Keresés

Részletes keresés

sistergő Creative Commons License 2020.05.19 0 0 58528

Egy kiegészítést hiányolok. Szerintem 55-60 év felettieknek kimondottan nem tanácsos elindulni.

A többieknek - nagy átlagnak - sem ajánlott, mivel ez akkora megterhelést jelent, ami 2-3, vagy akár több napra is taccsra vágja az immunrendszert, ilyenkor könnyebb megfertőződni. Bár erre kicsi az esély, de a következmény akár nagy is lehet.

Magán véleményem: Mivel itt a fórumon nem lehet utólag javítani a hozzászóláson, ha én tettem volna fel egy ilyen invitálást, én moderátorral töröltetném.

Persze aki olyan edzett, hogy ezt csípőből abszolválja, annak hajrá.

 

Ui.: A teljes menetfelszerelésem előkészítve kiterítve a szobában. Holnap fogom eldönteni, de 63 év felettiként 98 % hogy "nem merek" elindulni.

Előzmény: CsST (58527)
CsST Creative Commons License 2020.05.19 0 0 58527

Hajrá Oczal! :)

Kicsit eltűntem (most lesz az államvizsga, stb.), de lassan bennem is érlelődik a privát K-100 gondolata, szintén június elején. Sőt, lett egy ilyen ötletem is, egy kis plusz motivációképp azoknak akik tervezik még a Kinizsit :)

https://bakancsos-szurikata.hu/instant-kinizsi/

Előzmény: Oczal (58520)
panareaTJ Creative Commons License 2020.05.18 0 0 58526

Sziasztok! 

Kérésem lenne, ha vkinek lenne egy K40 itinere beszkennelnve, fotózva stb..., el tudná nekem küldeni vagy ide betenni? 23-ára ez lenne a terv, mert nem igazán vagyok felkészülve egy 100-asra, de a 40 azért menni fog, és muszáj menni valami Kinizsis túrát aznap :)

 

e-mail: judit.turtsanyi(kukac)yahoo.com

 

Előre is köszönöm és hajrá mindenkinek aki vagy aznap, vagy máskor indul :)

 

Vestmann Creative Commons License 2020.05.18 0 0 58525

Én csak tatai céllal mentem, így nekem az a szimpibb (meg Sopronhoz közelebbi is), bár most nem megyek. Szárliget nekem csak az Iszinikről van meg, nekem nem annyira jött be, de hát nyilván nem ehhez szoktam, azért is.

Bízom benne, hogy jövőre mehetünk, szorít a 10 teljesítés (meg az idő, 5-nél járok), és jövőre már az ötvenesek táborát gyengítem :-).

 

Üdv: Vestmann

Smith W. Creative Commons License 2020.05.15 0 0 58524

Köszi! A forrást nehéz szívvel hagynám ki, nagyon szeretek ott pihenni. Általában az szokott lenni az egyetlen igazi pihenős megállásom.

 

Végülis az sem nem rossz, ha Koldusszállás után ki erre, ki arra megy! Egyébként is felmerült bennem, hogy egy jubileumi Kinizsi Százast a rendezők vihetnének ismét Szárligetre (vagy lehetne két cél). :)

Előzmény: asciimo (58522)
kiscsibesz Creative Commons License 2020.05.15 0 0 58523

Hello asciimo, 

 

Irtam neked mailt (hotmail-es), de nem ment át, a teloszámodat kértem volna el, de nem sikerült, egy cimborámmal döntünk lassan, de elötte szerettem volna pár kérdést feltenni neked. 

Azt jól látom, hogy 23-án nem lesz H5 hév?

 

Kcs

Előzmény: asciimo (58522)
asciimo Creative Commons License 2020.05.15 0 0 58522

Igen, Szárligetnél nem kellett felmenni az Öreg-köhöz.

Nekem szimpatikusabb a K+, csak akkor kihagyja az ember a Pelin levö forrast is.

 

Gondolkodom en is.. Ha sokan leszünk, akkor megyek Tatára, ha egyedül leszek, akkor talán Szárliget

 

Előzmény: Smith W. (58511)
tomiwalker Creative Commons License 2020.05.15 0 0 58521

Mi ketten ott leszünk a feleségemmel. Túl nagy motivációm nincs, de tudom, hogyha kihagynám, már másnap megbánnám. 

Oczal Creative Commons License 2020.05.15 0 0 58520

Egyértelműen gyalog menj!

Ma tervezek új cipőt vásárolni, kicsit hozzá akarom szoktatni a lábamat. A hozzászoktatás része lenne a privát Sárga 70, azt mindenképp szeretném előtte teljesíteni. Megint bizakodom valami gyorsabb Kinizsiben, mert idén egész sokat túráztam már. Edzőterembe nem járok március óta, ezért csak a túrázás van hétvégente + hétköznap néha Turulra fel és vissza. Ez utóbbi a lakástól lakásig pont 10 km.

Ha jó idő lesz, ez a terv:

május 23 Sárga 70

május 30 Vérkör

júni 6-7 valami könnyebb, max 20 km-es táv

júni 13: privát K100

 

Mondjuk ha olyan idő lesz aznap, mint ma itt Mo-on, akkor hűgutát nem fogunk kapni. :D

Előzmény: asciimo (58501)
Serf110 Creative Commons License 2020.05.15 0 0 58519

Ezt is megnézzük, Köszönöm.

Most lesz idő a Boldog Özséb-kilátóhoz is, erre is jut.

München11 Creative Commons License 2020.05.15 0 0 58518

München11 Creative Commons License 2020.05.15 0 0 58517

Elmész a siratólöszfal letérésig (ami jobbra fel indul meg), de te mész tovább egyenesen kb. 150 métert. Előtte elágazás, de már látni fogod a tavat. Ami nem is olyan kicsi, mint gondoltam. Bányából nyomták ki a vizet, sőt, mint megtudtam, volt több is. Tiszta a víz, csak meredek a partja, azért mosakodni megfelelő. Csináltam képeket is, megpróbálom feltenni, ha engedi a mérete.

Előzmény: Serf110 (58515)
Smith W. Creative Commons License 2020.05.15 0 0 58516

Ha jól emlékszem, akkor nem kell rátérni a kék keresztre, hanem egyenesen tovább. Egy idő után már lehet hallani a békákat... :) Majd tíz éve jártam arra, egy privát bejárás alkalmával.

Előzmény: Serf110 (58515)
Serf110 Creative Commons License 2020.05.15 0 0 58515

Leírod pontosan merre menjünk tovább? Kék keresztet értem. Siratófalra ne menjek fel, hanem tovább egyenesen?

Előzmény: München11 (58514)
München11 Creative Commons License 2020.05.15 0 0 58514

Ha már véletlenül mindenkinek sétálni támadt kedve, javaslom, hogy a Getéről lejövet a kék keresztnél menjetek tovább 1-2 száz métert. Aki még nem látta a horgásztói-átfolyás eredetét, annak megéri ez a kis kitérő. Kb. 10 napja láttam életemben először, pedig nem lehet rám fogni, hogy messze élnék onnan. Még hal is van benne, pecás gyerek  diszperzites kannája tele volt.

Idén csak K40 jellegű séta lesz munkahelyi okokból, de sok sikert mindenkinek, aki a Pilist, és a Gerecsét választja egy napra, önreaktiválási célból.

Ermak Creative Commons License 2020.05.14 0 0 58513

Ha én mennék, Szárligetre mennék, nekem az az igazi, a Somylóvár, a békavartyogós tavak...

Szerintem asciimo azt tervezi.

Előzmény: Smith W. (58511)
Smith W. Creative Commons License 2020.05.14 0 0 58512

"Vonzó lehetőség": igazából szerintem a Kinizsi legszebb része az, amikor haladunk az Öreg-kő felé, és egy kis szántóföldre érve balra "kinyílik a táj". Meg amikor megyünk a kerítés mellett. Szóval annyira nem is rossz ez a kanyar az Öreg-kő felé... :)

Előzmény: Smith W. (58511)
Smith W. Creative Commons License 2020.05.14 0 0 58511

Szárligeti célt senki nem tervez? Fontolgatom, de hosszabb, éjszaka még nem jártam arra, ezen irányba szintén nem jártam. Szóval a tatai cél biztosabb lenne, de talán pont ezért egyre inkább vonzóbb Szárliget. És mostanában elég sokat túráztam az ominózus sárga sáv útvonalon, különböző szakaszokon és irányokban. :)

Vonzó lehetőség azért is, mert így kihagyható az Öreg-kő meglátogatása (bár a forrás miatt szerintem tennék kitérőt). Ha jól láttam a korábbi itinerekből, akkor amikor Szárliget volt a cél, a Kinizsi is a kék kereszten "rövidített"!?

 

A bélyegzést alapvetően a már itt is említett OKT-Pilisi vándorlás (?) pecsétekkel gondoltátok?

 

Még nem tudom, hogy teljesen egyedül menjek, vagy legyen-e ez a május 23-a? Az eddig kérdéses program elhárult (köszönjük a "járványnak"), úgyhogy mehetnék akár akkor is.

Smith W. Creative Commons License 2020.05.14 0 0 58510

Jelen pillanatban Pest megyén (és Pesten) kívül szabadon lehet mozogni, az önkormányzatoknak nincs felhatalmazása arra, hogy korlátozzák a helyváltoztatás szabadságát. Ez persze nem jelenti azt, hogy pl. ne lehetne lezárni parkolókat gépjárműforgalom elől (más okból), de természetes személyek szabad mozgását nem lehet korlátozni.

A Pesten és Pest megyében (jelenleg) fennálló kijárási korlátozás pedig nem jelent lakóhelyelhagyási tilalmat, tehát nyugodtan át lehet lépni a település (Pest), illetve a megye határát, nyilván a vonatkozó rendeletben meghatározott okokból. A túrázás ilyen ok.

 

Felmerült az erdőben való éjszakai tartózkodás kérdése. Ez minden további nélkül lehetséges. Tipikusan vadászati idényben (szeptember-október) szoktak helyi korlátozásokat bevezetni.

Előzmény: Serf110 (58505)
0ff Creative Commons License 2020.05.14 0 0 58509

Ohh, és máj. 29-cel egészen pontosan egy év lesz a két következő K100-am között..

Előzmény: 0ff (58508)
0ff Creative Commons License 2020.05.14 0 0 58508

Nekem végül egy máj. 29 (péntek) - máj. 30 (szombat) lesz belőle, az eredeti időpontra közbe jött valami. (amit így el tudok halasztani, lehet nem halasztottam volna el ha lett volna hivatalos K100 :D)

 

Úgy gondolom ebben az időpontban tök egyedül fogok menni, én leszek csak a pályán. :D

 

Önpecsételést tervezek én is, a feeling kedvéért, meg hogy meg tudjam osztani itt később. :D

Előzmény: asciimo (58501)
asciimo Creative Commons License 2020.05.14 0 0 58507

Utvonal azt hiszem "eredeti", Békásmegyer - Tata. Bár a vége nyilt, mert lehet hogy inkább a somlyó felé megyek, de ezzel ráérek még foglalkozni.

 

6:45kor szeretnék indulni, a Viziorgona utcai rajt helyétöl. Egyedül megyek, de a Facebook visszajelzések alapján lesz még pár ember.

Meg innen a topikbol is hivott már egy ismerösöm.

 

Viszek magammal egy igazololapot, és pecsétpárnát.

 

Juniusig nem tudok várni, addig mindig csak egyre melegebb lesz

 

 

Előzmény: kiscsibesz (58506)
kiscsibesz Creative Commons License 2020.05.14 0 0 58506

Hello, 

 

Terveztem, nagyon mennem kéne Vas megyéböl, pénteken már utaznom kellene Pestre, de akkor te egyedül leszel? meg akkor no ellátás, semmi egyéb..? Utvonal akkor eredeti Békásmegyer Tata?

Kcs

Előzmény: asciimo (58501)
Serf110 Creative Commons License 2020.05.14 0 0 58505

Hali!

 

8 előtt kicsivel indulunk és Tata a cél.

23:00 a terv, uncsi lesz, de remélem jó idő végig :)

Ketten megyünk a célig. Szigorúan 1,5 méter távolságba, max vértezetben.:)

(Még ketten elkísérnek minket Dorogig)

 

Mindenkinek kellemes időtöltést és jó egészséget.

 

Üdv.

U.I.:

Esetleg valakinek helyi információja van a útba eső lakott területekről és leírjátok, azt megköszönjük. Természetesen végig nézzük a faluk, városok, községek  honlapjait, de nem szeretnénk egy rendeletet se semmibe venni, alkalmazkodunk.

 

Köszi.

 

 

olahtamas Creative Commons License 2020.05.14 0 0 58504

Mindent szabad, amit nem tilos :)

Az erdőre az erdőtörvényt érdemes átnézni. (91-95§)

 

Persze ez nem jelenti azt, hogy akkor is mehetsz, ha házi őrizetben vagy, :)

Előzmény: Oczal (58502)
Ermak Creative Commons License 2020.05.14 0 0 58503

Én emiatt nem megyek most haza, de hajrá!

Gyalog!!!

Előzmény: asciimo (58501)
Oczal Creative Commons License 2020.05.14 0 0 58502

Pár héttel később tervezem, inkább június közepén.

Egyébként éjszaka mennyire szabályos az erdőben tartózkodni?

Előzmény: asciimo (58501)
asciimo Creative Commons License 2020.05.13 0 0 58501

Na most akkor mi az ábra? Indulunk privatban?

Majus 23. reggel 6:30 mondjuk jo lesz ?

 

Gondolkodtam hogy kiprobalom a bringas bejarast, de a nejem azt mondta szedjem össze magam, es induljak gyalog

 

 

Oczal Creative Commons License 2020.05.13 0 0 58500

Ugyanezt gondoltam ki a privát bejárás közben. Ha már ilyen jókat írtál róla, én is megcsinálom a közeljövőben fordítva. Bár előtte vannak más terveim: instant Sárga 70 (május 11-dec 31 között bármikor teljesíthető), Vérkör (újranyitották) és egy privát K100 is megfordult a fejemben. Szemezek a Gerecsei térképkörrel is, csak félek az eltévedés miatt.

Előzmény: Smith W. (58499)
Smith W. Creative Commons License 2020.05.08 0 0 58499

Én sem voltam, bár már pár éve nem is járok Gerecse 50-re. Ellenben pár nappal az idén elmaradt túra időpontját követően csináltam én is egy privát Gerecse 50-et. Mivel hétköznap volt, ezért én nem futottam bele ilyen korlátozásokba, így teljes egészében a túra útvonalát követtem. Annyit változtattam, hogy fordított irányba haladtam: ezt már régóta terveztem, kíváncsi voltam, hogy így milyen. Máshol vannak a lejtők, az emelkedők, más napszakban látom a helyeket. Jó volt, szerintem jobb így. :)

Előzmény: Oczal (58489)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!