Keresés

Részletes keresés

hagyma50 Creative Commons License 2012.03.18 0 0 6997

Végig jártam a táncos helyeket:Magdi,Harmat,Ó-hegy,Sörgyár,Aranykerék,Korall,Zalka,Kada,Kőbányai ifipark,Ifjúsági klub,Csajkovszki kerthelység,Magnezit,Patkány,Torockó,Magyar falu stb.Igaz,nem volt ilyen csicsás világ,de vidámabb,biztonságosabb,hangulatosabb,emberibb,igazságosabb,hangulatosabb volt!!!!!

hagyma50 Creative Commons License 2012.03.18 0 0 6996

Még nem említettem a Bihari és Ceglédi u.telepeket .Itt is ismertek.Kinnt a Cigánykán ,a Városszéli telepen és a Porcelánnal szemben levő Dzsumbujban is.Tehát van honnan ismerni engem Kakukktojás barátom!(Ha nem sértettelek meg a megszólítással).Hagyma50

hagyma50 Creative Commons License 2012.03.18 0 0 6995
Köszi a választ Kakukktojás!Igen én a Pongrácz 9.telepen nőttem fel.De,laktam a Füzér u.21-ben is,ahol a menyasszonyi ruha kölcsönző van,vagy volt.Itt lakott a Bodócs István tanár is,ha mond neked ez a név valamit.A László gimiben tanított.A füzér sarkán,még létezett a Kustár és abban a házban laktak a Fáczányi gyógyszerészék is.Aztán laktam a Liget u.40-ben is.Itt éltek a Sugár Gyula tanárék.Aztán a Somorjai testvérek.A nagyobb fiú arról volt "híres",hogy a régi "patkány"-ban(Pataki könyvtár,műv.ház)a Victors zenekar játszott és a nagy Somorjai a hosszú szőke hajával hason csúszva beszállt a szinpadig őrjöngve.De jó táncosok voltak akkoriban ott!Buli Sanyi,Maki,Hagyma,Csirke stb.Sajnos a régi "patkány"-ról nem találtam sehol képeket!Pedig ott működött a kőbányai énekkar is Ördög Laci bácsi vezetésével.Én is énekeltem és a Salamon Laci a basszusával(ma képviselő a Parlamentben).Aztán az Úttörő ház szinfónikus zenekara,ahol tag voltam.Sokat szerepeltünk a Zeneakadémián is.Ebben az időben60's évek alakult a Roma beat-Star együttes:Bill-Sárközi Pali-Sárközi Gyuri-Dobor Dodi.Akkori slágereik a Baro roma csaj és az Ugatnak a dzsukelok c.Engem mindenütt ismertek Édesapám,a zene és tánc által.Mindenütt ott voltam a sok téri "bandában".Templom téri banda - Felső téri banda,ahol a "pupos" volt a vezér.Kőbánya mozi és Rotyi banda.Na és a Pongrácz telep,Máv telep,Hős utca,Százados út.Pongrácz 17 és 42.Auguszta telep.A Pongrácz 9.-ben sok híresség lakott.pl.Tiszai Magda operaénekesnő,Matkó néni füttyművész,Sidó Ferenc Pingpongozó,Béka a boxoló,Kovácsék(koko),Staller Ilona,és sorolhatnám a zenészeket,művészeket.Egyenlőre ennyi.Köszi az idefigyelést.
hagyma50 Creative Commons License 2012.03.18 0 0 6994

hagyma50 Creative Commons License 2012.03.18 0 0 6993

hagyma50 Creative Commons License 2012.03.18 0 0 6992

hagyma50 Creative Commons License 2012.03.18 0 0 6991

kakkuktojas Creative Commons License 2012.03.18 0 0 6990

 Boczkò tanàr ùr III. B  osztàlyàval 1942 -`43 as tanévből.

 

Jahh... még egyet hagyma50.....ne feszìtsük tùl a topikos hùrt.!  Topik gazda csufi rulez ezt a fő cìmet adta neki "Kőbányai utcàk terek - képekben".  Ha van régi kőbányai utcás, teres,èpületes - képeid azokat is tedd fel légyszìves.

 

kakkuktojas Creative Commons License 2012.03.18 0 0 6989

Szia Hagyma50 !
Miutàn megnéztem egy–két zenès videòclipedet, ùgy emlékszem én màr làttalak valamelyik étteremben, presszòban vagy bàrban zenélni. Ne kérdezd melyikben mert nem emlékszem rà csak ùgy megmerem kockàztatni valòszinű a Magdi presszò volt vagy a Harmat étterem mert ezekbe  jàrtunk gyakrabban.
Visszatérvén a képek és a mellé ìrt kommentàlàsokra : nekem is sokszor volt ùgy, hogy bejelentkezvén ìrtam ide  hosszabb szöveget és amikor az elküld gombra nyomtam eltünt a szöveg. Azòta két lehetőség van amit csinàlok: 1, szöveget a Microsoft Word ban ìrom meg és utàna kopizom  ide be 2, vagy ìràs közben gyakran hasznàlom a CTRL +C  gomb kombinàciòt ami azt jelenti ha a szöveg el is tünne a memory ban megmarad és CTRL+V gombokkal egyszerűen visszakopizom, nem kell ùjra ìrnom.
Egy javaslat neked ha a képeidhez külön ìrod a kommentàrokat: a jobboldalon mindig megtalàlod azt a szàmot amelyikben a képet feltetted. Ezt én hozzàìrnàm mindig a kommentàrhoz, hogy az olvasò tudja melyik képről is beszélsz éppen.
Ùgy làtom Te Pongràcz ùton töltötted fiatalsàgodat. Arra én kevésbé vagyok ismerős mert nekem csak a Petőfi mozi jelentette azt (meg ha a 37 es villivel mentünk be a vàrosba valami folytàn), abban sem voltam sokat mivel a „city- ben“ - ha szabad igy mondanom - voltak a Munkàs ,Verseny később Kőbànya mozik. Neked valòszinű ugyanazt jelenti „Jànos bàcsi cukorka boltja „ mint nekem a Rotyival szemben lévő "Bagi bàcsi trafikboltja" ahol stollwerkot meg hasonlò édességeket lehetett a dohàny mellett vàsàrolni ès a sulihoz vezető ùton is ùtba esett.
Aki nem tudta az ùj Magdi presszòt az én voltam,mert `69 ben szanàltàk hàzunkat ahol laktunk igy el kellett költöznünk és a „későbbi `69 utàni“ Kőbànya nàlam kiesik. Nekem a Magdi-presszò mindig a Kőris volt, lesz és marad emlékeimben és szerencsétlennek tartom magàt azt a tényt is, hogy egy ùgyanolyan nevet adtak egy későbbi màs helyen lévő presszònak amit valòszinű `69 utàn nyìthattak.
A feltett oszt.képeidre majd még reagàlok mert elő kell „halàsszam“ az enyèimeit és akkor majd ìrok ròluk. Egy-két személy neve kapàsbòl pl.Tari Ròbert kicsit kövères volt, vagy Poszlovszky Géza akik valahogy a mi osztàlyunkba kerültek ( ….de miért nem tudom màr ? ) aki a a repülőgèpgyàrtàsròl videòclipben beszélő Poszlovszky Rezső testvérének P.Miklòsnak a fia . A tanàri karra is visszatérek még, ha megtalàltam az àlt.isk. kèpeimet. Az egyik képeden rajta van az én elsős oszt.főnöknőm is.
Na hirtelen ennyit.

Jahhh….. még a videòclipeid….. abbòl ùgy tehetsz fel, hogy a videòclip alatt van egy „megosztom“ nevű gomb. Arra ràkattintasz és jön egy betű-szàmkombinàciò. Azt bekopizod ide. Aki aztàn arra ràkattint az rögtön az àltalad kìnàlt videòclipben talàlja magàt .-)

üdv kakkuktojàs

Előzmény: hagyma50 (6973)
hagyma50 Creative Commons License 2012.03.17 0 0 6988

Kőbányai arcok 2

hagyma50 Creative Commons License 2012.03.17 0 0 6987

Kőbányai arcok 1

hagyma50 Creative Commons License 2012.03.17 0 0 6986

Zenekar a "csaji"kerthelység sörözőben 1981-82

hagyma50 Creative Commons License 2012.03.17 0 0 6985

Szilveszter az "üvegház" -ban 1983

hagyma50 Creative Commons License 2012.03.17 0 0 6984

Pongrácz úti telepek és ?

hagyma50 Creative Commons License 2012.03.17 0 0 6983

Máv-telepi iskola

hagyma50 Creative Commons License 2012.03.17 0 0 6982

Ismert kőbányai barátok:Kuksi - Vili -Hagyma

hagyma50 Creative Commons License 2012.03.17 0 0 6981

Baráti társaság a Harmat étteremben.1987.

hagyma50 Creative Commons License 2012.03.17 0 0 6980

1968.Abbázia éttermi hippik,kőbányai tagokkal.Na kit ismerszfel?

hagyma50 Creative Commons License 2012.03.17 0 0 6979

1968.kerületi ki mit tud győztes zenekar

hagyma50 Creative Commons License 2012.03.17 0 0 6978

a zeneisek műsort adnak

hagyma50 Creative Commons License 2012.03.17 0 0 6977

A régi Patkánynál

hagyma50 Creative Commons License 2012.03.17 0 0 6976

1968.Kerületi Ki Mit Tud győztes zenekara!Úttörő házi bulik!(László gimi zenekara)Ott voltak a próbák,onnan a szerelés és fejében ingyen buli.

hagyma50 Creative Commons License 2012.03.17 0 0 6975

Az Őrház megálló mögött a nemzetközi vásár irányába volt.Anyák és Pedagógus nap környékén sok vrágnak kelt lába!

Előzmény: james 36 (6360)
hagyma50 Creative Commons License 2012.03.17 0 0 6974

Ez is igaz,meg az is kicsit.Az itteni helyen az alagsorban,valóban a Magdi presszó van.De ez nem az igazi.Miután a régit lebontották épült ez fel.Elnevezték Magdinak.Az igazi Magdi presszó valóban a Kőrösin volt a Makk hetessel szemben.Egész hátra nyúlt,mivel kerthelysége is volt zenével-tánccal az Állomás utcáig.A presszóban Molnár Lajos(Lutyó)zongorázott,a kertben meg a Szigma zenekar(Szigeti Ferivel).Tömött asztalok,lugas,zene,tánc!Ez volt az igazi élet!!!!!!

Előzmény: kakkuktojas (6481)
hagyma50 Creative Commons License 2012.03.17 0 0 6973

Köszönöm,hogy ilyen hamar reagáltatok a nehézkes belépésemre.Nem vagyok egy mai gyerek,így sajnos nehézkesen megy a számítógép.A képek mellé írtam szöveget is,de mikor felraktam,eltünt.Tehát így kommentálom a feltett képeket.Van:Tanári kar a Pataki téri fiú iskolából 1950's évek----Osztályfőnök Hajmássy István 3kép-------Az első zenei tagozatú osztály Kőbányán(1957-ben kezdtünk)------Zenekar az "Üvegház"-ból 1981.-----A Harmat -étteremben-------Kollégák az Üvegházban-----------Kották Kőbányáról.Sajnos zenét és videot nem tudom hogy kell feltenni.De a Youtub-on HAGYMA50 videok ---vannak fennt kőbányai klipek zenével.Láttam 1-2 képet,amihez szerettem volna hozzászólni,de belekavarodtam és így hallgattam.Valaki nem tudta,hogy hol is volt az Új Magdi.Hát lennt és nem fennt.Fennt egy hentes volt.Tudom,mert én is zenéltem ott.Még egy kép a múltból,amit nem kommentáltam.Zenekar a régi Magdi bár-ból 1976.Hagyma - Lutyó - Gáspár Karcsi(Lófej).Hiányolom a Pongrác 9.(Salgótarjáni út.57)(Korall presszó)telepről nagyon kevés kép van .Petőfi mozi,fürdő,gomba közért,János bácsi cukorka boltja,gáztartály és mellette a kori pálya,A gázgyár helyén levő egykori Előre gyakorló focipálya,Auguszta telep stb.Köszi,hogy meghallgattatok írásban.Hagyma.

Előzmény: kakkuktojas (6972)
kakkuktojas Creative Commons License 2012.03.17 0 0 6972

Szia Hagyma!
Üdvözölve lègy Csufi rulez kőbànyai topikjàban. Mindenkit szeretettel vàrunk és fogadunk aki igy vagy ùgy kedves emlékeivel, képeivel hozzàjàrul szeretett Kőbànyànk mùltjànak felìdézèsében. Jò topik itt mindenki tisztelei egymàst és néha pozitiv vita is folyik mi –hol volt, van )Feltett kèpeidre majd visszatérek mert sokakat ismerek ròluk igy édesapàdat is ismertem. Boczkò tanàr ùr mèg akkor is tanìtott mikor én jàrtam oda suliba (engem nem ).Apàmat ő tanìtotta az 1930 èvekben.
Làtom a képfeltöltést màr tudod, ha nem kérdezz. Lényege a kép 512 kbyte alà kicsinyitèse . Èn erre a Photoshop Elements progit hasznàlom.
Tehàt vàrjuk kedves emlékeidet,fotoidat minden ami Kőbànyàval valami kapcsolatban àll!
Utazz vissza a mùltba amivel a jelent is gazdagìtod !
Üdv kakkuktojàs

Előzmény: hagyma50 (6965)
hagyma50 Creative Commons License 2012.03.17 0 0 6971

hagyma50 Creative Commons License 2012.03.17 0 0 6970

hagyma50 Creative Commons License 2012.03.17 0 0 6969

hagyma50 Creative Commons License 2012.03.17 0 0 6968

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!