Keresés

Részletes keresés

Zimacharles Creative Commons License 2021.09.18 0 0 12883

Köszi, ez érdekes infó, ezek szerint ha valaki jobban parázik a mellékhatásoktól, érdemes kisebb adagban szedni. 

Előzmény: Norbye0111 (12880)
Zimacharles Creative Commons License 2021.09.18 0 0 12882

Ne húzd fel magad, sajnos sok a rejtett reklám a fórumon, ezért a támadások, szerintem sokaknak jó volt olvasni, hogy miket használsz, főleg, hogy úgy tűnik eredménye is van. Sok sikert!

Előzmény: Norbye0111 (12879)
justcage Creative Commons License 2021.09.18 0 0 12881

Bőrgyógyász egyáltalán jogosult arra, hogy felírja a finaszteridet?

Előzmény: Norbye0111 (12879)
Norbye0111 Creative Commons License 2021.09.18 0 1 12880

Negyedelem az 1mg-os tablettát. Rengeteg hajklinikán a micro dózist ajánlják, hiszen így minimalizálni lehet a mellékhatásokat.

Továbbá tanulmányok alapján 0,2mg hatóanyag a fejbőrben lévő DHT szintet majdnem annyira letudja csökkenteni, mint az 1mg-os adag.

Egyénenként mindenkinek más mértékben érzékenyek a hajhagymái a DHT-ra. Pl 40%-al csökkentem a fejbőrben lévő DHT szintet, akkor lehet a továbbiakban nem fog hullani a hajam. Viszont van olyan eset, amikor gyakorlatilag teljesen ki kell iktatni a DHT-t, hogy az adott személynek megálljon a hajhullása.

 

Témával kapcsolatos linkek:

 

https://www.youtube.com/watch?v=I62FbXTRjYg&t=288s

 

https://www.youtube.com/watch?v=ekeRPx0TJqE

Előzmény: Zimacharles (12867)
Norbye0111 Creative Commons License 2021.09.18 0 0 12879

Pontosan az ilyen jellegű kommentek miatt gondolkoztam, hogy egyáltalán leírjam-e a tapasztalatomat.

Csupán jóindulatból osztottam meg Veletek a leírtakat, hátha tudok valakinek segíteni.  Sok bőrgyógyász és hajklinika van, ahol nem bánnak korrektul páciensekkel (lehúzás kategória).

 

Pont a fórum ajánlása alapján elmentem Érdre egy bőrgyógyászhoz, aki elvileg felírja a finasteridet. Igazából csak 40.000ft-ot gombolt le rólam egy 20perces vizsgálatért. Az összes ajánlása annyi volt, hogy folytassam a minoxidilt.

 

 

Ebből kiindulva szerintem érdemes visszajelezni, hogy kinek melyik klinikán milyen tapasztalatai voltak. Szerintem ez a lényege a fórumnak.

 

Előzmény: HitteusUriás (12869)
Fomate Creative Commons License 2021.09.17 0 0 12878

Fina, minox, dermaroller kombo után azért nyugtass meg, h tudod, h nem az iprf kezelés miatt javult az állapotod 😀

Előzmény: Norbye0111 (12865)
C_hris4 Creative Commons License 2021.09.17 0 0 12877

Emagról tudsz rendelni, néhány nap alatt megérkezik.

Előzmény: MMate98 (12873)
Fausto_gyermeke Creative Commons License 2021.09.17 0 0 12876

Magyar webshop-ról nem tudsz rendelni? Szerintem hamarabb jutsz hozzá, mint a fórumon keresztül. 

Előzmény: MMate98 (12873)
Zimacharles Creative Commons License 2021.09.17 0 0 12875

Próbáld meg háziorvosnál, vagy esetleg urológus..de nem hinném, hogy azok felírnak, hacsak nem vmi haver. 

öntét Creative Commons License 2021.09.17 0 0 12874

Sziasztok,

 

Tudtok abban segíteni, hogy melyik orvos ír fel kérésre fina hatoanyagu gyógyszert?

 

MMate98 Creative Commons License 2021.09.16 0 0 12873

Valakinél van Rogaine/Regaine hab, amit nem tervez felhasználni és eladná kéz alatt? :)

A külföldi rendelésem picit megcsúszott és addig, amíg megjön 1-3 flakonnal vennék pluszba.

Email: gingerforeseen@gmail.com

Zimacharles Creative Commons License 2021.09.15 0 0 12872

Ja lehet, a stílus nem oké, de amit leírt a fazon az amennyire tudom rendben van, szóval nem egy snake oil' árus legalább. Én jobban ugrok a gagyizásra, amikor valami olcsó szart akarnak rámtukmálni, sajnos az olyen rejtett reklámból van sok. 

HitteusUriás Creative Commons License 2021.09.15 0 0 12871

Igen, de egy másik szolgáltatást ajánlanak helyette... 

Hirtelen beregelt új nickkel, aki egyszer csak - se szó, se beszéd - leírja élettörténetét...

Hagyjuk..

Előzmény: Zimacharles (12870)
Zimacharles Creative Commons License 2021.09.15 0 0 12870

Én is gondoltam rá (korábban egy másik topic-ban nyomták az átlátszó reklámdumát, de ott egyértelműen az volt a cél, hogy menj, és vegyél meg egy szolgáltatást), de ha lebeszélnek valakit egy elvileg drága eljárásról, szerintem pozitív figyelmet érdemel(ne). Ráadásul van információtartalma is a posztnak, szóval  a levegőbe azért ne kössünk bele. 

HitteusUriás Creative Commons License 2021.09.15 -1 0 12869

Kissé reklámszagúnak tűnik a bejegyzés...

Előzmény: Norbye0111 (12865)
Gabivagyok11 Creative Commons License 2021.09.13 0 0 12868

Külföldi fórumokon sokan ilyen "mikro/mini dózis"-ban szedik, állítólag úgy is védi a hajhagymákat. 

Előzmény: Zimacharles (12867)
Zimacharles Creative Commons License 2021.09.13 0 0 12867

0,25 mg finasteride-t gondolom az 1 mg-os tabletta negyedelésével tudsz szedni? Az nem nagyon kis dózis? 

Gabivagyok11 Creative Commons License 2021.09.13 0 2 12866

Gratulálok, a második fotó lehetne picit élesebb, de látszik, hogy a hajad "tömege" jobb, illetve mintha picit sötétedett volna, ez valószínűleg a minox hatása. 2-3 havonra küldhetnél fotókat, kíváncsi vagyok. Újabb bónusz pont a hairhungary klinikának, már többen írták, hogy lebeszélték a műtétről őket, és utólag hálásak voltak, ez mindenestre elég hiteles. 

 

Köszi a beszámolót!

Előzmény: Norbye0111 (12865)
Norbye0111 Creative Commons License 2021.09.12 -1 3 12865

Sziasztok.

 

Szeretném megosztani veletek a saját tapasztalataimat, hátha segít valakinek.

 

Februárban kezdtem el igazán foglalkozni a hajhullásommal mikor is már eléggé szembetűnővé kezdett válni.

Minden lehetőséget átböngésztem az interneten, így találtam meg a jelenlegi fórumot is.

 

Áprilisiban jutottam el odáig, hogy tudtam időpontot foglalni a hairhungary hajklinikára.

Természetesen rögtön megakartam oldani a problémát, tehát avval szándékkal kerestem fel őket, hogy szeretnék hajbeültetést elvégeztetni a hiányos területen (két oldalt homlok tájékon NW1-2). Meglepett a hozzáállásuk, mivel az volt az első, hogy lebeszéltek a hajbeültetésről és IPRF terápiát javasoltak (tekintettel az életkoromra 25éves vagyok és a hajam akkori állapotára).

Őszintén nagyon csalódott voltam, mert azonnali megoldást akartam. Ugyanakkor lassan félév távlatából azt tudom mondani, hogy hálás vagyok Nekik, hogy lebeszéltek a műtétről.

 

Elmagyarázták, hogy hosszú távra kell tervezni. A beültethető graft szám limitált és előre nem lehet megmondani, hogy mennyire fokozódik a hajhullásom. Tekintettel az életkoromra minden esély megvan arra, hogy jól fogok reagálni a terápiára (IPRF+minoxidil).

 

Véleményem szerint javult a hajam állapota. Időközben kiegészítettem a hajhullás elleni "védekezésemet":

 

 - minoxidil

 - finasteride (0,25mg/nap)

 - D vitamin külön+multivitamin+ásványianyag komplex

 - dermaroller (7-10naponta)

 - IPRF (4-ből 3 alkalmon túlestem)

 

https://indafoto.hu/norbye/image/26953011-4c553e6e/user#nagyitas

https://indafoto.hu/norbye/image/26953009-4004d9f2/user#nagyitas

 

Kivárom az egy évet, evvel a kúrával és utána átgondolom, hogy mi legyen. 

 

 

Doctor Morreau Creative Commons License 2021.09.09 -2 0 12864

"Korábban írtam hogy párom hajbeültetésen is volt már felül szinte teljesen kopasz és az Ő számára is keresünk valami megoldást hajhullás ellen."

 

 

 

Hagyjátok már a PI.Sába, a kopaszodás nem betegség. 

 

Azzal tennél a legtöbbet a párodért, ha megmondanád neki, hogy foglalkozzon inkább a munkájával, az egészségével, járjon edzeni és te ugyanúgy fogod szeretni őt, sőt jobban. 

 

Felesleges évek mennek el egy olyan dologgal, amire amúgy sincsen még igazán jó megoldás, tehát nem fogjátok tudni megoldani, csak orvosságokkal szétcseszitek a testeteket. 

Előzmény: AnikoN2019 (12862)
Gabivagyok11 Creative Commons License 2021.09.08 0 0 12863

Sajnálattal olvasom a küzdelmedet, amennyire én olvastam itt a fórumon senki nem szed férfiként flutamid-et, ciproteron-acetát-ot pedig pláne (az anti-androgének férfiak esetében sokkal inkább ellenjavalltak, de szerintem nőként is vigyázz, hogy ne borítsd meg teljesen a hormonháztartást).

 

Szerintem külföldi fórumokon nézz körül (baldingblog pl.), ott van konkrétan olyan fórumozó, aki nemváltó műtétre jelentkezett, s kezelik antiandrogénekkel, neki biztosan több személyes tapasztalat van. Sok sikert!

AnikoN2019 Creative Commons License 2021.09.07 0 0 12862

Sziasztok! 27 éves Nő vagyok aki flutamidot szed. 

 

Jöttem egy kis updattel.

Felirattam a Flutamid Abbott 250mg-ot endokrinológussal napi1 et szedek. Németországból kellett behozani Europa patikán keresztül (pharma expressz) ,itthon nincs forgalomba, pláne nőknek nem írják fel sebaj... Ha cián kapszula állítaná meg a hajhullásom azt is szedném.  

 

Egy hete szedem teljesen kicserélt.

 

 

Hajhuullás tekintetében:

Előtte napi 300-500 hajszálam hullott így egy hét után napi 20.... az elmúlt egy évben konkértan megkopaszodtam, de 10 éve hullik a hajam folymatosan. 

Korábban anti androgén fogamzásgátlóval is sikerült elérni ezt a hatást, 2-3 évig hatott aztán váltni kellett. 2021. 02 ben tettem le a fogigátlót és azóta orvosrol orvosra járva próbáltam kideríteni mi okozza ezt az iszonyat hajhullást de nem lettem előrébb, csak egy új autó árát költöttem el, és rengeteg kisérleti gyógyszert szedtem be ez idő alatt. 

 

Közérzetem: 180 fokos fordulatott vettem, eléggé depreszív voltam már az utóbbi időben, 14 órákat aludtam, megmozdulni is fájt, demotivált voltam mindenhez, emberek közé sem mentem. Mst kicsattanok, futni járok , reggel ébresztő nélkül kelek. Boldog vagyok, életviám és pörgök ezerrel

 

Libidó: 16 évesen volt utoljára meg most. 

 

Nőiességem csúcsán vagyok, szinte kicsattanok felrobbanok, ilyen jól nagyon nagyon régen éreztem magam. Nemtudom hogy férfiként aki szedi rá hogyan hatott de a fogamzásgátló sem tett ennyire bomba nőé ,mint ez a gyógyszer 1 hét alatt, pedig volt h 2 fajtát szedtem egyszerre.... 

 

Tesztoszteronom egyébként normál/alacsony: 1nmol/L, androsztendionom szokott picit magasabb lenni 13nmol/L ( 1-11,5)

 

Nem akarok untatni senkit az egyéb társbetegségeimmel amik egyébként nemtudom hogy befolyásolják e a hajhullásomat, de sajnos továbbra sem értem miért hat ennyire jól an anti andorgén gyógyszer alacsony androgén szintek mellett is. Illetve tobbfajta fogamzsgátlót próbáltam most  fluta előtt (Belara, Slinda) amik ugyanugy anti androgének plusz ösztrogént is ad ami kompenzálná a teszot de nem volt ennyire hatékony. 

 

Lapul még egy csodabogyóm a hűtőben arra az esetre amikor már a flutamid sem fogja meg a hajam az Androcur 100mg ( ciproteron acetát) , ami eléggé lórugásnak tűnik a Cipromix (ciproteron acetát+Ösztrogén) fogamzásgátló 2mg-os dozisához képest, de tudom ha flutamid is csak ideiglenes megoldás max van 2-3 évem még hajjal a fejemen. Illetve ezt is csak kúra szerűen lehet szedni nem életem végéig,  Nem változtató műtét után adják állítólag ezt a gyógyszert. Én mivel már a kutyaszart is megenném csak ne legyek kopasz gondoltam beszerzek egy dobozzal Ha férfiakból bomba nőt csinál, talán nekem is hatékony lehet. 

 

Na most mivel itt inkább férfiak vagytok szeretném megkérdezni hogy Ti a flutamidból mennyit szedtek? Negyedeljem a tablettát, felezzem? Félek a mellékhatásotól illetve nehogy maradano károsodást okozzon.

Bár mivel nincs benne hormon szerintem kevésbé csesz el mint a fogamzaásgátló ( Nekem egyebként az első szem fogamzaásgátló után kezdett el hullani a hajam 16 évesen és nem, nem hagyja abba akkor se ha nem szedem a gyógyszert sőt... Ördögi kör) 

 

Ami negatívumot észrevettem: nagyon esrős sárga színű lett a vizeletem és annyit iszok mint egy ló. Napi 5 litert simán. Kávét nem kívánom, bár amennyire jól érzem magam nincs is szükséfgem rá, egyébként napi 3-at ittam. 

 

 

Lehet szedni ezt a gyógyszert életem végéig?  

Lehetséges hogy kisebb dozis is hatékony lenne? 

Milyen egyéb mellékhatásokkal lehet számolni?

Kell kontroll májfunkció vagy vese tekintetében? 

Buta kérdés de megfordhult a fejemben hogy kivülről a hajamra kenve esetleg lehet valamilyen pozítiv hatása? 

 

 Ha bárkinek van tapasztalata rozmaringgal/ olaj/viz/főzettel  kapcsolatbam szívesen meghallgatnám. Kutatgattam picit a témában és azt mondják androgén eredetű hajhullásra ugyan olyan jó mint a minoxidil de 0 mellékhatással. Nem akarom egyből ellőni minden kártyámat szóval a használatába akkor kezdenék bele mikor megint ujra hullani fog a hajam. Egyenlőre nem teszteltem, de ha valaki próbálta meghallgatnám.

 

Hajkence/ aminexil hatóanyag:  Persze bőrgyógyász/hajgyógyászhoz is benéztem hátha mondd valami okosat, állítása szerint a piacon forgalomban lévő egyenlet szer androgén hajhullás ellen az AMINEXIL, ami legkoncentráltabb formában  a Kerastase márkájú  hajszérumjaiban van benne ezért rendeltem abból is de megint csak pénz kidobás volt számomra. Semmit nem ér. 

 

Korábban írtam hogy párom hajbeültetésen is volt már felül szinte teljesen kopasz és az Ő számára is keresünk valami megoldást hajhullás ellen. Nagy várakozással votunk a Flutamiddal kapcsolatban hiszen ugy voltam vele ha elvileg férfiaknak adják elsősorban ő is megpróbálhatná szedni nézzük mit csinál a hajával. De nem merek neki adni belőle. Engem amennyire elnőiesített félek nála bajt okozna... 

 

Köszönöm, hogy elolvastad, és köszönöm a válaszokat előre is. 

 

 

 

 

 

 

 

 

HairWarrior Creative Commons License 2021.09.04 0 0 12861

Rendben. Köszi szépen a tanácsokat :)

Előzmény: Gabivagyok11 (12860)
Gabivagyok11 Creative Commons License 2021.09.03 0 0 12860

A DHT blokkolás jó irány lehet, az olcsóbb minoxidileknél szokott a vivőanyag "kiülni" a hajra, bőrre, próbálkozz a Johnsonnal (Rogaine), az lehet nem "fogja meg" a hajadat, a minoxidil+finasteride kombo elég hatékony (ráadásul nizoral-t is használsz). 

Előzmény: HairWarrior (12857)
FrankF Creative Commons License 2021.09.01 0 0 12859

Szia!

 

Ki írta fel neked a Finat? Nem tudom kihez fordulhatnék, aki felírná.

Előzmény: HairWarrior (12819)
HairWarrior Creative Commons License 2021.09.01 0 0 12858

Még egy olyan kérdésem lenne, hogy ti milyen sampont ajánlanátok férfias hajhullás ellen? Tudom, hogy áttörő hatást ilyen téren egyik sem igazán fejt ki legalábbis a tapasztalatok alapján, de hátha valakinek volt olyan termék amely lehet, hogy csak minimálisan de mégis segített. Mert én számtalan terméket próbáltam de igazán egyik sem segített. És mellette sajnálatos módon seborrhoeás a fejbőröm de ezt féken tudom tartani 2 hetente egyszeri Nizoral samponnal való hajmosással ( bőrgyógyászom ajánlotta, hogy csak 2 hetente használjam, hogy ne szokjon hozzá a fejbőröm ).

 

Köszönöm előre is a válszokat!

HairWarrior Creative Commons License 2021.09.01 0 0 12857

Rendben köszönöm :)

 

Most egyelőre csak a finával próbálkozom és nem használok mellé minoxidilt, lefőképp a zsírosodási vagy inkább zselés látszat és érzet végett, mert amikor használtam minden egyes alkalom után legalább vízzel hajat kellett mosnom. És azt nem tudom, hogy esetleg van-e a piacon olyan minoxidil termék amely nem vált ki ilyen " esztétikai mellékhatást ".

 

 

Előzmény: Gabivagyok11 (12855)
Kormi6161 Creative Commons License 2021.08.24 0 0 12856

Fórumon kívül szeretném kérni a véleményedet egy más témában.

Megtisztelnél, ha küldenél mailban egy elérhetőséget.

 

Köszönöm.

Előzmény: hajajajaj (12831)
Gabivagyok11 Creative Commons License 2021.08.23 0 0 12855

A RU-val mindenképpen vigyáznék (én nem használnám), a finasteride hatékonysága nem igazán kérdés (persze nem 100 %), de már negyedelve is jól megtartja az esetek legalább felében (de inkább 60%+) a ritkuló hajat, persze az, hogy pontosan hogyan hat, sok dologtól függ (mikor kezded el, használsz-e minoxot mellé stb.).

 

 

Előzmény: HairWarrior (12854)
HairWarrior Creative Commons License 2021.08.22 0 0 12854

Okés :)

 

Próbálok olyan kezelést összeállítani magamnak ami hatékony de azért az egészségre nem annyira káros. És amit írtál mellékhatást a RU-val kapcsolatban az már eléri az én " ingerküszöbömet ". Persze tudom, hogy a Finasteride-nek is lehetnek mellékhatásai bizonyos embereknél de több orvossal is konzultáltam erről és mindegyik megnyugtatott, hogy ha netalántán felmerül majd nálam is ilyen és abbahagyom a szedését akkor hosszú távú nem kívánt mellékhatás nem fog fellépni. 

Előzmény: Gabivagyok11 (12839)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!