Keresés

Részletes keresés

Elar Creative Commons License 2013.03.14 0 0 2462
Nem tudtok itt Varsányban aki ért körtefa metszéshez?Lenne egy igen szép feladat az 1db fámra :)
Elar Creative Commons License 2013.02.23 0 0 2461

Elvileg már elindult a beruházás. előbb utóbb csak élvezhető lesz.

Addig meg mehetünk a lajtoskocsihoz :)

 

Előzmény: kicsizs (2460)
kicsizs Creative Commons License 2013.02.21 0 0 2460

Hűűűű.... vérbeli extrém sportoló vagy :P

Én lassan a fogmosást is ásványvízzel csinálom... eszméletlen, milyen sz@ra víz ENNYIÉRT!...

Előzmény: Elar (2459)
Elar Creative Commons License 2013.02.21 0 0 2459

:)

Én ma reggel beleittam, majdnem elhánytam magam :)

 

Előzmény: kicsizs (2458)
kicsizs Creative Commons License 2013.02.16 0 0 2458

Annyira jó... már megint büdös a víz...

Olyan, mintha a mezőkövesdi termál vizével mosnék fogat! :(

Mondjuk a szag fürdésnél is olyan, csak a hatása nem :P

kicsizs Creative Commons License 2013.02.09 0 0 2457

A REAlunk sem akar kinyitni... a papír lassan lefoszlik az ajtóról...  nemsokára nyitunk...

Ja, persze... lassan azt sem hiszem el, ha tényleg megnyit...

kicsizs Creative Commons License 2013.02.09 0 0 2456

Azé a haraszti tacskóban is valami néger fickó a főnök... gondolom neki otthon elég a 6db ablaktörlő, de itt kicsit kevésnek éreztem!

H1es izzójuk egy darab sem volt! Akkor voltam ott utoljára...

Előzmény: Péter az állat (2455)
Péter az állat Creative Commons License 2013.02.09 0 0 2455

Gondolom nem volt az üzlet bérleti szerződésében, hogy csak arabnak kiadó, és az emberek sem a tulaj személye, nemzetisége miatt mennek egy üzletbe.

Mindenkinek áll a zászló. Nekem az arabokkal, mint boltosok, a világon semmi bajom nincs, sőt.

Ahol régen laktunk, volt egy arab boltos, azt tanítani kellett volna. Mindig csodálkoztam, hogy hogy a bánatba csinálja, hogy néhány négyzetméteren minden van. Ha nincs kint, feltúrták a raktárt, ha kifogyott, másnapra meghozták. A vásárló mindig fontosnak érezhette magát.

 

Előzmény: brazil_8 (2450)
Péter az állat Creative Commons License 2013.02.09 0 0 2454

Nem. Tudom, hogy ott van fenn néhány kirakva, amit nem tudom miért jó. Egyedül talán azért mert a vevők nem tudják összekeverni, mert nem érik el. Igaz, a dolgozók sem, ezért nem is nagyon bántják. Akinek pedig kicsit rosszabb a szeme, az már nem látja, és a többségnek rosszabb. Ezért aztán minek a megfelelő címke alá tenni a hozzá való terméket. Én nem tartozom a többséghez így én láttam, illetve azt láttam, hogy nem láttam. A megkérdezett eladó sem. Sőt azt is láttam, hogy a Pepsi termékek ára lejjebb is ki van írva. Igat, fekete papírra sötétkék filccel, de akkoris. De a hentespult az igazi kihívás az árak tekintetében.

Mindegy. Ha ők nem akarnak eladni, vagy teher nekik a vásárló, akkor nem kell nekem oda bemenni. Inkább igyekszem oda menni, ahol jobban örülnek a vásárlónak.

 

Előzmény: brazil_8 (2452)
Artemis Entreri Creative Commons License 2013.01.26 0 0 2453

Ne haragudj, de ez tömény demagógia. Akinek van szaktudása, tapasztalata, dolgozni is akar...annak munkája is lesz. Nem attól függ, hogy hány nem árja él a településen.

Előzmény: brazil_8 (2450)
brazil_8 Creative Commons License 2013.01.26 0 0 2452

Hello!

 

Nem lehet, hogy csak nem vetted észre az ásványvízek árát a Vankóban?

Ki vannak írva, csak a polcok teteje felett vannak kifügesztve.

Előzmény: Péter az állat (2438)
kicsizs Creative Commons License 2013.01.25 0 0 2451

Hááát, itt melóhely csak annak van, aki csinál magának... legalábbis szerintem...

Kevés a cég és eléggé... rossz anyagi helyzetben vannak általában, ami a béreken erősen látszik (szépen körülírtam? :P)

Előzmény: brazil_8 (2450)
brazil_8 Creative Commons License 2013.01.25 0 0 2450

Az arab pletykáról én is hallottam, de mintha csak bérelné az üzletet majd.

Én személy szerint annyira nem örülök ennek, lesz itt már mindféle "náció", arab, kínai, román, japán .... aztán a magyarnak meg már munkahely sem lesz :(

Előzmény: Péter az állat (2447)
brazil_8 Creative Commons License 2013.01.25 0 0 2449

Ha esetleg valaki látja a kutyánkat valahol kóborolni (vagy esteleg látta), azt kérem, hogy szóljon nekünk (+36302494812).

A kutya neve egyébként Lucky (jagd terrier) és múltkori hadgyakorlat után veszett nyoma :(

 

kicsizs Creative Commons License 2013.01.22 0 0 2448

Arab itt??? Azt hittem csak kína tette be a lábát :P

Ennél a szintnél valószínűleg tényleg nincs lejjebb, de egy párszor már gondoltam ilyet és mégis...

Előzmény: Péter az állat (2447)
Péter az állat Creative Commons License 2013.01.20 0 0 2447

A minap valaki azt mondta, hogy állítólag valami arab muki vette meg a bótot. Ha így lenne, az mindenképpen jó hír lenne. Az arab kereskedőknél általában nem nagyon van gond sem a hozzáállással, sem a választékkal. De bármi is lesz, a jelen állapotnál nem hinném, hogy van lejjebb.

Előzmény: kicsizs (2446)
kicsizs Creative Commons License 2013.01.18 0 0 2446

Real lett a cébéákból :)  Az 51es melletti is váltott...

A pösti árak/kínálat elég földhöz ragadt, remélem a személyzet hozzáállásán is sikerül csiszolni egy kicsit, oszt lesz egy tökjó bótunk :P

Elar Creative Commons License 2013.01.10 0 0 2445

:)

Főleg decemerben érezhető a halál a neten. ez tavaly is így volt

Szerintem kicsi a hálózatuk.

Azt nem értem, hogy akkor minek adogatják a 20 és 60 Mbites csomagokat, ha nem bírja a rendszerük?

A torrentről már nem is beszélek, hogy azt is leszabályozták szerintem

Előzmény: kicsizs (2444)
kicsizs Creative Commons License 2013.01.09 0 0 2444

Demostmegméémondod?!...

Az a pár óra, amikor nem lehet használni... :P

Előzmény: Elar (2443)
Elar Creative Commons License 2013.01.09 0 0 2443

Én a PR netszolgáltatásán vagyok kiakadva.

1 hónapja szarakszik....

kicsizs Creative Commons License 2013.01.08 0 0 2442

Ez a gond általános a szolgáltatóknál olyan 1,5 éve... asszem nem kell hozzá nagy ész, kitalálni az okot...

Én pölö sportot csak akkor nézek, ha a természet csatornákon nincs semmi. Aztán meg a focit hamar megunom... :)

Előzmény: Törölt nick (2441)
Törölt nick Creative Commons License 2013.01.08 0 0 2441

én azt nem értem, hogy sportcsatornából van 6, de nemzetközi hírcsatornából pl. cnn, cnbc, bbc egy sincs.

Előzmény: kicsizs (2440)
kicsizs Creative Commons License 2013.01.03 0 0 2440

Egyszerűen kicsit most nem érzem jól magam...

Bazze!... Elvették a Discovery-met!!! :(

Köcsög PR! De ki van velük a .... hóemberem... :P

kicsizs Creative Commons License 2012.12.22 0 0 2439

A szösszeneteddel teljesen egyet értek... sajnos...

Azon kitétellel, hogy a csirkés nekünk semmit nem volt hajlandó tenni a pipivel... Azóta mi oda sem járunk, de a kópba is csak akkor, ha az van nyitva egyedül...

A husit is büdipestről hozzuk, mert ott egy telefonos rendelés leadás után csak fizetnem kell és nem kapok mócsingos, csontos húst! Sőőőőt, ha kell felvágják szeletre, kockára, vagy amilyenre kérem! Én (mi) ilyen kényelmesek vagyunk és megszoktuk ezt a kiszolgálást... Itt is próbálkoztam, de mindenhol úgy néztek, mintha "hüjegyerek" lennék...

 

A multik meg nem jönnek, mert nem engedik ide őket... Akikkel irogattam, mind azt mondták, hogy nem férünk bele a "portfóliójukba". Bármit is jelentsen :)

 

Egyébként a kisátjárónál lévő boltot próbáld meg még... Ott elég készségesek!

Pesten az ilyen boltok már pár hónap után zárnának... De itt más a helyzet... Azt viszont nem tudom minek kell ennyi zőccséges meg bolt a központban, mikor itt (Vörösmarty végén) nincsen semmilyen boltocska sem...

Előzmény: Péter az állat (2438)
Péter az állat Creative Commons License 2012.12.22 0 0 2438

 

Ha helyben vásárolnék valamit, elég gyakran elkap a moroghatnék, mint ahogy ma is, ami azért sem baj mert nagyon leült a topic.

Mivel ráértem, gondoltam beszerzem, amit a nagy karácsonyi bevásárlásból kihagytam, illetve kifelejtettem. A mindenféle szárnyasokkal nem is volt gond, a Halász L.-né u. elején lévő csirkés üzletről csak jót tudok mondani. Szép az árúja, előre lehet(ett) rendelni, hogy biztos meglegyen minden, ráadásul bár sokan voltak, kérésre szó nélkül lenyakazta a főnök az aprólékot. (Valahogy frászt kapok, ha arca van a levesnek, hát még ha rám is bámul. )

Az új zöldséges is elmegy, bár elég szegényes a választéka.

Ellenben a hentes az szokás szerint rémület. Gondoltam beugrok egy pár dekás füstölt valamiért. Ahogy benyitottam, gyanús volt, hogy olyan nehezen jár az ajtó. Mint kiderült azért mert akkor nyomtam összébb a bent lévőket. Aztán a bent eltöltött pár perc után rájöttem, hogy valószínűleg vmi részecskelassítót ihattak a hentesek, mert míg ott voltam, egy vásárló sem végzett a vásárlással, úgyhogy feladtam a dolgot. Gondoltam átmegyek az ismeretségemben szerényen csak „kiskoszosként” emlegetett coopba, vagy ha valakinek jobban tetszik mint Vankó, akkor oda, és tapasztalhattam, hogy ismét nem hazudtolják meg magukat.

Emberek! Ha a hentes rémület, akkor ez a bolt egy tragédia. A tisztaság, vagy legalábbis a látszata, hát hmm hogy is fogalmazzak finoman... Aztán, hogy az árak valószínűleg üzleti titok részét képezhetik, mert vagy nincsenek kitéve, vagy vannak, de mikroszkóp kell hozzá. A személyzetet a boltvezetés viszont semmiképpen nem zavarja össze holmi vevőközpontú hozzáállás propagálásával, úgyhogy olyanról nem is nagyon hallottak.

Mindegy gondoltam amíg azt a pár tételt megveszem, valahogy kibírom, de tévedtem. Először néztem ásványvizet, mert bár én nem terveztem, hogy örökké élek, úgyhogy nekem jó az arzénos is a csapból, de a nejemnek azért vettem volna, de melyiket is? Az ízlését ismerem, szentkirályi coopos jó választásnak látszik, hát döntsön az ár! Az persze nincs. Sebaj, kérek segítséget. Egy kedves, bár kicsit lekezelő hölgy segít, hogy ott van kiírva, a raklapnál, 65. De mondom, az visegrádi. Erre ő, az mindegy. Gondoltam buta vagyok meg kicsit érzékeny biztos bennem van a hiba. Választottam a polcról fűszert, és elgondolkodtam némi felvágotton, úgyhogy beálltam a sorba. Előttem mégy hölgy, láthatóan ismerték a kiszolgálót, mert jól elkvaterkáztak. Aztán mikor kiszolgálta őket elköszönt tőlük, és kivonult a pultból. Basszus! Mintha ott sem lennék. Se szó se beszéd, simán otthagyja a vásárlót. Akkor gondoltam, kimegyek a fenébe, ha ennyire nem akarnak eladni, de ha már ennyit szerencsétlenkedtem a vízzel azt már kifizetem a többit meg megveszem holnap máshol. Erre a pénztárnál jön a meglepi, hogy én vagyok a hülye, mert a víz az nem 65, mert az csak a visegrádira vonatkozik. Na ekkor lett elegem belőlük, oszt ott hagytam a pénztárnál a kosarat a 3,14csába, és kijöttem, és erősen gondolkozok rajta, hogy az itteni árazási gyakorlatot csak meg kéne osztani a fogyasztóvédelemmel, hátha nekik is lenne valami ötletük.

Egyszerűen elcsodálkozok azon, hogy egy ilyen sutyerák bunkó társaság hogy a fenébe maradhat talpon? Amikor mindenki azon sír, hogy mennyire csökken a kereskedelem, egy kereskedő hogy a bánatba engedhet meg olyat, hogy szó nélkül faképnél hagyja a pult előtt álló vevőt? Vagy hogy lekezelően, fennhéjázóan beszéljen vele?

Ilyenkor mindig eszembe jut hogy amíg Pesten laktunk a közelben volt egy arab kereskedő. Nála 100nm-en minden volt. Ami meg nem, azt másnapra meghozta. A vevő mindig fontosnak érezhette magát, még ha csak egy kávét kért akkor is. Nem tudom, hogy csinálta, de ezeket beíratnám hozzá egy pár hetes kurzusra.

De mivel ez lehetetlen, addig drukkolok hogy valami lidlialtitesó fedezze már fel, hogy volna itt vagy 10000 fő potenciális vásárló, és tegye már be ide egy-két multi keze a lábát!

 

Adri néni Creative Commons License 2012.11.15 0 0 2437

Sziasztok!

Azt tudom, hogy aznap nagyon sokat késett a vonat, úgyhogy biztos nem volt egyszerű....

Előzmény: Péter az állat (2435)
kicsizs Creative Commons License 2012.11.11 0 0 2436

Hááát, ahogy leírtad, szerintem elég elsöprő eredmény volt... :(

Ott hogyan lehet  vonat elé menni?...

Előzmény: Péter az állat (2435)
Péter az állat Creative Commons License 2012.11.11 0 0 2435

Nem tudja valaki mi volt a végeredménye ma este a kis sorompónál, a személyvonat kontra fehér furgon afférnak?

 

Péter az állat Creative Commons License 2012.10.29 0 0 2434

Hozzánk ha gáz van a gázzal őt:

 

 

MGAS Egyéni Cég

Dunaharaszti

Gyöngyvirág u.5.

06 30 201 8185

 

szoktam hívni.

 

Eddig mindig korrekten, időre jött, nem szállt el az árakkal, láthatóan hozzáértő. Csak ajánlani tudom!

 

Előzmény: tom71 (2427)
Péter az állat Creative Commons License 2012.10.29 0 0 2433

Nekünk Pesten a bojler csinálta ezt. Gondolom, ez is hasonló régi rendszer, ami egyszerű mint a faék. Nálunk az őrláng csöve tömődött el, az okozta a gondot.

Mivel ez úgy műxik, hogy az őrláng csöve alatt van egy fúvóka. Ez egy hatlapfejű sárgaréz csavarnak látszó izé, a közepén egy akkora lyukacskával, amin egy hajszál átfér. Na ezen jön ki igazából a gáz, jó nagy tempóval, és megy bele az őrláng sokkal vastagabb csövébe, és az öreg Venturi elmondása szerint visz be magával levegőt (ld még porlasztó, kölniszóró), majd a csőben keverednek, és a cső tetején a gáz-levegő keverék mint őrláng elég. A gond az, hogy nemcsak levegőt, de port koszt is beszív, majd mivel a cső nagyságrendekkel szélesebb mint a fúvoka így itt lelassul az áramlás, és ekkor már a nehezebb koszt nem tudja cipelni a levegő, és így lepakolja a csőben.

Én úgy oldottam meg a mi készülékünknél, hogy leszedtem a csövecskét, átfújtam, és/vagy csap alatt átöblítettem, hogy kijöjjenek belőle a porcicák, és visszaraktam, és működött. Ennyire egyszerű. :-)

Mindazonáltal ha valakinek kétségei támadnának, hogy meg tudja-e csinálni javasolt a gázszerelő kihívása. Ez egyébként is javasolt, mivel a rendszeresen T.M.K.-zott készülék általában kisebb fogyasztással, és hosszabb élettartammal hálálja meg a törődést, bár a hosszabb élettartam nem biztos, hogy előny, mivel egy régi készüléknek biz lehet, hogy annyival rosszabb a hatásfoka, mint egy modern kondenzációsnak, hogy ha osztunk-szorzunk lehet hogy a kazán cseréjével már rövid távon is jobban jön ki a kedves user, mint a gáztemető életben tartásával.

 

Előzmény: tom71 (2431)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!