Keresés

Részletes keresés

AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2018.05.03 0 0 98712

Ahogy Ocso79 forumtars irta "Szo szerint buntetnek erte.". Hat mit mondjak, sokszor nekem is igy tunik.

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (98711)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2018.05.03 0 0 98711

Persze, van aki tervez ra. En csak azt mondom, hogy miert nem jar tamogatas bizonyos kereset/bevetel felett? Hiszen a magasan keresok kitermeltek azt, "betettek a rendszerbe", de nem kapnak belole vissza. Mig akik semmit nem tettek be a rendszerbe, azok meg igen... Olyan mintha direkt buntetnek a szorgosan dolgozokat, jol keresoket, es tamogatnak a semmittevest, ingyenelest...

Előzmény: KawaBazsy (98709)
ocso79 Creative Commons License 2018.05.03 0 0 98710

Igen talan jobban jarnank 😉 pont a mezsgyen vagyunk amikor lovacska himtagjat sem kapjuk ellenben fizethetunk majd mint okor .

Előzmény: seci (98706)
KawaBazsy Creative Commons License 2018.05.03 0 0 98709

 Tököm. Mind a zasszony, mind jómagam elég jól kerestünk az átlaghoz képest itthon, vmiért mégsem vettünk soha hitelre szép házat, meg új autót, hanem normál, átlagos színvonalon éltünk, s  félretettük a felesleget.. Így van tartalékunk, s semmilyen életszínvonal romlásunk nincs.

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (98707)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2018.05.03 0 0 98708
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2018.05.03 0 0 98707

Tobb itteni kolleganal-ismerosnel lattam az alabbi dilemmat. 35-40 koruli par, ahol mar ideje lenne a gyereknek. Ferj es feleseg is jo beosztasban, hazavisznek egyenkent £2000-£2500-at. £4000-£5000 havibol nagyon jol el lehet lenni. Vettek is szep hazat, jo magas mortgage-val, autohitel (sokszor ketto is), evente 2x udules stb. Szeretnenek ket gyereket. Na igen, de akkor realisan az egyikuknek otthon kellene maradnia (vagy kifizetnie a fizuja nagy reszet masnak/ovodanak stb.) es hirtelen £4K/£5K helyett csak £2K/£2.5K van (merthogy tamogatas ilyen magas jovedelmeknel mar nem jar), es bepanikolnak, hogy nem fogjak tudni fizetni a torlesztoket plusz jelentosen visszabb kell venniuk az eletszinvonalukban. Ahogy latom erre kb feluk hajlando. Masik feluk meg nem. Viszont akiknek meg semmi jovedelmuk nincs mert nem hajlandoak dolgozni, viszont osszeutnek par gyereket, azok meg kapjak a tamogatast... Fair? Nem igazan...

Előzmény: ocso79 (98704)
seci Creative Commons License 2018.05.03 0 0 98706

Ket gyerekkel tessek szepen elvalni, a mamanak igenyelni a cociális lakast (termeszetesen 3 bedroommal), aztan jonapot. Avagy alternativ megoldaskent legyen a papanak 50Ks fizuja.

-seci

Előzmény: ocso79 (98704)
Bmrenault Creative Commons License 2018.05.03 0 0 98705

Mert rossz a szined azért.

Előzmény: ocso79 (98704)
ocso79 Creative Commons License 2018.05.03 0 0 98704

Lassan bebizonyosodik hogy sok minden nem mukodik itt sem .

Legfokebb a dolgozo csaladosok tamogatasa.

Szo szerint buntetnek erte. Akarhogy osztunk-szorzunk ha becsuszik a masodik gyerek akkor totalis csod anyagilag.

Előzmény: cam aro (98703)
cam aro Creative Commons License 2018.05.02 0 0 98703

13-14 eves koromban Ternai Zoltan konyvei voltak a bibliaim. 

ezek tobbsege a hatvanas evek szulotte, szep, szines, ertelmes fogalmazasu -szakmai- konyvek voltak. 

beteve tudtam oket. 

 

gondolhatod hogy pofara estem mikor a nyolcvanas evek kozepen, bekerulve a szakmunkas kepzesbe., ugyanezeket abrakat, leirasokat lattam az orszagos oktatasi anyagban..

es gondolhatod hogy mennyire erdekelt ez utan az iskolasdi..   

 

szvsz ha akkor felnott agyam lett volna, esz nelkul menekulok egy fejlettebb kategoria fele.

de csak egy falusi gyerek voltam, akinel meg tekinteje volt az iparos szakmanak. 

(annak ellenere hogy ket mernokos szuleim voltak ) 

...aztan azota.. a hamuval egyenlo az a tudas.

 

szvsz ehez kellene felnoni az iskolaknak. 

hogy ne egy kobmeter semmire nem jo adatot magoltassanak be.. hanem a motivaciot,  az -ujra- tanulas kepessegeit erositsek..

de az itt sem mukodik.  

 

 

 

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (98681)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2018.05.02 0 0 98702

Uhh, ez durva. Akkor lehet hogy mi csak siman mazlisak voltunk itt. Mo-n viszont mindkettonknek volt olyan munkahelye (vagy inkabb ugy mondanam hogy csak olyan volt) ahol ment a furas rendesen, kb mindenki mindenkit...

Előzmény: Bmrenault (98699)
Matt Farrell Creative Commons License 2018.05.02 0 0 98701

Mert nincs elég olyan csudabogár, mint te, hogy megvegye..:)

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (98693)
dracoo25 Creative Commons License 2018.05.02 0 0 98700

Asszony cegenel is ott szurja hatba mindenki egymast ahol tudja.

Előzmény: Bmrenault (98699)
Bmrenault Creative Commons License 2018.05.02 0 1 98699

Hát az én szintemen /tróger/ hidd el hogy megy a fúrás, seggnyalás, bejelentették hogy nincs túlóra, csak a seggnyalóknak...

Most ugatott megint nekem az egyik lengyel teamleader pár havonta elgurul a gyógyszere azt belémáll azt kezdődik a helyrerakása mert nekem nem főnököm még ha azt hiszi is.

Fenyeget hogy kirúgat én meg mindig beleröhögök az arcába és közlöm csinálja, olyan stílust enged meg magának /sima melóssal szembe felfele nyal meg okoskodik/ hogy csodálkozom hogy nem verték még telibe az arcát, és még ez egy normális hely de mindenhol megy. Asszonyt angol reportolta egyfolytában azt magát szopatta meg.

Volt mukahelyem ahol agencys voltam a full timos/ jellemzően lengyel csajok/ meg lopta a szünetett, 30 tól óráig, órától 30 ig. ő kiment kezdéskor 10 15 percet késett ami az utána jövő idejéből ment, ha az agencys késett jött a supervisor/ jellemzően angol nő vagy férfi/ és magyarázott én meg elmagyaráztam neki hogy jár a szünet. Amikor jó vonalra kerültem az agencys magyar csaj küldött el onnét mert hogy nehogy full timom legyen és hazudozott össze vissza úgy hogy a supervisor kért oda személyesen, aztán meg a raktárba kértek folyamatosan be erre lecancelozott a agency vezetővel /mivel hogy szar melós voltam a csaj szerint/ ezt privátba megtárgyaltam a csajjal de sokan "szerették". Váltás után jobb helyet találtam oda meg megint csak a seggnyalók mentek /agency felé/ mikor nem volt annyi munka.

 

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (98679)
Bmrenault Creative Commons License 2018.05.02 0 0 98698

Mi 5 éve vagyunk itt, mi nem leszartuk a barátokat konkrétan keresés után se válaszolnak stb.

Mi is a Brexitet várjuk hogy mi lesz mert lehet nem tudunk itt élni tovább, /munkanélküliség/ és  nekem nincs kedvem azért dolgozni annyit hogy a landlordomnak jó legyen.

Akkor megyünk másfelé.

Előzmény: dracoo25 (98674)
dracoo25 Creative Commons License 2018.05.02 0 0 98697

Remek meg kevesbe lehet majd normalisan ismekedni.

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (98695)
seci Creative Commons License 2018.05.02 0 0 98696

A riksat kihagytad :)

-seci

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (98694)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2018.05.02 0 0 98695

LOL, tobb fiatal kollega/kollegina be van zsonga a Facebook bejelentesetol, hogy tarskeresot inditanak: https://pcworld.hu/pcwlite/jon-a-facebook-tarskereso-retteghet-a-tinder-247203.html

:-)

AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2018.05.02 0 0 98694

Egyebkent tobb kutato szerint a bicikli a varosi es (viszonylag) rovid tavu kozlekedes legjobb eszkoze, leg-energiahatekonyabb es meg egeszseges is. Es mar jonnek (hacsak nem ragadnak le koncepcio szintjen a 2-4 szemelys biciklik (triciklik, quattrociklik) is

 

 

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (98693)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2018.05.02 0 0 98693

Ez de jol nez ki ez a bicikli (ha lehet annak nevezni :-)). Elfogadnek egyet - kar hogy csak koncepcio (miert maradnak ezek a dolgok mindig csak koncepciok?).

AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2018.05.02 0 0 98692

Ezt inkább mellozném :-)

Előzmény: KawaBazsy (98691)
KawaBazsy Creative Commons License 2018.05.02 0 0 98691

Akár velünk is kibeszélheted a szexuális életedet.. :-)

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (98687)
Caitlin Creative Commons License 2018.05.02 0 0 98690

Nekem ilyenbol van vagy 5. Nagyon regi baratsagok meg egyetmerol amiken a tavolsag sem valtoztatott. Nekem a tobbe-kevesbe rendszeresen beszelunk tipusbol nincs tul sok. 

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (98687)
Caitlin Creative Commons License 2018.05.02 0 0 98689

ok, igazad lehet. En igy tuningolom magam a nyelvvizsgara amitol nem parazok es tetje sincs.... ra kell jonnom, h regen vizsgaztam mar barmibol is es mintha -minden arcoskodasommal ellentetben- kicsit megis "crawled under my skin" :) Bocsanat!

Előzmény: Zlot (98688)
Zlot Creative Commons License 2018.05.02 0 0 98688

Ezt a jo angolt azert most mar rendszeresen hallom toled :). Ok, vettem nagyon jo az angolod. 

Előzmény: Caitlin (98685)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2018.05.02 0 0 98687

Igazi jobarat ritka kincs. Egyik baratom megfogalmazasa szerint az "igazi jobarat az, akivel ki tudjatok beszelni akar a szexualis eletetket is, es akit felhivhatsz ejfelkor hogy lekested a vonatod es nincs nalad penz jojjon es szedjen ossze masik varosbol ami 100miles-ra van". Na ilyenbol nekem speciel van 1 Mo-n es 3 itt. Olyan "joban vagyok vele es tobbe-kevesbe rendszeleresen beszelunk"-baratbol persze van tobb.

Előzmény: Caitlin (98685)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2018.05.02 0 0 98686

Jaj, az erettsegi az mekkora egy stressz volt... Semmin nem gorcsoltem annyit mint azon, sem elotte, sem utana (belertve foliskolat is, allamvizsga/diplomavedes is sokkal kevesbe volt stresszes szamomra mint az erettsegi)... Pedig hogy riogattak, hogy majd ha tovabbtanulsz rajossz hogy az erettsegi az semmi. Meg, hogy majd amikor kilepsz a valodi eletbe es mesz az allasinterjukra es meg kell felelned a munkahelyeden na majd az lesz a valmi, rajossz hogy az erettsegi az semmi. Hat nem, abszolut nem. Erettsegi messze stresszesebb volt mint ezek, plusz rengeteg-rengeteg tanulas, plusz "minden egy lapra felteve"...

Előzmény: dracoo25 (98684)
Caitlin Creative Commons License 2018.05.02 0 0 98685

Ez nyilvan egyeni beallitottsag kerdese. En elegge gyokertelen vagyok, soha nem volt nagy barati korom. En mac elmentem egy buliba ha hivtak, soha nem szerveztem (ez jol osszefoglalja). Engem nem zavar, hogy "egyedul" vagyok, nincsenek barataim. 1-2 embert talaltam akikkel szivesen talakozom, nekem ez jo. De latom, h ez nagyon ritka es egyedi hozzaallas, nem is biztos, h teljesen egeszseges es jo :)

Idojarassal nekem is gondjaim vannak kemenyen.... Nekunk anyagilag abszolut megerte, sot! Azt a szintet ahol vayunk ilyen rovid ido alatt mashol nem hiszem, h el tudtuk volna erni. De megintcsak bejon a kepbe: nagyon specifikus szakmai tudassal es jo angollal rendelkezunk. 

Előzmény: dracoo25 (98674)
dracoo25 Creative Commons License 2018.05.02 0 0 98684

Ady volt a legjobb :) Erettsegi irasbelin is az o munkassaga volt az atfogo tetel :)

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (98683)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2018.05.02 0 0 98683

En inkabb rendes tortenelem konyveket (nem tankonyveket) olvastam, mert azokat erdekesnek talaltam, mig a tori tankonyveket meg szaraznak, sokszor szinte csak adatok felsorolasanak.

Masik halalom irodalomban a versek, novellak es regenyek elemzese volt. A "mit gondolt a kolto/iro?" meg a "mitol zsenialis a vers/iras?" stb. Hadd elvezzem mar magam a verset/irast, mint egyseges egeszet, ne kelljen mar reszekre szedni, kielemezni. Es akarhogy bizonygatta is a magyar tanar hogy Petofi versei miyen zsenialisak, nekem akkor is Ady volt a kedvencem :-)

Foldrajzot imadtam, biologiat kemiat szerettem, fizikat nem de szerencsere mindegyik iskolaban volt egy-egy zsenialis fizkai tanrunk aki kepes volt erdkesse tenni. Matekbol egyes reszeket imadtam, masokat szivbol gyuloltem.

Előzmény: dracoo25 (98682)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!