény: embecska (292)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!