Keresés

Részletes keresés

CICA Creative Commons License 2001.07.12 0 0 418
Zöccség gyümölcsöt iszik? :)))) ez majdnem olyan, mint a kannibalizmus! :DDDDD
Előzmény: Vegetable (417)
Vegetable Creative Commons License 2001.07.12 0 0 417
Az enyémben csak baracklé, de az is okoz olykor zrit... :-D
Előzmény: CICA (416)
CICA Creative Commons License 2001.07.12 0 0 416
off...jáj, bocs az előző hejjessírássért. :) ha látnátok, mennyi macskaszőr van a billentyűzetemben, nem csodálkoznátok...
CICA Creative Commons License 2001.07.12 0 0 415
jaja, ez megért volna egy bővebb misér is..a riport bővebb vol a tévéban, ha jól emléxem... csak a cikk sikeredett ilyen rövidre...

most van egy derűsebb hírem, bár ne migazán értem, mi alapján döntik el a hírügynökségek, mit mikor közöljenek, hiszen ez sem mai hír. :))))
De jó olvasni, úgyhogy.....:)))))
"Elkészültek a tervek, így hamarosan elkezdôdhet a Fôvárosi Állat- és Növénykert tigriskifutójának felújítása.

Argunt,a szibériai tigrist a felújítás
idejére átköltöztetik a Nagysziklánál
lévô régi ketrecekbe. Skóciából érkezô
menyasszonya is csak az új otthon elkészülte után érkezik majd Budapestre.De
érdemes türelmesnek lenniük, hiszen az
új és jóval tágasabb lakosztályukban
fák, bokrok és tavak is lesznek.

A beruházáshoz szükséges összeg fele,
25 millió forint az állatkert saját
gazdálkodásából rendelkezésre áll, a
többit további támogatásokból szeretnék megszerezni."

Egyébként, hogy a vidéken tartott vadállatoknál mi folyik, arról tudnék mesélni sajnos..azért is nem voltam itt egy jó ideig... sajnos... beletenyereltünk valami nagyon rondába, amiben sajnos a magyar állatvédők is nyakig benne vannak... éhező állatok, politika, sikkasztás, lopás, csalás, állatok megmérgezése, borzalmas körülmények, kölykök lopása, stb... :(((
Valszeg per is lesz belőle, most gyűjtjük hozzá az iratokat; de sajtóbotrány mindenképp.
Sajnos az állatokat ez egyelőre nem vígasztalja, maximum az a pár (száz) kiló kaja, amiket lehordunk az ismerősökkel... :(((
Nagyonnagyon látszik, hogy Magyarországon vagyunk. Mindig sírhatnékom van, ha rágondolok... :(((( nincs igazság. :(

Előzmény: r_bendegúz (409)
r_bendegúz Creative Commons License 2001.07.12 0 0 414
OFF
Degeczi,
köszönöm, hogy pótoltad az Index cikkéből igencsak hiányzó információt. Valahogy nem illett bele a képbe, hogy olyan ember merjen vizsgálatot kezdeményezni visszaélések miatt, aki maga is elmarasztalható lenne ilyesmiben.
tisztelettel
r_bendegúz
Előzmény: Degeczi (411)
r_bendegúz Creative Commons License 2001.07.12 0 0 413
Anita 31,
Bajszi már valóságos egérmatuzsálem. Bár ennek ellenére még meggondolhatja magát. Néhai Alfonz (a pacni :o) szintén fehér és piros szemű) ugyanígy fogadta kis helyes, fekete menyasszonyát, Alfonzinát, aztán egy idő után mégiscsak összejött a parti.
r_b.
Előzmény: aniTA (404)
r_bendegúz Creative Commons License 2001.07.12 0 0 412
Anita 31,
- milyen a tarisznyarák, amikor páncéltalan vitézt játszik? Szétreped a régi kabátja és alatta van a fényes, új?
- mihez hasonlítható a tokék bömbölése?
- a növénynek van egy találó magyar neve is: tigriske (Sansevieria)
r_b.
Előzmény: aniTA (403)
Degeczi Creative Commons License 2001.07.12 0 0 411
Az index cikk vege is eleg kemeny: a szegedi vadasparkot es vizsgalatot emlit, azt azonban mar nem, h nem visszaelesek miatt tortent mindez, hanem mert a helyi onkormanyzat furta az igazgatot... raadasul kepesek onkormanyzati forrasokra hivatkozni, mintha semmivel sem lennenek tisztaban.
Előzmény: kabirbedi (410)
kabirbedi Creative Commons License 2001.07.12 0 0 410
Nagyon kemény.
Az állatkerti dolgozókon kívüül a vadászon is érdemes elgondolkodni:-((, azazhogy ez nem is vadász. Hobbimészáros.

kabir szomor

Előzmény: CICA (405)
r_bendegúz Creative Commons License 2001.07.12 0 0 409
CICA,
ez tényleg gyalázat.
A Korridor cikkében viszont nem ártott volna hangsúlyozni, hogy a _volt_ vezetőség tudtával folyt a garázdálkodás, a jelenleginek ehhez semmi köze.
r_b.
Előzmény: CICA (405)
Riker Creative Commons License 2001.07.12 0 0 408
Bocs, hogy en is beraktam, csak eltartott par percig mire osszehoztam a linkberakast.

Riker

Riker Creative Commons License 2001.07.12 0 0 407
Itt az indexen is megjelent egy cikk. Vmi iszinyat durva dolog, ami ott tortent.

Állandó horror a Pécsi Állatkertben

Riker

CsFeco Creative Commons License 2001.07.12 0 0 406
Ma már az index-en is van róla cikk:

Állandó horror a Pécsi Állatkertben

CICA Creative Commons License 2001.07.11 0 0 405
Na de hülye vagyok..tegnap azért jöttem, hogy ezt beszúrjam, hátha valakit érdekel..a pécsi állatkertről....
Ez az
aniTA Creative Commons License 2001.07.11 0 0 404
Hopp, az egerek kimaradtak.
Egy vén csont fiú egér Bajszi, ő fehér piros szemekkel, lassan 3 éve hogy hozzánk került.
Miután megözvegyült (ott se csinált kisegeret!), nemrég beszereztünk neki egy tűzrőlpattant ifjú menyecskét (gyönyörű vadas színű), akit rögtön felkergetett a kalitka tetejére, és ha megpróbált lejönni akkor megint.
Miután a hölgyike mancsából kimasszíroztuk a görcsöt, külön hálószobát kapott.
Persze tényleg jobb így...
Vannak tapasztalataim a hörcsögökkel, amik hetek alatt heringszerűen kitöltik a terráriumot, tizedelik őket a macskák, ingyen se kell senkinek, ilyesmi. :o(
Persze a naposegér-ellátás meg lenne oldva az biztos, de én sajna (vagy szerencsére) nem bírom az ilyesmit.
aniTA Creative Commons License 2001.07.11 0 0 403
Bezony, már mi is az Állati! fórumban beszélgetünk...:o)
A tarisznyarák a vízpart kukása, legalábbis ezt az instrukciót adták mellé.
Úgyhogy azt eszi szegényke ami jut (elhunyt tücskök, haltáp), de legfőképpen halat kap a tekikkel együtt.
Jól érzi magát, a múltkor megvedlett, meg én is a frásztól mikor megláttam. :o)
Előtte-uána 3-4 napig nem evett, pedig nagyon beles kis jószág. És érdekes volt, hogy kinőtt az a lába, ami letört mikor eldobta a jóember az állatkereskedésben. Brrrr...:o(
A tokék terráriuma direkt nekik lett csináltatva megfelelő búvóhellyel a műszikla hátfalban, úgyhogy őket lehet látni.
És micsoda hangjuk van! Szegény lányom valamelyik hajnalban halálra váltan rohant ki, hogy mi volt ez? Hát kifejezetten horrorisztikus...:o)
A picikék kedvenc helye pedig egy darab bambusz belseje, vagy a terráriumukban lakó kis szanzavéra (hogy is kellene írni?) levelei.
Nappali létükre aktív éjszakai életmódot folytatnak, akkor vadásznak pl.
A frászt a kaméleon szokta rámhozni természetesen, őt sose találom, ha az orrom előtt van akkor se. Igaz azt tartja a mondás, hogy a megpillantott kaméleon elveszett kaméleon. Van nála egy csobogó, az a rögeszmém, hogy egyszer belefullad. :o)
Viszont ha kinyitom a terráriumát, rögtön a kezemre mászik, úgyhogy így a legegyszerűbb megtalálni. Múltkor azt hittem nem találom, közben meg tényleg nem találtam, mert egy résnyi lukon meglógott és az erkélyen garázdálkodott.
Oda jár ugyanis napozni, van ott egy saját benjaminája. :o)
Hát "röviden" ennyi...:o)
Megyek hű gazdit keresni a kockáskának.
Előzmény: r_bendegúz (402)
r_bendegúz Creative Commons License 2001.07.11 0 0 402
Anna 31,
tisztes jószágállomány! :o)
- kockás röffencsnek a "Tengerimalackás topic" tájékán kereshetsz gazdit (Ŕllati! fórum)
- tarisznyarák: nem nehéz ennivalót szerezni neki?
- egerentyű: milyen színűek?
- gekkó & co.: ők is szoktak úgy bújócskázni mint az állatkertiek? Külön sport kideríteni, hogy hol is rejtőzködik az terráriumban a gyík. Számomra ebben egy rovar volt eddig a rekorder: a botsáskáknak sikerült a leghosszabban álcázniuk magukat.
üdv.
r_b.
Előzmény: aniTA (399)
r_bendegúz Creative Commons License 2001.07.11 0 0 401
hirvike,
hangaroa egy röpke hétre vonult el a Balatonhoz (9-étől számítva).
r_b.
Előzmény: hirvike (400)
hirvike Creative Commons License 2001.07.11 0 0 400
Nem semmi kis allatsereglet. Hozzatok ne szervezzunk latogatast? :-)

Apropo, nem tudja valaki, mikor kerul elo hangaroa, hogy valami datumot is fel lehessen vetni az Allatkerti setat illetoleg?

Előzmény: aniTA (399)
aniTA Creative Commons License 2001.07.11 0 0 399
Sziasztok

Ez jól átkerült ide :o)
Hogy mik is vannak itthon...
Egy perzsacica pár (jelenleg 3 picinyük van), egy tengerimalac pár (1 kockás kismalaccal, akit szeretnénk elajándékozni), egy madagaszkári aranyporos nappali gekkó pár (bár nekem gyanús, hogy mind a kettő lány, meglássuk), egy toke gekkó pár, 2 forma höcsög pártalanul, 2 egerentyű
akik nem kívántak frigyelni így külön laknak (tán jobb is így :o)), egy-egy ifjú alligátor- és kínai lágyhéjú teknős, egy sztyeppi teknős (szívem csücske, 25 éve megvan), egy tarisznyarák, egy jemeni sisakos kaméleon fiú (másik szívem csücske), és egy akváriumnyi halacska. Ez már több is talán...
Persze sok minden van amit még szeretnénk beszerezni, sőt ha lesz elég helyünk akkor még tenyészteni is a hüllőket azzal az illúzióval, hogy kevesebb lesz tőle a vadbefogás.

A nagylány majd csak 23-ától megy táborozoo-ba, múlt pénteken voltunk kint a két kicsivel, és láttuk az aktuális csoportot elmerülve a detektívjáték izgalmaiban...:o)
S persze megint nagyon jól éreztük magunkat.
Egyszerűen jó ottlenni.

Előzmény: r_bendegúz (393)
CICA Creative Commons License 2001.07.11 0 0 398
Húha, amíg én aludtam, a topik feléledt. :))))
Hangaroa: láttam a Vadonban ügyködésedet. :) Nagyonnagyonnagyon szép az az újság. Picit szedettvedett, de nekem tetszik a tematikája, meg komolyan mondom, bármikor felveszi a versenyt a wildlife phot. of the year könyvekkel, és potom pénzért.

Állatkerti sétatúra időponty nekünk nagyjából mindegy, mert a nyaralásra félretett pénzen menhelyi állatkáknak vettünk egy valag kaját, szóval nyaralás ugrott, állatkerti sétára viszont még futja...:))))
Szerintem is jobb volna a hétköznap; de valahogy a péntek nem szimpi; a múltkor is üvöltöző kismillió kisiskolás tiport el minket többször; sőt, a szurikátákhoz is beragadtam, mert muszáj volt nekik üvöltve rohangálni oda-vissza minden irányban, hogy ne lehessen kimenni középről. És ez engem (és a nadrágomat is) nagyon megviselt! :DDDDD
Talán a többi napon nincs ilyen forgalom...
Egyébként a csoportvezetőkre voltunk igazán zabosak, mert egyetlen egyszer nem szóltak rá egyik gyerkőcre se, hogy ne húzogassa a kecske farkát, és hogy ne dörömböljenek tizenöten az üvegen, mert attól nem jön elő az állat, viszont szívrohamot kap...:(
Nincs ezeknek valami általános tájékoztató, amit a kezükbe lehetne nyomni, hogy mire figyeljenek, amikor pl. 10 főnél több gyereket visznek be?

ui. foto ov dö vík: Cica megeteti Bambikát :))))
Hihetetlen érzés, amikor az ember kezéből eszik egy vadállat... Ehhez fogható élmény nincsen... :)

r_bendegúz Creative Commons License 2001.07.10 0 0 397
Javított kiadás:
dr. Fitzinger Lipót (1866.II.-IX.)
Xantus János (1866-1867)
Czimek János (1867-1868)
dr. Kriesch János (1868)
Hegyessy Kálmán (1869-1871)
Berecz Antal (1872-1873)
Serák Károly (1873-1906)
Lónyay Géza (1903-1906 megbízott, 1906-1907)
dr. Ráthonyi Zoltán (1907-1911)
dr. Lendl Adolf (1911-1919)
Hilbert Rezső (1919-1929)
Nádler Herbert (1929-1948)
Láng István (1948-1951)
Károlyi József (1952-1955)
dr. Anghi Csaba (1956-1967)
dr. Szederjei Ákos (1967-1977)
dr. Holdas Sándor (1978-1986)
dr. Szijj József (1987-1994)
dr. Persányi Miklós (1994. márc. óta)

Idén lesz 135 éve, hogy az állatkertet megalapították (1866).
r_b.

Előzmény: r_bendegúz (395)
r_bendegúz Creative Commons License 2001.07.10 0 0 396
Applebaum,
re: jaguarundi
Tudnak nyüzsögni. Egy délután három tájban megejtett vizitkor azt sem sikerült kiderítenem hányan vannak, olyan mászkálást, ágról-ágra szökkenést rendeztek.
r_b.
Előzmény: Applebaum (390)
r_bendegúz Creative Commons License 2001.07.10 0 0 395
kotoc,
a zoo eddigi igazgatói 1987-ig (forrás: Szidnainé dr. Csete Ágnes: A 125 éves Budapesti Állat- és Növénykert története). Anghi Csaba 56-tól 67-ig volt főállatkertész.

dr. Fitzinger Lipót (1866.II.-IX.)
Xantus János (1866-1867)
Czimek János (1867-1868)
dr. Kriesch János (1868)
Hegyessy Kálmán (1869-1871)
Berecz Antal (1872-1873)
Serák Károly (1873-1906)
Lónyay Géza (1903-1906 megbízott, 1906-1907)
dr. Ráthonyi Zoltán (1907-1911)
dr. Lendl Adolf (1911-1919)
Hilbert Rezső (1919-1929)
Nádler Herbert (1929-1948)
Láng István (1948-1951)
Károlyi József (1952-1955)
dr. Anghi Csaba (1956-1967)
dr. Szederjei Ákos (1967-1977)
dr. Holdas Sándor (1978-1986)
dr. Szijj József (1987-??)
...
dr. Persányi Miklós (??-most)
r_b.

r_bendegúz Creative Commons License 2001.07.10 0 0 394
kabirbedi,
Lócinak idemásolom az állatkert első ismertető füzetében felsorolt madarakat (ne ebből taníts majd neki helyesírást).
:o)
orvmadarak röpdéje:
- szirti (parlagi sas)
- fejedelmi sas
- csonttörő harács
- fehérfejű sas
- ékfarkú sas
- fakó dögöncz
- barna keselyű
- barna kánya
- gatyás ölyü
- réti sas
- vörhenyes örvöly
- meg még egy réti sas

továbbá "a majomház mellett, a kertész lakása melletti kalitban":
- kacsagó galamb /nyomdahuba, helyesen: "kaczagó"/ :o)
- hegyi fogoly

ezenkívül még:
- fuvolász
- óriás jegér

kajdácsok, úgymint:
- csikostaraju papadu
- ibolyaszin homloku kajdács
- vörösbúbu papadu
- fekete csőrű kajdács
- tarkacsőrű kajdács
- sisakos papadu
- hamvas kajdács
- domingói kajdács
- sárgabúbu kakadu
- örvös kajdács
- csikos parapacs
- tarka papaterj
- kékhomloku kajdács
- búbos szürke kajba
- sárga mellü kék papárá
- sárgavállu árá

a bagolyvár lakói:
- nagy suboly
- erdei bagoly
- láng bagoly
- közönséges fülbő
- nádi bagoly
- közönséges csuvik
- gatyás csuvik
- szabda sólyom
- nagy holló
- vetési varju
- vércse sólyom

a tavon:
- arany lile
- szürke gém
- fehér kócsag
- kis kócsag
- fehér gólya
- fekete gólya
- barna batla
- fekete hattyu
- néma hattyu
- énekes hattyu
- szürke lud
- lipiczáni lud
- fehér arczu lud
- tulozi lud
- hattyulud
- sarkantyus lud
- nyilfarku kacsa
- csergő kacsa
- tőkekacsa
- zöld tőkekacsa
- pézsma kacsa
- díszkontyú kacsa
- parti kacsa
- zöldlábu hóda
- sárgalábu sirály
- kéklábu sirály
- nevető sirály
- ezüst sirály
- közönséges kormár
- búbos gödény

a "fáczánház" lakói:
- szirti fogoly
- kéktaraju gyöngytyuk
- sarkantyus fogoly és kubai galambok
- himalaja fáczán
- ezüst fáczán
- búbos páva
- fekete hokkó
- barna hokkó
- arany fáczán
- örvös fáczán
- kaliforniai fogoly
- süket fajd

meg még:
- búbos tyúk
- borzas tyúk
- villástaraju tyúk
- hegyi tyúk
- lomha túzok
- reznek túzok
- hölgydaru
- pávadaru
- ideiglenesen néhány fehér gólya

Az akkor kiállított 67 jószágból elég népes a légi flotta.
r_b.

Előzmény: kabirbedi (379)
r_bendegúz Creative Commons License 2001.07.10 0 0 393
Anita 31,
"16 jószág"
- részletesebben? :o)
- hogy teltek a zootábori első napok a gyermeknek?
tisztelettel
r_bendegúz
Előzmény: aniTA (373)
r_bendegúz Creative Commons License 2001.07.10 0 0 392
hangaroa,
Bendegúzék is veletek nyaraltak vagy akadt pacekpásztor?
r_b.
Előzmény: hangaroa (367)
Vegetable Creative Commons License 2001.07.09 0 0 391
Vasárnap értem haza, még nem volt erőm beszámolót irni, de a solymász kerestetik topiban a 600. hozzászólásban sparrowhawk már minősitett :o)))))
Előzmény: hangaroa (387)
Applebaum Creative Commons License 2001.07.09 0 0 390
>Tegnap sikerült fotóznom őket (mármint a jaguarundikat), ami egy ilyen virgonc jószágnál elég strapás. :-)

Virgonc?? Én még akárhányszor ott voltam, mindig húzták a lóbőrt. Vagy este térnek magukhoz?

Előzmény: hangaroa (376)
Vegetable Creative Commons License 2001.07.09 0 0 389
Éves szabim 5 nap... 5 napra megyek nyaralni, már lekötöttem... Sajna szeptemberig ezen felül 1 napom sincs már :( (elfogyott a sulira)
Előzmény: hirvike (388)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!