Keresés

Részletes keresés

Degec Creative Commons License 2001.04.14 0 0 2003
de nem lett jó:(
Degec Creative Commons License 2001.04.14 0 0 2002
Mash
remélem ez jó lesz
Degec Creative Commons License 2001.04.14 0 0 2001
Én is:)
Nibiru Creative Commons License 2001.04.14 0 0 2000
Jé, most látom, hogy itéd volt a 2000! :)
Előzmény: Degec (1998)
Nibiru Creative Commons License 2001.04.14 0 0 1999
Miket nem tenyésztenek ki manapság!
Sárga betta... hmmm
Előzmény: Degec (1998)
Degec Creative Commons License 2001.04.14 0 0 1998
Sajna nem az enyém pedig szeretném:)
nemtom valahol a neten találtam
de van még egy csomo kép
van sárga fehér betta is
Nibiru Creative Commons License 2001.04.14 0 0 1997
Tényleg nagyon szép, ennyi uszonyt még nem láttam bettán, az biztos. Tiéd, vagy ollóztad?
Mert ha a tiéd, akkor ez egy tenyésztésre érdemes darab!
Előzmény: Degec (1996)
Degec Creative Commons License 2001.04.14 0 0 1996
Ez egy gyönyörű kék betta
Nibiru Creative Commons License 2001.04.14 0 0 1995
Ez mi? Egy furcsa betta, vagy egy kék fátyolfarkú aranyhal?
Előzmény: Degec (1993)
Nibiru Creative Commons License 2001.04.14 0 0 1994
Erről az élesztős dologról már én is hallottam, valahogy kissé mókásan hangzik, de attól még lehet jó!
Előzmény: Sequoia (1992)
Degec Creative Commons License 2001.04.14 0 0 1993
Ezám a hal!
Mash
Sequoia Creative Commons License 2001.04.14 0 0 1992
CO2 ügyek.
Az ásványvíz tényleg elég durván hangzik, de szerintem a szóda sem sokkal jobb. Egy hirtelen löket CO2-t ad a víznek, ami aztán nagyon hamar kipárolog. Bőven a 2 nap előtt. Tehát libikóka.
Koczeka, ugye nem PH csökkentés végett akarsz CO2-t, hanem növények táplálására?
E téren én is szívesen hallanám az okosak véleményét az élesztővel működő CO2 "generátorról". Én rendszeresen használom, éjjelekre lecsatlakoztatom az akváriumról, nappalra fel. Növényeim remekül vannak, de nem tudom, enélkül hogy lennének, mert kisebb szünetekkel állandóan megy a dolog, amióta megvan az akvárium. Van-e valaki, aki szerint ez az élesztős módszer baromság? (És ezt alá is tudja támasztani)
És másnak milyen tapasztalatai vannak vele?
Előzmény: Koczeka (1990)
bmw001 Creative Commons License 2001.04.13 0 0 1991
Szerintem teljesen felesleges és drága amit csinálsz, bár nem tudom igazán, mi is a célod vele.

Ha savasítani akarod a vized, akkor ez így nem fog menni. Ugyanis a szénszavas ásványvíz szénsavon kívül még egy apróságot tartalmaz, iszonyú mennyiségű ásványi sót. Ezzel növeled a víz pufferelési képességét. Hiába savasítod a vizet, a víz a megemelt a karbonáttartalmának köszönhetően villámgyorsan kioltja a savasságot okozó (hidroxid vagy hidroxil (sosem tudom))ionokat.

A szódavíz egy fokkal jobb és olcsóbb megoldás, de szerintem ez is csak egy nagy pofon a semminek. Egy patron tartalma ugyanis édeskevés ehhez a játékhoz.

Ha hülyeséget írtam volna, kéretik a nálam okosabbaknak kijavítani. THX:)

Előzmény: Koczeka (1990)
Koczeka Creative Commons License 2001.04.13 0 0 1990
Mint kezdő felteszem mégegyszer a kérdésemet:

Mivel nincs CO2 berendezésem ezért minden másnap kb 3 dl CO2-vel erősen dúsított ásványvizet öntök az aksiba (400 l). Mellette nézem Sera tesztel a PH-t és az még így is min. kb 7,5-8 (elég nehéz beazonisítani a szint a skálához képest). Mi a véleményetek, tapasztalatotok ezzel kapcsolatban?
Nem csinálok marhaságot?

Üdv, Koczeka

Nibiru Creative Commons License 2001.04.13 0 0 1989
Koczeka, Szillac, Mister,:

Köszöm a segítséget, őt már fel is hívtam, este kell visszahívnom az ár miatt.
Azért ha van esetleg valakinek más is a tarsolyában, ne fogja vissza magát! :)

Koczeka Creative Commons License 2001.04.13 0 0 1988
Én is csatlakozom, az enyémet (406 liter, dupla panorámás) is ő csinálta, a cimborája meg az állványt...

Üdv

szillac Creative Commons License 2001.04.12 0 0 1987
Csatlakozom.
Az enyém 235 literes, panoráma.
Egy 80-ast is csináltattam, ugyanott.
Van egy bútorom is, tetővel, a világítás még nincs benne, szép, de kicsit drágára sikerült.

szillac

Előzmény: mister (1986)
mister Creative Commons License 2001.04.12 0 0 1986
Hello Nibiru!

Martikián Imre üveges, 06-30-853-6849.

Én holnap hozom el tőle az új 360 literesemet.
Kőbányán van, az neked sincs túl messze. Állványt is tud csináltatni hozzá ha kéred. Szerintem nagyon tapasztalt, mostmár csak ezzel foglalkozik.

Előzmény: Nibiru (1985)
Nibiru Creative Commons License 2001.04.12 0 0 1985
BOCSÁNAT EGY PILLANATRA
Kedves Mindenki!

Végre elérkezett anyagilag is a pillanat, hogy csináltassak egy új akváriumot.
Ahhoz most lusti vagyok, hogy végigböngésszem az egész topicot visszafelé, azonban nagyon örülnék, ha kedvenc akváriumkészítő üvegesetek telcsiszámát, esetleg a címét megírnátok nekem.
Csak olyanok érdekelnek, akik képesek 500l vagy a fölötti akváriumot csinálni, és van gyakorlatuk.

Thx srácok előre is!

bmw001 Creative Commons License 2001.04.12 0 0 1984
Mekkora az akvariumod?
Mert az enyem 307 literes es 6 x 18 W-ot hasznalok napi 14 oran at. Ebbol 4db Phillips Aquarell es 2db Sylvania Gro-lux. Reggel 8-22 oraig egnek.

brutto 370 lityi.

Előzmény: PECSKEKE (1974)
Silhouette Creative Commons License 2001.04.12 0 0 1983
Meg egy kis utravalo Imhoteph reszere:

A kezdok (ide sorolom magamat is) szivesen elkovetnek egy-ket hibat, amitol igyekezlek megovni.
Nem is olyan regen meg en is azt hittem, hogy idonkent fogni kell az akvariumot, s szorostol-borostol kipucolni, teljes vizcseret vegrehajtani. SZIGORUAN TILOS! Kb. 2 hetente (ezert kene a nitrit teszt) kell a viz 30 %-at cserelni.
Ugyanugy nem kell felni, hogy felgyulemlik a trutyi (nehogy talajt mosogass hetente!), egy megfelelo kulso szuro es vizaramlas mellett ilyentol nem igazan kell tartani.
Alapszabaly meg (nalam legalabbis), hogy semmifele kemikaliat nem ontesz a vizbe (pl. sosavat savasitasra, szodabikarbonat lugositasra), az okoszisztema szetveresere ugyanis mindez tokeletes. Termeszetesen is el lehet mindent intezni, persze kicsit bonyolultabban.
Ja, kimaradt a futo az apparatusok kozul. Lassan mar jo ido lesz, de elobb-utobb ugyis szukseged lesz egyre. Ajanlom az automatikus vizmelegitoket, mert akkor nem kell izgulni, hogy megfozod-e a halakat vagy sem: ha elerte a viz beallitott hofokot, automatikusan lekapcsol. Neked egy 150 W-os eszkozre van szukseged.

Sajat kerdes:
Gyerekek, hol lehet kapni a XIII. keruletben ozmovizet? Nem akarok tobb liternyi vizet a Muranyi utcabol cipelni... A vizem meg mindig pufferel, pH konstans 7,5. Mostmar kezdem unni.

Silu

Silhouette Creative Commons License 2001.04.12 0 0 1982
Ezen semmi meggondolnivalo nincs: KULSOT! Mar csak azert is, mert pl. a belso szuro csak es kizarolag mechanikai szurest vegez (trutyi osszeszedese), raadasul a szivacsa viszonylag rendszeres atmosast igenyel, raadasul kicsi a szurofelulete, raadasul annyival nem olcsobb mint amennyivel rosszabb :), es meg sorolhatnam... Szerintem alkalmatlan eszkoz. Foleg nagyobbacska akvariumokhoz.

Silu

Előzmény: Imhoteph (1981)
Imhoteph Creative Commons License 2001.04.12 0 0 1981
Hu skacok, nagyon köszönöm a sok értékes hozzászólást. Shilu : örök hála, a söröket megittam, de most elvonulok, és megnézem a linket, meg a régebbi hozzászólásokat.
Aztán jelentkezem :)
Ja, nem akarom egyenlöre körüljárni, bár késöbb nem elképzelhetetlen. Egy fal melletti asztalon lesz a medence, igy tulajdonképpen 3 oldalról lesz élvezhetö a dolog. (tulajdonképpen 2, mert jobbról ott a gépem, meg a tv, stb)
Igy a fal felöli oldalra (és mondjuk a gép felöli sarokba) lehetne rakni a külsö szüröt. De mostmár nemtom, milyet vegyek, mert két ellentétes véleményt hallottam.

(remélem kész lesz az aksim ma!)

Koczeka Creative Commons License 2001.04.12 0 0 1980
Világítás témához:

Én abszolút kezdő vagyok, az aksi 400 literes és 4 db 18W-os csővel világítom meg, 7-22 óra között. (3 db Philips Aquarelle és 1 db Osram Fluora). A növényeim nőnek, hajtanak, jól néznek ki és szép zöldek.

Kérdés:
Mivel nincs CO2 berendezésem ezért minden másnap kb 3 dl CO2-vel erősen dúsított ásványvizet öntök az aksiba. Mellette nézem Sera tesztel a PH-t és az még így is min. kb 7,5-8 (elég nehéz beazonisítani a szint a skálához képest). Mi a véleményetek, tapasztalatotok ezzel kapcsolatban?

Üdv, Koczeka

Degec Creative Commons License 2001.04.11 0 0 1979
Az aksit nem éri semmi fény és a növények is gond nélkül nönek
echinodorusok vannak meg egy anobias és nincs semmi gond velük
Nagy-Gaboca Creative Commons License 2001.04.11 0 0 1978
Ikrázó fogaspontyok a kedvenceim :-))))
Mit akarsz tudni róluk??
Előzmény: Degec (1975)
Nagy-Gaboca Creative Commons License 2001.04.11 0 0 1977
Imhoteph

Azért hatszögletű a medencéd, mert középre téve körül akarod járni?
Ekkor a külső szűrő elhelyezése látványrombolás nélkül bajos!
Természetesen Silhouette külső szűrős ötlete jogos, de azért lehet csodát tenni belsővel is, tény, több vele a macera, de nem annyival, hogy ne érje meg!
Sok szép aksim van sok-sok éve tenyésztek halakat, de külső szűrőt nagyon ritkán használok (és eddig sosem sajátmagamnál, mert nincs hova tennem a gépet).
Nitrit-nitrát ne rémisszen, én sosem használok tesztet, de nagyon szigorúan betartom a renszeres részleges vízcserét.
Szóval van eltérés a profi óriásakváriumok és a kezdő medencék között...

Gaboca

Előzmény: Imhoteph (1970)
Nagy-Gaboca Creative Commons License 2001.04.11 0 0 1976
Degec

Nemcsoda, ha nincs algád, mert szerintem a két 20W-os cső édeskevés ekkora aksihoz.

Nőnek-e a növényeid?

Én most egy hónapja tettem a 114 literes fölé még egy plusz csövet a már meglévő kettőhöz, és így kezdenek magukhoztérni és hajtani a növényeim ( tehát 3x18W van most !) Az alga minimális mértékű.

Kap-e a medencéd külső fényt?

Gaboca

Előzmény: Degec (1973)
Degec Creative Commons License 2001.04.11 0 0 1975
Walaki foglalkozik ikrázó fogaspontyokkal?
PECSKEKE Creative Commons License 2001.04.11 0 0 1974
bmw001!

Mekkora az akvariumod?
Mert az enyem 307 literes es 6 x 18 W-ot hasznalok napi 14 oran at. Ebbol 4db Phillips Aquarell es 2db Sylvania Gro-lux. Reggel 8-22 oraig egnek.

Pecskeke

Előzmény: bmw001 (1969)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!