Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

csepzone Creative Commons License 2006.06.06 0 0 333

nagyszerű!!!!!!!!!!!!!

ja a vaterán vérig mész azért a tátráért?

Előzmény: embecska (332)
embecska Creative Commons License 2006.06.06 0 0 332

háháá megvan a másik zsiguli:)))))))

képek lesznek csak még visszamegyünk egy berváért,nem fért be:)

zsotyi2140 Creative Commons License 2006.06.05 0 0 331

Sziasztok!

Budapesten a X.ker-ben a Jászberényi úton egész a legelején lehet kapni ilyen plexit is meg polikarbonátot.

Üdv

zsotyi

embecska Creative Commons License 2006.06.04 0 0 330
kösz az infót,utána fogok járni.sokat dob a plexi a kocsi kinézetén
Előzmény: david t5h tlf (329)
david t5h tlf Creative Commons License 2006.06.04 0 0 329

aham...

 

én a plexit szolnokon vettem egy építkezési boltban a nevét nemtudom de sztem egy két boltban ha utánnakérdezel akkor útbaigazitanak hogy a környékeden hol találsz ilyen boltot ahol plexit lehet kapni...én is így nyomoztam ki ... az anyag neve pedig a  polikarbonát..

Előzmény: embecska (325)
Teddy-k9 Creative Commons License 2006.06.04 0 0 328

Sznos! Remélem jól értelmeztem a problémádat?!

 Ha a rugalmas a plexit, a kasznin lévő lyukakhoz mérten átfúrod és nemes orosz egyszerűséggel a meghajlitott csavart a furatok átvezetve rögzited a szélvédőt. Tehát a szélvédőt maga a csavarfej tartja-támasztja meg. Nincs szükség szegecselésre.

 

De a pedálos moszkvics honlapon a képgallériában is találsz képet az eredeti felfogatásról, ahol csupán a meghajlított csavarok rögzitik a szélvédőt.

Előzmény: david t5h tlf (322)
snake peti Creative Commons License 2006.06.03 0 0 327
Hozzám annó már elég leharcolt állapotban került egy kis moszkvics (lévén hogy még csak 20 vagyok) már bele se fértem de emlékszem hogy azzal keztem a ralis pályafutásomat : ugratás a sóderkupacról,és a járdára rászórodott frissen levágott füvön való faralgatással...:))aztán már nem emlékszem pontosan mi lett vele...elköltöztünk stb...
Előzmény: BMW Power (324)
Zoli_t5H Creative Commons License 2006.06.03 0 0 326
Ez egy eletkepes otletnek tunik. En ilyenkor meg bogracsban is szoktam rittyenteni egy 10 soros gulyast (altalaban ennyi sort fogyasztok el a gulyas elkeszitese kozben, igy a Pannonias haverok ezt a cimet ragasztottak a foztomre: "Zolibacsi-fele 10 soros gulyas" :))

Előzmény: csepzone (312)
embecska Creative Commons License 2006.06.03 0 0 325

 

és hol lehet kapni ezt az anyagot?vagy milyen féle boltban?

Előzmény: david t5h tlf (322)
BMW Power Creative Commons License 2006.06.03 0 0 324
Én is....
Enyém kék volt, állt a karácsonyfa alatt bekapcsolt lámpákkal (lapos elemmel ment ügye?).....jaj istenem rámtörek az emlékek :-)
Piros kivehető műbörülés, stb. Azokon a napfényes lakótelepi délutánokon mennyit hülyéskedtünk vele haverral (neki zöld volt)
Sorsa hasonló mint többeknek, bár egész jól türte a karambolokat...
Húh de rég volt.
Ahogy látom sok hasonló koru autóörűltnek ez volt az első és meghatározó :-)

oxicort Creative Commons License 2006.06.03 0 0 323
A hír igaz! A három görbe csavarral van felrögzítve a plexi. Képet - ha még téma lesz - jövő hét végén tudok legkorábban készíteni. Ennek a konstrukciónak időtállóságát mutatja, hogy a régi fényképeken és a mostanában előkerülő moszkvicsok között elvétve ha akad olyan amin még a plexi is rajta van.
Előzmény: Teddy-k9 (321)
david t5h tlf Creative Commons License 2006.06.03 0 0 322

aham....

 

a plexi sajnos nem mard úgy de rendkívül rugalmas és nem egy horibilis összeg(méretre vágnak)...    ezért kérdezem hogy hogy van a felfogatás képszerűen megoldva mert ha szegecselni kell vagy valahogy lehet rögzíteni hogy úgymaradjon akkor megfelelő....nekem  a boltban a többi plexit max építkezéshez ajánlották

Teddy-k9 Creative Commons License 2006.06.03 0 0 321
Nehogy eldobd azt a három meghajlitott csavart!!! Eredetileg is azzal volt felszerelve a szélvédő. (Legalábbis több egybehangzó vallomás szólt erről) :-))))
Előzmény: david t5h tlf (319)
embecska Creative Commons License 2006.06.02 0 0 320

de ez ha meghajlítom akkor az úgy is marad?nem kell felmelegíteni vagy ilyesmi?nem tudom elképzelni hogy fogom,belehajlítom az ívet ,elengedem a kezemmel és az úgy marad abban a formában.vagy így van?

ha igen akkor kell nekem abból az anyagból.

 

a felfogatást még én se láttam,keresek képet,de 1szerű lehet.a plexin lehet 1 lyuk és a kasznin is.egy L vagy T alakú fémelemezt hajlítassz,kífúrod a 2 lyukat rajta és szerintem az megtartja.

Előzmény: david t5h tlf (319)
david t5h tlf Creative Commons License 2006.06.02 0 0 319

a plexi készítéshez én nagyon tudom ajánlani a policarbonát anyagot én az oldalkocsimra is olyat vettem , full hajlékony mondhatnám akár el se lehet törni és az időjárásnak is jól ellenál  (a hagyományos plexi legalábbis amit az afféle építős boltokban lehet kapni hamar feladja, könnyen reped)

 

apropó valaki nem tud feltenni pár közeli képet hogy a verdára a szélvédőt hogyan rőgzítették? nekem a helyén csak 3 elhajlott csavar van.....

oxicort Creative Commons License 2006.06.02 0 0 318
Akkor mentve a becsületünk! (Bár valahogy sejtettem, hogy akad majd vállalkozó kedvű cartárs.)
Előzmény: AUTOPETI (317)
AUTOPETI Creative Commons License 2006.06.02 0 0 317
a sörözést én vállalom.
Előzmény: oxicort (316)
oxicort Creative Commons License 2006.06.02 0 0 316
Egy sofőr biztosan velem tart majd. Reménység szerint kettő is, csak a másik még meglehetősen kicsi lesz akkor. Hogy tökéletes legyen az összkép, az anyuka szériában jár hozzájuk. :-)
Gondolom, a kicsikocsikon felül Matiz egy Wartburgot, Embecska és én egy-egy Skodát be tudnánk nevezni a nézegetnivalók közé, és a sor még folytatható... De mi lesz akkor a sörözéssel?
Előzmény: csepzone (312)
csepzone Creative Commons License 2006.06.02 0 0 315
tényleg szévédöt plexiböl faján le lehetne hajtani! annyit hajlík csak merevíteni kellene valahogy?!
Előzmény: embecska (314)
embecska Creative Commons License 2006.06.02 0 0 314
hello

szélvédőre gondolsz?szerinted le lehetne gyártani minta alapján?az igen jó lenne.én nem ismerek ilyen műhelyt,te tudsz valakit?
Előzmény: diplo (311)
embecska Creative Commons License 2006.06.02 0 0 313
hát sofőröm nekem sincs,de nem baj:)
apropó egy szintén pedálos rajongó küldte ezt a képet,áfész kártyanaptár,ilyen kell nekem is:)
Előzmény: csepzone (312)
csepzone Creative Commons License 2006.06.02 0 0 312

ziher egy ketten csak lesnek majd,de ennyi sofört honnan szerzünk!

ja ez lehetne egy igazi családi majális is amik az apuk megnézik a nagy moszkvákat,a kicsik "dodzsemezhetnek" a pedálosokkal, az anyukákat majd mi kezelgetjük,milözbe szépen besörözünk!:)

 

Előzmény: embecska (309)
diplo Creative Commons License 2006.06.02 0 0 311
Szia embecska! Ha kell egy mintának valót tudok adni, meg egy garnitúra újszerű futóművem is van ha érdekel valakit.Üdv, P
Előzmény: embecska (269)
embecska Creative Commons License 2006.06.02 0 0 310
sajnos nem kellett vigyáznom mert nem engedtek be:(ott volt a nagy-nagy főnök így a kis csicskások nem engedhettek be,mert akkor kiderülne hogy ugyebár zsebre dolgoznak eladásnál,ami hivatalosan nincs is.de kintről lőttem 1 fotót, kb ott pihen szegény lada ahol a piros karika van.
Előzmény: snake peti (305)
embecska Creative Commons License 2006.06.02 0 0 309
elképzelem ahogy ott áll vagy 10-15 egymás mellett sorban....nagyon jó lesz:)többen megnézik majd mint az igazi autókat:)
Előzmény: oxicort (306)
embecska Creative Commons License 2006.06.02 0 0 308
köszönjük szépen az intézkedést!:)
Előzmény: zsotyi2140 (303)
csepzone Creative Commons License 2006.06.02 0 0 307
toljuk odébb a kocsmát!!!!(béláim)
Előzmény: oxicort (306)
oxicort Creative Commons License 2006.06.02 0 0 306
Köszönjük, hogy a "nagytestvérek" gazdái is ilyen komolyan veszik a pedálosokat. Idő kell még és kiforrja magát az ügy, hiszen sokan őrizünk kedves emlékeket a kismoszkvicsról.

Teddy-k9
Telitalálat a találkozó. Azonban egyetértek Embecskával, hogy találnunk kéne még néhány tagot, ifjú Moszkvics-tulajokat. Jövőre május 1-én a Városligetben ott a helyünk.
Egy külön találkozó lenne az igazi - a szervezésben szívesen részt veszek.
No akkor, Béláim, gondolkodjunk!
Előzmény: zsotyi2140 (303)
snake peti Creative Commons License 2006.06.02 0 0 305

azért okosan a roncsok tetejére való felmászkálással!!

Inkább olvasszák be minthogy......

Előzmény: embecska (273)
oxicort Creative Commons License 2006.06.02 0 0 304
Még így horpadtan is mutatós darab. Hajrá!
Előzmény: csepzone (296)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!