Keresés

Részletes keresés

krizizáló2011 Creative Commons License 2011.02.21 0 0 1604

Hát én úgy láttam, hogy az első félidő vége felé kezdődött a mutogatás,és bár mi kezdtük, de ti sem "maradtatok adósok", ezért volt a szünetben, meg a második félidőben a meccs közben a cirkusz. A félidőben ti a pályáról levonuló edzőnket ocsároltátok orditva, sokaknak ez sem tetszett. Na de ez ilyen meccs volt, én irtam előre, hogy nagy baráti sörözésre azért ne számitsatok, mert felfokozott lesz a hangulat. Még szerencse, hogy nálunk többnyire a fiatalok jöttek le, mert ha az idősebb korosztály jön le,mint a Fradi ellen akik kint voltak, akkor az beláthatatlan lett volna, őket nehéz leállítani. De ez nem erről kéne szóljon, egyetértek.

 

Szerintem a lényeg az volt, hogy irigylésre méltó csarnokotok van, csak ámultunk... Sok néző, akik a végén ( számunkra sajnos ) bekapcsolódtak a szurkolásotokba, ami tényleg igen jó hangulatot eredményezett, és bár kikaptunk, és ezzel végleg elszálltak a reményeink, de ettől még egy jó meccs volt.

 

 

Előzmény: Törölt nick (1601)
nicko Creative Commons License 2011.02.21 0 0 1602

Az meg,hogy az ifista lányaitokat bárki inzultálta volna nem tudok róla mi nem voltunk bent

 

az a szerencséje az illetőnek/iletőknek, hogy szűlők nem voltak ott az ifi meccsen..nincs rosszabb mint egy felbőszült szűlő ha a gyerekéről van szó ;)

Előzmény: Törölt nick (1601)
Fradista Utazó Creative Commons License 2011.02.21 0 0 1600

>Nem a Moháccsal volt bajunk igazából, inkább azzal, hogy mindenki tudta, hova húz a szivük, ezért énekeltük mi először a Ferencvárost alázó dalokat

...

Előzmény: krizizáló2011 (1599)
krizizáló2011 Creative Commons License 2011.02.21 0 0 1599

Aludnom kellet egyet-kettőt a Mohács-Kispest meccsre, hogy ne indulatból írjak. Rögtön előre kell bocsátani, hogy az elmúlt évet is beszámolva ennek a bajnokinak volt a legjobb hangulata, az NB I-es Fradi elleni kupameccsünk hangulata mellé tenném. Mi most akárhogy dühöngünk, meg mocskolódunk, de tény az, hogy

 

1.) Mohácsi szurkolók igen szép számban, jó megjelenéssel és jó hanggal voltak jelen

 

2.) Végig ettől kényszerültünk mi is szurkolni, nem lehetett leállni

 

3.) Nem sz.....ták össze magukat, nem pakoltak össze és mentek haza, pedig létszámban jóval többen voltunk, és látszott, hogy lehet összecsapás

 

4.) A szünetben "ők kaptak ki", de ez egy új társaság, a többségnek még nincs rutinja

 

5.) Hülyeséget követtek el, amikor folyamatosan fradista nótákat énekeltek, előtte egy héttel beültek a zöldek közé kirakva a Mohács zászlót, ezzel egyértelművé tették, hogy legtöbbjük fradista, ez volt olaj a tűzre

 

6.) Nem a Moháccsal volt bajunk igazából, inkább azzal, hogy mindenki tudta, hova húz a szivük, ezért énekeltük mi először a Ferencvárost alázó dalokat

 

7.) Lehet, hogy volt balhé, lehet, hogy mindkét oldal részéről történt mocskolódás, de erre a meccsre, erre a hangulatra legalább vissza lehet majd emlékezni, a többi meccs meg feledhető. Szánalmas lenne, ha mi, Kispestiek, Mohács szurkolókra "szakosodnánk", ez a saját lealacsonyodásunk lenne. Azt el kell ismernünk, hogy legalább ebben az osztályban a Mohácsnak volt SZÁMOTTEVŐ tábora, és felvették a kesztyűt, amit előtte a Szekszárd se tett meg. Több ilyen meccs kéne, mégha vesztettünk is.

 

CSAK A KISPEST, MINDÖRÖKKÉ !!!!!!

Fradista Utazó Creative Commons License 2011.02.21 0 0 1598

Ez hibás döntés volna, mivel nem jelentheted ki, hogy teljes létszámnál nem dobta volna be. Így meg a lehetőséget is elveszed tőle.

Előzmény: nicko (1596)
Fradista Utazó Creative Commons License 2011.02.21 0 0 1597

A les hibás megítélése az tévedés, a kiállítás adott esetben lehet műhiba. Ez a különbség.

Tavaly egy NBI-es férfi bajnokit újrajátszattak ennél kisebb dolog miatt is, mert műhibának minősítették (jogosan).

Nem tudom, hogy pontosan mi történt, ezért nem mernék ítélkezni, de lehetséges olyan forgatókönyv, ami szerint ez műhiba.

Előzmény: SzabóGábor (1595)
nicko Creative Commons License 2011.02.21 0 0 1596

akkor egy ilyen döntést hoznék.

a gól semmis, az eredmény döntetlen és nem kell újra utazni..

Előzmény: SzabóGábor (1593)
SzabóGábor Creative Commons License 2011.02.21 0 0 1595

Oké, igazad van, de mondjuk fociban egy elnézett lesgólnak is haszonélvezője a gólt szerző csapat, mégsem óvnak úton-útfélen. Nem tudom, mennyiben más ez, mint egy elnézett hétméteres? Ha egy kétperces kiállításról előbb visszajön valaki, azt elfogadom, műhiba, de ez is? Mindegy, meglátjuk, hamarosan úgyis minden kiderül a felvételekből.

Előzmény: Fradista Utazó (1594)
Fradista Utazó Creative Commons License 2011.02.21 0 0 1594

Nem, a példád nagyon rossz. A te példádban ugyanis a tévedés által sújtott csapat jól jön ki a dologból, hiszen gólt lő. Itt viszont pont fordítva, a hibás ítélet által sújtott csapat gólt KAP, és elveszíti a mérkőzést.

 

A VKCSK egyfelől ártatlan, másfelől egyértelmű haszonélvezője a bírói tévedésnek (ha feltételezzük, hogy tényleg hibás volt az ítélet). Nem lehet úgy csinálni, mintha a győztesnek az egészhez semmi köze nem lenne, hiszen nyilvánvaló előnyhöz jutottak azáltal, hogy nem 6, hanem 5 játékosból állt a fal a szabaddobásnál. Ők valóban nem hibáztak, de egy igazságtalan játékvezetői hiba segíteségével nyertek! (Végig feltételezve, hogy tényleg téves volt a kiállítás, amit én persze nem tudhatok, lehet, hogy a felvételről az derül ki, hogy jogos volt a kiállítás, ha a lány még játékidőben futott le, és lefújásnál pont nem volt a pályán).

Előzmény: SzabóGábor (1593)
SzabóGábor Creative Commons License 2011.02.21 0 0 1593

Igen, ezért írom, hogy a játékvezetők hibáztak, nem a hazai csapat, ettől függetlenül egy ártatlan kívülállóról van szó, aki a bírók miatt kerülhet hátrányba. Nem érezném jogosnak az újrajátszást velük szemben. A példa valóban sántít - hiszen az általam írt alapján azért egy csapat is vét a szabályok ellen, de a bírók nem veszik észre -, de arra jó, hogy lássuk, ez is alapvetően műhiba, s akkor ilyen alapon emiatt is lehetne óvni, hogy oké, mi is hibáztunk, de bírók is.

Mindegy, a döntés úgyis a szövetség kezében van, majd meglátjuk. Hangsúlyozom azonban, hogy egy újrajátszás esetén a legártatlanabbat büntetnék a legjobban. Ráadásul nem dúskálnak a pénzben annyira ezek a csapatok, ki fizetné mondjuk a VKCSK újabb útját? A Kanizsa? A szövetség? Több tízezer forintról van szó.

Előzmény: Fradista Utazó (1592)
Fradista Utazó Creative Commons License 2011.02.20 0 0 1592

Nanana, amit te írsz, az rossz példa. Mert ugye itt a kiállítás miatt nem 6, hanem csak 5 játékos állt a sorfalban, azt meg nem nehéz belátni, hogy könnyebb úgy belőni, mintha teljes létszámban lennének. Tehát a győriek jogtalan előnyhöz jutottak, amiből gólt lőttek, mégpedig a mérkőzést eldöntő gólt.

Azt meg egyedül csak a Jóisten tudja, hogy mi lett volna, ha nincs a kiállítás, és elég merész dolog volna azt mondani, hogy ők akkor is belőtték volna a szabaddobást.

 

A te példádban a gólt dobő csapat igazságtalan hátránbyba kerül, a valós esetnél viszont jogtalan előnybe. Ég és föld.

Előzmény: SzabóGábor (1591)
SzabóGábor Creative Commons License 2011.02.20 0 0 1591

De ez meg a VKCSK-val szemben igazságtalan. Nem náluk néztek el egy szabálytalanságot. Ilyen alapon ha felmegy hét mezőnyjátékos a falba, ezt senki nem veszi észre, bedobja a csapat az időn túlit, akkor műhiba miatt megóvható? Tudom, hogy nagy valószínűség szerint a birók hibáztak, de van egy teljesen ártatlan fél is. Meszeljék el a sporikat, meg az ellenőrt.

Előzmény: Fradista Utazó (1585)
Fradista Utazó Creative Commons License 2011.02.20 0 0 1590

Tatom, amit az előbb írtam: a második félidőben lőtt góljai közül az elsőt.

Előzmény: nicko (1588)
Fradista Utazó Creative Commons License 2011.02.20 0 0 1589

A héten valamelyik nap.

Előzmény: nicko (1587)
nicko Creative Commons License 2011.02.20 0 0 1588

hogy első gólját a második félidőben..

Előzmény: Fradista Utazó (1586)
nicko Creative Commons License 2011.02.20 0 0 1587

Mindehhez annyit, hogy a találkozó komisszárja annyit jelzett a mérkőzés után azonnal, hogy lehet alapja az óvásnak...

 

mikorra dönthetik el?

Előzmény: Fradista Utazó (1586)
Fradista Utazó Creative Commons License 2011.02.20 0 0 1586

Szerintem ez úgy értendő, hogy az első félidőben lőtt valamennyi gólt, aztán a második félidőben 17 percen át nem lőtt gólt, majd az utolsó 13 percben megint valamennyit.

Előzmény: nicko (1583)
Fradista Utazó Creative Commons License 2011.02.20 0 0 1585

Ja, bocs, átugrottam azt a hozzászólást.

 

Nem is értem, ítélnek egy időntúlit, akkor már hová megy inni? Továbbá: azért, mert lemegy, nem állíthatják ki, az ugyanis nem szabálytalan. Ha bejönne, holott nem volt pályán a lefújáskor, az szabálytalan. Ott a két bíró, meg a zsűri, áll a játék, nem látják, hogy ugyanaz jött vissza, aki lement?

Az én tippem szerint a szövetség be fogja kérni a felvételt, és ha azon az látszik, hogy nem történt szabálytalanság, el fogják rendelni az újrajátszást.

Előzmény: nicko (1581)
mislenyi Creative Commons License 2011.02.20 0 0 1584

Egyetértünk.A Ti utánpótlás bázisotokra utaltam a meccs előtti beharangozóban.

http://kozarmislenyse.hu/nb-i-es-fiokcsapat-lesz-a-vendegunk.html

Sokat járok a kicsik közt, látom amikor a különböző tornákon DÁM, Student,  Pünkösd.Nálunk eléggé elszívó hatása van még az RSG-nek és Tornádó táncosoknak.Rájuk is büszkék vagyunk, mert szép eredményeik vannak.

Előzmény: Fradista Utazó (1580)
nicko Creative Commons License 2011.02.20 0 0 1583

ja..

 

Kanizsaiak szemszögéből

 

Mátyás (10)

Mátyást igyekeztek a kisalföldiek külön örzővel teljesen kikapcsolni, ezért sem volt véletlen, hogy első gólját a második félidőben csupán a 17. percében szerezte

 

Most akkor a hátralévő 13 perc alatt dobott 10 gólt???

Előzmény: mislenyi (1582)
mislenyi Creative Commons License 2011.02.20 0 0 1582

Egy időntúli szabaddobást körülményeit vitatnak.VKCSK honlapján írták.

Előzmény: nicko (1581)
nicko Creative Commons License 2011.02.20 0 0 1581

ott van a linkben amit beraktam..kattints rá :)

Előzmény: Fradista Utazó (1579)
Fradista Utazó Creative Commons License 2011.02.20 0 0 1580

Köszönöm szépen! :-)

 

Itt én kettéválasztanám a dolgot. Egyfelől azt gondolom, teljesen őszintén, hogy ez nagyon jó, ami ott történik, nagy szüksége van erre a magyar kézilabdának, és nagyon örülök, hogy (ha nem is elég, de) vannak helyek az országban, ahol van ilyen talaja a kézilabdának. És azt is gondolom, hogy teljes joggal vagytok rá büszkék. (Az anyagi problémáitokat ismerem sajnos).

Ez az egyik odala. A másik, hogy azért a szombati ellenfeletek az ország második-harmadik legjobb utánpótlásbázissal rendelkező csapata volt. A két egyesület lehetőségeit nem lehet összehasonlítani. A túloldali hozzászólással (amire itt válaszolsz) az volt a célom, hogy ezt a különbséget az olvasóimnak bemutassam.

Ezt egyébként nagyon szépen vissza is tükrözte, hogy mindkét mérkőzést kondícióval nyertük meg, semmi mással, ami ránk nézve szégyen, rátok nézve viszont igencsak dicséretes. Én speciel megemelem a kalapom.

Előzmény: mislenyi (1566)
Fradista Utazó Creative Commons License 2011.02.20 0 0 1579

Mire fel óvtak?

Előzmény: mislenyi (1578)
mislenyi Creative Commons License 2011.02.20 0 0 1578

34:27 a Wordhanball szerint.

Még izgulhatunk a Kanizsa óvása miatt, de csodálkoznák, ha helyt adnának neki.

Előzmény: sanyipapa (1574)
mislenyi Creative Commons License 2011.02.20 0 0 1577

Ha ez így van, az nekünk jó.

Előzmény: sanyipapa (1574)
nicko Creative Commons License 2011.02.20 0 0 1576

Nagykanizsa-VKCSK 31-32 (14-15)

Előzmény: nicko (1575)
nicko Creative Commons License 2011.02.20 0 0 1575

Győzelem időn túli szabaddobásból

 

Kanizsa megóvta a meccset!

sanyipapa Creative Commons License 2011.02.20 0 0 1574

Az ETO felnőt héttel az ifi egyel nyert.

Számszerüen ne kérdezd.

Előzmény: mislenyi (1569)
mislenyi Creative Commons License 2011.02.20 0 0 1573

Szoktam nézni, Tamás hívta fel rá a figyelmem, meg erre is.

Előzmény: nicko (1572)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!