Keresés

Részletes keresés

Latex Bond Creative Commons License 2023.01.13 0 1 18528

Szíved joga.

A magam részéről kerülöm, mert a szó eleve pejoratív jelentéstartalommal bír már nagyon régóta és pont leginkább azok hangoztatják úton-útfélen, akik minden ilyen perifériára szorult közösségnek a legvérmesebb ellenzői. (Tisztelet természetesen a kivételnek!)

Amúgy még soha az életben nem hallottam, hogy ezt egy meleg önmagára használta volna, pedig sok ilyen ismerősöm van, de akár még ez is előfordulhat. Mindenesetre nekem furcsa.

Káromkodáskor persze nekem is sokszor kicsúszik a számon, de akkor sem a jelentése miatt és főképp nem olyasvalakire használom, aki ebben ténylegesen érintett. :)

Előzmény: Kovács Pisti? Á, dehogy! (18526)
Roli0622 Creative Commons License 2023.01.13 0 2 18527

Kovács Pisti? Á, dehogy! Creative Commons License 2023.01.13 0 0 18526

Nekem eszem ágában sincs semmilyen "kipécézett" szót kerülni, főleg, hogy még az érintettek egy része is használja saját magára is.

Előzmény: Latex Bond (18516)


Kovács Pisti? Á, dehogy! Creative Commons License 2023.01.13 0 0 18525

"Nem lehet megunni, ez az amit nem lehet megunni!" :D

Előzmény: LTXL (18524)
LTXL Creative Commons License 2023.01.13 0 2 18524

Nem bújkálok én :) 42 vagyok.márciusban már 43 :) A fényes sínacikat,overálokat gyűjtöm,de csak módjával.Már a turkálok és a vatera sem a régi.Tervezek Holger Hahn-tól rendeln.Neki elég jó sígatyái vannak.Lakk nacit meg most veszek facebookon :)

Előzmény: technograd (18522)
Latex Bond Creative Commons License 2023.01.13 0 1 18523

Ezt anyaga válogatja, hogy mennyire nyikorog vagy zizeg a lakk viseléskor. Nekem van olyan, ami meg sem nyikkan, mivel kifejezetten "síkos" érzetű a felülete vagy legalábbis nem olyan tapadós, ami ezt a jellegzetes műanyagszerű hangot kelthetné és persze olyan is van, amire a fél utca felfigyelne, de nyilván azokat már én sem hétköznapi viseletre szánom, mert én nem a hanghatással, hanem inkább a látvánnyal szeretem felkelteni a figyelmet. :)

Egyébként a nyikorgós nadrágok legtöbbje a lábak közti súrlódáskor adja a zaj legnagyobb hányadát, amelyen én úgy szoktam segíteni, hogy felvétel után pár cseppnyi olajmentes szilikont kenek szét a combok belső felületén és így máris "elhallgat" - legalábbis addig, amíg le nem kopik róla vagy le nem mossuk.

Előzmény: djt-123 (18519)
technograd Creative Commons License 2023.01.12 0 0 18522

És mindehhez hány éves vagy, ha publikus? Már csak azért is, mert említetted, hogy a fényes sínacikat, overallokat is szereted. Ha csak nem megőrzött példányok, annak bizony igen régen volt a mainstream divatja.

Előzmény: LTXL (18521)
LTXL Creative Commons License 2023.01.12 0 7 18521

Szerintem nem b"zis a bőr,latex,lakk.Ha lesz rá modom tervezek venni ilyen nadrágokat :) És simán kimegyek benne az utcár polgárt pukkasztani.Én merem vállalni az extrémségem :)

LatexésBondage Creative Commons License 2023.01.12 0 0 18520

A latex meg nyekereg :-) De milyen csodás érzés viselni :-)

Előzmény: djt-123 (18519)
djt-123 Creative Commons License 2023.01.11 0 1 18519

Ja a lakk leggins témához csak annyit joutube videókban jópáran panaszkodnak hogy zajos a gatya,nyikorog meg zizeg,talán ezért se nagyon hordják utcán

djt-123 Creative Commons License 2023.01.11 0 1 18518

Anekdota:
Egyszer egy kollegám bejött rózsaszínű inngben erre azt mondja neki a másik:
Azt mondják a rózsaszín inges pasikat nem szeretik a nők-nem baj ők se a nőket........

Pedig szép szín.

EstherCD Creative Commons License 2023.01.11 0 3 18517

Olvasgatom, amiket írtál. És egyetértek, eszméletlen katyvasz van a fejekben. Mert nem lehet ezekről nyíltan beszélni, mert bélyeget sütnek rád. Én, illetve a hozzám hasonlóak is kapunk a hátunk mögött, amikor leesik az utcán, hogy az a lány, talán mégsem született lány. De leginkább mi is azt az egyszerű b*zizást kapjuk... Pedig itt aztán tényleg szór a nemi irányultság, valamint az identitás, mert van a (talán részben fétis miatt) lányként öltöző (CD/Travi), hetero (én), vagy akár lehet biszex, illetve meleg is. De ott van a transzneműek csoportja, akik szintén lehetnek heterok, biszexek, melegek, de még akár aszexszuálisok is...
Na mindegy, holnap nyakamba vesszem a várost, ha már van jó sarka a csizmámnak, aztán mondanak, amit akarnak ;-)

Előzmény: Latex Bond (18516)
Latex Bond Creative Commons License 2023.01.11 0 1 18516

Ja igen.. csatlakozva ahhoz, amit írtál: a homoszexualitás (kerüljük már el ezt az ocsmány "b." betűs szót, ha lehet) még véletlenül sem kapcsolódik egyenes ágon a lakk imádatához. Kedvelhetik ők is, a párjuk vagy a maguk kedvéért akár fel is vehetnek ilyen anyagból készült ruhákat, de ennek az ég világon semmi köze sincs a nemi irányultságukhoz. Szóval már csak ezért is téves ez a képzettársítás.

Ennél még az is "elfogadhatóbb" téveszmén alapuló előítélet, hogy pl.: bőr = lakk = domina = BDSM.

Pedig ez is legalább akkora oltári ökörség. Mindezt abból levezetve, ha felveszek egy bőrnadrágot. :)

Előzmény: Kovács Pisti? Á, dehogy! (18512)
Latex Bond Creative Commons License 2023.01.11 0 1 18515

Itt szerintem nem kifejezetten a lakkal, mint anyagtípussal van a "baj".

Lényegében általánosan kijelenthető, hogy az ilyen idióták szemében minden olyan dolog vagy megnyilvánulás "buzis", ami feltűnő.

Márpedig a feltűnősködés (v.ö. kihívó öltözködés) már régóta a nők privilégiuma. Az Ő feladatuk a csábítás, a páváskodás, ellentétben az állatvilággal, ahol ez pont hogy a hímek evolúciós "feladata". A csillogó vagy alakkiemelő ruhák is úgy általában véve ezt a kitűnni vágyást erősítik, hiába teljesen más az üzenete egy ilyen darabnak egy fétiskedvelő szemében.

Nem kell ehhez tehát kicsit sem lakkba öltözni, hogy rád süssék a "b."-s jelzőt, elegendő, ha mondjuk felveszek egy rózsaarany szíjjal ellátott karórát vagy befújom magam női parfümmel, pusztán azért, mert az az illat kivált belőlem valamilyen kellemes emléket.

De ezt a bélyeget simán megkapom akkor is, ha csak egy rózsaszín sálat tekerek a nyakamba és akkor még hol vagyunk a full lakkba öltözködéstől? :)

Ennyit az elmebeteg, ostoba sztereotípiákról, amelyek az emberek nagy részének agyában munkálkodik.

 

Előzmény: Kovács Pisti? Á, dehogy! (18512)
Latex Bond Creative Commons License 2023.01.11 0 1 18514

Ez igaz, nők szinte kizárólag divatból hordják, még én sem hallottam soha, hogy bármelyikük is az élvezetért viselné. A fétis, mint olyan, ha meg is jelenik a nők szexualitásában, akkor az nem emiatt alakul ki, mint ahogy klasszikus módon a férfiakban szokott.

Közvetett módon visszahathat rájuk is egy kihívóbb ruha által kiváltott reakció, mert mondjuk ennek köszönhetően jobban megbámulják őket és ez a fajta extra figyelem aztán vagy bátorító, önbizalom növelő hatással bír vagy pedig épp az ellenkezőjébe csap át és zavaróvá válik. De hogy ehhez bármilyen mértékű szexuális izgalom is kapcsolódjon, ahhoz egy olyan partner kell, akiből pontosan ugyanezt váltja ki.

 

Én bizony felveszek lakkot is és műbőrt is... Leggings-eket is, minden gátlás nélkül. Némely csizmámhoz kb. nem is tudnék mást felvenni. :)

És természetesen nem elsősorban divatból, hanem sokkal inkább a magam örömére. :P Pont lesz@rom, hogy ki mit tart "buzisnak". Már magától a szótól is viszolygok, mert olyan szintű homofóbia uralkodott el újabban az emberekben - köszönhetően a sokszor már-már ellenkező hatást kiváltó és tolakodó LMBTQ kampányok miatt - hogy már azt is b.-nak bélyegzik, akik szimplán megértők és toleránsak mindenféle embercsoporttal szemben. Ha meg még valaki szimpatizál is ezzel az eszmével, az meg már szabályosan üldözendő is.

Eléggé elb@szott irányban "fejlődik" egyes emberek gondolkodásmódja. :(

Előzmény: LatexésBondage (18511)
technograd Creative Commons License 2023.01.11 0 1 18513

16776-os hsz.-ben írtam megtörtént tapasztalatokat. A laikusnak lakk=bőr=latex, és onnantól már jönnek az említett "Tom of Finland művész úr" által elkövetett broáf rajzok, meg képzettársítások.

Előzmény: Kovács Pisti? Á, dehogy! (18512)
Kovács Pisti? Á, dehogy! Creative Commons License 2023.01.11 0 1 18512

Jó, hogy felhoztad ezt a témát. Valóban buzisnak tartják férfin a lakkot. De vajon miért? Mi ennek a sztereotípiának az alapja? Én még nem láttam buzin lakkot. És miért csak a nők privilégiuma a lakk gond nélküli viselése? Én szívesen hordanék lakk gatyát, de bennem is bennem van ez a gát.

Előzmény: LatexésBondage (18511)
LatexésBondage Creative Commons License 2023.01.11 0 3 18511

Sok nő hord fényes leggingset. De a 99.99 %-a nem azért hordja mert élvezi hanem mert divat. És még kevesebben hordanak minőségi vastagabb igazit. De azért jó legeltetni a szemet rajtuk. sajnos pasik nemhogy lakkot de bőrt sem vesznek fel. Mert buzis :-(

technograd Creative Commons License 2023.01.09 0 1 18510

Kinder & Adult Surprise :) .

Előzmény: fiatalsrac93 (18509)
fiatalsrac93 Creative Commons License 2023.01.08 0 1 18509

Hogy mi minden elfér egy ilyen szük ruhában.. 

Előzmény: technograd (18508)
technograd Creative Commons License 2023.01.08 0 1 18508
LTXL Creative Commons License 2023.01.06 0 4 18507

Békéscsabán eléggé felkapottak a lakk és műbőr leggingsek.Egyszer viszont láttam egy csajt lakk overálban és csillogó pufi kabátban.Mondom wooow :) :D Nekem tini korom óta fétisem a fényes sínaci,síoverál.Aztán jött a fényes leggings,catsuit.Tervezek ténylegesen venni egy catsuitot.Bár még csajom nincs hozzá de szerintem lenne rá vevő :)

technograd Creative Commons License 2023.01.05 0 0 18506

Akkor nekem szerencsém volt, mert a héten, a tömegközlekedés küzdőterén kétszer is láttam lakk leggingses csajt, az egyiket épp távozóban, megvolt nála az a hátsó fertály, amit már elvileg a kabáttal takarni szoktak.

 

Basszus, a ködlámpás poén már volt, remélem ez meg nem 2023-ról szól, általánosságban:

 

 

 

Előzmény: déliszomszéd (18505)
déliszomszéd Creative Commons License 2023.01.04 0 0 18505

Szívesen.

Ezt én is sajnálom. Most egy fekete  lakknadrágom van, amit két éve vettem a New Yorkerben. FB Sister, már nincs forgalomban. L-es. Tegnap felvettem és hát... derékban kihíztam. Kevesebb szénhidrát, több mozgás és fél év múlva jó lesz!

Egyébként nem tudom, hol hordják ezeket, mert lakkot kb. fél évente látni valakin. Mondjuk amikor ősz végén az egyik dél-pesti piacon egy vásárlót lakk leggingsben láttam, az szívmelengető pillanat volt.:)

Előzmény: Latex Bond (18499)
déliszomszéd Creative Commons License 2023.01.04 0 0 18504

Tényleg :)

Volt egy ilyen sorozat az HBO-n. Egy fiktív New York-i lemezkiadóról szólt 1973-1974-ből.

Előzmény: EstherCD (18500)
technograd Creative Commons License 2023.01.04 0 0 18503

Ausgerechnet. Ahogy a kicsi béka majdnem-törökül "kücsüg kurva' ", a kijárat "gecis", a légkondi pedig szabad képzettársítással: "erkan disün". Kisgyerek: "- Anyu, mi az a világfalu?" Anyu: *pálinkás kenyérrel közeledik* XD

 

 

Előzmény: Latex Bond (18501)
EstherCD Creative Commons License 2023.01.04 0 0 18502

Nem hagyott nyugodni. Calz.-nál nemzetközi oldalon a leggingsek egy része vinyl, a google fordító ezt bakelitnek fordította nekem. És gondolom ezt így nem tartotta jónak, aki foglalkozott vele, mert a bakelit másra is vonatkozhat, így adta neki a lemezt, mint általánosabban használt megnevezést. A  mintát meg gondolom hozzátoldotta önállóan.... Na de ez is csak egy elmélet.

 

Előzmény: Latex Bond (18501)
Latex Bond Creative Commons License 2023.01.04 0 0 18501

Hacsak úgy nem... :) Mondjuk ez pont nem jutott eszembe, de magyarázat lehet, még ha elég távoli is az asszociáció. :)

Én abból indultam ki, hogy a C. egy olasz cég, ahol a "laminare" szó egyaránt jelent "lemezes"-t és  "lemezszerű"-t, mint ahogy pl. "rétegelt"-et is, ami utalhat arra, hogy a hordozója egy vastagabb thermo anyag. De ez is eléggé sántít...

Előzmény: EstherCD (18500)
EstherCD Creative Commons License 2023.01.03 0 1 18500

Tippelnék: a lemez, mint a bakelit, ami vinyl néven fut angol nyelvterületen, és arra hajaz leginkább az anyaga... 
Egyébként pont van egy bordó, műbőr thermo leggingsem, majdnem mint déliszomszéd képén (talán másik topicban).

Előzmény: Latex Bond (18499)
Latex Bond Creative Commons License 2023.01.03 0 0 18499

Ezt a "lemezmintát" én sem tudtam megfejteni, pedig esküszöm, kitartóan próbáltam.. :)

Amúgy köszönet a tippért, a héten megyek is és megnézem magamnak ezeket a színes lakk leggings-eket élőben is a C.-nál.

Kár, hogy csak feketében van XL-es, a többi (kék, pink, zöld) valamiért csak L-ig van méretezve..

Mindenesetre jeleztem rá az igényemet, hátha megszánnak a gyártók. :)

 

Előzmény: déliszomszéd (18497)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!