Keresés

Részletes keresés

Graman Creative Commons License 2011.05.21 0 0 37602

A széles hatásspektrum érdekében az AmistarXtra-t mivel javasoljátok keverni esetleg?

A kezelések gyakorisága átlagosan hogyan alakul véleményetek szerint?

MALU007 Creative Commons License 2011.05.21 0 0 37601

Sziasztok!

 

Nemrégiben vetettem el a füvet több részletben, ahogy haladtam az egyes különálló területeken. Mostanra már szépen cseperedik:) Eljött az ideje, hogy vegyek fűnyírót. Kínéztem egy lehetségeset, és szeretném, ha tapasztlatok alapján megírnátok, mi a legjobb megoldás.

A gép vágószélessége és az, hogy elekrtomós kell, adott. Szűk 400m2-nyi fű több, külön álló részletben, legtöbb helyen fákkal, bokrokkal megtűzdelve, tehát léci szélesebbet ne ajáljatok, mert nem járok vele jobban! Ráadásul a sufniba sem férne be, benzines pedig kizárt több okból, melynek most nincs jelentőssége, lényeg, h ez nem kérdés!

 

Amiben tényleg tanács kéne, hogy hétvégi telek lévén nálunk sosem lesz csodagyep, ellelnben néha megnől jó nagyra a fű, mert nem jutunk ki időben és elég gyakran nyírni. Ezáltal ha nem emelnénk fel a fűnyíró elejét, hogy több részletre darálja szét, bekapja a kést, motor leég, és a fű nyírja ki a gépet, ergó a nyúl viszi a vadászpuskát.

Namost a jelenlegi 20 éves fűnyírónak nincs gyűjtője így ez eddig nem volt gond ráadásul jóval kisebb területen. Most, közel 400 m2-en nem vagyok hajlandó gereblyézni (eddig csak a kb 30 m2-nyi kocsiúton volt olyan minőségú fű, ahol megérte összeszedni, h ne rohadjon be)

 

A kinézett példány:

 

Makita ELM3710 Elektromos fűnyíró

http://www.webszerszam.hu/index.php?content=termekek&content2=termek_kiir&termek_id=1016872335&list=akcio&szint1=Kerti+%C3%A9s+Erd%C3%A9szeti+g%C3%A9pek&szint2=Elektromos+f%C5%B1ny%C3%ADr%C3%B3&szint3=Advance+400-600m2&szint4=


Ennek textil gyűjtője van, és azt szeretném megtudni, hogy mennyire rugalmas ez alul a tartályillyesztés amiatt, ha vágáshoz fel akarom emelni a gép elejét (hátrabillenteni) felszerelt fűgyűjtővel, ha a kelleténél magasabb füvet kell vágni??? Ill hogy mennyire tartós emelgetéstől függetlenül is?

Ha ez nem jó, milyen másik ugyanilyan széles elektromosat tudnátok javasolni ami a célra megfelelne?

Egyáltalán műanyag vagy a textil gyűjtő a jobb?

 

No és mielőtt másik alternatív megoldásra gondolnátok, kizárt, pl fűkasza bármilyen formában mert se pénz (benzinesre) se emberi energia nincs arra (kézi sarlóra).

 

Várom a véleményeket, tanácsokat!

M.

tarackmirigy Creative Commons License 2011.05.21 0 0 37600

 

Itt meg még kettő. Válaszotokat előre is köszönöm.

tarackmirigy Creative Commons License 2011.05.21 0 0 37599

Sziasztok.

 

Olyan kérdéssel fordulok hozzátok hogy ránézés alapján mi lehet a baja a gyepemnek?

 

Augusztusban vetettem golf fűmag keverék  50%  Rétip 50% cérnatippan.

 

Egyszer kapott idén pétisót egyszer pedig Rosafert 15-5-20 + mgo +me műtrágyát.

 

Rendesen van öntözve mégis 50féle színárnyalata van összevissza sárgul hol a teteje hogy a töve L Fogalmam sincs mi baja lehet.

 

Itt egy kép róla:

-Tsunami- Creative Commons License 2011.05.21 0 0 37598
k.laszlo68 Creative Commons License 2011.05.21 0 0 37597

Japán lonc az nem egész egy szezon alatt befutja,én is azt futattam vadhálóra.Majd rakok fel képeket róla.

Előzmény: Hooliboy (37594)
tothjozsef11 Creative Commons License 2011.05.21 0 0 37596

lonc

Előzmény: Hooliboy (37594)
VKOrsi Creative Commons License 2011.05.21 0 0 37595

vadszőlő

Előzmény: Hooliboy (37594)
Hooliboy Creative Commons License 2011.05.21 0 0 37594

Kicsit off.

Tudnátok ajánlani valami kuszónövényfélét ami a kerítést hamar befutná? (20m).

VKOrsi Creative Commons License 2011.05.21 0 0 37593

én tuti nem enném, de ilyen szert sem használnék.

nekem pont azért van házi veteményes, mert az teljesen vegyszermentes, a 60 nap meg elég durván hangzik, nem egy 12-24órás szer ez.

Előzmény: Vinati 530d (37592)
Vinati 530d Creative Commons License 2011.05.21 0 0 37592

Igen messze van, csak abba gondoltam bele, hogy a Galation amíg nem bomlik le (modjuk 60 nap) folyamatosan ott van a földben és oldódik bele a talajba a  sok - ki tudja milyen - anyag, onnan pedig a pari felszívja, ahogy a tápanyagot és a vizet is felszívja. Ebből nő majd ki a kis paradicsom és ezt a szennyezett "vizet" issza majd.  

Vagy ez sok? Egyem azt kész?

Előzmény: Fázisceruza (37587)
Zoj Creative Commons License 2011.05.20 0 0 37591

Sziasztok!

 

Egy kis segítség kellene. Úgy egy hete gyomírtóztam egy akkor egyhete vágott fűfelületet Dicophar nevű szerrel de nem nagyon látom, hogy hatna. Főleg lóhere meg gyermekláncfű van benne, a lóhere kisebb foltokban kiégett de amúgy élnek és virulnak. Betartottam minden utasítást ami a dobozra volt írva, a szerrel lehet a baj (megvétel után vettem észre, hogy már majdnem 3 éve gyártották), én ronthattam el valamit vagy még idő kell neki?

Georgethebig Creative Commons License 2011.05.20 0 0 37590

köszi Samubá!

Előzmény: Samubá (37580)
zolik77 Creative Commons License 2011.05.20 0 0 37589

Csak most néztem a mailomat.

Válaszoltam.

A kutyus támához nálam komolyabb ember kell.

Előzmény: Müllner (37583)
zolik77 Creative Commons License 2011.05.20 0 0 37588

egy Úr vagy! köszi. :-)

 

Előzmény: -Tsunami- (37585)
Fázisceruza Creative Commons License 2011.05.20 0 0 37587

Ha ez megnyugtat téged, akkor elárulom, hogy én is beszórtam a paradicsomot is, de egy percet nem aggódom ez miatt.

Szerintem nagyon messze van még, hogy beérjen a paradicsom, nem hiszem, hogy akkor még hat a szer.

Előzmény: Vinati 530d (37582)
Norbi975 Creative Commons License 2011.05.20 0 0 37586

Sziasztok, teljesen új vagyok itt és szeretnék hozzátok kérdéseimmel fordulni. Kb. 6 hete vetettem el kezdőként 400m2-en szárazságtűrő fűmagot, egy kis helyre árnyéktűrőt. Minden előkészület megtörtént, gyomírtás, ásás, kapálógépezés, gereblyézés, hengerezés, felkaparás és a fűmag vetése kézi fűmagvetővel majd hengerezés, öntözés. Anyagos a talaj, nincs öntözőrendszer egyenlőre, a vetést követően 2 hétig 1 szál fű nem kelt ki, már majdnem kétségbe estem.

Naponta háromszor tudtam öntözni, reggel, délután és este. Hiába, dolgozni is kell valakinek, nincs időm folyamatosan nedvesen tartani a gyepet, ez csak álom öntözőrendszer nélkül. Aztán 3 hét után - mivel nem cseréltem földet - ekkor kínomban kiszórtam kézzel tőzeges földet mindenhova, csak a felszínre, gondolva, hogy majd csoda történik és a víz bemossa majd a talajba. Ezután, úgy 3 héttel a vetés után aztán elkelt kinőni a fű úgy össze-vissza. Segített egy kis eső is, így 6 hét után most olyan 90%-os felületem van, van ahol 2-3cm van ahol 7-8cm a fű, a hiányos részeket 1 hete újravetettem. Van ahol áll a fű, mint a cövek (fák alatt), valahol laposodik, gondolom vízhiány.

Kérdéseim:

- mit csináltam rosszul? Hogy nem hozattam termőföldet és nem dolgoztam be, azt sejtem.

- meg kell várnom, hogy mindenhol 8-10cm legyen a fű és utána 5cm-esre nyírjam? Amit újravetettem, azt a részt hagyjam ki a nyírásból, de nagyon sok helyen ezt nem tudom.

- mikor telepíthetem ki a gyerekek játékait, kisházat, csúszdát, stb.?

- megjelentek természetes a gyomok, ezeket kézzel huzogatom ki, állítólag legalább 3 nyírást követően lehet csak gyomírtozni, de csak őszre javasolták ezt, ilyen melegben nem, ez igaz? És mit javasoltok gyomírtásra?

- mikor kell esetemben mondjuk trágyázni?

Kérlek, adjatok tanácsot, hogy innentől mit kezdjek az új füvemmel.

 

 

-Tsunami- Creative Commons License 2011.05.20 0 0 37585

A Bofix Garden javasolt dózisa a forgalomban lévő folyékony készítmények közül a legalacsonyabb. 15-20 ml/100m2 dózisban kell kijuttatni 10 l vízzel kipermetezve az évelő kétszikű gyomfajok intenzív növekedésének kezdetén, még virágzás előtt. (A készítmény hatékonysága jobb, ha fiatal gyomnövények ellen használjuk, amikor a leveleket borító viaszréteg még nem vastagodott meg.) A szer a gyomnövényekbe gyorsan felszívódik, majd a nedvkeringéssel eljut a növekedési pontokba (hajtáscsúcs és gyökérzet). Az évelő gyomok esetében a föld alatti szaporító képleteket (rizómákat) is elpusztítja, ezáltal megakadályozza újrahajtásukat.
A gyomirtásra legalkalmasabb a meleg, párás idő, amikor a levelek felülete száraz. Aszályos vagy hideg (10°C alatt) időjárás esetén ne gyomirtsunk. Szárazság esetén az első esőt követő 1-2 hét múlva végezzük el a kezelést.
A gyomirtás optimális ideje akkor van, amikor a gyep lassú növekedése miatt két nyírás között 1 hétnél hosszabb idő telik el. Ajánlatos a kezelést tavasszal és ősszel elvégezni, amikor a gyep növekedése még nem olyan intenzív. Ne nyírjunk füvet a tervezett gyomirtás előtt és után 3-5 napon belül!
Fiatal telepítéseknél az első gyomirtás csak beállt állományban, a gyepet alkotó fűfajok bokrosodása után végezhető el.
Egy tenyészidőszakban maximum két kezelés végezhető. A Bofix Garden esőállósága 1 óra.
A készítménnyel gyomirtott gyep kezelés utáni első növedékét komposztálásra, mulcs készítésére felhasználni tilos!

Előzmény: -Tsunami- (37584)
-Tsunami- Creative Commons License 2011.05.20 0 0 37584
Előzmény: Müllner (37583)
Müllner Creative Commons License 2011.05.20 0 0 37583

Egy kis segítséget kérnék, vettem Zolikk77 topictárstól colombus gyomírtót. 2 kérdésem lenne, az egyik, hogy 10l vízhez mennyi szert adagoljak és ez mekkora felületre elegendő?

Másik, hogy mennyi idő múlva engedhetem a kutyákat a fűre?

 

Köszi a válaszokat.

Vinati 530d Creative Commons License 2011.05.20 0 0 37582

Csak nehogy én is így végezzem az első adag paradicsom leszüreteléskor.

Paradicsomos húsgombóc (+Galation) : Én

1:0

Előzmény: Fázisceruza (37574)
fusim Creative Commons License 2011.05.20 0 0 37581

Köszönöm!!! Mindent idén tettem. Márc. 15. én volt alapos glialkás gyomirtás. Május elején lett beépítve a locsoló, régi föld felső rétege elhordva, hozott földdel feltöltve (felső réteget a gépes eltolta és tiszta termőföldet kaptam) - alatta a vakondháló. A talajt locsolgattam és vagy 2 hétig pucoltam minden este. Április 22. én vetettem. Kézzel gyomlálva van azért szorgalmasan, 3an húzkodjuk - lányaim is besegítenek.

A másik területen nem volt talajcsere ott 3x is rotáltam a földet meg kipucoltam. Leszedtem a felső réteget és átrostáltam 110 literes zsákokba. Mikor már elfogyott minden üres zsák, lekerült a locsoló, háló és bevetettem. Nem tudom mi lesz belőle, de még nem bújt ki 1 szál gyom se.

Előzmény: Samubá (37576)
Samubá Creative Commons License 2011.05.20 0 0 37580

A fű a kelés után kéthónapos koráig károsodik, ettől előbb ne használd. Marad a gyomlálás vagy megvárod a lehetőséget. Addig is nyírogatni kell rendesen, mintha csak tiszta fű lenne. Jövőre már ezek elpuszztulnak és nem bírt újra kelni a fűben a tavaszi szellőztetés meg kiviszi a maradványokat. A nyárvégi, ősz eleji telepítés nem gyomosodott volna.

Előzmény: Georgethebig (37579)
Georgethebig Creative Commons License 2011.05.19 0 0 37579

 starter lejárta után friss fűnél is használható? Illetve felülvetés esetén is meg kell várni legalább az első nyírást.

Friss fűnél tudok ezzel kárt okozni? Egyes részeken brutál gazosodás látszódik, valamit tennem kellene ellene...

köszi a segítséget.

Előzmény: Samubá (37577)
Samubá Creative Commons License 2011.05.19 0 0 37578

Milyen gyomok ellen akarod a DG-t ?

Előzmény: Pharaoh85 (37570)
Samubá Creative Commons License 2011.05.19 0 0 37577

Legalább egyet, de a gyomoknak legyen levele a nyírás után is, mert nem fog hatni, ha nincs ami felvegye a herbicidet.

Előzmény: Abrash (37572)
Samubá Creative Commons License 2011.05.19 0 0 37576

Szépen sikerült a füved. A talaj előkészítés őszi volt vagy tavaszi? Nem igazán gyomosodik úgy látom.

Előzmény: fusim (37562)
tarackmirigy Creative Commons License 2011.05.19 0 0 37575
Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne: hogyan veszem észre hogy túl öntözöm a gyepem?
Fázisceruza Creative Commons License 2011.05.19 0 0 37574

Erős kezdés után a lótetü intenzív támadó játéka a második félidőben gyengülni látszott, a mérkőzés végeredménye:

Lótetü - Galition  0:1

zolik77 Creative Commons License 2011.05.19 0 0 37573

szia,

ha gondolod nekem még van az egy liter colombusból pár deci eladó.

Előzmény: Csapszi (37554)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!