Keresés

Részletes keresés

puntooo Creative Commons License 2019.08.11 -1 1 235097

Egészen pontosan az állitást a Sándor tette, mikor megalapozatlannak mondta ezt a furcsanevü elméletet. Én csak őt idéztem...

 

-Huh, hát így nem könnyű. Sándor (most sem) ezt a megallapítást tette, amit bele akarsz magyarázni.

-Noé és Lót példája egyértelmű:

1: a világ -mit sem sejtve- éli a megszokott életét

2: Isten kimenekíti az igazait

3: Ezután a világra jön az ítélet

Ez is ezzel van összhangban:  

  Máté 24:39 És nem vesznek vala észre semmit, mígnem eljöve az özönvíz és mindnyájukat elragadá: akképpen lesz az ember Fiának eljövetele is.

  Máté 24:40 Akkor ketten lesznek a mezőn; az egyik felvétetik, a másik ott hagyatik.

  Máté 24:41 Két asszony őröl a malomban; az egyik felvétetik, a másik ott hagyatik.

-Ugyanúgy lesz, mint Noé napjaiban-de nem pontosan, hiszen akkor özönvíz pusztította el az összes szárazföldi állatot.

-Ugyanúgy lesz, mint Lótnál-de akkor csak néhány város lett megítélve

-A zsidóság maradékát is nevezi választottaknak az Ige

-A nagy nyomorúságból jövők lehetnek az elragadtatásról lemaradt, de an yomorúság alatt megtért személyek.

Ha ez mégis az Egyház, az nincsen leírva, hogy a nagy nyomorúság 3,5 éve alatt mikor lesz a nagy esemény-lehet a legelején is! 

Előzmény: llang-ilang (235060)
Zsebihal18 Creative Commons License 2019.08.11 0 0 235096

Nekem eroltetettnek tunik, de ez csak en vagyok. Szerintem nincsenek is noahita torvenyek. Isten hagyott iranymutatast a tuleloknek. Amit a rabbik noahita torvenynek hivnak, az istentelenseg, a rabbik hatalomvagyanak a megjelenese. 

Előzmény: puntooo (235095)
puntooo Creative Commons License 2019.08.11 0 0 235095

Ha már ennyit írtam, akkor megtehetnéd, hogy elgondolkozzál rajta, (szerintem vannak benne újdonságok) és nem csak a korábbi sablonjaid egyikét hajítsad vissza....

 

De addig is: a rabbik kezében az a köny van több ezer éve, amely kijelenti, hogy a Bíró mi alapján fogja megítélni a pogányokat. 

Előzmény: Zsebihal18 (235094)
Zsebihal18 Creative Commons License 2019.08.11 0 2 235094

A rabbik hogy veszik a batorsagot maguknak, hogy torvenyeket szabjanak a poganyoknak? Visszafele igen nagy csacsogast csapnak.

Előzmény: puntooo (235093)
puntooo Creative Commons License 2019.08.11 0 0 235093

Noahita törvények: ezek jutnak az eszembe:
1: Édenkerti kijelentés (a rabbinikus noahita törvények levezetése is ebből indul:

  1Móz 1:27 Teremté tehát az Isten az embert az ő képére, Isten képére teremté őt: férfiúvá és asszonnyá teremté őket.

  1Móz 1:28 És megáldá Isten őket, és monda nekik Isten: Szaporodjatok és sokasodjatok, és töltsétek be a földet és hajtsátok birodalmatok alá; és uralkodjatok a tenger halain, az ég madarain, és a földön csúszó-mászó mindenféle állatokon.

...

  1Móz 2:24 Annak okáért elhagyja a férfiú az ő atyját és az ő anyját, és ragaszkodik feleségéhez: és lesznek egy testté.


2: (nyilván) a Noéval kötött szövetség Igéi: ez a teljes emberiségre érvényesek. Akik nem tartoztak a speciális szövetségekbe (ábrahámi, sínai), illetve (még) nem volt lehetőségük  az evangelium által 
Belépni az ujszövetségbe, csak ez volt érvényes, de a N.sz. igéit a későbbi szövetségek sem negligálták.

  1Móz 9:1 Azután megáldá Isten Noét és az ő fiait, és azt mondá nekik: Szaporodjatok és sokasodjatok, és töltsétek be a földet.

  1Móz 9:2 És féljen és rettegjen tőletek a földnek minden állatja az égnek minden madara: minden ami nyüzsög a földön, és a tengernek minden hala kezetekbe adatott;

  1Móz 9:3 Minden mozgó állat, amely él legyen nektek eledelül; amint a zöld füvet, nektek adtam mindazokat.

  1Móz 9:4 Csak a húst az őt elevenítő vérrel meg ne egyétek.

  1Móz 9:5 De a ti véreteket, amelyben van a ti éltetek, számon kérem; számon kérem minden állattól, azonképpen az embertől, kinek-kinek atyjafiától számon kérem az ember életét.

  1Móz 9:6 Aki ember-vért ont, annak vére ember által ontassék ki; mert Isten a maga képére teremté az embert.


3: Az apostoli zsinat a nemzetekből számára alaptörvényként a N.sz.-gel összevethető igéket fogalmaz meg, (bár ennél sokkal több bűnt említ az u.sz.)

  Apcs 15:20 Hanem írjuk meg nekik, hogy tartózkodjanak a bálványok fertelmességeitől, a paráznaságtól, a fúlvaholt állattól és a vértől.

És általánosságban: 
4: Róm 2:14 Mert mikor a pogányok, akiknek törvényük nincsen, természettől a törvény dolgait cselekszik, akkor ők, törvényük nem lévén, önmaguknak törvényük:
  Róm 2:15 Mint akik megmutatják, hogy a törvény cselekedete be van írva az ő szívükbe, egyetemben bizonyságot tévén arról az ő lelkiismeretük és gondolataik, amelyek egymást kölcsönösen vádolják vagy mentegetik.)
Kérdés: melyik Törvényről van itt szó?
5:  Jel 20:13 És a tenger kiadá a halottakat, akik ő benne voltak; és a halál és a pokol is kiadá a halottakat, akik ő náluk voltak; és megítéltetének mindnyájan az ő cselekedeteik szerint.

6: Jel 9:20 A többi emberek pedig, akik meg nem ölettek e csapásokkal, nem tértek meg az ő kezeik csinálmányaitól, hogy ne imádnák a gonosz lelkeket, és az arany és ezüst és érc és kő és fa bálványokat, amelyek nem láthatnak, sem hallhatnak, sem járhatnak;

     Jel 9:21 És nem tértek meg az ő gyilkosságaikból, sem az ő ördöngösségeikből, sem paráználkodásaikból, sem lopásaikból.

  Jel 21:8 A gyáváknak pedig és hitetleneknek, és utálatosoknak és gyilkosoknak, és paráznáknak és bűbájosoknak, és bálványimádóknak és minden hazugoknak, azoknak része a tűzzel és kénkővel égő tóban [lesz], ami a második halál.

 Jel 21:27 És nem megy abba be semmi tisztátalan, sem aki utálatosságot és hazugságot cselekszik, hanem csak akik beírattak az élet könyvébe, amely a Bárányé.

 

7: Ezek után a rabbinikus noahita törvények: 

-A bálványimádás [tilalma];

-Az istenkáromlás [tilalma];
-Az emberölés [tilalma];
-A vérfertőzés és házasságtörés [tilalma];
-A lopás [tilalma];
-A törvényrendszer [felállításának a parancsolata].
-"Mindezekhez hozzájött az élő állat húsa fogyasztásának a tilalma, mely Noénak adatott, ahogyan írva van: „De húst lelkével: vérével ne egyetek!”." 

Nyiván látszik a tipikus rabbinikus gondolkozásmód, de a fenti Igék alapján csak kisebb részt közvetve-nagyobb részt szó szerint-megtalálsz a Bibliában-jelentős részben az Újszövetségi könyvben!

 

 

 

 

 

 

 

 

Előzmény: Zsebihal18 (235026)
puntooo Creative Commons License 2019.08.11 0 0 235092

Az jutott eszembe, hogy talán a visszaállított áldozati rendszerre gondol(sz)nak

 

Igen rosszul gondolod, pedig már írtam erről!

A végső, a Bárány vérével és vízzel való megtisztítás előtt még lesz más is:

 

  Zak 13:8 És lészen az egész földön, így szól az Úr: a két rész kivágattatik azon [és] meghal, de a harmadik megmarad rajta.

  Zak 13:9 És beviszem a harmadrészt a tűzbe, és megtisztítom őket, amint tisztítják az ezüstöt és megpróbálom őket, amint próbálják az aranyat; ő segítségül hívja az én nevemet és én felelni fogok neki; ezt mondom: Népem ő! Ő pedig ezt mondja: Az Úr az én Istenem!

Előzmény: Prisztcilla (235052)
puntooo Creative Commons License 2019.08.11 0 0 235091

Ha valami értelmes és hasznos jó dolgot akarsz a választott népnek, hagyd a cionizmust hirdesd nekik inkább a KRISZTUST.

 

Mivel a összegyűjtött nép maradékának jelenik meg Jézus, a Szabadító; így nincs semmi ellentmondás így se. Ugyanakkor zsidóknak is hirdetjük ugyanúgy a Krisztust, mint másoknak és most is térnek meg, nem csak a HGy korai korszakában... 

Előzmény: Kútásóóó (235032)
puntooo Creative Commons License 2019.08.10 0 0 235090

Írta ezt Pál egy pogánykeresztény gyülekezetnek! (Nem róluk beszéltem.)

A körülmetélét egyébként meg Ábrahám jcskán a Sínai-szövetség előtt kapta.

Előzmény: Prisztcilla (235036)
Törölt nick Creative Commons License 2019.08.10 0 0 235089

Szerintem nem kell találgatózni, úgyis kiderül majd.

Előzmény: random seed (235086)
almakk Creative Commons License 2019.08.10 -1 0 235088

Jezus idejere mar a szobeli hagyomany felulirta Mozest,

 

Pont azért mert az emberek még többet, még jobbat szerettek volna tudni a jövőről és annak mikéntjéről. DE ugye azt tudjuk, hogy az akkor hatalmon levőknek csak Mózes könyvei voltak a mérvadók.  

 

ezert mondta nekik Jezus, hogy a rendeleseitekkel megerotlenititek az Istennek beszedet,

 

Jézus idejében már nem lehetett betartani a Tórát, és Jézus nem erre célzott

 

meg azt, hogy ha hinnetek Mozesnek, akkor hinnetek nekem is, mert felolem irt.

 

A Tórában nincs egy sor sem Jézusról. Még a legelvontabb párhuzamok száma is féltucat alatt van és nyilvánvaló tévedések. Mint ahogy más személyre is vontak le párhuzamot, úgy bárkire lehet.

P.s. Morus Tamás volt az M.T.

Előzmény: Zsebihal18 (235081)
Báthory Ödönke Creative Commons License 2019.08.10 0 0 235087

Ezt nem gondolnám. Amikor a papírjait lobogtatta pár hónapja, akkor azt is mondta, hogy nem szeretné ezeket előszedni. Úgyhogy azóta nem is nagyon van szó a HGYben titkárnők megerőszakolásáról, sem nem sittes lelkészről, sem nem Magyarország szex-fővárosáról.

Előzmény: random seed (235086)
random seed Creative Commons License 2019.08.10 -1 0 235086

RZ beszélt olyat régebben hogy amiket ő tud, ha azok kiderülnek... nem is folytatom. van egy gyanúm hogy ő is szervezkedett :P bartussal.

kérdés, mi sül ki ebből.

hallgasd meg amit linkeltem... nem véletlen hogy a prédikációjának témájára hívja fel a figyelmet.

Előzmény: Báthory Ödönke (235083)
kérdőjel2260 Creative Commons License 2019.08.10 0 2 235085

Egy biztos, nagyon bepörögtek a hgyben, csatasorba állt mindenki, Szekrény Gyuri, Vigyázó béla, Hakapeci maki és mindenki aki él és létezik. Újra összetoborozzák az imakommandót, reaktíválták az összes ügyvédet, szigorították a táskatépő kapubeengedést, de még az amerikai tesókat is felhívták, fesz van öcsém, feszko van. Alexandrosz azt üzente elfogyott a regimentje, ha még egyszer azt üzeni mindnyájunknak el kell menni.

Előzmény: Báthory Ödönke (235083)
Báthory Ödönke Creative Commons License 2019.08.10 0 1 235084

Vagy az is lehet, hogy a Bartusnak lesz egy-két szava a 6-os kartonhoz, arra viszontválasz, satb.

 

Előzmény: Báthory Ödönke (235083)
Báthory Ödönke Creative Commons License 2019.08.10 0 1 235083

Vagy az őszi választásokról. Tudod, ha valaki nem jól szavaz, az mehet bűnvallásra, vagy kirúgják. És ebből üdvösségi kérdést csinálnak szokás szerint.
De lehet hogy tényleg a Bartus könyv. Látod, néhány pohár sörből mekkora összeesküvés elméletet tudnak kreálni. Gyakorlatilag bármiből bármit lehet.

 

Előzmény: random seed (235082)
random seed Creative Commons License 2019.08.10 0 0 235082

most jövök rá, lehet hogy az új bartus könyvről beszélt???

Előzmény: random seed (234874)
Zsebihal18 Creative Commons License 2019.08.10 0 1 235081

Neki elsokezbol volt ismerete. Michael Hoffman azt mondja, Jezus idejere mar a szobeli hagyomany felulirta Mozest, ezert mondta nekik Jezus, hogy a rendeleseitekkel megerotlenititek az Istennek beszedet, meg azt, hogy ha hinnetek Mozesnek, akkor hinnetek nekem is, mert felolem irt.

Előzmény: almakk (235076)
Kútásóóó Creative Commons License 2019.08.10 0 0 235080

Beszéltem Hites tesókkal, akik már nagyon várják az új Bartus könyvet.

 

Na ezen nagyon elcsodálkoztam.

Mondtam, hogy nekem már az első rész sem, nagyon tetszett.

Mert véleményem szerint nem volt benne abszurd humor, nem volt elég nagyvonalú, és főként nem volt elég szeretet benne.

Mondtam, hogy én nem várom,  de azért majd mindenképp elolvasom, és kellemes meglepetés lesz ha  újat tudna mutat a témában. 

Kútásóóó Creative Commons License 2019.08.10 0 0 235079

A víz összeköt minden embert a földön.

A zsidók csodálkoztak azon, amikor a "Szent Szellem" kitöltetett a pogányokra is.

 

Én meg azon csodálkozom, milyen sok keresztény van Magyarországon mindenféle nevesincs felekezetből, vagy már rég lejáratott nevű közösségből előjönnek, amikor giga rendezvényt szerveznek nekik, egy sportcsarnokban és talán az internetnek köszönhetően, ismerik a dalokat és tudják együtt dicsérni az ISTENT.

Már pedig nem rosszul, itt is van "feeling".

 

 

Jó ezeket is megrántják keményen, a belépőjeggyel, adakozással, regisztrációs díjjal, stb.,de legalább már azt tudjuk, hogy a

 

 Sándoron és  a hitgyülekezeten kívül márpedig üdvösség létezik.

Kútásóóó Creative Commons License 2019.08.10 0 1 235078

Az emberek normálisabbja látja a "szegényből támadt elnyomó" keresztény vezetők ronygyrázását és nagy arcúságát, ezért önvédelemből közelébe sem megy, mert vigyáz nehogy a nehezen megszerzett egzisztenciája a cion kezére jusson, pedig minden ember szűkölködik Isten dicsősége nélkül...

 

Már nem is lehet bizonyságot tenni az embereknek, annyira "feldörzsölték" azokat a helyeket, ahova eddig lehetett vinni az nyitott érdeklődőket.

 

Kútásóóó Creative Commons License 2019.08.10 0 2 235077

Egyfelől az amerikai zsidó-kereszténység a Szent Lélek miatt világosságnak számított a  neo-pogány katolikus bálványimádó nemzeti  kereszténység közepette, másfelől viszont az emberek azzal szembesültek, hogyha lemegy a kenet ez is tulajdonképp csak egy sima pénzre épülő bálványegyház.

 

A szakadás azért volt törvényszerű mert Sándor a gyülekezet növekedésével nem volt hajlandó szétdobni a lóvét (ezen ne csodálkozunk, mert ennél a létszámnál már akkora dollármilliókról van szó, amit szem nem látott és emberi elme el nem tudott képzelni az addigi a keresztény világban.)

 

almakk Creative Commons License 2019.08.09 0 0 235076

A baj az, hogy még te sem vagy hajlandó megnyitni az elméd a triviális dolgok előtt.

 

Jézus NEM az írásokból tanított.

 

Ennek ellenére ma az Ószövetséget ( is ) Jézus elé helyezik - az Újszövetség betűivel egyetemben.

 

Pld. van Jézusnak olyan aforizmája, amelyet Három jelentős, elismert teológus, kutató, exegéta egymással ( is ) ellentétesen, de szinte dogmatikusan értelmez.

 

Ezek az értelmezések áthatják azokat, akik felekezetük tanításaival egyező nézeteiket átveszik.

 

Mind a hárman tévednek. Ezt a Tudomány bizonyítja.

 

Mégsem hisznek nekem....

Előzmény: Zsebihal18 (235072)
Eklatáns Béla Creative Commons License 2019.08.09 0 0 235075

"a törvény nem tiltotta a zsidóknak, a szolga tartást"

Az ÚSZ holt betűje meg senkinek sem tiltja a rabszolga tartását, hiszen Pál a római-hellén kultúrkörben sínylődő rabszolgáknak rendeli, hogy engedelmeskedjenek gazdáiknak. Tehát az ÚSZ holt betűinek semmi baja a rabszolgatartással - ahogy a húsevéssel sem...

Előzmény: Kútásóóó (234854)
Eklatáns Béla Creative Commons License 2019.08.09 0 0 235074

"a valóban létezik olyan ige, ahol a Biblia megtiltotta a szolga tartást"

 

Épp azt mondom, hogy nincs ilyen. Csak a jahovista hitgyülisek vannak a rabszolga, az ágyas és a több feleség tartása ellen. Igaz, kezdetben, amikor még nem volt az ember szíve kemény, valóban nem volt rabszolga, ágyas és több feleség tartása, nade akkor ugyebár húsevés sem vala...

Előzmény: Kútásóóó (234829)
Eklatáns Béla Creative Commons License 2019.08.09 0 0 235073

"az etel azert van, hogy eronk legyen,"

A disznó nem étel az Ige szerint - így Jézus szerint sem. Te idézted Jézust, hogy lehet már enni disznajt, mert nem az fertézteti meg az embert stb. Csakhogy jÉZUS OTT A KÉZMOSÁSRÓL BESZÉL, NEM A DISZNÓEVÉSRŐL. Sajnos nem érted Jézus szavait. A disznózabálásod igazolására teljesen alkalmatlan Máté evangyelioma 15. fejezete.  Ott emberi parancsokról vitatkoznak. A disznózabálás tilalma nem emberi rendelés - hanem a Teremtó parancsa. Olvasd el figyelmesebben a szövegkörnyezetet, ne csak ész nélkül hivatkozz egy kiragadott félmondatra...

Előzmény: Zsebihal18 (234821)
Zsebihal18 Creative Commons License 2019.08.09 0 0 235072

Masok irasaibol, vagy titokban orzott es tovabbadott tanitasokbol.

Előzmény: almakk (235071)
almakk Creative Commons License 2019.08.09 0 0 235071

Vilagos, hogy ez az evangeliummal ellentetes.

 

Akkor honnan vették? Mert kereszténynek vallották magukat...

Előzmény: Zsebihal18 (235056)
almakk Creative Commons License 2019.08.09 0 0 235070

De a lenyeget megoriztek

 

Ez a Biblia. De az megmaradt volna nélkülük is.

Előzmény: Zsebihal18 (235066)
almakk Creative Commons License 2019.08.09 0 0 235069

Nóé napjaiban aki hátramaradt az mind elpusztult

 

Dehogy pusztult, sokan túlélték az özönvizet.

Előzmény: llang-ilang (235060)
random seed Creative Commons License 2019.08.09 0 1 235068

durva, hogy sokan nem értik a kat. egyház részegségének a lényegét... részegség=zavarosítás. állítják az igazat is, meg a hamisat is. és amikor valaki azt mondja rájuk, hogy nincs bennük az igazság, azt mondják, dehogynem! :) hiszen állítják hogy jézus a krisztus! persze állítanak mást is, ami viszont ezt tagadja... de nem baj, hiszen állítják azt is, hogy jézus a krisztus... :) :(

 

"paráznaságának borával itatja a világot"...

 

persze a kat. egyház csak része a nagy paráznának, de a legfőbb része. ott van még a keleti orthodoxia, és ma már szinte a protestánsok is...

Előzmény: Prisztcilla (235064)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!