Keresés

Részletes keresés

Koczeka Creative Commons License 2001.03.22 0 0 1799
bmw001:

Kössz az infót !
Ez a malachitzöld egy gyógyszer, ugye?
Mivel nincs másik aksim nem tudok kipakolni semmit... mi az, hogy mindent megfog? A halakat, a vasfát, a kavicsot, mi mindent? Mi ez festék ? :)
A 30 fokba nem döglenek bele a halaim?

üdv, Koczeka

villany Creative Commons License 2001.03.22 0 0 1798
Sziasztok!

Kellene egy kis segítség. Az egyik tropheusom hetek óta nem hajlandó enni és már kezd vészesen lesoványodni. A jelenség úgy néz ki, hogy többnyire közömbös a kaja iránt, de ha mégis bekap 1-1 darabot néhány másodperc múlva kiköpi, az algát viszont mintha csipegetné. Van néhány sejtésem, de igazából tanácstalan vagyok. (Az biztos, hogy nem forgat, mert a tokáján semmi kitürömködés nem látszik.)

Szóval ha valaki tud segítsen lsz.

Üdv v.

bmw001 Creative Commons License 2001.03.22 0 0 1797
Koczeka:

Legjobban a darakórra hasonlít a dolog, előbb-utóbb szaporodni fog. Gyors beavatkozást igényel, a vízhőfokot vidd fel 30 kÖzelébe. malachitzöld, szürő stop, erős levegőztetés. 3-4 nap alatt elmúlik, akkor 30% vízcsere. Ha van másik aksid (üres), akkor praktikus átpakolni az összes halat és ott malachitolni, többek közt azért, mert a malachitzöld mindent megfog. A dara kórokozója a talajban szaporodik, de a halakon élősködik, ha a halak nincsenek a vízben, akkor elpusztul, mert nincs kin megtelepedni.

Javasolnám, hogy szerezz be egy Sera halbetegségek füzetet. Ez egy ingyenes reklámkiadvány, amely a Sera gyógyszarok használatár próbál rábeszélni. Remek képek vannak benne, melyek nagyban segítenek a betegségek felismerésében. Minden halasnál van ilyen füzet, legalábbis a Sera-zóknál.

Előzmény: Koczeka (1796)
Koczeka Creative Commons License 2001.03.22 0 0 1796
Hi, S.O.S. !

Kicsit lentebb írtam, hogy "Végre kész a 400 literes aksim (az első aksim életemben) és vannak benne neonhalak, ékfoltos-razbórák, zebra és színjátszó dániók, algaevők és vörösfejű lazacok..."

Kb 2 hete vannak az aksiban növények és 1 hete a halak, eddig minden rendben volt, de ma reggel a vörösfejű lazacok testén (de csak rajtuk) PICI FEHÉR PONTOK jelentek meg. Attól félek, hogy betegek lettek. Segítsetek légyszi, hogy mi lehet a bajuk és mit tehetek ellene.

Köszi, Koczeka

Nibiru Creative Commons License 2001.03.21 0 0 1795
Én az Arcadiát majdnem 4 rugóért vettem darabját anno, a 90 cm-est. Meg kéne nézni most az árát.
A Kóródiék árulják példul. Két boltjuk van, az egyik az Europarkban Galapagos néven, a másik meg Lőrinczen a rendőrség mellett van egy volt mozi, amiből a kor szomorú divatja szerint egy üzletház lett, na ott. Ha kell telcsiszám, előkereshetem.
Előzmény: szillac (1794)
szillac Creative Commons License 2001.03.21 0 0 1794
nibiru!

Mi az hogy drága (és hol kapni)? Én eddig egyetlenegy helyen láttam ilyesmit, az Juvel volt és több mint kétezerért adták darabját.

Előzmény: Nibiru (1792)
Nibiru Creative Commons License 2001.03.21 0 0 1793
Na jó, fizika: Vagyis alig.
Előzmény: Nibiru (1792)
Nibiru Creative Commons License 2001.03.21 0 0 1792
Szia!

A dekorfólia nem jó, mert nem növeli a fényerőt.
Viszont lehet kapni kifejezetten a csövekre szerelhető tükröket polírozott alumíniumból, az komoly fénynövekményt idéz elő az aksiban.
Több gyártó is gyárt ilyeneket, a legolcsóbbat vedd meg, mert mindegyik ugyanolyan.
Nekem Arcadia van, az nagyon drága, de akkoriban még nem lehetett kapni mást, amikor én vettem...

Sima fóliával, vagy alufóliával nem érsz semmit, mert ha nem ívelt, akkor a fény csak pattog a fedél, és a cső között, és nem fogja több fény érni az aksit.

Előzmény: szillac (1791)
szillac Creative Commons License 2001.03.21 0 0 1791
Kedves Mindenki!

Milyen az a fényvisszaverő fólia, amit az aki világítóteste mögé kell tenni, hogy hívják és hol lehet kapni??

Kösz

szillac

NoPlease Creative Commons License 2001.03.21 0 0 1790
Sequoia, bmw001

Bocsi fiúk! A 'harcosmárnát' idézőjelbe kellett volna raknom :)
Ugye a betta az, aki nem viseli el a fajtáját, és egy tükör előtt is képes órákig kifeszített úszókkal flangálni.
Csak beraktam egy tükröt, amitől a szumátrai díszmárnám felruházta magát a betta tulajdonságaival.
A 'harcos' jelző még arra a garázda szumira vonatkozik, aki szétszedte a guppijaim és a xiphom uszonyait.

Kérdés: a fénycső és az aksi közé rakhatok egy üveglapot vagy nem? Megszűri az üveg a fényt?

Üdv
Zs.

bmw001 Creative Commons License 2001.03.21 0 0 1789
NoPlease:
A Szumátrai díszmárna (Barbus tetrazone) és a Sziámi harcoshal (Betta Splendens) két teljesen külön faj! Olyan faj, amiről írsz nem létezik, de ha keresztezed a fenti kettőt - amiért egy kisebb Nobel-díj járna :)- még lehet. Neked az előbbi halad van, de az utóbbi a tükrös versenyző. Persze ettől még bármelyik halfajnál bejöhet a tükör, hiszen nincs éntudatok. Példának okáért a neonjaim akkor szerveződtek igazi rajba, amikor a tükörrel megdupláztam az egyedszámukat:)

Most jön az én kérdésem minden sügérszakértőhöz:
Mitől feketednek a sügérek általában? Nem akarom húzni az időt, a lényeg, hogy 4 napig egy 50-es biliben úszkált az 5 db gyerekméretű (10cm) papagájsügér. Aki még nem látott ilyet, annak a lényeg: narancs-piros színe van, szép kerekded jószág. Amikor visszakerültek, észrevettem, hogy az egyik úgy néz ki, mint egy szurtospeti. Az "orrát", mintha lehorzsolta volna, fekete. A mell és hátúszó külső része szintén. Semmi baja egyébként, ő a legelevenebb és legtorkosabb. Oldalán is több feketés folt. Tudom, hogy attól van, mert valamilyen körülmény nem tetszik neki. A diszkoszok is ezért feketednek, bár pontosan nem tudom, miért.

1. elmúlik (y/n) ?
2. mi a baja? (stressz, piszkos víz, KH, PH, stb..)

Aki tud.., köszi előre is.

Előzmény: NoPlease (1780)
Sequoia Creative Commons License 2001.03.21 0 0 1787
Egoist!
Tetszik az epoxigyantás purhab ötlet - én csak magát a habot próbáltam kötés előtt behomokozni, de nem tapadt meg rajta rendesen, aztán lemondtam róla.
Ezen felbuzdulva:

Kedves mindenki -
ha időtök engedi, szerintem tök jó lenne, ha megosztanátok olyan fogásokat, amiket nem könnyen hozzáférhető irodalomból tanultatok, hanem magatok jöttetek rá. Gondolom, a legtöbben akkor is olvasgatják a fórumot, amikor nincsen konkrét problémájuk, és nem csak magamfajta kezdők örülnének neki, ha érdekes ötleteket olvasnának. Tehát akinek van ideje, mesélhetne kis cseleiről, mint ez a háttérdolog, vagy a zokni mint szűrőzsák, vagy az égertoboz (ez is nagyon tetszett).

Sequoia Creative Commons License 2001.03.21 0 0 1786
Mi az a szumátrai harcosmárna?
Előzmény: NoPlease (1780)
Sequoia Creative Commons License 2001.03.21 0 0 1785
Daryl!

Vízlágyításra szódabikarbóna?????????
Ez komoly?
Pláne sósavval vegyítve igencsak durván hangzik, abból valami egész más lesz. De hogy pezseg, az tuti.
Nem lúgosítást akartál mondani?

Előzmény: Daryll Van Horne (1764)
Mur Creative Commons License 2001.03.20 0 0 1784
Fájó szívvel de megszabadulnék 3fő 20cm körüli Hypostomus plecostomus-omtól (a "piszkok" rákaptak az Echinodorusaimra) - "árban" megegyezzünk :-)!

Mur

Mur Creative Commons License 2001.03.20 0 0 1783
Hali!

W_e_b_M:
Mostanában én is használok SERA pH Minus-t (kifogyott a palack :-( ), 7-körüli a pH az akváriumunkban, kb. 25ml-ert teszek a 500l-be ami 0.1-el viszi lejjebb a pH-t (leírás szerint) a halak nem sínylik meg. A fokozatosságra ügyelni kell!

Aquad:
Köszi! Emilezek!
A neomagnollal kapcsolatban, a barátom tenyésztett gyöngyházsügért. Elkezdtek dögleni a kicsik, mindent kipróbált végső elkeseredésében a Neomagnol-t használt és csodák csodája megállt az elhullás! Azért én nem próbálnám ki, és nem is ajánlanám senkinek sem ezt a módszert! :-)

Előzmény: WebM (1777)
mokuss Creative Commons License 2001.03.20 0 0 1782
extra.hu/orph
állatbarátok (védők) oldala - infok, képek, cikkek...
Előzmény: Nibiru (1781)
Nibiru Creative Commons License 2001.03.20 0 0 1781
Elvileg lehet oka, de nálam ez nem áll fent, az én párom németországból behozott jó helyről származó szülőktől származó első generációs testvérek. A halaknál egyébként a genetikai torzulások csak igen erős, több genrációs beltenyészet után jönnek létre, akkor pedig minden ívásnál közel ugyanannyi a hibás egyed, nálam meg nem erről van szó.
Előzmény: PECSKEKE (1759)
NoPlease Creative Commons License 2001.03.20 0 0 1780
Sziasztok!

Nem jó a mai nap. Elpusztult az egyik guppim és a maradék neonom. A guppi túlvilágra kerülését a nejem 'intézte', de kérésére a részleteket nem mondom. Szvsz a társaság félholtra röhögné magát.
De beruháztam egy új guppilányra. Az előzményekből kiindulva egy szép nagy példányt hoztam. Ezt nem bántja a szumi.
Apropó: nekem szumátrai harcosmárnám van. bmw001 ötletéből kiindulva beraktam egy tükröt az aksiba. Azóta a terrorista szumi merevített úszókkal püfföli a tükörképét. De addig is békét hagy a többinek.

Üdv
Zs.

Nibiru Creative Commons License 2001.03.20 0 0 1779
Igen, de 100 liter vizet csurgatni több órán át...
Nem valami lélekemelő.
Inkább maradok a keveréknél. Nekem az is bevált.
Előzmény: bmw001 (1772)
Nibiru Creative Commons License 2001.03.20 0 0 1778
Meg aztán csókos gurámit úgysem kap égen földön!
Legfeljebb ajakosat, de az korántsem olyan szép.
Előzmény: bmw001 (1771)
WebM Creative Commons License 2001.03.20 0 0 1777
Sziasztok!

A vizen szeretnek savasitani, a Sera PHMinus az jo? A mindenfele sooldattol meg sosavtol kicsit tartok.

Mas: vizlagyitashoz gondoltam, kellene egy kis tozeg, de ezt hova tegyem? Soder ala lehet? Vagy a szurobe? Es csak ugy szabadon, vagy bele kell tenni valamibe? Mindket szurom aktiv szenes, ez nem rontja a tozeg hatasat / tozeggel egyutt hasznalva nem lesz negativ hatasa?

Ajanljatok mar nekem egy jo belso szurot. Ami lenyeges lenne egyreszt, hogy csak szivacs legyen benne, szen ne, masreszt jo halk legyen, mert a mostani egy kicsit hangos. Nem kellene tul nagy teljesitmeny, kb. 400 l/ora.

Ja, egyebkent most nehany vitorlashalat tartok, valamint molly-kat es fekete tetrakat, utobbi kettonek is megfelelo a lagy, savas viz? Esetleg neonhal meg johetne, vagy azokat megeszik?

Az akvarium meg mindig algasodik, a vilagitas 2x20W [55cm vizmelyseg], egy kulso, felakaszthatos es egy belso szuro van, nitrit es nitrattartalom nagyon kicsi. Mi okozhatja meg az algasodast ezeken kivul? A viz 26 fokos, es egyelore eleg lugos.

Koszi,
WebM

egoist Creative Commons License 2001.03.20 0 0 1776
Sziasztok!
Tündéry!Ne használj sósavat,nagy tapasztalatot igénylő eljárás,ajánlom inkább a tavaji égerfa-tobozt ez nem veszélyes és könnyen találni.Két-három toboz már a kívánt színűre festi a vizet és a Ph.-t is csökkenti.

Nibiru!
Az epoxigyanta beszerezhető a Trilakk festék és műgyantagyár mitaboltjában.Bp.XX.k.Helsinki út sajna a számot nem tudom,de jól kinn van majdnem Soroksáron.
Én egyébként csak kvarchomokot használok ezt nem szoktam festeni.De ha ragaszkodsz a színezéshez,a vasoxid a legjobb.A vulkáni tufa színéhez hasonló.

Pecskeke!
100%,hogy nem oldódik ki semmi sem!Ez ki van próbálva,már több év óta készítem ezeket a háttereket,a saját medencéimben is ilyen van!

aquad Creative Commons License 2001.03.20 0 0 1775
Nagy-Gaboca!

A neomagnol nem más, mint klór. Hasonló, amivel a vízművekben kezelik a vizet. Eléggé agresszív anyag, és használata főként mollik és hasonlók esetében nagy bátorságra vall. De nagyon örülök, hogy sikeresnek bizonyult, ugyan kicsit meglepett az eredményessége, de megint sikerült valamit tanulnom. Köszönöm! Azért én utána járnék, hogy ez mi a fene volt. Majd figyeld meg a szaporodóképességüket a továbbiakban.

zesi

Az általad írt tűhal latin neve aktuálisan Enneacampus ansorgii. Magyarul kis édesvízi tűhal a becsületes neve 1910-ben Boulenger nevű ember fedezte fel. Nyugat-Afrikából származik. Barátságos, 24-28 fokon tartható. 12-15 cm-re nől meg. 10-18-as keménységű vízben tartható. Csak élő táplékot fogad el (legalábbis az irodalom szerint), mely lehet Daphnia, Bosmina, Cyclops, Diaptomus, Artemia stb. Ugyan én sohasem tartottam, de úgy tudom, hogy eléggé macerás etetni. A legutóbbi TIT kiállításon a nagy tűhal ki volt állítva (Microphis smithi). Erről esetleg lehet több infót szerezni, mert ismerem a gazdájukat. Így hirtelen ennyi!

Előzmény: zesi (1748)
bmw001 Creative Commons License 2001.03.20 0 0 1774
Most már emléxem, hogy a H-ZS-ben volt szó a Csókos gurámiról. Azt hiszem a tenyésztéssel volt gond, mert nem jöttek rá, hogy az ivadékok zabálják a planktont. Sajna nincs nálam könyv, igy biztosan pontatlan vagyok. A felnőtt példányok asszem mindenevők.
Előzmény: bmw001 (1771)
Koczeka Creative Commons License 2001.03.20 0 0 1773
bmw001: Nagyon köszönöm az infót !!!
bmw001 Creative Commons License 2001.03.20 0 0 1772
Niburu: erre igy nem tudok mit mondani. Ha mégis melegvíz, az kivédhető. Ha ragaszkodsz az 50% vízcseréhez, volna egy tanácsom. Biztosan slaggal töltesz fel, ugye.? Szóval, leengeded 50%-ig, aztán csak komótosan csorgatod fel hideggel. Ha eltart egy-két óráig, akkor a fűtő birja a tempót.
Előzmény: Nibiru (1757)
bmw001 Creative Commons License 2001.03.20 0 0 1771
Gurámik gond nélkül mehetnek. A törpe és a gyöngy a legbékésebb, a kék és társai már erőszakosabbak, de általábban nem okoz problémát.

A csókos gurámit kihagynám, mert nagyra nő, és emlékeim szerint planktonevő, de abból aztán nagyon sokat.

Előzmény: Koczeka (1768)
bmw001 Creative Commons License 2001.03.20 0 0 1770
Kapható, pl. Sera Super Aktiv Fekete tőzeg granulátum (kb 1000Ft egy életre elég adag). Ha külső szűrőd van, akkor egyszerű: feltöltesz vele egy szűrőzsákot és beteszed. Ja, szűrőzsák: múltkor én kis naív vettem egyet (1.000Ft). Megteszi helyette egy zokni is, aminek begumizod a végét, ha feltöltötted. Jobb ötletek jöhetnek!

Ha kis belső szűrőd van, akkor egy kicsit jobban kell ügyeskedni, de meg tudod oldani.

Előzmény: Silhouette (1765)
Silhouette Creative Commons License 2001.03.20 0 0 1769
A szódabikarbóna sajnos nem jó, mert -- lehet, hogy lágyítja -- de lúgosítja is a vizet (ezért használják gyomorsav túltengés orvoslására is).

Silu

Előzmény: Daryll Van Horne (1764)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!